Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 94
 1. #1
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  'sht liria pr ju?

  Jam shume kurioz te di perkufizimin e gjithesecilit nga ju mbi lirine.
  Ky perkufizim mund te jete i vjele nga ideologjite e ndryshme politike, nga ndonje filozof i vecante, por edhe personal.

  Ju lutem me thoni: c'eshte liria per ju?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-07-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  858
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Liria ime mbaron aty ku fillon te cenohet liria e tjetrit.
  Nuk e di kush e ka thene.

 3. #3
  Canna-log Maska e Artson
  Antarsuar
  24-07-2007
  Vendndodhja
  Loading...
  Mosha
  12
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per mua, liria eshte kufizimi i disa lirive, me qellimin e drejte per te shijuar gjithe te tjerat.


  I burgosuri ka lirine e tij ne qeli po ashtu si edhe ne kemi qeline ne lirine tone. # s'ka sesi te jete.
  Kur jam rrethuar nga njerz t vegjl s'ndjej madhshti, por mjerim! M.Roi

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-07-2007
  Vendndodhja
  Toronto
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Per mua liria eshte mundesia qe ka individi ne nje shoqeri per tu shprehur,vepruar,menduar sic do ai por me kusht qe te mos cenoje lirine e te tjereve.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime
  Per mua nuk ka liri apsolute,liria kudo eshte relative!Me pelqeu dhume shprehja e Artson,''I burgosuri ka lirine e tij ne qeli po ashtu si edhe ne kemi qeline ne lirine tone. # s'ka sesi te jete'' Shume bukur e then!
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 6. #6
  Moderator Maska e Pratolini
  Antarsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Personalisht e mendoj lirine si aftesine e individit per te konceptuar deshirat e tij (nuk eshte e thene ti permbushi)

  Eshte e rrezikshme : Masat e kalojne jeten e tyre ne nje roberi tipike sociale ku me termin konkret nenkuptohet thjesht mospasja e zinxhireve, duke harruar qe ne te njejten kohe jane pre e disa mendesive dhe konceptimeve shoqerore te detyruara. Bota njeh shume pak njerez te lire !
  Ndryshuar pr her t fundit nga Pratolini : 10-09-2007 m 12:46

 7. #7
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Hm Liria?Ende nuk e njof....Kur te lirohem do jap definicionin konkret.
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Antarsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Vetevendosje!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 9. #9
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Gjithcka!!!
  Sui generis

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Antarsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  Liria per mua eshte ;;qe kur nje shok apo shoqe te me ftoje per nje dreke ,une t i them jo, pa i dhene shpjegim atij ose asaj.

 11. #11
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Pergjigjet jane interesante, gjithsesi per ti dhene me teper ngjyre dhe mundesi qe te pergjigjeni mund ta shikoni "lirine" te ndare ne dy pjese te rendesishme.

  LIRIA e MENDIMIT dhe LIRIA e VEPRIMIT
  Mendoni se jane te lidhura me njera tjetren apo jo?!

  Liria eshte e drejte e kujdo,
  te besoje ate qe do,
  te flase ate qe pelqen dhe
  te veproje si i vjen me mire
  mjafton te mos i bej dem kurrkujt. ( Faik Konica)

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Liria per mu asht me vozit kerr me ndegju muzik e me mbajt kuleten e mos me pas asnji burr ne shpi se ata po bejn zhurem ...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e BekArt
  Antarsuar
  05-09-2007
  Vendndodhja
  Geneve
  Mosha
  50
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga J@mes_Douglas Lexo Postimin
  Jam shume kurioz te di perkufizimin e gjithesecilit nga ju mbi lirine.
  Ky perkufizim mund te jete i vjele nga ideologjite e ndryshme politike, nga ndonje filozof i vecante, por edhe personal.

  Ju lutem me thoni: c'eshte liria per ju?
  Gjdokush e ka lirine e tije dikush ne qeli, dikush ne shtepi, dikush ne dashuri, po une mendoj se per momentin lirine me te madhe e kemi ne Forumin shqipetare, ne internet ........
  Pra shprehja e lire e mendimit pa asnje paragjykim qe te be te ndihesh i lire kudo qe je, e ke qasje ne rrjet....
  Sipas mendimit tim interneti eshte liria me e madhe????
  Ndryshuar pr her t fundit nga BekArt : 10-09-2007 m 18:40

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime
  ^^^
  Ore jam dakort me ty deri diku per lirine e fjales ne forum,po sa per ate ne paragjykohesh,mos e thuaj se ne nje forum normalisht ka shkembime opinionesh,dhe s'ka se si mos te ket paragjykime!Pastaj edhe aq liri nuk ke ketu jo,se me sa kan ve re une ketu eshe rregulli mbaje mire me moderatoret,se po krijove nje debat me ta dhe nuk u pelqeve njehere ketyre,keta te fshine postimet! Pastaj edhe ketu nuk e ke kurre lirine e fjales,gjithmone je i nenshtruar nga ideja se ca do thoj tjetri,keshtu qe shumicat i ndrydhin ndjenjat e tyre brenda vetes dhe veshin maskat e veta,secili sipas menyres tij!
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Antarsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga ajzberg Lexo Postimin
  Liria per mua eshte ;;qe kur nje shok apo shoqe te me ftoje per nje dreke ,une t i them jo, pa i dhene shpjegim atij ose asaj.
  sa bukur e ke thene.......... kush e ka shkruar kete ?
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 16. #16
  l'aquila tornera a volare Maska e brandon
  Antarsuar
  07-04-2006
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga engjellorja Lexo Postimin
  Liria ime mbaron aty ku fillon te cenohet liria e tjetrit.
  Nuk e di kush e ka thene.
  Immanuel Kant ( e ka thene) . Sic mund te abuzohet me shume pushtet po ashtu mund te abuzohet dhe me shume liri ( liria e fjales nga ku mund te thuren intriga ,po ashtu nga liria e shtypit).
  Kemi nevoje per liri per te shmangur abuzimin e pushtetit , dhe kemi nevoje per shtet per te evituar abuzimin e lirise., pasi pa shtet " homo homini lupus"
  La vida es un carnaval

 17. #17
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Lirine nuk ua solla un por e gjeta mes jush Skenderbeu
  Ne do te kerkojme lirine deri ne piken e fundit te gjakut Enver Hoxha
  Liria esht e juja Sal Berisha
  Ndryshuar pr her t fundit nga J@mes : 28-09-2007 m 09:54

 18. #18
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Kam pershtypjen se po u perkufizua Liria cfare kuptimi ka pastaj

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  liria eshte nje zoge pa krahe.
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 20. #20
  Gjumash Maska e ShocK
  Antarsuar
  09-12-2006
  Postime
  677
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Liria .................. Shume e rendesishme per mua.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Fe 'sht, Komb 'sht.'
  Nga Redi n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-12-2017, 08:11
 2. "Ka qen komunist po aq i flakt sa 'sht sot demokrat"
  Nga Albmaster n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 18-01-2013, 09:12
 3. 'eshte Sistemi Operativ, Hardveri, Softveri?
  Nga Aurora00 n forumin Pyetni ekspertt
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-04-2006, 15:33
 4. C'eshte meshira?
  Nga green n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 18-03-2005, 11:06
 5. C'eshte e Perendise, dhe c'eshte e njeriut.
  Nga deshmuesi n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-08-2002, 00:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •