Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545

    Hotele në Tiranë

    do doja te dija vendndodhjen e hoteleve ne tirane;
    nuk me interesojne hotelet e kushtueshme , por vecse ndonje hotel mundesisht ne qender te tiranes , me cmime te arsyeshme , me kushte te mira .
    ju lutem , kush mund te me ndihmoje?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    pyetje e mirê ...sejcili ka deshirë ta vizitoi njiher Tiranen
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    Une u nisa per te gjetur nje hotel ne Tiranë kur taxisti me propozoi se ka edhe banesa apo dhoma tek njerzit. E ndegjova, thash me mire qe te hollat e hotelit ti shkojne ndonje qytetari qe ka me shumë nevojë...
    U befasova me mikëpritjen e pronarit te dhomes !
    Per çdo mengjes i nderuri G. X me sillte kafen me raki. Ishte njeri i mrekullueshem, kushtet ne dhum ishin te knaqshme se kishte ujë ne çdo kohë.
    Tani mund te kushtoje nata nja 20 euro.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga Kreksi Lexo Postimin
    Une u nisa per te gjetur nje hotel ne Tiranë kur taxisti me propozoi se ka edhe banesa apo dhoma tek njerzit. E ndegjova, thash me mire qe te hollat e hotelit ti shkojne ndonje qytetari qe ka me shumë nevojë...
    U befasova me mikëpritjen e pronarit te dhomes !
    Per çdo mengjes i nderuri G. X me sillte kafen me raki. Ishte njeri i mrekullueshem, kushtet ne dhum ishin te knaqshme se kishte ujë ne çdo kohë.
    Tani mund te kushtoje nata nja 20 euro.
    20 euro ne privat ?????:@ii
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Ka disa hotele jo te kushtueshme (por te pelqyeshme) dhe ne qender te Tiranes. Po permend: Hotel California, prane lidhjes se shkrimtareve; Hotel Arber, prane ish kinema 17 Nentorit (pas Hotel Tirana Intl.), Hotel Republika, prane maternitetit (st. trenit, i cili eshte me i liri mbase), Hotel Nirvana tek Rruga e Kavajes, prane kishes katolike...

    Gjithesesi, edhe ideja e te gjeturit nje apt. privat s'eshte e keqe, megjithese une nuk do zgjidhja ate.

  6. #6
    viva voce
    Anëtarësuar
    05-09-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    758
    Une kam frekuentuar shpesh "Hotel Mondial Tek 21 dhjetori, nje mrekulli. Sherbim klasik dhe cmim i mire. Eksperience e gjate e kuzhines.
    sereno

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    20 euro ne privat ?????:@ii
    Po, 20 euro nje dhom ne vete, ndoshta eshte pakez shtrenjte me standartet po me mire t'ia japish keto te holla nje penzionerit qe ka rrogen vetem 80 dollar ne muajë se sa nje patroni te pasur ne hotel.
    Une per vete shetis gjithnje keshtu ne apartemente.
    Isha kesaje vere ne itali per te vizituar Pompein, edhe aty keshtu ne apartemente tek njerzit. Ka nje sit ne internet per te shetitur tere boten keshtu e une e vendosa ketu dikun se doja te dija se a ka mundesi qe edhe e te hapim nje site te tille ku do ti rezervonim ne emigrantet pushimet atje ne Shqiperi apo ne kosove permes kesaje faqe si e bejne tjeret...
    Per mua do ishte me se miri keshtu se aty mund te gatuash, i ke te gjitha me thika me pirunje e piata, ti vetem paguan banesen posa te hyjsh diten e parë dhe me nuk e shef pronarin vetem kur te dorzojsh aparementin apo shtepin.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Po asht Le Guide du Routar qe ka imagjinu nji Franqez dhe para se ti publigoj ne librin e xhepit ai vet i kerkon keto vende e tani te thot ia vlen dhe tregon krejt si duhet e qk duhet ,asht ba teper i njoftur .
    Veq prap se prap shum shtrejt 20 euro nata ne privat ne Tirane te kuptoj qe ke deshir qe populli te ket e jo Hoteli por shteti me qka jeton ? me taksa ......hoteli pagun taksa shtetit e privati JO andaj shtrejt ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    cmimi i prenotimit te hotelit nuk duhet te jete me pak se 10 ose 15 euro ne hotelet e tiranes , flas per hotele te mira dhe jo ato te zakonshme .
    mbaj mend qe disa hotele diku aty te liqeni e kishin deri ne 30 euro dhomen , ca behet kshu atje , dhe ne ora 5 mbasdite iknin dritat dhe rinim me qirinj , po te pakten kishim uje .

  10. #10

    Pershendetje !



    Sic tha dhe Kreksi , cmimet me te leverdiseshme jane tek privatet , dhe sidomos kur je me familje . Psh , une para ca viteve isha ne Tirane dhe mora tek Dom Bosko nje vile me tre dhoma e guzhine , dhe me oborr te madh , ku kishim mundesi per te parkuar dhe makinen apo per te ber ndonje grill mbremjeve , dhe me nje cmim shume te favorshem , me takoi te paguaj 10 euro nata , sigurisht me te njohur .

    Ketu po te hedh mbi 20 hotele qe gjenden ne Tirane , dhe cmimet jane sipas yjeve . Shpresoj te kem ndihmuar per te patur te pakten nje ide mbi fjetjen ne Tirane .

    Lexuesja

    1)Hotel Sheraton
    Sheshi "Italia",
    Tirane
    Cmimet nga 64 Euro*

    2)Hotel Rogner Europapark
    Blv "Deshmoret e Kombit",
    Tirane
    Cmimet nga 95 Euro*


    3)Hotel Mondial
    Rr.Muhamet Gjollesha,
    Tirane
    Cmimet nga 53 Euro*


    4)Hotel President
    Rr. 4 Shkurti
    Tirane
    Cmimet 70 Euro*


    5)Hotel Diplomat Fashion
    Rr. ” Irfan Tomini”,
    Tirane
    Cmimet nga 62 Euro*


    6)Hotel Diplomat
    Rr. ”M. Gjollesha”,
    Tirane
    Cmimet nga 70 Euro*


    7)Hotel Tirana International
    Scanderbeg Square,
    Tirane
    Cmimet nga 59 Euro* (Kontaktoni per cmime speciale ne Fundjave)



    8)Chateau Linza
    Qesaret,
    Tirane
    Cmimet nga 37 Euro*


    9)Hotel Villa Park
    Rr."Deshmoret e 4 Shkurti",
    Tirane
    Cmimet nga 40 Euro*


    10)Hotel Elysee
    Rr."Themistokli Germenji",
    Tirane
    Cmimet nga 35 Euro*


    11)Hotel Green House
    Rr."Jul Variboba", 6
    Tirane
    Cmimet nga 40 Euro*


    12)Villa Tafaj
    Rr. ”Mine Peza” 86,
    Tirane
    Cmimet nga 30 Euro*


    13)Hotel Arber
    Rr. “B. Biba”,
    Tirane
    Cmimet nga 40 Euro*


    14)Hotel Brilant Antik
    Rr."Jeronim De Rada",
    Tirane
    Cmimet nga 45 Euro*


    15) Hotel Bermon
    Rr. “A. Moisiu”,
    Tirane
    Cmimet nga 23 Euro*

    16)Hotel Friends
    Rr. ”Kavajes” Nr. 86,
    Tirane
    Cmimet nga 21 Euro*


    17)Hotel Bristol
    Bulevardi "Zhan D'Ark"
    Tirane
    Cmimet nga 17 Euro*


    18)Hotel Miniri
    Rr. “Dibres”,
    Tirane
    Cmimet nga 30 Euro*


    19)Hotel Alpin
    Rr. ” Siri Kodra”,
    Tirane
    Cmimet nga 15 Euro*


    20)Hotel Firenze
    Blv. “Zogu I”,
    Tirane
    Cmimet nga 35 Euro*



    21)Hotel California
    Rr. “Mihal Duri”,
    Tirane
    Cmimet nga 35 Euro*

    22)Hotel Stela
    Rr. “Dibres”,
    Tirane
    Cmimet nga 30 Euro *


    23)Hotel Europa
    Rr. Myslym Shyri,
    Tirana
    Cmimet nga 20 Euro*



    24)Hotel Kruja
    Rr. “Mine Peza”,
    Tirane
    Cmimet nga 25 Euro*


    25)Hotel Guva e Qete
    Rr. “Myslym Shyri”,
    Tirane
    Cmimet nga 21 Euro*


    26)Hotel Dafina
    Rr. “P. Negovani”,
    Tirane
    Cmimet nga 13 Euro*

    Tirana Airport hotels

    27)Hotel Rinas
    Rinas,
    Tirane
    Cmimet nga 15 Euro*


    28)Hotel Verzaci
    Rinas,
    Tirane
    Cmimet nga 15 Euro*
    Përmbi za, që lëshon bylbyli,
    Gjuha shqipe m'shungullon,

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    flm lexuese shum interesant keshtu fleten ne xhep dhe nuk mbetemi duke u sjell rrotull neper terr
    flm flm
    sidomos per ne qe zdim as skemi qenê kurr ne tiranê

    pash qe kishte hotele me çmime sikur ne Paris .....60 euro me mengjes isha Hotel super me parking 60 euro per dy veta ishim... dhome me nji shtrat dy persona
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  12. #12
    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    flm lexuese shum interesant keshtu fleten ne xhep dhe nuk mbetemi duke u sjell rrotull neper terr
    flm flm
    sidomos per ne qe zdim as skemi qenê kurr ne tiranê

    pash qe kishte hotele me çmime sikur ne Paris .....60 euro me mengjes isha Hotel super me parking 60 euro per dy veta ishim... dhome me nji shtrat dy persona

    Po po ne Paris!

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    o te keqen e cmimeve , nuk jane ato cmimet ju kane genjyer
    cmimet jne vertet te kripura

  14. #14
    O lexusja ku e ke pa Sheraton me 63 euro ti lol????????

    Miniri para dy jave (dhe qelbsirlluk i madh ) ish 50euro nata dhoma dyshe kuptohet

  15. #15
    Lavdi Deshmoreve! Maska e Hero i Popullit
    Anëtarësuar
    21-05-2007
    Vendndodhja
    Ke Varrezat e Deshmoreve: Between Nowhere and Good-Bye!
    Postime
    385
    Citim Postuar më parë nga ooooo Lexo Postimin
    O lexusja ku e ke pa Sheraton me 63 euro ti lol????????

    Miniri para dy jave (dhe qelbsirlluk i madh ) ish 50euro nata dhoma dyshe kuptohet
    Tamam, Sheratoni fillon nga 100 euro e larte. Po ashtu dhe hotelet e tjera qe ka permendur Lexuesja jane nga 20 euro me shume
    FLANGO MA NON FLECTO

  16. #16
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    flm lexuese shum interesant keshtu fleten ne xhep dhe nuk mbetemi duke u sjell rrotull neper terr
    flm flm
    sidomos per ne qe zdim as skemi qenê kurr ne tiranê

    pash qe kishte hotele me çmime sikur ne Paris .....60 euro me mengjes isha Hotel super me parking 60 euro per dy veta ishim... dhome me nji shtrat dy persona
    ça thu moj ti Dorontina se nuk ja ke idene fare Shqiperise.
    Kam qene une ne Paris me dy shoke,kemi pagu dhome per tre veta 270 euro,pra 90 euro per person,ishte nje hotel koti me 1yll dhe shum i qelbur,ne Shqiperi nuk besoj se ka te tille.
    Ne nje shkrim tendin me lart ti thoje se te duket shtrenjte nji dhome per 20euro,alora tu sei una morta di fame,sa e do dhomen ti?1.5euro, ik shko me pushime ne somali se ka kasolle me kashte sa te duash.
    Ne kendveshtrimin e nji te huaji,hotelet ne shqiperi me sherbimet cilesore qe ofrojne jane me te vertete te lira,ne kendveshtrimin shqiptar(me pagat e uleta qe jane atje)sigurisht hotelet jane te shtrenjta.
    Mbaj mend njehere nje mikun tim Italian ristoratore(pronar restorantesh)qe me tregonte kur kishte qene para dy vjetesh ne Tirane dhe i kishin bere pershtypje jashtezakonisht te veçante restorantet teper luksoze dhe teper te lira (gjithmone sipas tij) ne Tirane,ndersa per hotelin ku kishte ndenjur,thoshte se per nje hotel homolog(pra me te njejtat sherbime) ne Itali paguan te pakten 500 euro naten,ndersa ai ne Tirane kishte pagu 80 euro naten a diçka e tille,pershtypje te keqe i kishin bere rruget e keqia,po skishte nevoje te ma thoshte ai ,se une e di para atij kte gje.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    E ke gabim, te huajt ankohen perdite per cmimet e shtrenjta...
    Ndertesat e hoteleve jane vertet te bukura, por pronaret nuk bejne asgje per trajnimin e personelit.

  18. #18
    Moderator Maska e AdmiraL
    Anëtarësuar
    25-05-2004
    Vendndodhja
    Rheinfelden - Baden-Württemberg
    Postime
    759
    Pronaret katastrofe i kam pare dhe une. Kurse Hotelet shum te mira
    Forca MILAN - is Champion and only Champion!

  19. #19
    Citim Postuar më parë nga engjellorja Lexo Postimin
    E ke gabim, te huajt ankohen perdite per cmimet e shtrenjta...
    Ndertesat e hoteleve jane vertet te bukura, por pronaret nuk bejne asgje per trajnimin e personelit.
    Nuk e di po mu me duken lire cmimet akoma atje krahasuar me standartet.
    Ka hotele me te vertet te mire, ndersa sherbimi, menyra e komunikimit te recepsionisteve le shume per te deshiruar, po kjo regullohet vetem kur aty te jene zgjedhur njerez me kriter shkollimin per ate pune dhe jo njohjet me pronarit apo administratorin.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga land Lexo Postimin
    ça thu moj ti Dorontina se nuk ja ke idene fare Shqiperise.
    Kam qene une ne Paris me dy shoke,kemi pagu dhome per tre veta 270 euro,pra 90 euro per person,ishte nje hotel koti me 1yll dhe shum i qelbur,ne Shqiperi nuk besoj se ka te tille.
    .
    Nuk po te kundershtoj fare...une me dy motrat kishim pyet per nji hotel ne Paris me telefon ishte 70 euro nata per njeri plus parkingu dhe murem adresen nuk reservuam .Kur mberijtem hotel ishte komplet ! ok

    e pyeta a ka ndoj hotel ketu pari , po me treguan 100m me posht, shkum e ishte me mir e shum me lirê bile kemi qesh .....si bahet keshtu ??? po tregu i lir asht keshtu ata kan drejt me kerku sa te dojn e ti kerko ku te dhush ...qe kam ende fakturen ketu ishim ne Paris 75017......
    mere librin e telefonave e pyet asnji se ka qmimin e njejt !.................
    ketu ke rruga ime jan kater hotele asnji se ka qmimin e njejt kam pyet se kisha ca musafir qe vinin nga zvicra .....100 euro nata ..pse asht ketu bashkesia europiane ...
    antaj per ate kemi hapur ket teme te ndihmojme njeri tjetrin !
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni në forumin Folklori shqiptar
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Lista e 813 personave në kërkim nga Interpoli
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 54
    Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
  3. Libra te rinj
    Nga dodoni në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 11-01-2012, 21:14
  4. Kishat, Famullite dhe Misionet... ne Shqiperi, Kosove etj.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 11-04-2006, 18:11
  5. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •