Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Pamje dhe përshkrim nga zona e Velipojës

    Pamje dhe përshkrim nga zona e Velipojës

    Po të udhëtosh në jugperëndim të qytetit të Shkodrës, rreth 30 km, do të mbërrish në plazhin e Velipojës. Ky bregdet është një perlë e natyrës shqiptare ku gërshetohen harmonishëm deti, lumi, plazhi, pylli, laguna e mali. Gjatësia e plazhit është 14 km dhe gjerësia rreth 300 m. Velipoja është plazhi më i ri i vendit me një moshë jo më shumë se 300-vjeçare. Deri në vitet ’80 turizmi ka qenë shumë i kufuzuar për shkak të afërsisë me zonat kufitare.
    Rëra është e pashfrytëzuar dhe uji është kristal i pastër. Në afërsi ndodhet edhe rezervati i gjuetisë. Plazhi ka vlera të mëdha kurative dhe kushtet klimatike janë shumë të favorshme për plazh gjatë tre muajve të verës. Por fundjava është koha kur shumë shkodranë dhe vizitorë nga vende të ndryshme gjejnë prehje në këtë vend. Aty ka mundësi të ndryshme argëtimi. Jo vetëm plazhi dhe bukuria natyrore të zhytin drejt këtij vendi, por dhe pjesa më zbavitëse, që ka të bëjë me pasionin e njerëzve të veçantë për të peshkuar dhe për të gjuajtur lepuj. Në këto vitet e fundit Velipoja është mbushur me hotele dhe shtëpi luksoze për pushuesit.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura    
    Sui generis

  2. #2
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    .

    ..............................
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   
    Sui generis

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e bela70
    Anëtarësuar
    23-05-2003
    Vendndodhja
    Pejë
    Postime
    812
    Shum foto te bukura.

    Aty ke fotoja e katert ku shifet dhe ujdhesa( ada) aty esht kufiri me M.te zi dhe ajo pjes andej deges se djatht i takon Mali te zi(me gjeth Aden),mkat se qfar pjesesh te bukura na i kan shkoqur nga trungu jon.
    Duajeni njëri tjetrin.

  4. #4
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga bela70
    Shum foto te bukura.

    Aty ke fotoja e katert ku shifet dhe ujdhesa( ada) aty esht kufiri me M.te zi dhe ajo pjes andej deges se djatht i takon Mali te zi(me gjeth Aden),mkat se qfar pjesesh te bukura na i kan shkoqur nga trungu jon.
    Flm per komplimentin , dhe per infot
    Sui generis

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    Si te krijojm nje rubrike te veçant ketu ne forum qe te mundesojm zhvillimin e turizmit ?
    Me konkretishte jam i interesuar qe te gjejmi metoda tjera perpos hotelerive qe te vizitohet shqipria sidomos veres por edhe dimrit nga te huajt ?
    Ne duhet te krijojm nje faqe interneti ku do te informoheshim se ku mundemi te gjejmi vende te lira bujtine ne sezonen e veres per nje jave 3 dite apo me shumë dhe ku mundet nje i huaj te shetise ne shqiperi lirishte pa u mashtruar psh, kam disa miq françez qe kan deshir te vizitojne shqiprine e pse jo edhe ti kryejn pushimet ne bregdetin shqiptar edhe pse nuk e dijn gjuhen a mund te gjeje dhom fjetje gjate veres ?
    Ndoshta ka site te tilla por une nuk i gjeta, pra ju lutemi me kshilloni se ku te gjeje informata te duhura per turizmin e pa organizuar ne shqipri;

    ju falemnderit

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-07-2010
    Vendndodhja
    shengjin albania
    Postime
    3
    Pershendetje une jam xheni flm shum per ate t paren se me ndihmon shum per detyrat e shtepise ne gjuhe shqipe

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-07-2010
    Vendndodhja
    shengjin albania
    Postime
    3

    Une jetoj ne shengjin

Tema të Ngjashme

  1. Histori gjuetie me ish-udheheqjen komuniste
    Nga Xhuxhumaku në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 05-06-2006, 04:22
  2. Rruga e shtruar, por jo deri në fund.
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-04-2006, 15:54
  3. Përshkrim sartrian i hilesë :D
    Nga oiseau en vol në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 11-12-2005, 13:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •