Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime

  Pamje dhe prshkrim nga zona e Velipojs

  Pamje dhe prshkrim nga zona e Velipojs

  Po t udhtosh n jugperndim t qytetit t Shkodrs, rreth 30 km, do t mbrrish n plazhin e Velipojs. Ky bregdet sht nj perl e natyrs shqiptare ku grshetohen harmonishm deti, lumi, plazhi, pylli, laguna e mali. Gjatsia e plazhit sht 14 km dhe gjersia rreth 300 m. Velipoja sht plazhi m i ri i vendit me nj mosh jo m shum se 300-vjeare. Deri n vitet 80 turizmi ka qen shum i kufuzuar pr shkak t afrsis me zonat kufitare.
  Rra sht e pashfrytzuar dhe uji sht kristal i pastr. N afrsi ndodhet edhe rezervati i gjuetis. Plazhi ka vlera t mdha kurative dhe kushtet klimatike jan shum t favorshme pr plazh gjat tre muajve t vers. Por fundjava sht koha kur shum shkodran dhe vizitor nga vende t ndryshme gjejn prehje n kt vend. Aty ka mundsi t ndryshme argtimi. Jo vetm plazhi dhe bukuria natyrore t zhytin drejt ktij vendi, por dhe pjesa m zbavitse, q ka t bj me pasionin e njerzve t veant pr t peshkuar dhe pr t gjuajtur lepuj. N kto vitet e fundit Velipoja sht mbushur me hotele dhe shtpi luksoze pr pushuesit.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Sui generis

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime

  .

  ..............................
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Sui generis

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e bela70
  Antarsuar
  23-05-2003
  Vendndodhja
  Pej
  Postime
  812
  Faleminderit
  1
  3 falenderime n 3 postime
  Shum foto te bukura.

  Aty ke fotoja e katert ku shifet dhe ujdhesa( ada) aty esht kufiri me M.te zi dhe ajo pjes andej deges se djatht i takon Mali te zi(me gjeth Aden),mkat se qfar pjesesh te bukura na i kan shkoqur nga trungu jon.
  Duajeni njri tjetrin.

 4. #4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga bela70
  Shum foto te bukura.

  Aty ke fotoja e katert ku shifet dhe ujdhesa( ada) aty esht kufiri me M.te zi dhe ajo pjes andej deges se djatht i takon Mali te zi(me gjeth Aden),mkat se qfar pjesesh te bukura na i kan shkoqur nga trungu jon.
  Flm per komplimentin , dhe per infot
  Sui generis

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,539
  Faleminderit
  328
  41 falenderime n 40 postime
  Si te krijojm nje rubrike te veant ketu ne forum qe te mundesojm zhvillimin e turizmit ?
  Me konkretishte jam i interesuar qe te gjejmi metoda tjera perpos hotelerive qe te vizitohet shqipria sidomos veres por edhe dimrit nga te huajt ?
  Ne duhet te krijojm nje faqe interneti ku do te informoheshim se ku mundemi te gjejmi vende te lira bujtine ne sezonen e veres per nje jave 3 dite apo me shum dhe ku mundet nje i huaj te shetise ne shqiperi lirishte pa u mashtruar psh, kam disa miq franez qe kan deshir te vizitojne shqiprine e pse jo edhe ti kryejn pushimet ne bregdetin shqiptar edhe pse nuk e dijn gjuhen a mund te gjeje dhom fjetje gjate veres ?
  Ndoshta ka site te tilla por une nuk i gjeta, pra ju lutemi me kshilloni se ku te gjeje informata te duhura per turizmin e pa organizuar ne shqipri;

  ju falemnderit

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2010
  Vendndodhja
  shengjin albania
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje une jam xheni flm shum per ate t paren se me ndihmon shum per detyrat e shtepise ne gjuhe shqipe

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2010
  Vendndodhja
  shengjin albania
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Une jetoj ne shengjin

Tema t Ngjashme

 1. Histori gjuetie me ish-udheheqjen komuniste
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-06-2006, 04:22
 2. Rruga e shtruar, por jo deri n fund.
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2006, 15:54
 3. Prshkrim sartrian i hiles :D
  Nga oiseau en vol n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 11-12-2005, 12:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •