Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 23
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Fotografi nga Divjaka
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim


  Shpresoj tju kene pelqyer.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 17-07-2007 mė 00:54
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 4. #4
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Pike se pari, fotot te bukura! Nuk e di nese fotot jane punimet e tua Ditmir apo thjeshte i ke shkeputur nga facja e Divjakes, po nese jane te tuat do te keshilloja te punoje pak me kontrastin dhe ngjyrat per ti dhene atmosfere me te gjalle fotove.Per mendimin tim fotografite kerkojne me teper pune pas shkrepjes per tu dhene bukurine qe meritojne.Per nga kompozimi me pelcejne! Ne nje natyre te tille si e Divjakes fotografimet ne agim apo perendim do dilnin te perkryera.

  PS: Do te keshilloja te hidhje nje informacion te shkurter ne lidhje me Divjaken. Lidhjet me facet e jashtme jane te ndaluara nga rregullorja e forumit, keshtu qe me vjen keq po korigjova shenimin tend.

  Dhe per te gjithe te tjeret, ju lutem mundohuni ti evitoni komentet boshe.Ky forum eshte per te gjithe njerezit e apasionuar ne artin e Fotografise keshtu qe dhe kritikat duhet te kene lidhje me fotografine dhe jo me gjendjen dhe nivelin e asaj qe permban fotografia. Nese do diskutojme per papastertine e plazhit, gjendjen e rrugeve etj, ka plot nenforume ku mund te diskutohet.

  Faleminderit.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 5. #5
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Foto te bukura, pervec asaj te pares qe tregon nje plazh te mbushur me hedhurina a plehra.

  Jashte shteti dalin vete vullnetare njerezit per te pastruar rruget e plazhet, dhe te shpresojme qe te pakten te rinjte e shkollave te Divjakes te organizojne edhe aksione per te mbajtur paster plazhet e natyren e bukur.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Alma07
  Anėtarėsuar
  20-05-2007
  Vendndodhja
  ktu ku nuk duhet
  Postime
  284
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Sa ma ke nxjerrur mallin,bravo Ditmir jam lindur e rritur ne Divjake e ne te gjitha kto poza kam nga nje kujtim te veēant te fejmirise time....ma ke bere shume qefin....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sa per informacion !
  Fotot i kam marre nga faqja e divjakes.
  Mund te postoj edhe foto qe sjan ne internet fare.
  Prisni se mund te postoj info dhe foto te tjera....
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  DIVJAKA

  Divjaka eshte nje qytet me permasa jo shume te medha , ndodhet ne qender te ultesires perendimore. Divjaka ze nje siperfaqje prej 20000 Ha , duke perfshire lagunen e karavastase , pyllin e divjakes , bregdetin. Ne perendim te divjakes ndodhet Pylli , i cili eshte nje nga gjerat me te vecantat ne rajon , pikerisht nga kjo vecanti eshte shpallur edhe park kombetar , per nga biodiversiteti (shumllojshmeria e gjallesave , 228 specie zogjsh dhe shume lloj kafshesh) , pylli ka edhe permasa te medha : 1100 , pisha eshte tipike per kete pyll .Por nuk duhet harruar edhe bregdeti qe eshte nje nga burimet ekonomike me te medha . Per nga bukuria natyrore nuk duhet lene pa permendur edhe Laguna e karavastas (ekosistem) , ikone e se ciles eshte Pelikani kacurrel i cili eshte specie ne zhdukje, Kjo lagune perdoret gjithashtu edhe per peshkim.
  Divjaka eshte e rrethuar nga disa fshatra te vegjel si : Xeng , mize , shenepremte , dushk can , etj
  Ne divajk kalojne lumenjte seman dhe shkumbin. Ne lindje te saj jane te vendosura disa kodra.
  Persa i perket banorve , mund te thuhet se jane shume mikprites miqesore gjithashtu dhe punetore (tokat bujqesore ne divjak jane te shumta).

  Kaq pak munda te shkruaj per Divjaken.
  Me falni nese kam bere ndonje gabim ortografik.

  U lodha duke shkruajtur!!
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Klikoni mbi foto per permasa me te medha  Kjo e fundit eshte nga kodrat
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 11. #11
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  I lutem moderatoreve te mos ma prekin postimin pasi ngre nje problem kombetar sic eshte ndotja e mjedisit, por qe edhe do e pasuroj me foto te mira. Pershendes edhe Brarin per mbeshtetjen e tij.
  2 nga 3 fotot e para tregojne nje plazh te mbushur me plehra. Nuk dua te shkurajoj Ditmirin per fotografite e zgjedhura qe sjell, pasi ne rradhe te pare pastrimi i plazheve i takon pushtetit vendor, por edhe shqiptareve te thjeshte se me keto bukuri krenohemi e mund te bejme me teper per ti mirembajtur.
  Per shembull kur shkojme ne plazh ato mbeturina mund ti marrim me vete ne qese i te hedhim ne kazan, pasi diku do filluar kujdesi e nqs te gjithe bejne nga pak, atehere do kete edhe turiste, para, pasterti, kenaqesi, cilesi, nivel etj me shume, pasi jemi edhe ne Europe, si dhe bote kemi pare si me kembet tona ashtu dhe ne televizor e internet.
  Laguna e Karavastase eshte nje perle me vete.
  fotot jane marre nga divjaka.info
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 12. #12
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ermal 22
  I lutem moderatoreve te mos ma prekin postimin pasi ngre nje problem kombetar sic eshte ndotja e mjedisit
  Ermal ! Edhe pse bie shume dakort me shqetesimin tend ne lidhje me kete problem, te keshilloj se nese deshiron nje teme me foto dhe debatim ne lidhje me probleme qe Shqetesojne Shqiperine dhe Shqipetaret mendoj se je ne sksion te gabuar! Nje teme te tille mund ta hapesh tek Problematika Shqiptare. Forumi i fotografive eshte vetem per foto dhe kritika ne lidhje me anen artistike te fotove.

  Besoj te me mirkuptoni.

  Faleminderit.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-12-2006
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume bukur keto foto.Por do te ishte me mire te kishte nje website,me te gjere per Divjaken.Mendoi sepse ne divjake sidomos ne behar ka gjera edhe me interesante.Faleminderit te gjitheve.bye

 14. #14
  i/e larguar Maska e selina_21
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
  Postime
  1,099
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Shume vend i bukur.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Divjaka eshte vertet nje vend i mrekullueshem .
  shpesh kur kam qene rreth 10 vjec i kam bere pushimet atje .
  nuk e di ne ezistojne me ato vendet me beton ne mes te pyllit ,ku ngrinim cadrat .
  apo mbremjet e bukura qe beheshin atehere neper sallat e nje hoteli qe ndodhej po aty afer .
  me kujtohet kur ndizmin zjarre per te larguar mishkonjat nga cadrat dhe te flinim rehat ,dhe kacavjerrjet neper pisha kush e kush te kepuste sa me shume boce pishe ,qe ti piqnim dhe ti hanim stikat .
  shetitjet qe beheshin ne pyll ku vetem nje rruge te vetme kishte atehere .
  SA VENDE TE BUKA NA KA DHURUAR NATYRA DHE NUK DIME TI MBAJME ,JA KEMI CUAR BETONIN DETIT DERI TEK BREGU SA SPO E LEME REHAT TE MARRI FTYME .(sic po ndodh me Durresin )

  ps MIRI plazhi dhe pylli i divjakes eshte shume here me i bukur dhe me i paster se keto foto ,mundohu te na besh ca foto te tanishme ,po ashtu edhe nga ai pylli qe ishte i rrethuar ne ate kohe dhe ruhej se kishte kafshe qe mbroheshin .
  se c'me kujtove femijerin

 16. #16
  beby Maska e jesu
  Anėtarėsuar
  08-10-2006
  Vendndodhja
  Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ah cna ncore mallin e femirise. Diviaka ishte nje nder plazhet qe kaloja shumicen e hereve ne Shqiperi. Ishte nje klime te vecante, pa hyre mire te vinte era e pishave dhe e jodit, ishte e pasur me rere si as nje plazh tjeter dhe kishte reren me te mire ne shqiperi ne lidhje me plazhet e tjere. Me te vertet e kam ne memorje me mallenjgji kete palazh pasi tani eshte ndotur e shkateruar, ska as nje lidhje me Diviaken e dikurshme. Uroj ne nje te ardhme ta mirmbajne ashtu si vertet i meriton ketij vendi.
  Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

  Fuqia ekziston brenda teje!!!

 17. #17
  lepurushe Maska e bebushja
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  kush mund te na japi nje informacion reth ketij plazhi
  cfare hotelesh ka ,si mund te kontaktojm pra dicka ne lidhje me plazhin e divjakes
  nese mundet mund te me kontaktoj
  ju pershendes
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 18. #18
  djal i mirė Maska e YPSILONI
  Anėtarėsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  Atje ku kam rehatin (USA)
  Mosha
  38
  Postime
  103
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  vetem te vdekurit te bejne pune ne divjak se te gjall nuk vene me,eshte ber sikur te vesh ne hale aq pis eshte bere.
  LA LAKERS4EVER

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  E ke gabim mister se Divjaka eshte vend qe rrall e gjen .
  E shijuar ndonjehere pyllin me pisha dhe detin ti apo po flet kot kuturu ?!
  Shko ne vere apo sjane bere dhe ca lokale me ushqim nga me te mrekullueshmet ne mes te pishave .

  Pushimet ne divjake te shtojne jeten ai qe di te beji pushime ,ai qe sdi dhe eshte mesuar te shkoi me pushime per tangallik le te lahet ne ndonje kanal .

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  58 falenderime nė 53 postime
  Ja disa foto qe kam bere une ne gusht te vitit 2005
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ismail Bej Vlora (Qemali) [1844-1919]
  Nga erzeni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 25-08-2013, 11:08
 2. Fituesit e llotarisė amerikane pėr vitin 2008
  Nga tani_26 nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 12-04-2009, 01:21
 3. Si pozuan burrat e shtetit shqiptar?
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-02-2009, 08:28
 4. Zen Vizion media, ruaj, shiko, muzik, video, fotografi
  Nga benseven11 nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-11-2005, 13:08
 5. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2005, 17:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •