Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    The King of Queens is back

    Sonte mbeta pa komenet fare gjate ndeshjes ...ishte i jashtezakonshem Rogi, kundershtari i tij ishte shume i mire gjate ketij edicioni te US Open, megjithate sonte sic deklaroj edhe vete nuk gjeti asnje arme per te ndaluar tenistin me te madh te te gjithe koherave qe te fitoje titullin e 13-te Grand Slam, qe shenoi edhe nje rekord tjeter ... ai sonte arriti te behet tenisti i pare qe ka fituar 2 turne Grand Slam 5 here rradhazi, pra Wimbledon dhe US Open .... respekte. Nuk eshte e rendesishme se ne c´pozicion ndodhet Federer ne ranglisten e ATP-se, ai mbete NR.1 i perjetshem ne kete Rangliste.

    We love you ROGER, mach bitte weiter so ...du bisch eifach de ewige nr.1
    Time is the enemy of a young man's dreams

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    Boris Becker! apo jeni te vegjel ju.
    hey Deutsch ;-) , Becker ishte i madh, megjithate nuk krahasohet dot me Federer jo vetem ai, por asnje nga tenistet qe mban mend historia ...nuk e them une kete gje ...po gati e gjithe bota e tenisit.
    Time is the enemy of a young man's dreams

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e HoLd*Em
    Anëtarësuar
    13-05-2008
    Postime
    179
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Po do te fitoj pike ne renditje, dhe ate ne cdo ndeshje qe zhvillon fitohen piket, nuk eshte e rendesishme a eshte kampioni ne fuqi apo jo, te gjithe e dim se edhe Nadal ishte kampioni ne fuqi i French Open, mirepo kur e fitoi per se fundi here e kaloi Federrerin me pik.
    E ke gabim shoku.

  4. #44
    Urime Federer...i madh!

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
    Anëtarësuar
    18-07-2008
    Vendndodhja
    Stadiumi "DINAMO"
    Postime
    447
    4, apo 5 Wimbeldone ka fituar, se kete vit humbi me Nadalin...?
    DINAMO KAMPIONE

  6. #46
    Citim Postuar më parë nga Ka Vetem DINAMO Lexo Postimin
    4, apo 5 Wimbeldone ka fituar, se kete vit humbi me Nadalin...?
    5 Wimbledon dhe 5 US OPEN!

  7. #47
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    ne periudhen kur kam filluar une ta ndjek sportin e tenisit ka qene shum vite me pare, pasi dhe fati im te me pelqente me shum ky sporte ka qene dhe fakti qe shtepin e gjyshit e kam pasur ngjitur me fushen e tenisit tek shallvaret ne tirane, po kaloje ne teme cdua te them. vertet roger eshte nje lojtare shum i mire dhe eshte nder me te miret. po fati i ketij lojtari eshte qe nuk ka konkurencen e viteve me pare kur ka qene Ivan Lendl, Mats Wilander, Boris Becker, Stefan Edberg, Andre Agassi, Jim Courier, Pete Sampras, Marat Safin, shum nga ju nuk dinit rregullat pasi disa qe po lexoje ketu nuk e kalojne moshen 22 vjecare dhe flasin per 7 vitet e fundit. nuk e di po ky ka qene fati i roger dhe i sportit te tenisit qe te kishte nje renie ne cilesi dhe konkurenc, viti i fundit eshte ky qe nadal ariti te fitonte jashte fushave me dhe, e te permiresohet qe te jete nje konkurent per roger. nuk e di sa kohe keni qe e ndiqni kete sport une e kam shum qejf dhe ri me ore te tera duke e ndjekur ashtu si shum sporte te tjera po per mua i ka humbur shum rendesia qe kishte dikur ky sport dhe shkelqimi i shum yjeve po jo i 1 apo 2.

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Citim Postuar më parë nga Unbreakable Lexo Postimin
    ne periudhen kur kam filluar une ta ndjek sportin e tenisit ka qene shum vite me pare, pasi dhe fati im te me pelqente me shum ky sporte ka qene dhe fakti qe shtepin e gjyshit e kam pasur ngjitur me fushen e tenisit tek shallvaret ne tirane, po kaloje ne teme cdua te them. vertet roger eshte nje lojtare shum i mire dhe eshte nder me te miret. po fati i ketij lojtari eshte qe nuk ka konkurencen e viteve me pare kur ka qene Ivan Lendl, Mats Wilander, Boris Becker, Stefan Edberg, Andre Agassi, Jim Courier, Pete Sampras, Marat Safin, shum nga ju nuk dinit rregullat pasi disa qe po lexoje ketu nuk e kalojne moshen 22 vjecare dhe flasin per 7 vitet e fundit. nuk e di po ky ka qene fati i roger dhe i sportit te tenisit qe te kishte nje renie ne cilesi dhe konkurenc, viti i fundit eshte ky qe nadal ariti te fitonte jashte fushave me dhe, e te permiresohet qe te jete nje konkurent per roger. nuk e di sa kohe keni qe e ndiqni kete sport une e kam shum qejf dhe ri me ore te tera duke e ndjekur ashtu si shum sporte te tjera po per mua i ka humbur shum rendesia qe kishte dikur ky sport dhe shkelqimi i shum yjeve po jo i 1 apo 2.
    Pajtohem me ty kur thua qe nuk ka konkurrence te forte, megjithate nga menyra e lojes ai eshte i jashtezaonshem, vete Agasi ka deklaruar qe nje kundershtar te tille nuk ka pasur kurre ne karrieren e tij te suksesshme....dhe jo vetem Agasi, por edhe vete tenistet legjendar qe sot jane miqete me te mire te Federer kane po te njejtin mendim. Pastaj problemin e mungeses se konkurreteve une e shoh tek vete Roger, ai ishte i pakapshem ne vitet qe lame pas, para se te shfaqej si i tille kishte teniste shume te forte sic ishte Roddick, Safin, Hewit etj. megjithate hapin e tij nuk arriti te ndjek asnje nga keta.
    Time is the enemy of a young man's dreams

  9. #49
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar më parë nga Lukather Lexo Postimin
    Pajtohem me ty kur thua qe nuk ka konkurrence te forte, megjithate nga menyra e lojes ai eshte i jashtezaonshem, vete Agasi ka deklaruar qe nje kundershtar te tille nuk ka pasur kurre ne karrieren e tij te suksesshme....dhe jo vetem Agasi, por edhe vete tenistet legjendar qe sot jane miqete me te mire te Federer kane po te njejtin mendim. Pastaj problemin e mungeses se konkurreteve une e shoh tek vete Roger, ai ishte i pakapshem ne vitet qe lame pas, para se te shfaqej si i tille kishte teniste shume te forte sic ishte Roddick, Safin, Hewit etj. megjithate hapin e tij nuk arriti te ndjek asnje nga keta.
    nuk e mendoje ndonjeher qe tia ul vlerat rogerit dhe as nuk kam per ta bere pasi une e pelqej jashte mase shum si sport pavaresisht qe nuk e kam praktikuar po e njoh prej shum vitesh, eshte e vertet qe ka qene dhe eshte i pakapshem. ka po thuaj se gjithmon te njejtin rendiment dhe te njejten fuqi sikur eshte i etur per te fituar, dhe kete vit qe e nisi ne kete menyre ka qene demtimi qe pesoi ne fund te sezonit kaluar. shpresoje qe te kete dhe shum roger ne qarkullim dhe te kete shkelqimin e kaluar sporti aristokrat.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
    Anëtarësuar
    18-07-2008
    Vendndodhja
    Stadiumi "DINAMO"
    Postime
    447
    Sampras, ylli i viteve '90, Feder i '00.
    Cdo dekade ka yllin e saj. Ne yjet e viteve '90, kishte dhe te tjere, si Kafelnikov, Rusedksi, Michael Jang (Fitues Grand-slemesh) mgjth, as ata nuk ishin ne nivelin e Sampras, me afer ndaj se cilit, ishte Agasi.
    Finalja e ketij viti e Wibeldonit, ishte realisht epike dhe aty sepse m'u krijua ideja se Nadal, eshte vertet i forte dhe dukej sikur kishte dicka me teper se Federer dhe jo vetem ne ate ndeshje.
    Gjithsesi, Federer, natyrisht eshte nr. 1 aktual dhe me shume mundesi do behet shume shpejt mbreti i Grand Slemeve te fituara dhe nuk e di, nese Nadal apo dikush tjeter do shenoj suksesin e Federer.
    DINAMO KAMPIONE

  11. #51
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anëtarësuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327
    Jam dashamir i madh i tenisit , nuk me vjen merzi me shiku nga 3-4 ore nje loj tenisi , sidomos kur jan perball njeri tjetrit me te miret e tenisit , Federeri esht 1-shi per momentin me stil te shkelqyer te lojes.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e fedex
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga PÆON Lexo Postimin
    nuk e mendoje ndonjeher qe tia ul vlerat rogerit dhe as nuk kam per ta bere pasi une e pelqej jashte mase shum si sport pavaresisht qe nuk e kam praktikuar po e njoh prej shum vitesh, eshte e vertet qe ka qene dhe eshte i pakapshem. ka po thuaj se gjithmon te njejtin rendiment dhe te njejten fuqi sikur eshte i etur per te fituar, dhe kete vit qe e nisi ne kete menyre ka qene demtimi qe pesoi ne fund te sezonit kaluar. shpresoje qe te kete dhe shum roger ne qarkullim dhe te kete shkelqimin e kaluar sporti aristokrat.
    Ka kohe qe nuk eshte shkruar ne kete teme por doja te thoja qe Federeri eshte shume me i mire se tjeret prandaj duket sikur nuk ka konkurrente.Te jesh i sigurt qe Federer po te luante ne kohen Lendl, Becker,Wilander e me rradhe do ishte po aq i sukseshem.Duhet te keni luajtur te pakten nje here ne jete tenis per te kuptuar se sa i vacante eshte Federeri ne tenis, eshte si Muhamed Ali ne boks, Jordan ne basketball, Maradona ne futboll.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Për: Roger Federer bëhet i pavdekshëm

    Interesante
    i forte ky Rogeri
    me dy te goditura i nxorri kater femije

    binjake vajzash , binjake djemsh

    edhe vete binjak eshte
    po keta binjaket vetem binjake nxjerrin....
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema të Ngjashme

  1. Krimet komuniste në Shqiperi
    Nga Albo në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 375
    Postimi i Fundit: 03-01-2024, 15:54
  2. A ke një frymë (shpirt) të pavdekshëm?
    Nga coptic në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-05-2009, 19:28
  3. Shërbesa dhe lutje kishtare
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 23-12-2006, 17:16
  4. Halim Spahia - nacionalist i pavdekshem
    Nga DYDRINAS në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 29-09-2006, 13:56
  5. Lumi i zjarrtë
    Nga Matrix në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •