Close
Faqja 57 prej 201 FillimFillim ... 747555657585967107157 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,121 deri 1,140 prej 4009
  1. #1121
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2006
    Postime
    51

    DeltaCAD!

    Te rekomandoj per problemet qe ke te perdoresh deltacad qe e meson per fare pak kohe ( 1 deri ne 2 ore ). Provoje nje here dhe me thuaj !

    www.dcad.com

  2. #1122
    Per te gjitha ata qe jetojne ne Italyyy dhe perdorin Fastweb do te keshilloja eMule Adunanza. Mund te perdoret ne Windows, Mac OSX, Linux :-)

    http://www.adunanza.net/download.php

  3. #1123
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    ACad eshte shkence me vete shume studente vene ne shkolle per vite e prap sarijne ta mesojne :P

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  4. #1124
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Citim Postuar mė parė nga galaktika2007
    Pershendetje te gjithve.

    Po kerkoj nga ju te nderuar nje ndihm(nese kishit pasur mundesi te ma ofronit).
    Posedoj programin AutoCAD 2005 por po me nevoitet per ndertimin e planeve shtepiake,pasi qe deshiroj ta ndertoj nje shtepi e po deshiroj qe planin ta bej vet ashtu sic dua un.

    Psh.shtepia ka keto dimenzione 20/18 m
    dua qe vet t`i ndertoj se ku duhet te jet dhoma gjumit.ditore.etj etj.

    Ju faleminderit shum per mundin qe po e jepni te me ndihmoni. Paqa e Zotit qoft mbi ju.

    P.S Nese ka mundesi me me gjet ndonje tutorial shqip me te gjitha detajet psh si jepen dimenzionet si behet ndarja etj etj
    Me vjen keq qe ke kete menyre te arsyetuari,me kupto drejt... pse kerkon te besh vete planimetrine e shtepise pa qene eksepert i kesaj fushe.Ti nuk di sesi duhen organizuar ambientet ne nje shtepi, nuk behen gjerat te ve ketu guzhinen se me pelqen apo te vendos ketu dhomen e gjumit, ka regulla per te gjitha keto(psh dhoma gjumit vendoset zakonisht drejt veriut etj et...) Me vjen keq qe ti do te harxhosh leket,mund e djerse per te ndertuar dicka pa qene i sigurt.Autocadi nuk te ben asgje, eshte thjesht strument per te vizatuar...Drejtoju nje arkitekti dhe thoji si e do shtepine me perafersi, pastaj e di ai vete se cfare te ndreqe e cfare te shtoje, mos kurse leket atje ku nuk duhet kursyer per tu mos u bere pishman me vone.
    Ja kalofsh mire!
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  5. #1125
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-03-2007
    Postime
    40
    Ju faleminderit per keto keshilla aq te mira,normal do te i kem parasysh ket keshillat e juaja.
    Eshte e vertet se nuk jam student arkitekture po mendoja nje cik e bej vet por......keshillat me kan nderprer,qe te mos pendohem siq eshte cekur me lart,

    Jam nje njeri qe i marr keshillat ai qe din te me keshilloj si do qoft edhe nje herit ju faleminderoj shuuuuuuuum.

    Mbeteshit nen meshiren e Zotit,dhasht Zoti qe gjithmon t`ju ndihmoj qe t`i arrini qellimet ne te gjitha sferat e jetes

    Ia kalofshit sa ma mir

  6. #1126
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Citim Postuar mė parė nga galaktika2007
    Ju faleminderit per keto keshilla aq te mira,normal do te i kem parasysh ket keshillat e juaja.
    Eshte e vertet se nuk jam student arkitekture po mendoja nje cik e bej vet por......keshillat me kan nderprer,qe te mos pendohem siq eshte cekur me lart,

    Jam nje njeri qe i marr keshillat ai qe din te me keshilloj si do qoft edhe nje herit ju faleminderoj shuuuuuuuum.

    Mbeteshit nen meshiren e Zotit,dhasht Zoti qe gjithmon t`ju ndihmoj qe t`i arrini qellimet ne te gjitha sferat e jetes

    Ia kalofshit sa ma mir
    me behet qejfi qe ke degjuar keshillat tona, sinqerisht ben shume mire qe nuk mer persiper te besh vete dicka aq te nderlikuar .Ke per te pare qe do te ece cdo gje me mire keshtu. Pac fat!
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  7. #1127
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Une kam patur nje te instaluar deri vjet i cili quhej VentaFax & Voice... Mund edhe te beje telefonata edhe fakse

  8. #1128

  9. #1129

    IE passwords

    Tung njerz!

    Kam nje problem me IE. Po du me e kcyr nje password qe eshte rujt ne IE, po deri tash kam provu me shume se 10 programe, por nuk po punojn. Eshte IE v6, e di qe s'eshte browser me i miri, por para nje kohe e kam perdor dhe i kam harru passwordat qe i ka rujt IE.
    Shpresoj qe mundeni me me ndihmu.
    FLM niher!

    Tung

  10. #1130
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Zgjidhjen gjeje tek vetvetja. Kujto passwordet se zgjidhje tjeter nuk ke.

  11. #1131
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Nqs kompjuterin e ke te papastruar,mund ta gjesh passwordin me programin falas ne kete faqe.http://www.nirsoft.net/utils/pspv.html
    ---
    Nje ide si te mos harrojme paswordin.Perdor te njejtin password neper faqet e internetit,ku je regjistruar. E shikon tastjeren me poshte?Perdor rreshtin e shkronjave ne drejtkendeshin A, ose B,ose C si password.Dhe nuk harron passwordin asnjehere.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  12. #1132
    i/e regjistruar Maska e FAR
    Anėtarėsuar
    28-05-2007
    Postime
    3

    Unhappy Si Te Mar Programe Nga Nje Kompiuter

    JAM NJE FILLESTAR NE KETE "FUSHE" DHE NUK DI SHUME GJERA.A KA "NERVA" NJERI TE ME THOTE SE SI TE MAR PROGRAME NGA NJE KOMPIUTER ME ANE TE FLESHIT APO TE CD? (me pak detaje ju lutem ). FALEMINDERIT
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FAR : 29-05-2007 mė 07:58

  13. #1133
    Okey. Faleminderit shume !!

  14. #1134
    Programet mund ti marresh duke kopjuar skedarin e instalimit (zakonisht ka emrin SETUP dhe mund te jete ne formatin .exe , .msi , .rar , .zip etj)
    Ne kete rast kopjimi eshte i thjeshte sepse vetem kopjimin dhe instalimin ke per ete bere.

    Ne rastin kur kompjuteri nuke ka skedarin e instalimit ateher duhet te kopjosh dosjen e programit qe do qe ndodhet zakonisht C:\Program Files\
    Ketu gjen dosjen e programit qe do te kopjosh dhe e hedh ne flash.
    Pastaj nga flashi dosjen e kopjon ne Direktorine C:\Program Files\ te kompjuterit tend.Hap dosjen dhe skedarit te exekutueshem .exe i ben nje shortcut ne desktop duke klikuar me te butonin e djathte te mousit te skedari.exe dhe i jep send to .. Desktop.
    Kjo menyre ka shume mundesi te mos funksionoj ne shumicen e rasteve.
    Ne disa raste duhet te kopjosh edhe te dhenat qe ka programi ne rregjister.(kjo e fundit eshte shume e veshtire per tu bere).
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  15. #1135
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Vetem ato programe te nivelit "utilities" mund te jene te kopjueshem ne menyre te drejtperdrejte nga nje skedar ne flash. Por 80% e tyre e me siguri ato qe kerkohen me teper jane praktikisht te pamundura pasi, ashtu si thote ditmiri, te duhen dhe detajet qe caktojne ne regjistrin e windows qe te jene lehtesisht funksional dhe sigurisht edhe skedare qe kopjon ne pozicione te tjera pervecse ne skedarin ku instalohet.

  16. #1136
    i/e regjistruar Maska e FAR
    Anėtarėsuar
    28-05-2007
    Postime
    3
    ju faleminderit sume cuna.tung

  17. #1137

    Program per shkrim formulash matematike

    MathType

    Duke shfletuar ne disa website qe flasin per matematike-fizike gjeta nje program per shkrimin e formulave.
    Te mos keq kuptohemi nuk dua ketu te bej reklame kesaj software house po mendoj se programi mund tu vij ne ndihme sidomos atyre qe shkruajne dispenca ne fushen e matematikes e fizikes.
    Nepermjet tij mund te shkruajme formula matematike nga me te komplikuarat dhe ti importojme direkt ne MS Office apo Open Office(e preferuar per mua).
    Nuk po zgjatem ketu te shkruaj nje tutorial te plote pasi ne faqen kryesore http://www.dessci.com/en/products/mathtype/ te ketij programi kuptohet fare mire perdorimi i tij

  18. #1138
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Ska nevoje ta marresh, e ka M. Word vete si ospsion.

    Hap Inser>Object>aty gje Microsoft Equation 3.0

    Dhe shkruaj formulat. Shume i thjeshte dhe teper i kuptueshem, edhe nga ata qe smarrin vesh.

  19. #1139
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Eshte ne microsoft word po gjithashtu flm per mundin qe na gjete kete program une gjithsesi do ta download ta provoj...
    Sui generis

  20. #1140
    Flm Watson . Nuk e dija kete mundesi
    Fatmiresisht kam 2 vjet thuajse qe se perdor me MS Word e .... por ndoshta do tju interesoj te tjereve.

Tema tė Ngjashme

  1. Si te lehtesojme hapjen e programeve, dosjeve, skedareve
    Nga edspace nė forumin Trajnim & leksione
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-09-2005, 21:50
  2. Artikull i CNN per programuesit
    Nga Sentinus nė forumin Arti i programimit
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 31-05-2003, 22:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •