Close
Faqja 157 prej 201 FillimFillim ... 57107147155156157158159167 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 3,121 deri 3,140 prej 4008
 1. #3121
  i/e regjistruar Maska e mufitk
  Anėtarėsuar
  11-08-2009
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Prog per Mesues Inf

  Kam pare shume programe per mesues informatike,por une doja nje program ku mund te kontrollosh te gjith pc e nxenesve nga komp i mesuesit psh mauzi qe levizi une te pc ime ne word te dale dhe te pc e nxenesve dhe si mund ta instaloj kete program me sakte si mund ta bej funksional ne nje salle kompiuterash.
  Flm

 2. #3122
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  639
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 15 postime

  Problem me win7 per programe

  Kam te instaluar Win 7 x84 por kam provuar edhe x64bit edhe perseri me nxier probleme per sa i perket disa programeve per t'i instaluar. Ne fillim kisha te instaluar Win 7 Ultimate x32 edhe funksiononte xham fare por e lidha PC-n me netin edhe gjer atehere me bente ristart ne momente te ndryshme i bera format edhe vendosa Win 7 te crackuar por nuk i instaloja dote programet e provova edhe me x64 edhe perseri te njejtin problem kurse nderko ne nje PC tjeter programet instalohen shume mire.
  A ka mundesi ndonjeri te me ndihmoje?

 3. #3123
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga driniluka Lexo Postimin
  Kam te instaluar Win 7 x84 por kam provuar edhe x64bit edhe perseri me nxier probleme per sa i perket disa programeve per t'i instaluar. Ne fillim kisha te instaluar Win 7 Ultimate x32 edhe funksiononte xham fare por e lidha PC-n me netin edhe gjer atehere me bente ristart ne momente te ndryshme i bera format edhe vendosa Win 7 te crackuar por nuk i instaloja dote programet e provova edhe me x64 edhe perseri te njejtin problem kurse nderko ne nje PC tjeter programet instalohen shume mire.
  A ka mundesi ndonjeri te me ndihmoje?
  Arkitekturat jane ose x86 ose x64 dhe nenkuptojne ose 32-bit ose 64-bit.
  Qe mos hutohesh me x84 apo x32.

  Tani na ndihmo nese te jep mesazhi gabimi kur hap notepad, windows photo viewer, media player etj. Pra a lajmeron qe windows nuk eshte genuine?
  Ka dale watermark ne desktop?

  Windows 7 e ke OEM? Ne kete rast me dell apo hp do te kesh probleme.

  Gjeja e pare pas instalimit te nje 7 pirat duhet te besh disable updates.
  Nese ke probleme te tilla me thuaj te te rekomandoj nje aktivizues me te mire.

 4. #3124
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  818
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  pershendetje,edhe une sapo kam marre nje laptop ekonomik emachines qe ka te inkorporuar windows 7 ultimate,por disqet e intalimit nuk mi dhane,ne dyqan me dhane vec nje disk me disa drivera ,nese me ndodh nai problem serioz si do te kem mundesi per ri instalim?dhe ku mund te gjej pra cilet jane programet me te pershtatshme per windows ultimate 7 i cili ka 32 dhe 64 bit me duket
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 5. #3125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2006
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga mufitk Lexo Postimin
  Kam pare shume programe per mesues informatike,por une doja nje program ku mund te kontrollosh te gjith pc e nxenesve nga komp i mesuesit psh mauzi qe levizi une te pc ime ne word te dale dhe te pc e nxenesve dhe si mund ta instaloj kete program me sakte si mund ta bej funksional ne nje salle kompiuterash.
  Flm
  Windows Server.

 6. #3126
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Duke lene menjane keto zgjidhjet radikale te tipit ndryshojme sistem operativ...

  Programi qe kerkon ti i dashur dhe eshte bere pikerisht per kete pune, quhet NetOp School 6 edhe zhvillohet nga nje kompani me shume eksperience ne kete biznes.

  http://www.netop.com/products/educat...ures.htm#pdNav

  Vecorite perfshijne :

  - Tregimin e ekranit te PC tend ne ekranet e studenteve (kjo ishte ajo qe doje te beje nese nuk gaboj)

  - komandim nga largesia te PC te studenteve...
  - Vezhgimin e ekraneve te pc te studenteve ne dritare individuale ne pc tend
  - Asistence studenteve ne rast problemesh direkt nga pc i mesuesit...
  - transferim skedaresh ngam pc i jot te i studneteve dhe anasjelltas..... plus te tjera e te tjera...

  Eshte nje program profesional dhe i konceptuar pikerisht per kete pune... netop ka histori te gjate ne kete fushe dhe ben disa nga programet me te mira qe kam pare ne R.administration.

 7. #3127
  "Lionel Messi" Maska e ali-likova
  Anėtarėsuar
  22-11-2008
  Vendndodhja
  Kumanov/Likov
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Netsupport School 10.0 E Mban kasen ne kontroll
  Mund te ndalosh program per mos tu hap nga nxenesit usb mund ta ndallosh webfaqe po ashtu mund te besh test me ket program Eshte kualitativ Prof im e perdor .

 8. #3128
  i/e regjistruar Maska e mufitk
  Anėtarėsuar
  11-08-2009
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga ali-likova Lexo Postimin
  Netsupport School 10.0 E Mban kasen ne kontroll
  Mund te ndalosh program per mos tu hap nga nxenesit usb mund ta ndallosh webfaqe po ashtu mund te besh test me ket program Eshte kualitativ Prof im e perdor .
  E shkarkova por spo i lidh dot pc qe te komanddohen nga ky program pasi e kam dhe swich i kam te lidhur me kabuj por spo dij si me i lidhe qe te konfigurohen pastaj kete program a e instalon dhe te pc e nxenesve

 9. #3129
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-01-2010
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  si te shkarkoj programe free

  a mundet me shkarku programet qe jane me lek,
  a ka ndonje program per kete..........

 10. #3130
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  limewire....
  Ose ke faqe http plot nga te cilat mund te shkarkosh warez...

 11. #3131
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga hdmi Lexo Postimin
  a mundet me shkarku programet qe jane me lek,
  a ka ndonje program per kete..........
  Unė kryesisht ndjek kėto dy hapa pėr gjetjen e njė programi:

  1 - http://www.google.com/
  demonoid
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 20-04-2010 mė 23:22

 12. #3132
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  [QUOTE=Dalan;2682457]Unė kryesisht ndjek kėto dy hapa pėr gjetjen e njė programi:

  1 - http://www.google.com/
  2 - demonoid

  Dalan ,mos ke account ne demonoid.Me bej nje invite nese ke sepse aty smund te regjistrohesh pa te bere dikush invite

  Ja une perdori kete,i gjene te gjitha ketu

  Jo linksa pirate ne forum/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 20-04-2010 mė 23:24

 13. #3133
  meli-pr
  Anėtarėsuar
  07-04-2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  si me gjet nje program per me ndreq emra

  si me gjet nje program per me ndreq emer jo nicka po emer me ndonje foto si kjo qe e kam vendos ketu nese din dikush te me shkruaj ketu ok tung

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga meli-pr : 20-04-2010 mė 18:25

 14. #3134
  meli-pr
  Anėtarėsuar
  07-04-2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  si me ndreq emrin si ky ne kete foto  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga meli-pr : 20-04-2010 mė 18:25

 15. #3135
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Po se pari shkon ne nje supermarket, dhe pyet nje program per foto-montazhe. Dhe besoj qe do te ndihmojn.

  Kurse egzistojn edhe programe falas ne net si psh ****** por kjo eshte vjedhje. Dhe vjedhja eshte vjedhje edhe nese behet virtualisht.

 16. #3136
  i/e regjistruar Maska e xubuntu
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  neqote se te intereson siguria e computerit tend mos shkarko crack

 17. #3137
  Po dhe Jo
  Anėtarėsuar
  12-09-2009
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gj.Fishta Lexo Postimin
  Po se pari shkon ne nje supermarket, dhe pyet nje program per foto-montazhe. Dhe besoj qe do te ndihmojn.

  Kurse egzistojn edhe programe falas ne net si psh ****** por kjo eshte vjedhje. Dhe vjedhja eshte vjedhje edhe nese behet virtualisht.
  E ke kuptuar ose shkruar pak gabimisht.
  Nese nje program aplikativ eshte falas atehere nese ti e shkarkon ate nuk eshte vjedhje. Por ti mund te thuash egzistojne edhe programe aplikative komerciale me crack, keygen apo ku ta di une per ta aktivizuar dhe per ta perdorur si nje version te blere.

  Tani per manipulime me foto une te preferoj Adobe Photoshop.
  Mund ta shkarkosh versionin Trial per 30 dite falas nga faqja adobe.com. Tani ka dale versioni CS5 qe eshte shume me i mire se versionet e meparshme CS3 dhe CS4.
  Ndersa nese deshiron ta blesh atehere kushton 699$, ose versioni CS5 Extended 999$. Nese vendos te besh upgrade te kushton shume me lire (pra te kalosh nga CS4 ne CS5, por kuptohet CS4 duhet ta kishe blere me pare) 199$ per CS5 dhe 349$ per CS5 Extended.

  Per me shume: http://www.adobe.com/products/photoshop/compare/


  Ika tani naten se u be vone
  You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

 18. #3138
  Po dhe Jo
  Anėtarėsuar
  12-09-2009
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  ForumiSHQIPTAR.com = ForumiWAREZ.com lol.
  hdmi nese do te marresh diēka warez muzike, aplikacione, lojra apo ndonje gje tjeter pse nuk kerkon ne Google?
  Personalisht te preferoj per diēka qe ka size mbi 1GB ta shkarkosh permes torrent. Gjithqka qe dueht te besh eshte te dish te perdoresh faqen www.google.com dhe nje aplikacion qe quhet uTorrent (ke edhe te tjere qe kryejne kete sherbim). ne google kerko per ndonje Torrent Search Engine dhe kur e gjen aty shtyp emrin e asaj qfare kerkon dhe shkarkoje .
  Per gjera te tjera qe jane -1GB kerko ne google perseri per forume warez dhe gjen sa te duash as mendja nuk ta merr se sa ne dite postojne indianet lol
  You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

 19. #3139
  i/e regjistruar Maska e EneaKeco
  Anėtarėsuar
  26-01-2010
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me ane te torrentz mund te shkarkosh shume leht cdo lloj programi qe ti deshiton. *_*
  Aftėsia nuk ka shumė vlerė pa mundėsinė.

 20. #3140
  meli-pr
  Anėtarėsuar
  07-04-2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  dmth ketu me downladu ska shanca a ?nga interneti mendova se per me ble e di qe ka ama mendova qe ka ne internet flm per pergjigjje tuajen ju pershendes

Tema tė Ngjashme

 1. Si te lehtesojme hapjen e programeve, dosjeve, skedareve
  Nga edspace nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-09-2005, 21:50
 2. Artikull i CNN per programuesit
  Nga Sentinus nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-05-2003, 22:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •