Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  bir i Perendise se gjalle Maska e barElohim
  Antarsuar
  30-06-2007
  Vendndodhja
  per castin shtegtar ne toke
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Ku mund t gjej veshje tradicionale popullore?

  Pershendetje!

  Nuk e di nese drejtohem ne vendin e duhur ne forum por mendoj se dikush do kete ketu ndonje informacion.
  Jemi nje grup shqiptaresh qe interesohemi per veshje popullore, kryesisht te laberise por edhe te krahinave te tjera.
  Nese dikush ketu ne forum di dicka se ku mund te gjejme ndoshta ndonje punishte per keto veshje ku te kete dhe cmime te arsyeshme do te na ndihmonte shume.

  faleminderit te gjitheve!

 2. #2
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Ne Tirane ke plote dyqane qe shesin veshje popullore cilesore. Te rruga e Durresit keni shume dyqane qe i ofrojne. Edhe te Labrise ka, besoj.

 3. #3
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Antarsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  33
  Postime
  2,420
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  ke sa te duash sidomos ne korce i ke me shumice
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 4. #4
  bir i Perendise se gjalle Maska e barElohim
  Antarsuar
  30-06-2007
  Vendndodhja
  per castin shtegtar ne toke
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju faleminderit qe te dyve!

  Ne Korce nuk kemi vajtur por per sa i perket Tiranes cmimet jane shume te larta
  sepse kane qellime turistike.

  Ajo qe po perpiqemi te gjejme eshte ndonje punishte ne ndonje fshat ndoshta
  qe qep per ndonje asambel apo per arsye te tjera kulturore.


  sido qofte faleminderit!

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Ne Shqiperi ka me bollek veshje tradicionale popullore. Ne Tirane ka me bollek veshje popullore te te gjitha krahinave e ne veanti te Shqiperise se mesme. Per veshjet e jugut mund te shohesh ne Kore dhe ne Vlore ndersa per te veriut ne Kruje ne tregun e kalase ka pothuajse te gjitha llojet e veshjeve te krahines se veriut.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 6. #6
  bir i Perendise se gjalle Maska e barElohim
  Antarsuar
  30-06-2007
  Vendndodhja
  per castin shtegtar ne toke
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po ishte e mundur dhe keni dicka konkrete, ndonje numer telefoni apo adrese,
  ma shkruani ju lutem.

  faleminderit!

 7. #7
  Fine Wine Maska e ildushja
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga barElohim
  Pershendetje!

  Nuk e di nese drejtohem ne vendin e duhur ne forum por mendoj se dikush do kete ketu ndonje informacion.
  Jemi nje grup shqiptaresh qe interesohemi per veshje popullore, kryesisht te laberise por edhe te krahinave te tjera.
  Nese dikush ketu ne forum di dicka se ku mund te gjejme ndoshta ndonje punishte per keto veshje ku te kete dhe cmime te arsyeshme do te na ndihmonte shume.

  faleminderit te gjitheve!

  Ne Kruje, Korce, TR ke plot... vendet e tjera si di se nuk para shkoj...
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-09-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une jam nje zoteri nga Kruja dhe zoteroj veshje popullore te cilat jane te punuara me dore kryesisht te Shqiperise se mesme per meshkuj dhe femra me dimensione dhe permasa te ndryshme dhe me modele te ndryshme me cmime shume te arsyeshme. per cdo informacion te me telefononi dhe te dergoni mesazh ne kete numer telefoni 0683027229 ose 0693033962 ose me shkruani tek bledibob15@hotmail.com. adresa jone ne kruje eshte lagja "hoxhe" siper stadiumit
  faleminderit
  Ndryshuar pr her t fundit nga bledi_nga_kruja : 05-09-2007 m 05:53

 9. #9
  Fine Wine Maska e ildushja
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Flm per informacionet, do te kontaktoj kur te jem ne Shqiperi.
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-09-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kontaktimi ne lidhje me kerkesen per veshjet popullore (kostumet kombetare te shqiperise se mesme) te cilat ne i disponojme ne punishten tone duhet te behet sa me i shpejte per arsye se punimi i tyre eshte i lidhur me nje varg procesesh qe ta diktojne nje gje te tille. ju konfirmojme edhe nje here numrin e telefonit ku mund te kontaktojme per me gjate 0683027229.
  ju faleminderit

 11. #11
  E dua letrsin Maska e Ali Baba Tepele
  Antarsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  2
  35 falenderime n 33 postime
  Kush mund t m drgoj dy kostume kombtare t zons s Labris.tel.0030.6932.849.587

 12. #12
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Jack Watson Lexo Postimin
  Ne Tirane ke plote dyqane qe shesin veshje popullore cilesore. Te rruga e Durresit keni shume dyqane qe i ofrojne. Edhe te Labrise ka, besoj.
  Un i kontrollova t gjitha kto dyqan n Janar por t gjitha ishin Imitacione shum bajate. Fustanella pr shembull ishte si fustan grash, thjesht nj fustan i gjer me nj cop t zakonshme puliestr dhe skishte asgj t prbashkt me Fustanelln e Toskris ose si njihet ndryshe Fustanella me 400 pal.
  Qeleshe t Jugut as q egzistonin fare. Xhamadant ishin pr turp dhe pa shije.
  Un gjeta disa veshje origjinale vetm n dyqanin e Muzeut Kombtar por vetm nga krahinat e Veriut. Desha t blija nj xhamadan edhe kur mora vesh mimin ika me vrap. 600 Euro pr nj xhamadan
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 13. #13
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Antarsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime n 8 postime
  Neper dyqne ke imitim te thjeshta e me materiale qe te lejne shume per te deshiruar,sido se mund te jap nje keshill tek sheshi vjeter avni rustemi ne tiran fillimi rruges hoxha tasim ke nje dyqan te madh (eshte Krutane)ka shum zgjedhje,e nga ketu qe blejne dhe dyqanet e tjera qe shesin me pakice ne tiran.Aty i bleva dhe un nje veshje me Tirq:kujdes jelekun eshte me i rendesishmi insisto per nje te punuar bukur.....edhe per patallonat meri ato me cope me te trash.
  Kemisha len per te deshiruar si dhe punimet dhe cilesia e koplet veshjes po per 100mij lek smund te pretendosh me shume.
  Mos u habit per cmimet nje kostum origjinal mund te shkoj dhe 800euro e po ta dhan.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Ne Kruje. Edhe pse punimet jane ne pergjithsi te dobet, nuk u kushtojne fare vemendje.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-12-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Ku mund t gjej veshje tradicionale popullore?

  Kostumet popullore ne shqiperi ndahen ne disa standarte,varet se perse i doni,per qellim koleksioni do tu sygjeroja kostume te qendisur me fije ari te cilet i perkasin familjeme te pasura shqiptare dhe jane te trasheguara neper breza,por kane cemime te larta,kurse kostumet tradicionale te cilet riprodhohen ne ditet e sotme jane kthyher ne funksion komercial te plot dhe ato i gjeni ne tregjet e qyteteve te medha,per te paren mund tu sygjeroj kontakt

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-12-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Ku mund t gjej veshje tradicionale popullore?

  Kostumet popullore ne shqiperi ndahen ne disa standarte,varet se perse i doni,per qellim koleksioni do tu sygjeroja kostume te qendisur me fije ari te cilet i perkasin familjeme te pasura shqiptare dhe jane te trasheguara neper breza,por kane cemime te larta,kurse kostumet tradicionale te cilet riprodhohen ne ditet e sotme jane kthyher ne funksion komercial te plot dhe ato i gjeni ne tregjet e qyteteve te medha,per te paren mund tu sygjeroj kontakt

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-11-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Exclamation Pr: Ku mund t gjej veshje tradicionale popullore?

  Citim Postuar m par nga Kledian Lexo Postimin
  Kostumet popullore ne shqiperi ndahen ne disa standarte,varet se perse i doni,per qellim koleksioni do tu sygjeroja kostume te qendisur me fije ari te cilet i perkasin familjeme te pasura shqiptare dhe jane te trasheguara neper breza,por kane cemime te larta,kurse kostumet tradicionale te cilet riprodhohen ne ditet e sotme jane kthyher ne funksion komercial te plot dhe ato i gjeni ne tregjet e qyteteve te medha,per te paren mund tu sygjeroj kontakt
  Pershendetje Kledian, jam i interesuar per veshje femrash tradicionale, kam pak urgjence! Faliminderit 069-7654056.

Tema t Ngjashme

 1. Polifonia Popullore
  Nga Eni n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 15:27
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. kostumet popullore
  Nga olimpiadisti n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-03-2009, 19:27
 4. Kerkoj foto me veshje popullore shqiptare
  Nga Julie n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 03-05-2006, 00:06
 5. Zgjedhjet lokale 2005
  Nga babadimri n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 07-03-2005, 12:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •