Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 62
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879

    Veprimi më i keq në jetën tuaj,per te cilin jeni penduar më pas?!

    Te nderuar forumiste dhe forumista
    le te hapim kartat e te flasim pak hapur


    cili eshte veprimi me i keq qe keni bere ne jeten tuaj dhe per te cilin jeni penduar me pas?
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 30-12-2007 më 16:56
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  2. #2
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    pot kur nuk tregove asgje per mekatet tua ,si hapse teme.cfar pret nga tjeret!??
    apo nuk paske ber mekate ti??
    hajt zhvishu ti i here, se po te vi une nga pas dhe ti tregoj te gjitha!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 30-12-2007 më 16:56

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    theodora, po ca me tre fjal e hap temen ti , sa kot ja ke fut .


    PSekati , me i math eshte qe po shkruj akoma ketu
    Ndryshuar për herë të fundit nga BaBa : 18-06-2007 më 16:05
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    e po varet si e kupton secili mekatin
    psh, nje kopjim ne oren e detyres te kontrollit dikush e quan mekat e dikush jo

    nje te share ne nje person dikujt nuk i ben pershtypje e dikush tjeter skuqet


    nje gabimi im i madh ka qene besimi tek te tjeret
    se mesa duket asnje nuk eshte ashtu sic tregon se eshte por te gjith qenkan me maska e te fshehur tamam si profesionista.
    po jeta i paska keto
    kaq


    p.s.personalisht kam bere e un gabimet e mija
    po do desha shum te jepja nje shpull tek ai qe ka postuar pak me siper ,.. po nuk do e quaj mekat, por kenaqesi.
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  5. #5
    KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
    Anëtarësuar
    09-01-2007
    Vendndodhja
    atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
    Postime
    610
    Si Teme Seshte E Keqe;
    Por; Si Prezantim Teme Le Per Te Deshiruar.pse?

    Sepse Nuk Mund Te Thuash Te Hapim Pak Kartat E Te Flasim Hapur,sepse
    Kartat Hapen Kur Je Midis Nje Shoqerie Te Besuar,dhe Jo Ne Nje Forum.

    Pra Tema Mund Te Ishte Thjesht Ajo; Cili Eshte Mekati Qe Keni Bere Dhe Me Pas Jeni Penduar.

    Dhe Ai Qe Do Mund Te Shprehe Dicka.

    Pastaj Qe Te Jete Pak Me Interesante Tema Mund Te Tregoje Ti Dicka
    Ashtu Si Te Ka Thene Dhe Behari,se Nje Teme Hapet Kur Ti E Para Ke Dicka Per Te Shprehur,apo Jo?

    Nejse Une Per Vete Nuk Do Doja Te Flisja Per Mekatet E Mia.....

    Respekte.............
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 30-12-2007 më 16:57
    dont worry be happy

  6. #6
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga theodora*
    ti behar je avokati mbrojtes, une gjyqtari dhe ai tjetri qe the esht i prezekutuari.
    hihihihihihihi
    po avash njehere ti!!se une qe te marr ty ne mrojtje duhet qe te me rrefesh te gjitha gjynafet gje ke ber,e kjo duhet ber perpara se te shkojme ne sallen e gjygjit apo jo!??pa lere qe per pagesen nuk kemi fol asgje !!e di ti qe nje avukat i forte po te fitoj ceshtjen duhet paguar mire!!Haaahaaahaaaaaaaa!

  7. #7
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Sdi te kem bere ndonje mekat te dashures ndonjeher ?? ,ndoshta pse jam yll fare
    Sui generis

  8. #8
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    dhe une kam ber mekate .....(ca sme kan then shpirtgur e pashpirt ,vrasese ndjenjash,kam vrare me nje fjale,me fjale,veprime pa perdorur arme) s,ka njeri te mos ket ber mekat ,te pakten une keshtu mendoj .Tani mendoj se duhet te klasifikohen dhe mekatet (me dashje ,apo pa dashje) dhe une veten e klasifikoj ke mekatet me dashje(lol)e pranoj.
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  9. #9
    jom pendu qe kom bo sex me 1 murgesh

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    Citim Postuar më parë nga bebushja
    dhe une kam ber mekate .....(ca sme kan then shpirtgur e pashpirt ,vrasese ndjenjash,kam vrare me nje fjale,me fjale,veprime pa perdorur arme) s,ka njeri te mos ket ber mekat ,te pakten une keshtu mendoj .Tani mendoj se duhet te klasifikohen dhe mekatet (me dashje ,apo pa dashje) dhe une veten e klasifikoj ke mekatet me dashje(lol)e pranoj.
    nese ai person qe i ke bere keto ishte djale dhe e kishte hak mir ja ke bere
    te lumte

    nese nuk e kishte hak prap mir bere qe ta paralajmerosh qe mos te te merzite
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  11. #11
    udhetare.... Maska e Klaraaa
    Anëtarësuar
    29-08-2003
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    181
    kam bere ca....e di qe kam hyre ne gjynah....por nuk kisha zgjidhje tjeter....
    Enya-Adiemus

  12. #12
    Feniks. Maska e niktironci
    Anëtarësuar
    25-03-2007
    Vendndodhja
    Aty ku jetohet.
    Postime
    337
    Moj theodora, si shume kureshtare po me dukesh me kete teme.
    E para duhet te na thuash, per c`fare mekatesh e ke fjalen? E dyta na trego ti njehere mekatet e tua, dhe ne te tregojme tonat.Perse duhet te hapim kartat dhe te flasim, hapur?
    E treta pse mi goc, na ka honger dhia librat te te tregojme ty, edhe gjithe botes mekate qe kemi bere?
    Me fal por kjo teme me duket super koti.
    Kam nje pyetje , nuk e di a jeni e martuar apo jo, por ne te gjitha temat tregon nje urrejtje per meshkujt.
    Mund te te them , me dy llafe qe ti nuk je ne gjendje te njohesh , mashkullin.
    Ose i urren shume ose i do shume.nuk ke te drejte ti fusesh te gjithe ne nje thes, ashtu sic nuk mund te bejme te gjitha femrat k.....
    Une nuk e di se ne cfare rrethana je njohur me djem, dhe me burra, qe te arrish ne kete konkluzion.
    Me duket, ne te gjitha rastet ta kane hedhur, dhe ne rastin me te pare shpreh urrejtje kunder tyre.Por une them qe nuk ke te drejte.
    Me fal po qeke femer ekstremiste.
    Ndryshuar për herë të fundit nga niktironci : 30-06-2007 më 01:06

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anëtarësuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Mekati i mekatit, prej mekatit... Eshte mekat te rrefesh mekatet tek mekataret, sepse .....Ah, me falni qe s'vazhdoj me tej shpjegimin, pasi mund te bie ne preherin e nje mekati te ri. Pak shaka, ja vlen ne kete teme ,qe cdo gje mund te kete, por sinqeritet rrefenje, zor te kete.
    -------------------------------------------------
    SHIKOJ DHE NUK BESOJ ATE QE SHIKOJ
    BESOJ DHE NUK SHIKOJ ATE QE BESOJ!

  14. #14
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    ..Dhe sado te jete si thoni shumica..."pa lidhje "...kjo teme ..dua te them dy fjale.vetem qe te jeme me ju ketu..me ju mekataret...pa lidhje per arsye se s'ka kush guxim te beje publike mekatet,se po te ishte aq i thjeshte rrefimi i mekateve ne nje teme ne "forum" besoj se kjo do te ishte nje nga temat ku te gjithe anetaret e "forumit" do te benin te pakten nje postim...dhe ata qe do te thone se s'jane mekatare dhe kane ndergjegjen e pastert ,sigurisht qe kane probleme me memorjen....vertete eshte nje paragjykim por, mendoj se ne mekatet e shume formave dhe ngjyrave,ne ketu jemi ne nje thes te gjithe anetaret e forumit..si mekatare..por, mekatet jane te ndryshme ......

    Me nderime per te gjithe mekataret..shpresoj mekatet te jene bere pa qellim, pa dashje...dhe pa vetedije bile....

    bili99
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 30-06-2007 më 12:14

  15. #15
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Askush nuk po rrefehet...une preferoj ta bej dicka te tille...ne fund te fundit,edhe vete prifti,tek i cili njerezit shkojne te rrefehen,eshte nje mekatar..

    Mekati im me i rende,ka ndodhur para shume kohesh...kisha mbetur pa meze dhe
    shkova ne oren 2 te nates ne kotecin e komshies e i mora dy pula pa leje

    Ne fakt mendova tu merrja leje po ata ishin ne gjume dhe nuk doja ti shqetesoja..
    Mendova ti vija ne dieni te nesermen por te nesermen harrova fare,keshtu qe...

    E pranoj...eshte mekat i rende por nuk u takon ju,te me gjuani me tulle..

  16. #16
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Mos te them se e kam ditur lloin e mekatit tend shoku Tanku..lol......

    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Askush nuk po rrefehet...une preferoj ta bej dicka te tille...ne fund te fundit,edhe vete prifti,tek i cili njerezit shkojne te rrefehen,eshte nje mekatar..

    Mekati im me i rende,ka ndodhur para shume kohesh...kisha mbetur pa meze dhe
    shkova ne oren 2 te nates ne kotecin e komshies e i mora dy pula pa leje

    Ne fakt mendova tu merrja leje po ata ishin ne gjume dhe nuk doja ti shqetesoja..
    Mendova ti vija ne dieni te nesermen por te nesermen harrova fare,keshtu qe...

    E pranoj...eshte mekat i rende por nuk u takon ju,te me gjuani me tulle..
    ........................................

    Je i hatashem Tanku...dhe guximtar se.. dhe e dija qe ke mbetur o pa raki...o pa.meze...dhe jo qe je pianec..por, je merakli.......per mekate te tilla shume kemi bere ne si femij....sa peme ..sa .shalqinj kemi marre pa leje..bile nuk e di as Ai Shalqishitesi i "Portokallise" a ka shit aq shalqinj sa numri qe ne kemi "marre pa leje"....por, per keto mekate s'besoj se jemi mekatare dhe aq te medhenj...per te tjerat nuk e di te them te drejten..!!!

    Me nderime per te gjithe ju,

    bili99

  17. #17
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Askush nuk po rrefehet...une preferoj ta bej dicka te tille...ne fund te fundit,edhe vete prifti,tek i cili njerezit shkojne te rrefehen,eshte nje mekatar..

    Mekati im me i rende,ka ndodhur para shume kohesh...kisha mbetur pa meze dhe
    shkova ne oren 2 te nates ne kotecin e komshies e i mora dy pula pa leje

    Ne fakt mendova tu merrja leje po ata ishin ne gjume dhe nuk doja ti shqetesoja..
    Mendova ti vija ne dieni te nesermen por te nesermen harrova fare,keshtu qe...

    E pranoj...eshte mekat i rende por nuk u takon ju,te me gjuani me tulle..

    looooooooooooool
    C'oreks paske dhe ti mo ne 2;00PM........Bohhh..kushedi sa ha diten...lolololololololololololololololol





    Nejse.....persa i perket Temes.

    Yes / kam beh nje mekat ne Jet ne lidhje me nje Cun...&... nuk kam per ta harru kurren e kurres...dhe pse e doja..Veret.......e bena te ikte..Lehte....


    Anywas..i hope GOD.....can 4-Give me for that..
    I wish just the Best for HIM....Thas/alL

  18. #18
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Te falet mekati...jam i sigurt...

    Citim Postuar më parë nga selina_21
    looooooooooooool
    C'oreks paske dhe ti mo ne 2;00PM........Bohhh..kushedi sa ha diten...lolololololololololololololololol





    Nejse.....persa i perket Temes.

    Yes / kam beh nje mekat ne Jet ne lidhje me nje Cun...&... nuk kam per ta harru kurren e kurres...dhe pse e doja..Veret.......e bena te ikte..Lehte....


    Anywas..i hope GOD.....can 4-Give me for that..
    I wish just the Best for HIM....Thas/alL
    Dhe mbasi e don Shqiperine mekati te falet ,jam plotesisht i bindur...sukses
    gjithe te mirat...dhe ardhmeri pa mekate te tjera....

    Me nderime per selina_21... dhe kujtimin per ate...mekatin...lol,
    bili99

  19. #19
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Klaraaa
    kam bere ca....e di qe kam hyre ne gjynah....por nuk kisha zgjidhje tjeter....
    Me too...dhe me e keqja eshte, se kisha zgjidhje tjeter. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  20. #20
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga bili99
    ........................................

    Je i hatashem Tanku...dhe guximtar se.. dhe e dija qe ke mbetur o pa raki...o pa.meze...dhe jo qe je pianec..por, je merakli.......per mekate te tilla shume kemi bere ne si femij....sa peme ..sa .shalqinj kemi marre pa leje..bile nuk e di as Ai Shalqishitesi i "Portokallise" a ka shit aq shalqinj sa numri qe ne kemi "marre pa leje"....por, per keto mekate s'besoj se jemi mekatare dhe aq te medhenj...per te tjerat nuk e di te them te drejten..!!!

    Me nderime per te gjithe ju,

    bili99
    Une do te thosha se ne jemi mekataret me te medhenj,vella bili"
    Nuk e di nese te ka rene rasti te degjosh ndonjehere ate fabulen ne te cilen kafshet e pyllit u mblodhen te gjitha bashke dhe vendosen te kryqezonin kafshen
    qe kishte bere mekatin me te rende...dhe filluan kafshet me radhe te rrefeheshin.
    E nisi i pari luani...-une kam bere mekate shume te renda o miqte e mi...kam ngrene shume kafshe te pafajshme per te shuar urine...por kafshet e tjera ja kthyen duke i thene....-ju e keni te justifikuar,zoti luan...keni qene i uritur...per me teper,jeni mbreti yne...vazhduan mbas tij te gjitha kafshet grabitqare duke rrefyer mekatet dhe duke justifikuar veten...edhe ato gjeten po te njejten mbeshtetje ne mase dhe ju falen te gjitha mekatet...me ne fund,erdhi radha e gomarit...u fut ne mes te turmes gjykuese dhe nisi te rrefeje mekatet e tija...-edhe une kam mekatuar or miq..tha gomari!...-nje dite,kur po ecja anes nje gardhi,pashe disa tufa bari te njome...te them te drejten,isha shume i uritur keshtu qe vendosa te krepisja ca bar,kalova gardhin dhe fillova te haja barin e shijshem..

    Te gjitha kafshet e pane vrenjtur...-si...ti ke ngrene barin e njome?!...po ky eshte nje mekat i pafalshem!...-te kryqezohet...te kryqezohet!!!...bertisnin kafshet nje zeri..

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A jeni penduar ndonjëherë në jetë?
    Nga ALBA në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 160
    Postimi i Fundit: 15-03-2024, 05:04
  2. "Jam penduar, por nuk kisha rrugë tjetër"
    Nga Brari në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 23-02-2007, 14:41
  3. Besimi, Ndjenjat dhe Veprimi
    Nga Hyllien në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 05-04-2004, 19:08
  4. Jam penduar...
    Nga Mina në forumin Ditari i meditimeve
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 23-05-2003, 12:10

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •