Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  20 mnyrat pr t qen i lumtur

  Lumturin sht e vshtir ta prcaktosh dhe nuk sht e le
  ht ta matsh. Prvoja jon sht te kombinimi i elementeve
  n t njjtn mnyr ashtu si nj rrot brenda nj ore nuk e llogarit kohn, por sht rezultat i sinkronitetit n prgjithsi. Lumturia sht ajo q psikologt e quajn "mirqenia subjektive", dhe pr fatin ton t mir, sht nj gjendje n t ciln ne mund t ndryshojm aktivisht pr m mir. Revista The Time tregon 20 mnyrat pr t filluar.

  Numro bekimet e tua

  Numro bekimet e tua, por jo pr dit. Sonja Lyubomirsky, nj psikologe n UC Riverside, ka gjetur se njerzit nj her n jav shkruajn pes gjra, t cilat jan t mdha pr lumturin e tyre, por q nuk i vn t gjitha n zbatim. "Ky sht nj problem, pasi nuk ka koordinim mes tyre, thot Lyubomirsky, kur njerzit i bjn gjrat n mnyr t vazhdueshme, ato humbasin freskin dhe kuptimin. Ju keni nevoj pr nj koordinim, thot Lyubomirsky, duke shtuar se kjo t bn t ndihesh mir. Ajo sht lodhur s numruari bekimit e saj dhe urrejtjet pr t. "Un e gjeta sekretin. Ajo nuk punon pr mua. Njsoj si nj program n diet, far duhet t bni ju pr t mbajtur veten n form, personalitetin dhe qllimin. N thelb mirnjohja nuk do t jet pr t gjith. Por n qoft se ajo sht nj ushtrim tjetr, duhet t mendosh pr nj person, i cili sht sjell mir me ty, dhe ti ke dshir pr ta falnderuar, nj msues, kshilltar ose kushriri, dhe shkruaju nj letr nj her n jav individve t ndryshm. Kjo do t bj q ti t ndihesh i lumtur njsoj si ndihet ai.

  Dgjo muzik

  Edhe nse e konsiderojm si nj aksident revolucionar i gjuhs, apo si nj port drejt emocioneve tona, muzika aktivizon pjes t trurit q nxisin lumturin duke liruar endrofina t ngjashme me at q bn seksi dhe ushqimi. Muzika mund t liroj trupin, ndonjher t ndihmon t flesh dhe t stimulon lodhjen e trurit apo edhe t meditosh. Nj studim q sht br me moshn e thyer q dgjonin muzikn e tyre t preferuar, gjat nj ndrhyrje kirurgjikale, shikohet se ata kan rrahje t dobta t zemrs dhe t gjakut, zemra e tyre nuk punon fort kur ndrhyrja kirurgjikale bhet pa muzik. Studimi i dyt, me pacient q i jan nnshtruar kolonoskopis, tregoi se dgjimi i muziks s przgjedhur zvogloi nivelin e ankthit dhe uli dozn e qetsuesit.

  Merr sa m shum prkdhelje

  Nuk sht sekret pr asnj, q rrokullisjet n bar dhe t gjitha emocionet q sjell ky veprim, t bjn t ndihesh mir. Endorfina sht neutrotransmetues n tru q redukton dhimbjet q shkakton euforia. Msymja e kaq kimikateve mund t duket si nj zgjidhje temporale t nj dite t mrzitshme, t zymt, por ajo sjell prfitime t tjera, m e pakta, sht nj shprehje dashurie dhe fuqie n nj lidhje dashurore. Shpesh duke ju referuar hormoneve t dashuris ose nj prqafimi kimik, q sht i lidhur me ndjenjn e nj lidhjeje t vrtet, sjell m pas reduktimin e stresit.

  Rrit natyrn tnde shpirtrore

  Analiz pas analize shikon se njerzit me nj besim t madh n fatin ose n ndonj fe jan m t lumtur se ata q kan zgjedhur t jen pa besim. David Myers, nj social-psikolog n nj kolegj n Michigan, thot se besimi jep nj mbshtetje sociale. Mjaft arsye t ngjashme t prfshijn pr t qen n nj kish lokale, tempull ose xhami. Disa nga qartsit e brendshme, sjellin edhe nj frymmarrje t brendshme gjat nj meditimi ose lutjeje, kto mund t pushojn trupin dhe t reduktojn stresin, ankthin dhe tensionin psikologjik, duke lejuar t futen n shpirt emocione dhe energji pozitive.

  Lviz trupin tnd

  N kemi vshtirsi pr t vrapuar shum, por jemi t gatshm pr t arkivuar kto ndjenja. Krce, luaj futboll, puno sa ti t mundesh. Dil shtitje, nse je i stresuar. Lviz trupin dhe ndjen trurin t relaksuar. Endorfina relakson nprmjet ushtrimeve. Nse dika bie n kundrshtim me aftsit, kjo vjen sepse studiuesit nuk e din q kjo shkaktohet nga emocione pozitive. Ndonjher emocionet mund t sjellin energji t mira, duke larguar ankthin dhe zbutur depresionin. Kjo sht shum mir pr t qen i shndetshm.

  Buzqesh fort

  Bj nj kthes me nj shaka t mir, nj komedi, e cila t bn pr t qeshur, gjej dika q t jap ty nj buzqeshje t fort, duke t nxjerr nga syt lot dhe t bj trupin t ndjej dhimbje. Njerzit 30 vjet m par lejoheshin t qeshnin vetm kur ishin n grup. Mos u habisni, i qeshuri sht ngjits midis dy njerzve, q ata mund t qeshin me njri-tjetrin. E qeshura, si gjith endorfinat e tjera, ndihmon n reduktimin e hormoneve t stresit, forcon imunitetin kur ai sht i dobt.

  Bj dika t mir pr dik

  Jepi nj dor dikujt n bank, jepi dikujt drejtim, nse ai ndihet i humbur, ose bju kompliment njerzve n mnyrn tnde. E vogl ose e madhe, pr miqt ose pr t huajt bj nj akt bamirse, pr tu ndjer mir si dhe pr ti br ata t lumtur. Bj nj gj t mir pr nj person t afrt q e takon shpesh her dhe q qndron me t pes dit t javs, duke i sjell atij buzqeshjen. Kto akte bamirsie q vijn natyrshm do t bjn t ndihesh mir, pasi veprimi q do t bsh do t duket sikur ke br nj akt shum t madh dhe se ke marr falnderime pr shum gjra.

  Bej me shume para se shoket

  Nj djalosh mesatar mund t jet i brengosur, kjo pasi ndoshta ai nuk di mnyra t tjera se far mund t bj me arin. Parat, absolutisht nuk mund ta bjn nj person t lumtur, por mund t bj t tjer t lumtur, nse jan n grup. Sipas nj studimi t br n vitin 2005 n Pensilvani, parat nuk jan t vetmet q mund t sjellin lumturin. Ti kursesh ato ose ti prdorsh s bashku me shokt n nj ditlindje ose dit t veant pr emocione pozitive, mund t sjellin lumturi.

  Krko emocione pozitive n kufijt e suksesit

  Lumturia t drejton tek suksesi. Individt e gzuar jan t predispozuar q t krkojn mundsi t tjera pr t br prsri t mira. Sipas nj studimi t zhvilluar n 275,000 individ, dhe q ka prfshir nj skuadr psikologsh, ka nxjerr se nj numr i madh t intervistuarish jan t lumtur pasi kan arritur nj sukses, t lumtur pasi kan arritur rezultate pozitive. Suksesi sht rezultat i disa faktorve, duke prfshir edhe shndetin, inteligjencn, familjen dhe njohjet.

  Identifikohu me trashgimin tnde

  Nse ndiheni t relaksuar me novelat e Gabriel Garcia Marquez, t krcesh nj krcim japonez, prvetson kultur. Vlersoje kulturn tnde dhe prforcoje me t tjera, gjithashtu identifiko kulturn tnde me t tjerat. Nj studim i fundit tregon se nj adoleshent meksikan dhe nj kinez kan ndenja lumturie t ndryshme, duke mnjanuar stresin ata kan marr edhe kulturn e vendeve t tjera. N nj krkim tjetr psikologt kan gjetur nj lidhje midis identitetit stabl kulturor dhe atij t importuar, duke sjell emocione pozitive.

  Gjeni koh

  Shoqria sht e prekur nga falimentimi. Sikur njerzit t kishin m shum kontroll t kohs s tyre pr ta optimizuar prdorimin e saj, ndoshta do t duhej t shembeshin ura. Ndaj hiqni dor nga zakone apo situata q ju bjn t humbisni koh dhe t shmangni vampirt emocional. sht e njjta ide sikur pastroni shtpin. Psikologt thon se predispozicioni t bni plane q mund ti realizoni, duhet t gjeni dy dit koh n muaj, ku t merreni me gjrat q doni t bni m shum. Kjo me siguri do tju shtoj ndjenjat e mira, t cilat do t bjn t ndiheni m t lumtur.

  Prdorini kujtimet e bukura si nj guid

  Msoni t skanoni n memorien tuaj fuqin tuaj, talentin, pasionin, interesin, praktik pr t kopjuar aftsit, dhe s fundi nj potencial t hershm, nse kjo sht aktuale ose jo. Skanoni kt memorie, duke mbledhur materiale t cilat do t prdoren pr elsin e lumturis tnde, thot psikologja Barbara Becker-Holstein. Pr shembull, dikush dshiron t jet altruist, mund t skanoj t shkuarn e tij dhe t shikoj se far nuk i plqen. "Shiko me nj stil personal dhe me interes, kujdesuni pr mnyrat pr t qen sot i lumtur dhe rndsishm", thot Becker-Holstein.

  Luani rolin e nj optimisti

  Optimizmi sht teknik pr ta msuar, dhe ka mnyra t ndryshme pr ta arrir at, thot psikologja Mary Ann Troiani. Sipas krkimeve t saj, Troiani del me tre mendime me t cilat ju mund t rrisni optimizmin tuaj. E para, rregullo trupin tnd prpara se emocionet t kapin, hidh hapa t mdha dhe ec me shpejtsi dhe me kokn lart. Njerzit q jan pesimist ecin avash me kokn posht dhe me hapa t vegjl, thot ajo. E dyta, ndrysho tonin e zrit tnd, kjo do t mbush me energji. E treta, prdor fjal t bukura dhe t gzueshme, mendo pr mundsi dhe pr gjera t bukura.

  Provoni gjra t reja

  Stop shikimit t drits s Aurors, dhe mso nj instrument t ri, kt bje tani. N qoft se ju ofrojn t bni nj gj q ju bn t lumtur, prpiquni t bni edhe m shum. Psikologu Rich Walker q ka studiuar 30,000 ngjarje dhe mbi 500 ditar, thot se njerzit angazhohen me eksperienca t ndryshme, disa prej tyre i minimizojn emocionet negative duke shtuar ato pozitive. Psikologja Barbara Fredrickson n krkimet e saj sugjeron se raporti i ndjenjave pozitive dhe atyre negative te njerzit sht 3 me 1.

  Tregojani historin tuaj dikujt

  Flisni pr gjra t mira dhe t kqija, t cilat ju kan ndodhur qoft edhe duke i treguar prmes linjs telefonike. Sipas psikologut Rich Walker njerzit drejtohen t entuziazmuar kur me ndjenja t buta tregojn nj histori. Me fjal t tjera, t flassh pr eksperienca negative, t bn m t ndjeshm, sa q memoria bllokohet dhe m pas ngjarjet nuk t kujtohen. Walker thot se nse historia sht e mir dhe kur tregohet ka nj audienc t ndryshme dhe t madhe, ajo t ndihmon q ti t ndihesh m mir dhe t ndihesh i lumtur.

  Ekuilibroni punn dhe shtpin

  Zgrdheshja n shoqrin tuaj sht si dhmbt blu. Me teknologjin e re n shtpin tuaj tashm ju jeni m ndryshe. Kjo gjetje e re paksa fleksibl midis puns dhe jets private, sht e mir pr disa, ndrsa pr t tjer sht problematike. N 2003, Universiteti i Michiganit gjeti se ata q jan t stabilizuar midis puns dhe shtpis jan m t lidhur pran familjes, dhe kan shum konflikte pr tu integruar n t dyja. Krkimet treguan se balanca mes shtpis dhe puns mund t sjell lumturi.

  T jesh si danez, kini shpresa realiste

  Vitin e fundit harta e par n bot pr lumturin ka nxjerr n vend t par Danimarkn. Pr m shum se 30 vjet ky shtet ka qen ndr t part pr knaqsi. Krkuesit britanik jan prpjekur t gjejn pse danezt jan m t knaqur se suedezt, megjithse ndajn t njjtn kultur. Ja dy shembuj: pakti i fundit sht fitorja e danezve n vitin 1992 kur b kampionati evropian i futbollit, e oi kt shtet n eufori. Megjithat ka edhe arsye t tjera, t cilat kan kontribuar n knaqsin e danezve. Dhe gjrat jan t qarta, nj besim i madh q i shtyn ata edhe kur bien.

  Vizualizoni lumturin

  sht aftsia jon e veant q t mund t stimulojm situata, duke kujtuar t kaluarn dhe duke vizualizuar t ardhmen. N t njjtn koh mund t luajm duke krijuar t ardhmen, t paktn n kuptimin se mund t prgatisim gjendjen ton emocionale pr at q mund t vij. Kjo sjellje mund t sjell, lumturi nse e bjm nj qllim n vete. Krkimet pr vizualizimin dhe ndryshimet emocionale tregojn se mendimet pozitive kan nj impakt n reaksionet e trurit. Psikologt iu krkojn njerzve t imagjinojn at q duan n jetn e tyre, duke krijuar nj gjendje mendore q e bn personin t mendoj se gjithka sht e arritshme.

  Buzqeshni

  Provojeni. Buzqeshja nuk do tju vras. Psikologja thot se nj person do lloj emocioni q shpreh n pamje t jashtme, e shpreh me buzqeshje. Pr t shmangur at q quhet mosmarrveshje njohse, n t ciln mendimet dhe veprimet tona nuk prputhen, mendja jon reagon ndaj ndryshimit n shprehjen e fytyrs pr t prputhur at q besojm me sjelljen. Dhe buzqeshja, ashtu si qeshja, sht ngjitse. Nse buzqeshni, ather ka shum mundsi q edhe ata rrotull jush t buzqeshin.

  Kini nj martes t lumtur

  Nse pr ju nuk ka kuptim t martoheni me njerz t pasur, ather martohuni me njerz t lumtur. Studimet tregojn se beqart n gjendje depresioni kan prfituar shum psikologjikisht nga gjra t tilla si intimiteti dhe afrsia emocionale. Pr popullsin e martuar, njerzit e angazhuar n marrdhnie intime tregojn se jan m t lumtur se ata q nuk jan t martuar. Krkimet nga Universiteti Waewick tregojn se nse jeni t martuar me dik t lumtur, ather edhe ju vet do t jini t lumtur. Kjo pr arsyen se lumturia sht ngjitse dhe kalohet leht.

  tiranaobserver

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Te gjitha pikat me pelqejn dhe jan reale mirepo ajo te jemi si Danez se pranoj pasi jam shqiptar

 3. #3
  i regjistruar Maska e Morning star
  Antarsuar
  10-07-2007
  Postime
  997
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ky siper cdo gje e kaloka ne patriotizem.. ca tipi ..lol

  Ide te bukura kto lart, ama kur ske drita, uje, pune te mire, leke me thase, etj etj qe spo me vijn ne mendje.. mendon se nje buzeqeshje do te beje te lumtur?

 4. #4
  Pasioni pr shkencn Maska e Nolird
  Antarsuar
  19-04-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  466
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Gjysmen e ketyre qe i ceke i bej por tjerat jo, por prej tani si i lexova po

 5. #5
  Canna-log Maska e Artson
  Antarsuar
  24-07-2007
  Vendndodhja
  Loading...
  Mosha
  12
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te lumtur jemi vetem ne castet kur nuk mendojme per te.
  Kur jam rrethuar nga njerz t vegjl s'ndjej madhshti, por mjerim! M.Roi

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Antarsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  me habit ky tipi qe ka hap temen se ku e ka kopjuar kete shkrim se ky vec kuranin lexon 24/7 pervec 5 ore ne dite qe falet ne banje.
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-07-2007
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Post Lumturia ... !

  Me pelqyen shum fjalit dhe i lexova te gjitha nje nga nje.

  Nese nuk ke para shum ose nuk ke kushte te mira jetese sikur ne perendim nuk do te thote se s'mund ta krijojme nje jete te lumtur prap se prape... lumturia sipas mendimit tim ashtu siq e lexova edhe me larte nuk gjendet te parat por te menyra se si ne e organizojm jeten? Un takoj dhe bisedoj shpesh me disa njerez dhe shum prej tyre e lene fajin te shteti(psh.per mua qe jetoj ne Kosove),se spo bejne asgje,se ashtu se keshtu ndersa vete nuk provojne as te punojn diqka,as te studiojn,te mesojn gjuhe te huaj,etj etj apo me nje fjale " pa bere asgje ne jeten e tij,deshirojn te jete idol i te tjereve" :-)

  Edhe pse nuk jam ndonje fetar i madh dua ta shkruaj nje fjali te Muhhamedit a.s. " Nese je i lumtur me ate qe ke, atehere je njeriu me i pasur ne bote".

  Pershendetje

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-08-2007
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  bani jam shume dakort me ty,sepse dhe une qe jetoj ne perendim po bej nje jete te lumtur?por une mendoj qe nuk jane parate ate qe e bejne njeriun te lumtur por njerzit qe ate e rrethojne sic mund te jete fmilja ,miqte por edhe personi i zemres dhe po pate keto je njeriu me i lumtur ne bote

 9. #9
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga ^AngeL^
  me habit ky tipi qe ka hap temen se ku e ka kopjuar kete shkrim se ky vec kuranin lexon 24/7 pervec 5 ore ne dite qe falet ne banje.
  Qenke pirdhur krejt mirepo mos je ngatruar dicka apo ja ke fut kshu kot

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-07-2007
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  umm....

  Bube?
  Ne fakt un jetoj ne Kosove? Kam qene ne perendim para nje muaji ne Holand,Belgjike dhe ne Gjermani vetem per disa pune sepse mendoj ta perfundoj magjistraturen ne DE po pak a shum e kam pare se si eshte jeta atje :-). Me ke keqkuptuar paksa sepse un e kam thene se s'shte me rendesi ku jetoj po me rendesi eshte si e organizoj jeten. Sidoqofte me vjen mire qe je pajtuar me mendimin tim... klm

 11. #11
  Maska e *Babygirl*
  Antarsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga ^AngeL^
  me habit ky tipi qe ka hap temen se ku e ka kopjuar kete shkrim se ky vec kuranin lexon 24/7 pervec 5 ore ne dite qe falet ne banje.
  Te betohem dhe un kete gje deshta ta shkruaj me more fjalen nga goja
  Mos jeto pa buzqeshur...sepse dikush n kt bot jeton nga buzqeshja jote ...!

 12. #12
  Fine Wine Maska e ildushja
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mbaj mire shendetin, rrespekto familjen, zgjidh partner te mire qe ju do dhe rrespekton, gjej pare, shetit boten, provo gjerat qe te interesojn ty.

  Kaq.
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Antarsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga *Babygirl*
  Te betohem dhe un kete gje deshta ta shkruaj me more fjalen nga goja
  looooooooooooooooooooooooooooooooool hahahaha
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  I lumtur je nese nuk kerkon me shum se qka ke.....
  kerkersa pa fund te qon askund....
  Pra edhe une si Rapsoul siq ka then shqiptari:buk kryp e qef...hajt edhe ni kafe...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 15. #15
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ^AngeL^
  me habit ky tipi qe ka hap temen se ku e ka kopjuar kete shkrim se ky vec kuranin lexon 24/7 pervec 5 ore ne dite qe falet ne banje.
  qfar banaliteti!!!!
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2007
  Vendndodhja
  Ne bote
  Postime
  192
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hahahhahaha, Danezet te paret per kenaqesi dhe lumturi. Kjo ne fakt nuk eshte aspak e vertete. Nuk eshte puna se danezet jane te lumtur, por danezet jane shume modest dhe nuk kerkojne dhe nuk presin shume nga ambienti shoqeror. Jane paksa pesimista e cila gabimisht lind idene se jane populli me i lumtur. Pra, nisur nga ajo qe jane pesimista, e mirepresin me te keqen ne perditshmeri, keshtu qe befasoehn pozitivisht kur ndodhe e kunderta.

  Trust me I know them.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2007
  Vendndodhja
  Ne bote
  Postime
  192
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk dua asesi te jemi si danezet qe deri para nje viti e lejonin web site te pedofilave ne net!!! Kane shume te mira, por kane dhe me shume te keqija.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Alma07
  Antarsuar
  20-05-2007
  Vendndodhja
  ktu ku nuk duhet
  Postime
  284
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Lumturine e vertete asnjeri e gjen,edhe ti kesh te gjitha ato pikat qe keni shkruar......Njeriu eshte gjithmon i pakenaqur.....

 19. #19
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga ^AngeL^
  me habit ky tipi qe ka hap temen se ku e ka kopjuar kete shkrim se ky vec kuranin lexon 24/7 pervec 5 ore ne dite qe falet ne banje.

  Jane gjithmon te njejtit qe rasin hundet kudo qoft,cte duhet ti cka ben ky ne jeten private........................
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 20. #20
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga ximi_Te
  Jane gjithmon te njejtit qe rasin hundet kudo qoft,cte duhet ti cka ben ky ne jeten private........................
  o ximi lere vlla se nuk e kuptoj hic se cka ka shkruar sdi edhe si ti kunderpergjigjem

  pirdhake eshte...po te hysh ne chat e mer ne msn dhe te nxjer cicat ne kamere

Tema t Ngjashme

 1. Shqiptart, popull jo i lumtur!
  Nga Davius n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 06-05-2010, 17:51
 2. Pink: Jam biseksuale dhe e lumtur
  Nga Xhuxhumaku n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 18:22
 3. Lumturia
  Nga nitROSHI n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2006, 18:48
 4. Mnyrat q prdor pr t vrar mafia shqiptare
  Nga Shijaksi-London n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-08-2005, 21:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •