Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
  1. #21
    Canna-log Maska e Artson
    Anëtarësuar
    24-07-2007
    Vendndodhja
    Loading...
    Postime
    416
    Jo te gjithe i bejne eksperiencat mesime, disa dobesohen duke humbur besimin ne vetvete. Besoj se celsi i ketij problemi eshte pak genetik,i shtojme temperametin qe fiton ne familje, i shtojme gjithashtu dhe karakterin qe formojme ne shoqeri.

    Megjithate, dhimbjet jane nje palester optimale.
    Kur jam rrethuar nga njerëz të vegjël s'ndjej madhështi, por mjerim! M.Roçi

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    shum e vertetet Artson"Karakterin ne ben shoqerie kurse talentin vetmia" une ne vetmi kam talent ne shoqeri kam karakter , jam njeri qe ska per tu bler ....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    Nuk mendoj se jam e "forte". Por kam mesuar t'i dua edhe difektet e mia, ne kete menyre kur dikush me ben ndonje padrejtesi, apo me thote dicka te pamenduar duke me fyer, nuk ndikon aspak ne uljen e vetevleresimit tim. Fundi i fundit jam UNE me gjithe difektet dhe virtutet dhe e dua veten time per kete qe jam.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2007
    Vendndodhja
    Ne bote
    Postime
    192
    Jane njerez qe nga natyra jane te lindur te forte, qofte kjo psiqikisht apo fizikisht. Por normal qe edhe hallet e jetes te perforcojne mentalisht; varet dhe shume ne cfar gjendje te kapin. Edhe sporti te ben shume te forte- mentalisht dhe fizikisht. Jane bile shume njerez qe perdorin sportin si ndihme per te gjetur fokusin ne jete.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga engjellorja
    Nuk mendoj se jam e "forte". Por kam mesuar t'i dua edhe difektet e mia, ne kete menyre kur dikush me ben ndonje padrejtesi, apo me thote dicka te pamenduar duke me fyer, nuk ndikon aspak ne uljen e vetevleresimit tim. Fundi i fundit jam UNE me gjithe difektet dhe virtutet dhe e dua veten time per kete qe jam.
    Shume sakte e thene 'Lucifer'hehehe,kur njeriu arrin te pranoj difektet e veta dhe ndjehet mire me to,do te thote qe ka arritur nje fare pjekurie!
    Kam degjuar edhe nje fjale te urte qe e kam ngulitur mire ne koke, ''Mjere ai qe nuk gabon ne kete jete'' dhe me thene te drejten,dhe jeta ime personale m'a ka vertetuar kete shprehje ne shume raste,por do thoja qe akoma me mire do te ishte sikur te mesonim dhe nga gabimet e te tjereve,qe kur te perballeshim me te njejtin problem si shoku/shoqja te dinim si t'a perballonim.

  6. #26
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Duke ndrydhur dobesine... Ne cdo aspekt te jetes njeriu lind i dobet...Rritja e tij eshte nje lufte e vazhdueshme per te ndrydhur dobesite...
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  7. #27
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    Citim Postuar më parë nga Luizjana Lexo Postimin
    Une mendoj se njeriun e ben te forte fakti i pranimit te vetevetes ai qe eshte,pa tendencen per ta nenvlersuar as tejvlersuar vetveten.Ta dush veteveten dhe te jesh krenar per ate qe je dhe jo per ate qe ke do te thot qe karakteri yt nuk mund te rrenohet nga askush tjeter dhe derisa paraqitesh ne shoqeri origjinal ashtu si je dhe jo me maske,ky do te thot shperblim i madh per ty edhe pas ndoshta te tjeret nuk do te mund ta vlersojn ne kohen e duhur.

    Bukur mendimi juaj...
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  8. #28
    HIJA E ZEZË Maska e Elmo
    Anëtarësuar
    26-09-2006
    Vendndodhja
    Italy
    Postime
    101
    duke u munduar ti ndihmosh me te dobtit !!! mendoj ato persona qe edhe ti vet i verteton se jan me te dobet se ty.
    HIJA E ZEZË

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Europe83
    Anëtarësuar
    13-08-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    66
    njeriun e ben te fort jeta vet me veshtirsit e saj.

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga Marijuana85 Lexo Postimin
    Pershendetje !
    Doja te ju pyes se qka i duhet njeriut per tu bere me i fort ? te kish me shume karakter ? Mendoj se disa njerz jen shum te but , dhe ndodh se te tjert i shfritzojn, i "shkelen" . Cilat jen keshillat se mund te jepini ju Forumista ?
    A mendoni se vetem eksperienca ne jete eshte ndihme ose mund te jet diqka tjeter ?

    Kalofshi mir
    njeriut qe te behet me ifort ne jet si duhet asgje nga ato qe te thon kta.thjesht te duhet kurajo per te vazhduar perpara dhe respekti per veten po i pate kto ke gjithcka.a beson vllain tat nga laberia un ta them ket te pakten nga experienca ime thjesht shiko perpara dhe cdo gje do jet e leht ose po te dergoj nje kallashnikov qe te besh namin dhe te fitosh respektin e te tjereve nga frika

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Glamorous
    Anëtarësuar
    31-03-2005
    Vendndodhja
    Pak ne Qiell me Engjejt... Pak ne Toke me Djajt.. Kryesisht ne Zemer me Veten!
    Postime
    354
    Njeriu behet me i forte duke patur besim ne vetvete dhe duke njohur veten. Pra te paturit force ne shpirt na ben te ftohte edhe nga jasht!
    Puthja eshte ushqimi i zemres...

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    Neper shekuj
    Postime
    20
    Citim Postuar më parë nga Marijuana85 Lexo Postimin
    Pershendetje !
    Doja te ju pyes se qka i duhet njeriut per tu bere me i fort ? te kish me shume karakter ? Mendoj se disa njerz jen shum te but , dhe ndodh se te tjert i shfritzojn, i "shkelen" . Cilat jen keshillat se mund te jepini ju Forumista ?
    A mendoni se vetem eksperienca ne jete eshte ndihme ose mund te jet diqka tjeter ?

    Kalofshi mir
    Fatkeqesisht marijuane, perjigjen qe e kerkon ti nuk eshte nje qe tjetri ta tregon. Eshte ajo pergjigje te cilen do e kuptosh pak e nga pak dhe te cilen do e pershtatesh me nevojat tuaja.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Musa`
    Anëtarësuar
    05-01-2008
    Postime
    117
    Mos tolero te tjeret ne veten tende apo ne personalitetein tend aspak. mos ia perto asnjinit t'i thush te verteten nqs mundohet te te ule poshte ose te te shfrytezoje. e verteta ne kete rast eshte me cdo lloj menyre te ndalosh ate proces te padrejte. Ji i sinqerte se PASHA ZOTIN GENJESHTRA TE POSHTERON E TE BEN KARAKTERIN QULL.
    Nqs ti je tip qe fal qe ne fillim ti vete i meson njerezit te te hypin ne shpine. Asnjerit mos i jep shume shance se i duket se ia ke borxh!
    Qendro midis ketyre gjerave: Ki zemer te bute e mendje te kthjellet, thuaj dhe qendroi te vertetes gjithmone edhe nqs dikush demtohet nga ajo gje (per arsye se po i mbajte krahun personit te cilit e verteta e nxjerr gabim ti, vete do behesh per te ardhur keq) dhe me kryesorja kerkoje gabimin nganjehere te vetja por mos e mundo veten ne keta aspekt se cdo gje e papelqyeshme qe ndodh nuk ndodh vetem se ti ishe gabim!
    nqs je femer e martuar dhe ke burr jo rrugac jo pijanec e punetor degjo dhe beso burrin me shume se dynjane. perndryshe e mundo e i jep stres pa te drejte.
    Gjithashtu ka te beje edhe aktiviteti fizik. Por moralin nuk e ngre vetem kjo gje. Eshte mire qe te pakten 30 minuta ne dite trupi te marre oksigjen si pasoje e ndonje vrapi te lehte apo ecje me shpejt sesa ecjet neper xhiro.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Musa` : 10-01-2008 më 03:26

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Musa`
    Anëtarësuar
    05-01-2008
    Postime
    117
    Personalisht ne plan te par ve Besimin ne Zot dhe kuptohet respektimin ndaj fese time.

  15. #35
    Hudhu^Pupthi^Zgupthi^BaM
    Anëtarësuar
    10-12-2004
    Vendndodhja
    Ku te Pelcasin
    Postime
    76
    Ha spinaq....
    Bam bum anej kenej....shukurinaaaaaaaaaaaa!
    Friken te me kesh..Se gje s'te bej ;)

  16. #36
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Me i forte behet duke ndjekur zakonet qe ndjekin ata qe jane te forte.... Ne pergjithesi shqiptaret jane me te forte se kushdo prej emigranteve nga bota ne perendim flas...nga te gjitha anet dhe shquhemi biles si kumandare... Pastaj jane te asimiluarit..keta jane mbeturina gjenetike si pasoje e shtimit teper te madh te popullsise ne gjysmen e dyte te shek 20....
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  17. #37
    Reklama Maska e RAPTISHA
    Anëtarësuar
    11-02-2007
    Vendndodhja
    PR
    Postime
    146
    po mundona me ta dhone edhe une 1 kshille:

    Sipas pervojes tem, une mendoj qe ti nuk je e gatshme me ndryshu, sepse je me shume e gatshme me i marr mbi vete pasojat, n'krahasim me pasojat qe kish me i bart dikush qe i meriton, dhe si rezultat del qe mund te "shkelet".

    Kjo nuk eshte per shkak qe te vyne force, kjo ka te beje me vendime per ndryshime dhe sakrifica.

    Nese nuk don me i lendu ata qe e keqeperdorin miresine tonde, atehere je i denum per me u lendu vete?

    tani e ke rastin me zgjedh vet...
    Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. "Vizitori" i befasishëm
    Nga biligoa në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 11-06-2009, 15:23
  2. Balsami i lumturisë
    Nga E_LUMTURA në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-02-2007, 18:59
  3. Emrat Ilire
    Nga Leila në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 12-05-2006, 20:33
  4. A e shikon dot njeriu Zotin?
    Nga ~Geri~ në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-09-2005, 15:07
  5. Qëllimi dhe kuptimi i fesë - besimit
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-12-2004, 16:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •