Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 117
  1. #61
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Darius
    Jo ate qe do te thote ai (dhe e ka thene qarte fare) eshte se personat qe ja u permend kotributin si mysliman ne fakt e kane dhene ate kontribut si shqiptare dhe per Shqiperine. Nuk kane pare as kisha dhe as xhamija po kane pare mbi te gjitha vendin e tyre.
    Po te pakten thuaje kete edhe per personat tjere qe nuk kane qene muslimam si psh Cajupi , Mjeda , Fishta se kane dhene mundin e tyre per Shqiperin jo se kane qene kristijan por nga atdhe dashurija !!!!
    WE WILL NOT GO DOWN!

  2. #62
    A ka mundesi te me citosh se ku kam shkruar ose permendur qe personat te cilet kane dhene shume per Shqiperine kane qene te krishteret?

    Ky eshte dhe gabimi qe ben ti dhe te tjeret. I ndani njerezit ne te krishtere dhe myslimane. Per mua jane shqiptare. Fakti qe une nuk pranoj islamizmin dhe jam kunder tij nuk do te thote qe une bej dallime midis shqiptareve. Nganjehere se marr vesh nese shkruaj qarte apo flas me vete se nga pergjigjet qe me jepen duket sikur spo e kupton njeri cfare shkruaj.

  3. #63
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Darius
    A ka mundesi te me citosh se ku kam shkruar ose permendur qe personat te cilet kane dhene shume per Shqiperine kane qene te krishteret?

    Ky eshte dhe gabimi qe ben ti dhe te tjeret. I ndani njerezit ne te krishtere dhe myslimane. Per mua jane shqiptare. Fakti qe une nuk pranoj islamizmin dhe jam kunder tij nuk do te thote qe une bej dallime midis shqiptareve. Nganjehere se marr vesh nese shkruaj qarte apo flas me vete se nga pergjigjet qe me jepen duket sikur spo e kupton njeri cfare shkruaj.

    100 % dakotr me kete postim , pra patriotet tane , herojne tane , nuk jane bazuar ne fe kurr kane dhene kontributin e tyre per kete komb !!!
    Tregoja kete Panielit - i cili shprehet se nuk paska pas asnje musliman qe ka punuar per te miren e shqiperis , duke thene kete fjale ai i ben te gjithe shqiptaret qe kane punuar per te miren e ketij kombi kristijan . Gje qe nuk eshte e vertete !!!
    Njerezit qe kane dhene jeten dhe mundin per kete komb , nuk kane qene te pritur nga feja , por nga atdhe dashuria .
    Por nese bazohemi ne fe , nuk eshte e drejte te thuhet se te gjithe paskan qene kristijan , shumica e tyre kane qene musliman .
    WE WILL NOT GO DOWN!

  4. #64
    IceFus1on kur replikon me Darius, replikon vetem me ate individ. Une nuk perfaqesoj as Peniel dhe as anetare te tjere. Une e ndertoj biseden bazuar ne llogjiken, bindjet dhe formimin tim dhe nuk mund te mbaj pergjegjesi per komentet e njerezve te tjere dhe as kam pse te perpiqem te ndryshoj mendjen e te tjereve.

    Nese nje debat ne teme degradon ne citate te te tjereve qe vihen ne gojen e atyre qe nuk i kane thene atehere kjo e ben temen te humbasi seriozitetin dhe te kaloje ne fjale boshe dhe thashetheme.

    Cdo shkrim i imi mban emrin Darius dhe firmen time qe eshte e qarte.

  5. #65
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Si duket deri me sot akoma askush nuk ka sjell asnje fakt qe tregon se krishterimi ka sjellur progres midis shqiptareve !!! Kjo teme eshte e hapur mese nje jave dhe akoma as nje te dhene me argumenta nuk keni sjellur .
    Ja po ju sjell une dicka qe ka sjell krishterimi jo shqiptareve por njerezimit . I ka sjellur Inkuizicionin !!!!

    IceFus1on
    WE WILL NOT GO DOWN!

  6. #66
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga IceFus1on
    Si duket deri me sot akoma askush nuk ka sjell asnje fakt qe tregon se krishterimi ka sjellur progres midis shqiptareve !!! Kjo teme eshte e hapur mese nje jave dhe akoma as nje te dhene me argumenta nuk keni sjellur .
    Ja po ju sjell une dicka qe ka sjell krishterimi jo shqiptareve por njerezimit . I ka sjellur Inkuizicionin !!!!

    IceFus1on
    Sa per saktesi,e vertete katolicizmi ka sjelle inkuizicionin ndersa islami ka sjelle talebane dhe kamikaze(termi kamikaze vjen nga Japonia)
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  7. #67
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga land
    Sa per saktesi,e vertete katolicizmi ka sjelle inkuizicionin ndersa islami ka sjelle talebane dhe kamikaze(termi kamikaze vjen nga Japonia)
    Mos bree , mendova se termi kamikaz vjen nga vatikani
    WE WILL NOT GO DOWN!

  8. #68
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga IceFus1on
    Mos bree , mendova se termi kamikaz vjen nga vatikani
    Hej ti ai islami jot fanatik nuk i ka sjelle asgje te mire shqiperise capisci,por te pakten krishterimi eshte nje fe qe predikon paqen.Shqiptaret deri para 500vjetesh kane qene te krishtere100per qind,edhe paraardhesit e tu kane qene te krishtere(supozoj se ke gjak puro shqiptar)
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  9. #69
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga land
    Hej ti ai islami jot fanatik nuk i ka sjelle asgje te mire shqiperise capisci,por te pakten krishterimi eshte nje fe qe predikon paqen.Shqiptaret deri para 500vjetesh kane qene te krishtere100per qind,edhe paraardhesit e tu kane qene te krishtere(supozoj se ke gjak puro shqiptar)
    E vertete se kane qene krishter . E vertete eshte poashtu qe nje njeri u hodh nga nje shkemb dhe vdiq . A do me thene kjo qe te gjithe duhet te hidhemi nga shkembi dhe te vdesim ?!!!
    WE WILL NOT GO DOWN!

  10. #70
    Perjashtuar Maska e besi84
    Anëtarësuar
    29-12-2003
    Vendndodhja
    n'toke t'Zotit!!
    Postime
    440
    vlen per land-in:


    1. kur thua se te paret tane paskan ken krishter une po te ''replikoj'' duke te rikujtu ty se te paret tuaj (dhe tane) kan ken politeista qe kan besuar ne shume zotra ne idhuj apo edhe qe nuk kan besuar ne asgje,
    2. po harro kryqezatat e ''famshme'' duke deklaruar se krishterizmi na qenka fe e paqes

    dhe
    3.Per dariusin e ''famshem'', nese pet ty fe-ja edhte dytesore, kisha me ken shume kurreshtar dhe ta mesoj se kush qenka primare per ty?


    hajt shnet
    besi

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e terili1
    Anëtarësuar
    05-03-2007
    Postime
    124
    Citim Postuar më parë nga IceFus1on
    Si duket deri me sot akoma askush nuk ka sjell asnje fakt qe tregon se krishterimi ka sjellur progres midis shqiptareve !!! Kjo teme eshte e hapur mese nje jave dhe akoma as nje te dhene me argumenta nuk keni sjellur .
    Ja po ju sjell une dicka qe ka sjell krishterimi jo shqiptareve por njerezimit . I ka sjellur Inkuizicionin !!!!

    IceFus1on
    ska me te sjell asnjeri fakte te tilla isefus1on .... dhe e di pse ; se ne shqiperine e sotme ka tre lloj fesh .dhe ne rast se krishterimi mundohet te sjelle progres eshte feja islamike ajo qe i shkateron te gjitha.
    ti mos pyet a ka sjelle ne shqiperi progres por pyt per vendet e krishtere dhe aty do te gjesh pergjigjen ..........sa per fene islamike shiko dhe bej vete krahasimin.
    rrofsh per temen.
    flm.

    TE RROJE SHQIPERIA

  12. #72
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2007
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever
    Pershendetje muslim. Shkenca nuk lind me Kuranin dhe as civilizimi. Ka pasur civilizime shume me te avancuara dhe shume me perpara se te shkruhej Kurani. Pasi qenka kaq i avancuar Islami atehere perse sot i kemi banoret qe sundohen nga ky sistem me te varferit, me te pashkolluarit, shoqerite me te dhunshme, shoqerite me jo-tolerante. Pasi qenka keshtu si thua ti, perse 95% e rinise myslimane ka enderr Boten Perendimore? Civilizimi Ilir dhe ai grek jane te paret, qe si t'i quaj kane dhene vepra dhe shkence, dijetare evropian. Nuk ishin myslimanet qe e nxorren Evropen nga 'periudha e erret', por ishin shkencetaret te cilet ne shumicen e rasteve ishin te krishtere qe bazoheshin vetem ne Bibel, e jo Islami sepse myslimanet 'e mire' qe prej asaj kohe dhe me heret vetem xhihad dijne te bejne, pra te prejne koka njerzish dhe te shkatrrojne jetera njerzish. Ishte Jezusi dhe mesazhi i Tij qe 'e civilizoi' Evropen e jo Muhamedi sepse Muhamedi vetem xhihad pruri asgje me shume. Arabet pushtuan shume shtete, pra imperializem i qarte dhe i perdoren te tjeret si vegla te tyre dhe keqperdoren emrin e Perendise per interesa te tyre, dhe Muhamedi luftetareve te tij u premtoi seks ne parajse, qe eshte nje genjeshter e kulluar, dhe gjithfare blasfemishe tjera, Jezusi pruri nje fryme te dashurise dhe tolerances kur botes iu desh aq shume dhe i nevojitet aq shume edhe sot dhe do t'i nevojitet gjithmone edhe ne te ardhmen. Cili besim po perhapet me se shpejti ne vendet myslimane, eshte krishterimi, edhepse ne shume vende qe zotron kjo ideologji vriten dhe nuk lejohet qe te predikohet fare krishterimi, te krishteret burgosen etj. Muhamedi as nuk ishte shembull moral, kush nuk pajtohej me te ai urdheronte qe ta vrisnin, kishte ushtri, hareme, vajze 9 vjecare ne haremin e tij, pushtet, pasuri, Jezusi (Hazreti Isa) ishte krejt ndryshe.

    Ekzistojne faktet dhe argumentet, vetem duhet qe t'i pranoni. Krahasoje cdo personalitet (per Muhamedin mos te flasim) tjeter, askush nuk i afrohet as te gishti i vogel i Jezusit. Natyrisht, sepse krijesa me KRIJUESIN nuk mund te matet.
    Jo more Europa doli nga Mesjeta se shkencetaret u mbeshteten ne Bibel. Kjo eshte me qesharakja qe kam degjuar. Jo per gje po kot nuk i ka dal nami fese se bie ne kundershti me shkencen (dhe kjo eshte dhurata qe ju te krishteret i keni bere te gjithe besimtareve te cfaredo feje, e sot hiqeni si miq europiane e si perparimtare). Keto jane KODRA MBAS BREGUT.

    Pse muslimanet jane vendet me te prapambetura (jotolerante, etj). Edhe Darius pyeti, keshtu qe edhe atij po i kthej pergjigje:
    Sepse kane harruar dicka te rendesishme. Nuk iu dha jeta njeriut qe te fitoje jeten tjeter, por qe edhe te jetoje kete qe ka. Shume merren vetem me fe e te tjerat i shperfillin.

    Nje pyetje se mos te harroj:
    Pse quhet krishterimi perparimtar?
    (se ne kisha kendohet rrok)

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2007
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga Darius
    Myftaraj i pret shpata nga te dyja krahet. Si ndaj myslimaneve si ndaj te krishtereve. Po nese eshte ashtu si thua ti, pra ben thirrje qe shqiptaret te kthehen ne krishterim atehere meriton nje permendore. Ne fund te fundit ben thirrje qe populli i tij te kthehet ne fene e te pareve. Kjo jo sepse une jam i krishtere apo sepse po aktroj por sepse besoj ne vlerat dhe perkatesine kulturore te lashtesise se popullit tone. Huazimet e mepasshme jane cibane qe duhen shkulur nga rrenjet.
    Ne fakt Darius emrin Myftaraj e kam pare te temat e Baratit, por gjithsesi a mund te te kerkoj nje opinion tendin duke perfshire ne te edhe pse akuzohet? (sinqerisht).

    Nuk e di pse islamin e quan huazim i mepasshem dhe krishterimin jo?

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2007
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever
    Ju ndoshta keni qejf te ja boni vetit qejfin, por statistikat tregojne te kunderten.
    Shko ne xhami ne vendet perendimore, as 1% nuk i ke vendas, te gjithe pothuajse jane nga vendet arabe. Po statistikat nuk tregojne se a eshte dicka e vertete apo jo, por nese E VERTETA qendron ne te. Islami perhapet shpejt sepse ka natalitet te madh, poligami, etj, e jo per shkak te konvertimit. Kur eshte ndalur xhihadi (kur myslimanet kane humbur forcen) tregoma ti nje shtet qe ka shumice myslimane, shpata 'ka kryer pune' kur ishin kohet e tjera, tani jane kohe tjera, dhe nje e ardhme e zymte e pret Islamin sepse edhe vet myslimanet jane duke shikuar sesi te largohen nga ato shtete qe zoterohen nga ky sistem, sepse aty nuk ka puna, varferia eshte e madhe, hipokritet religjioze vjedhin pasurine e popullit (si ne evropen mesjetare) ku udhehiqnin prifterinjte qe kishin marre pozitat per para dhe pushtet, sikur Muhamedi para 1400 viteve. Tani e gjitha cka ju ka mbetur Islamit eshte qe kjo doktrine ta vazhdoje shkatrrimin, dhe genjeshtren.
    Ne xhamia ka 1400 vjet qe thirret ezani, ka 1400 vjet qe Zoti adhurohet dhe besohet ne menyre te njejte pa levizur asnje presje.
    Kurse ne kisha ta thashe.
    Ngaqe kumona te shurdhon, vene muzike rrok, te terheqin... te krishteret

  15. #75
    Opinionin tim per Myftaraj e kam dhene tek tema e hapur per te ne kete nenforum. Mund ta lexosh aty sepse eshte pothuajse nga fillimi fare i temes.

    Islamin e quaj huazim ndersa krishterimin jo pasi para se gjithash krishterimi u perhap relativisht ne te njejten kohe ne te gjithe Europen dhe si i tille u 'perqafua' dhe nga shqiptaret. Arsyeja kryesore pse nuk kam ndonje rezerve per kete fakt eshte pasi Shqiperia eshte nje vend Europian dhe i perket kultures Europiane. Une e identifikoj veten time si Shqiptar fillimisht dhe pastaj si Europian. Ky term nenkupton jo thjesht vendndodhjen gjeografike por edhe vlerat dhe perkatesine kulturore. Sme lidh asgje me islamin pasi eshte kulture tejet e huaj per Europen, eshte e larget dhe sidomos pertej mentalitetit dhe kultures te popullit tone. Ka ardhur nga ka ardhur dhe si ka ardhur ajo dihet tashme.

    Konig e ve re qe ju pelqen gjithmone te citoni Darius ose te kapeni me ate qe them une por mos harro/ni qe ky eshte mendimi im personal dhe ajo qe ndjej dhe shpreh. Nuk kerkoj tja imponoj askujt dhe nuk e them qe te sulmoj apo ofendoj dikend.

  16. #76
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2007
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever
    A i kam shkruajtur une keto hadithe, jo miku im muslim_965, as misionaret nuk i kane shkruar as ti e as tjeterkush, ato na tregojne se kush ishte ne te vertete Muhamedi. A e kane shkruar misionaret hadithin qe tregon se Muhamedi eshte martuar me vajze 9 vjecare, tek ju kjo quhet perendishmeri, tek ne te krishteret kjo quhet djallzi, jo ato teologet me te shquar islam pas zgjedhjes se haditheve ne menyre 'serioze'. Une nuk di se cfare thone prifterinjte e as misionaret as myslimane e as krishtere a cka thojne njerzit e tjere por une lexoj dhe shikoj se cfare ka bere Muhamedi, kush ishte, hipokrizite, deshtimet (Vargjet Satanike p.sh. ku thote se tri Bijat e Allahut duhet te adhurohen si ndermjetese tek Allahu e pastaj thote se ka qene nen ndikimin e Satanes) etj. Si e s'pjegon ti faktin se nga 600.000 hadithe vetem rreth 3 mije u zgjodhen si me te verteta. Pse u shkatrruan te tjerat, apo pse nuk permenden te tjerat.


    IceFusion.
    Perkthimi ne internet edhe mos u bazo ne keto perkthimet e reja te Kuranit se keta perkthyes e perkthejne si duan vet, ne Kuranin origjinal thuhet p.sh. Allahu i mallkofte, apo Allahu i vrafte, te perkthimet e fundit thuhet, Allahu i denon.

    8. Enfal 67. Për asnjë pejgamber nuk qe me vend të ketë robër derisa ta ketë dërmuar me luftë (armikun) në tokë. Ju keni për qëllim përjetimet e kësaj bote, ndërsa All-llahu dëshiron për ju Ahiretin. All-llahu mbizotëron çdo gjë, di çka është e mirë për robtë.


    Ju Muhamedin e keni bere si nje hyjni, por faktet nuk e perkrahin teorine e juaj.
    Ti don te besosh se toka eshte e rrafshet dhe kete e mbeshtet te Bibla.
    Dhe askush nuk te thote gje perderisa rri ne strofken tende.
    Por te lutem kur fillon "sherrin" prano debatin.
    Dhe kur debaton duhen marre per baze edhe burimet e kundershtarit (dhe jo vetem te tuat). Zeje kundershtarin gabim me fjalet e tij dhe jo me fjalet tuaja (ne qofsh i Zoti).

    Te te bej nje pyetje:
    Si e ka emrin Zoti yt? (se jeni monoteista)

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2007
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga Peniel
    Mos i jepni drejtim tjetër temës.



    Progresi që i ka sjellë krishterimi popullit shqiptar ka qenë i dukshëm dhe i madh. Nuk do zgjatem shumë thjesht dua t'ju përmend disa emra të shquar të Rilindjes Kombëtare: Gjerasim Qiriazi, motra e tij Sevasti Qiriazi, Konstandin Kristoforidhi. Lexoni Historinë e Shqipërisë në periudhën e Rilindjes ku një pjesë e rilindasve ishin të krishterë dhe do të kuptoni se sa bënë ata për Shqipërinë.

    Aty ka edhe për myslimanët dmth për turqit, se sa shumë bënë ata për Shqipërinë.




    Nën Hirin e Tij,

    ns
    Po ore si s'ka.
    Abdyl Frasheri, Sami Frasheri, Hodo Sokoli, Sulejman Vokshi, Ymer Prizreni, Ali Gucia, e qindra tjere. Madje nqs ke durimin te vizitosh Muzeun e Lidhjes se Prizrenit ne Prizren do te marresh pergjigjen se mbledhja mbareshqiptare eshte bere brenda ne xhami. QYQJA!!! Te krishteret paskan qene me turqit (apo ia futa kot)

  18. #78
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2007
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga Darius
    Opinionin tim per Myftaraj e kam dhene tek tema e hapur per te ne kete nenforum. Mund ta lexosh aty sepse eshte pothuajse nga fillimi fare i temes.

    Islamin e quaj huazim ndersa krishterimin jo pasi para se gjithash krishterimi u perhap relativisht ne te njejten kohe ne te gjithe Europen dhe si i tille u 'perqafua' dhe nga shqiptaret. Arsyeja kryesore pse nuk kam ndonje rezerve per kete fakt eshte pasi Shqiperia eshte nje vend Europian dhe i perket kultures Europiane. Une e identifikoj veten time si Shqiptar fillimisht dhe pastaj si Europian. Ky term nenkupton jo thjesht vendndodhjen gjeografike por edhe vlerat dhe perkatesine kulturore. Sme lidh asgje me islamin pasi eshte kulture tejet e huaj per Europen, eshte e larget dhe sidomos pertej mentalitetit dhe kultures te popullit tone. Ka ardhur nga ka ardhur dhe si ka ardhur ajo dihet tashme.

    Konig e ve re qe ju pelqen gjithmone te citoni Darius ose te kapeni me ate qe them une por mos harro/ni qe ky eshte mendimi im personal dhe ajo qe ndjej dhe shpreh. Nuk kerkoj tja imponoj askujt dhe nuk e them qe te sulmoj apo ofendoj dikend.
    Kur them imponim apo ofendim sinqerisht por nuk te drejtohem ty. Ne pergjithesi i drejtohem tipit mesia4ever apo matrix apo ndonje tjeter. E kam te qarte se thua mendimet tuaja, ne thjesht po debatojme per te korigjuar gabimet qe mund te kem une ose ti. (ose ndoshta kjo mbet thjesht nje perpjekje)

    Sa per identitetin tone shqiptar e pastaj europian jane pika qe nuk kane nevoje te diskutohet gjate. Kur them identitet nenkuptoj origjinen dhe kulturen e percjelle nga paraardhesit. Por secili komb e ka ne dore vete drejtimin e tij, rrugen qe zgjedh. Dhe pikerisht ketu lind problemi. Sot trumbetohet shume identiteti jone europian dhe nenkuptohet qe te behemi njesoj si Europa sot (nderkohe qe ajo i ka shkelur me kohe vlerat e percjella kulturore te paraardhesve). Ketu nuk mund te pajtohem. Jemi shqiptar, jemi europian, por kjo Europe e sotme nuk ben per ne. A ben Islami? Kesaj alternative i keni rene vize me kohe duke pare Perandorine Osmane, por ky gjykim eshte i padrejte. Pastaj lindin shume pyetje si psh Shpata, Terroristi, Kamikazi, etj te cilat duan pergjigje por nuk ka kush durim te te degjoje. Gjithsesi ajo qe une mendoj eshte se ne, shqiptaret, te shkeputemi pak nga realiteti (nga Lindja e Perendimi) dhe te arsyetojme, analizojme ideologjite e pikepamjet e ndryshme. Pasi merret nje vendim, ne dalim para botes me nje dicka origjinale, tonen, per te cilen jemi te sigurte dhe nuk pendohemi ne asnje hap tonin. Une besoj se ndryshe nga c'mund te mendosh ti, se ne kete debat Lindje-Perendim nuk do te fitoje asnjeri, por do te jete mes te dyjave, ashtu sic jemi ne shqiptaret mes Lindjes e Perendimit.

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2007
    Postime
    200
    Citim Postuar më parë nga malo666
    ore ju jeni rob interesant

    c'rendesi ka se cfare feje ka pasur Naimi, rendesi ka se nuk ishte feja qe e beri atdhetar, eshte njesoj sikur te thuash qe meqe skenderbeu dhe ismail qemali qe te dy kishin mjekra atehere duhet ta lejm dhe ne mbas briskun qe te behemi me patriot.
    botekuptimi panteist i Naimit

  20. #80
    Atehere i bie me mire qe te kthehemi sic kemi qene, pra pagane

    Te pakten ashtu do biem rehat dhe sdo akuzojme njeri tjetrin se ke fe kemi huazuar dhe pse...

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Mbi konfliktin në Komunitetin Musliman Shqiptar
    Nga Brari në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-03-2009, 10:00
  3. Fjalë të urta dhe proverba në Gjuhën shqipe
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 28-08-2007, 05:42
  4. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •