Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
    i/e regjistruar Maska e LOGIC
    Antarsuar
    22-01-2006
    Postime
    634
    Faleminderit
    1
    Falenderuar 1 her n 1 postim

Trekndshi i brmudeve

Selam alejkum te dashur vllezr...
    Desha te ju pyes se a prmendet trekndshi i bermudeve ne KURAN?
    ka mund te thot feja myslimane pr ket fenomen (nese mund ta qujme, ku e dijme fuqin e te madhit ZOT)?
    Ndryshuar pr her t fundit nga LOGIC : 06-06-2007 m 09:50

Perjashtuar
    Antarsuar
    07-12-2006
    Postime
    179
    Faleminderit
    0
    0 falenderime n 0 postime
    Citim Postuar m par nga LOGIC
    ka mund te thot feja myslimane pr ket fenomen (nese mund ta qujme, ku e dijme fuqin e te madhit ZOT)?
    Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
    Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
    Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.

Antarsuar
    22-01-2006
    Postime
    634
    Faleminderit
    1
    Citim Postuar m par nga ILyrium
    Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
    Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
    Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.
    Flm ILyrium per spejgimet, pres mendime te tjera...

Deny Ignorance Maska e Darius
    Antarsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Agartha
    Postime
    12,237
    Faleminderit
    17
    92 falenderime n 64 postime
    Nuk eshte e vertete qe cdo anije dhe avion qe futet ne Trekendeshin e Bermudes humbet. Megjithate nese deshironi me shume informacion (jo fetar apo te lidhur me fene) mund ta gjeni ketu ne forum tek kjo teme: Trekendeshi I Bermudes

Evidenca Maska e RaPSouL
    Antarsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Tetov
    Postime
    17,458
    Faleminderit
    4
    4 falenderime n 3 postime
    Une nuk e kam hasur ne Kur`anin e shenjt te flitet per Trekendeshin e Bermudes(Bermuda Dreieck), pra pergjigje ndaj pyetjes tende eshte se jo nuk flitet ne librin e shenjt tek muslimanet per trekendeshin e bermudes..

Me Respekt RaPSoul
    Sui generis

Antarsuar
    22-01-2006
    Postime
    634
    Faleminderit
    1
    Citim Postuar m par nga Darius
    Nuk eshte e vertete qe cdo anije dhe avion qe futet ne Trekendeshin e Bermudes humbet. Megjithate nese deshironi me shume informacion (jo fetar apo te lidhur me fene) mund ta gjeni ketu ne forum tek kjo teme: Trekendeshi I Bermudes
    Flm shum Darius i kam lexuar ate teme...Mu duk shume intersante, mu per kete arsye e bera temen se qka thot feja muslimane per kete fenomen...

Denim Division Maska e Diesel Industry
    Antarsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Faleminderit
    0
    Citim Postuar m par nga LOGIC

Amerika dhe ishujt reth saj jane zbuluar shume vone, shek XV, kur eshte shkruar kurani amerika bashke me trekendeshin nuk njiheshin akoma, as e ka pasur idene njeri atehere se ca ka nga ana tjeter e globit...
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

. Maska e alDI
    Antarsuar
    27-08-2002
    Vendndodhja
    London
    Postime
    664
    Faleminderit
    0
    Pse flet budalliqe mor burr? Perse kan turp muslimanet te thon se di, per dicka qe se din?!!! .
    Pse duhet per cdo gje me dhen shpjegime? A nuk kemi n islam ne plot cshtje qe heshtim dhe nuk japim shpjegime por themi Allahu e din me mire?

Pse ore argument esht ai libri bised me xhinin musliman?

Origjinal si plakat jan ber muslimanet qe per cdo histori tregojn nga nje perrall.
    .

Antarsuar
    22-01-2006
    Postime
    634
    Faleminderit
    1
    Me falni por perderisa e kam hapur kete teme ne forumin e muslimanve, nuk kam kerkuar mendimin e atyre qe sjan musliman...Apo duhet te shkruhet gjithnje qe kur hap teme ne Komunitetin musliman "qe kekoj vetem mendimet e myslimanve"

p.s. ju lutem moderatore qe ti fshijne mendimet fyese per muslimanet ne kete teme...

Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Antarsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,623
    Faleminderit
    4
    2 falenderime n 2 postime
    Citim Postuar m par nga Diesel Industry
    Amerika dhe ishujt reth saj jane zbuluar shume vone, shek XV, kur eshte shkruar kurani amerika bashke me trekendeshin nuk njiheshin akoma, as e ka pasur idene njeri atehere se ca ka nga ana tjeter e globit...
    Degjo , se qe kurre nuk ke lexuar asgje per Kuranin kete e vertettojne fjalet e tua . Eshte shum e vertete se ne kohen kur eshte shpallur Kurani , njerezit nuk kane paur idene se ekziston dy kontinente tjera me miliona ishuj dmth Akerika Jugore dhe ajo Veriore .
    Por kjo nuk dmth se Krijuesi i uniersit nuk ka ditur per keto kontinente. Allahu di gjithcka.
    Ne kohen kur eshte shpallur Kurani njerezit poashtu nuk e kane ditur perqindjen e ujit dhe toke ne planet . Por ne Kuran , Allahu ne menyre madheshtore te tregon me saktesine me te madhe perqindjen e ujit dhe tokes ne planet .
    Me siguri pyet , ne cilin ajet shkruan se sa perqind eshte uje dhe sa perqind eshte toke planeti yne .
    Nuk shkruan ne asnje ajet!!! Allahu punon ndryshe , kerkon nga njerezit te mundohen , te punojne , te studjojne dhe njerezit vete ti zbulojne keto te dhena.
    Dhe nje dijetar musliman i ka shkuar ndrermend te studjoj fjalet qe permenden ne Kuran !!!
    Ai ka verejtur se fjala "toke" permendet 13 here dhe fjala "det" permenet 32 here !!!
    Per shkak se e njeh matematiken shum mire Diesel , ta le ty te zgjedhesh perqindjen e tokes dhe ujit ne planet mbas ketyre te dhenave qe ke .

Icefus1on

Denim Division Maska e Diesel Industry
    Antarsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Faleminderit
    0
    Fjalen koicidence dhe probabilitet e njeh ti?
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

Sami Frasheri Maska e Arrnubi
    Antarsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    dynja
    Mosha
    31
    Postime
    741
    Faleminderit
    0

Dexhalli nuk do dale nga trekendeshi i bermundeve.
    Gjithsesi ne nje hadith tregohet se froni i shejtanit eshte mbi uje.Disa dijetare kane thene se aty eshte froni i Iblisit.Kete mund ta vertetoj dhe llogjikisht hyrja e magjistarit David Koperfild.Gjithsesi Allahu e di me mire.
    Sa budalla eshte "Odisea"

Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Antarsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,623
    Faleminderit
    4
    2 falenderime n 2 postime
    Citim Postuar m par nga Diesel Industry
    Fjalen koicidence dhe probabilitet e njeh ti?
    Per ty u bene te gjitha koincidenca !!!
    Me siguri koincidence eshte edhe ajeti ku Allahu thot " Ne e krijuam gjithesine dhe gradualisht e zgjerojme " , dhe shum ajetet te tilla ku permenden fakte shkencore !!!

Perjashtuar
    Antarsuar
    07-12-2006
    Postime
    179
    Faleminderit
    0
    Citim Postuar m par nga Arrnubi
    Dexhalli nuk do dale nga trekendeshi i bermundeve.
    Gjithsesi ne nje hadith tregohet se froni i shejtanit eshte mbi uje.Disa dijetare kane thene se aty eshte froni i Iblisit.Kete mund ta vertetoj dhe llogjikisht hyrja e magjistarit David Koperfild.Gjithsesi Allahu e di me mire.
    Dexhalli eshte ne bashkpunim te ngusht me Iblisin (pasna harruar ta cek kete). Eshte e sqaruar edhe kjo, kur ai xhini musliman tregon formen e Iblisit kur babai i tij e ka derguar kur ka qen i vogel. Te gjith e dim se magjistaret kan bashkpunim te ngusht me exhint.
    Zoti e di me se miri

i/e regjistruar Maska e SilenT-Killer
    Antarsuar
    12-10-2006
    Postime
    72
    Faleminderit
    0
    Ilyrium ku mundem ta gjej kete qe thua Bised me xhinin musliman.

Tema t Ngjashme

1. Trekendeshi i Bermudeve
    By AuGuSt_ in forum Fenomene Paranormale
    Prgjigje: 163
    Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •