Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e LOGIC
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 5 postime

  Trekndshi i brmudeve

  Selam alejkum te dashur vllezr...
  Desha te ju pyes se a prmendet trekndshi i bermudeve ne KURAN?
  ka mund te thot feja myslimane pr ket fenomen (nese mund ta qujme, ku e dijme fuqin e te madhit ZOT)?
  Ndryshuar pr her t fundit nga LOGIC : 06-06-2007 m 09:50

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-12-2006
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga LOGIC
  Selam alejkum te dashur vllezr...
  Desha te ju pyes se a prmendet trekndshi i bermudeve ne KURAN?
  ka mund te thot feja myslimane pr ket fenomen (nese mund ta qujme, ku e dijme fuqin e te madhit ZOT)?
  Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
  Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
  Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e LOGIC
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga ILyrium
  Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
  Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
  Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.
  Flm ILyrium per spejgimet, pres mendime te tjera...

 4. #4
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime n 475 postime
  Citim Postuar m par nga ILyrium
  Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
  Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
  Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.
  Nuk eshte e vertete qe cdo anije dhe avion qe futet ne Trekendeshin e Bermudes humbet. Megjithate nese deshironi me shume informacion (jo fetar apo te lidhur me fene) mund ta gjeni ketu ne forum tek kjo teme: Trekendeshi I Bermudes

 5. #5
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Une nuk e kam hasur ne Kur`anin e shenjt te flitet per Trekendeshin e Bermudes(Bermuda Dreieck), pra pergjigje ndaj pyetjes tende eshte se jo nuk flitet ne librin e shenjt tek muslimanet per trekendeshin e bermudes..


  Me Respekt RaPSoul
  Sui generis

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e LOGIC
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Darius
  Nuk eshte e vertete qe cdo anije dhe avion qe futet ne Trekendeshin e Bermudes humbet. Megjithate nese deshironi me shume informacion (jo fetar apo te lidhur me fene) mund ta gjeni ketu ne forum tek kjo teme: Trekendeshi I Bermudes
  Flm shum Darius i kam lexuar ate teme...Mu duk shume intersante, mu per kete arsye e bera temen se qka thot feja muslimane per kete fenomen...

 7. #7
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Antarsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga LOGIC
  Selam alejkum te dashur vllezr...
  Desha te ju pyes se a prmendet trekndshi i bermudeve ne KURAN?
  ka mund te thot feja myslimane pr ket fenomen (nese mund ta qujme, ku e dijme fuqin e te madhit ZOT)?

  Amerika dhe ishujt reth saj jane zbuluar shume vone, shek XV, kur eshte shkruar kurani amerika bashke me trekendeshin nuk njiheshin akoma, as e ka pasur idene njeri atehere se ca ka nga ana tjeter e globit...
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 8. #8
  . Maska e alDI
  Antarsuar
  27-08-2002
  Vendndodhja
  London
  Postime
  664
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga ILyrium
  Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
  Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
  Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.
  Pse flet budalliqe mor burr? Perse kan turp muslimanet te thon se di, per dicka qe se din?!!! .
  Pse duhet per cdo gje me dhen shpjegime? A nuk kemi n islam ne plot cshtje qe heshtim dhe nuk japim shpjegime por themi Allahu e din me mire?

  Pse ore argument esht ai libri bised me xhinin musliman?

  Origjinal si plakat jan ber muslimanet qe per cdo histori tregojn nga nje perrall.
  .

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e LOGIC
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 5 postime
  Me falni por perderisa e kam hapur kete teme ne forumin e muslimanve, nuk kam kerkuar mendimin e atyre qe sjan musliman...Apo duhet te shkruhet gjithnje qe kur hap teme ne Komunitetin musliman "qe kekoj vetem mendimet e myslimanve"

  p.s. ju lutem moderatore qe ti fshijne mendimet fyese per muslimanet ne kete teme...

 10. #10
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga Diesel Industry
  Amerika dhe ishujt reth saj jane zbuluar shume vone, shek XV, kur eshte shkruar kurani amerika bashke me trekendeshin nuk njiheshin akoma, as e ka pasur idene njeri atehere se ca ka nga ana tjeter e globit...
  Degjo , se qe kurre nuk ke lexuar asgje per Kuranin kete e vertettojne fjalet e tua . Eshte shum e vertete se ne kohen kur eshte shpallur Kurani , njerezit nuk kane paur idene se ekziston dy kontinente tjera me miliona ishuj dmth Akerika Jugore dhe ajo Veriore .
  Por kjo nuk dmth se Krijuesi i uniersit nuk ka ditur per keto kontinente. Allahu di gjithcka.
  Ne kohen kur eshte shpallur Kurani njerezit poashtu nuk e kane ditur perqindjen e ujit dhe toke ne planet . Por ne Kuran , Allahu ne menyre madheshtore te tregon me saktesine me te madhe perqindjen e ujit dhe tokes ne planet .
  Me siguri pyet , ne cilin ajet shkruan se sa perqind eshte uje dhe sa perqind eshte toke planeti yne .
  Nuk shkruan ne asnje ajet!!! Allahu punon ndryshe , kerkon nga njerezit te mundohen , te punojne , te studjojne dhe njerezit vete ti zbulojne keto te dhena.
  Dhe nje dijetar musliman i ka shkuar ndrermend te studjoj fjalet qe permenden ne Kuran !!!
  Ai ka verejtur se fjala "toke" permendet 13 here dhe fjala "det" permenet 32 here !!!
  Per shkak se e njeh matematiken shum mire Diesel , ta le ty te zgjedhesh perqindjen e tokes dhe ujit ne planet mbas ketyre te dhenave qe ke .

  Icefus1on

 11. #11
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Antarsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Fjalen koicidence dhe probabilitet e njeh ti?
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 12. #12
  Sami Frasheri Maska e Arrnubi
  Antarsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  dynja
  Mosha
  36
  Postime
  741
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ILyrium
  Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
  Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
  Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.

  Dexhalli nuk do dale nga trekendeshi i bermundeve.
  Gjithsesi ne nje hadith tregohet se froni i shejtanit eshte mbi uje.Disa dijetare kane thene se aty eshte froni i Iblisit.Kete mund ta vertetoj dhe llogjikisht hyrja e magjistarit David Koperfild.Gjithsesi Allahu e di me mire.
  Sa budalla eshte "Odisea"

 13. #13
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga Diesel Industry
  Fjalen koicidence dhe probabilitet e njeh ti?
  Per ty u bene te gjitha koincidenca !!!
  Me siguri koincidence eshte edhe ajeti ku Allahu thot " Ne e krijuam gjithesine dhe gradualisht e zgjerojme " , dhe shum ajetet te tilla ku permenden fakte shkencore !!!

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-12-2006
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Arrnubi
  Dexhalli nuk do dale nga trekendeshi i bermundeve.
  Gjithsesi ne nje hadith tregohet se froni i shejtanit eshte mbi uje.Disa dijetare kane thene se aty eshte froni i Iblisit.Kete mund ta vertetoj dhe llogjikisht hyrja e magjistarit David Koperfild.Gjithsesi Allahu e di me mire.
  Dexhalli eshte ne bashkpunim te ngusht me Iblisin (pasna harruar ta cek kete). Eshte e sqaruar edhe kjo, kur ai xhini musliman tregon formen e Iblisit kur babai i tij e ka derguar kur ka qen i vogel. Te gjith e dim se magjistaret kan bashkpunim te ngusht me exhint.
  Zoti e di me se miri

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e SilenT-Killer
  Antarsuar
  12-10-2006
  Postime
  72
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ILyrium
  Me sa kam informata un, nuk permendet trekendeshi i bermudeve ne Kur'an, por ajo qe un kam hasur ka qen kur kam lexuar librin "Bised me xhinin musliman" verzioni 2, aty sqaron punen e trekendeshit te bermudeve, dhe sipas te gjitha gjasave at fuqi magnetike qe gjendet aty e ka krijuar Dexhalli, bile edhe ato pjatat fluturuse besohet te jen te tij.
  Gjith kete arritje te dijenis e ka arrit qysh prej kur ka lindur dhe dijenia eshte ruajtur qe e ka mbledhur neper popujt e zhvilluar, dhe per kete eshte hapa perpara teknologjis njerzore.
  Per njerzit trekendeshi i bermudeve eshte ende nje mister i pazgjidhur, dhe kush eshte futur ne at zon, me kurr nuk eshte kthyer, qe ka rezultuar me zhdukjen e shum anijeve dhe avioneve.
  Ilyrium ku mundem ta gjej kete qe thua Bised me xhinin musliman.

Tema t Ngjashme

 1. Trekendeshi i Bermudeve
  Nga AuGuSt_ n forumin Fenomene Paranormale
  Prgjigje: 163
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •