Close

Rezultati i Sondazhit: Vajzat parapelqejne Pleq.

Votues
108. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • mos i duan pleqt me serjozitet te fort?

  7 6.48%
 • i dashurojn pleqt per paret?

  69 63.89%
 • Apo thjesht eksperjence?

  24 22.22%
 • apo e 4 kush perulet ne kete raste vajza apo plaku?

  8 7.41%
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 150
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime

  Arrow Vajzat e reja paraplqejn lidhje me burra (t moshuar)

  Pershendetje!!!! Tgjithve.


  Sa Romanticitet kemi ne Shqiptaret, habitem fare sa te dashuruar jemi per cdo gja Personalisht , habitem me shumicen e Femrave qe dashurohen me ca te plakur nga jeta dhe kjo perse behet ? vec per interesa ekonomike,


  doja mendimin e disa vajzave qe e majn veten per Intiligjente ktu trruri shqipris do i quaja {gjasma} !!!  nje pyetje e thjesh Per ju : perse mosha e femres nga 16 der ne 26 maximumi, lidhen me meshkuj qe jan 50, 60 e me lart vje hem??????!!!!
  {pse ndoth kjo}


  hudhni i mendim cilidoqofte Fjala eshte e lire Demokraci (:  Respekt BABA.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BaBa : 04-06-2007 m 12:44
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 2. #2
  ThE KinG Maska e Imperator
  Antarsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Eshte mese e vertete kjo gje. Sidomos ketu ne Tirane ku jetoj shikon shume femra qe shoqerohen me te thyer ne moshe dhe kete e bejne vetem per para, makina e te tilla gjera. E ulin moralin e tyre shume poshte me keto qe bejne. Jo me larg se parmbreme, isha ne nje nga pub-et e Tiranes me shoqerine time dhe kur me shikojne syte 2 vajza te reja per tu pire ne kupe, nga 2 metra secila dhe shume te bukura dhe si per ironi te fatit shoqeroheshin e putheshin ne mes te pub-it me dy burra qe i kishin kaluar te 50-at. Te vinte keq kur mendoje se kete gje e bejne vetem per para, te vinte keq te mendoje se ato po shisnin trupin e tyre, ate trup aq te bukur femeror. Por ketu keshtu po shkojne keto pune dhe femrat do vazhdojne te jene te diskriminuara perderisa do gje do ta bazojne te paraja ose me sakte tek marja e parave nepermjet shitjes se trupit te tyre.

  Imperator
  Albanian Perandory

 3. #3
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  30
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  I bie qe ti qe je 23 vjec ta kesh te dashuren 7 vjec ?

  Leqe ti ske fare po e mora si shembull.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 4. #4
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Mendoj se ne pergjithesi i duan per paret pleqte.. Jane jo te vogla rastet kur vajzat 20 vjece martohen me pleq 60 vjec dhe anasjelltas, cunat 20 vjec martohen me femra mbi 45 vjec
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 5. #5
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Antarsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Babe,

  mund te jet per kushtet ekonomike, por nashta edhe per kulturen e vet, per edukimin e vet, qka podi une, nashta ju pelqen se jen me te sjellshem, se nuk i thrrasin ne rrug duken then fjala te pa hijshme.
  Freud e ka studju kete se thirret " Oedipian complex" nuk e di se si perkthehet shqip ( komplexi i Oedipit ??? ) nejse, ky komplex hedh fjaln me deshiren seksuale e femijes per baben e vet nese esht vajz dhe per nanen e vet nese eshte djal. Pra nashta kjo ndodh me keto femra , ju doket mashkulli i vjeter pak si baba i tyre.( nuk e kam mendjen per incest !! mos me keqkupto !)
  Pershendetje , puq
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e theodora*
  Antarsuar
  16-01-2004
  Postime
  879
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga BaLLaKumi
  Pershendetje!!!! Tgjithve.


  Sa Romanticitet kemi ne Shqiptaret, habitem fare sa te dashuruar jemi per cdo gja Personalisht , habitem me shumicen e Femrave qe dashurohen me ca te plakur nga jeta dhe kjo perse behet ? vec per interesa ekonomike,


  doja mendimin e disa vajzave qe e majn veten per Intiligjente ktu trruri shqipris do i quaja {gjasma} !!!  nje pyetje e thjesh Per ju : perse mosha e femres nga 16 der ne 26 maximumi, lidhen me meshkuj qe jan 50, 60 e me lart vje hem??????!!!!
  {pse ndoth kjo}


  hudhni i mendim cilidoqofte Fjala eshte e lire Demokraci (:  Respekt BABA.
  un personalisht nuk do votoj fare me siper se nuk me pelqejne pleqte
  me pelqen qe ai qe kam ne krah te jete 3 me 5 vjet me i madh se mua se ashtu ndjehem me e sigurt dhe e mbrojtur(shpresoj ta kuptoni kete0
  po plak kurren e kurres
  kam ndot e para e nuk mund te bie ne dashuri me nje kaq te madh.nuk esht ne natyren time

  me respekt, theodora
  "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-05-2007
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka raste te tilla zoti ballakum, por nuk besoj se dicka e tille mund te pergjithesoje femren. Besoj se tema jote hapet dhe mbyllet per aq sa the vete, pra qe ne diferenca te tilla moshe arsyja eshte kryesisht perfitimi ekonomik. Cfare pergjigje kerkon ti me shume?! Aq me teper qe nuk eshte aspak shumice kjo kategori femrash.
  Gjej rastin te them se shumica e femrave e moshes 20 - 30 dashurohen dhe ndjehen me mire me meshkuj nga 33 - deri ne 40 vjec. Mesa duket kjo kategori grupmoshash mashkullore eshte me me kembe ne toke, pra me e pjekur dhe njekohesisht e vlereson femren me shume. Ne kete rast ka vend per diskutim dhe duhen pyetur femrat, aq me teper qe meshkujt 18 - 30 te mesojne pak me shume dhe te mos fluturojne me krenari dhe mendjemadhesi perballe femrave.

 8. #8
  Wy f tħ wņ Maska e _Elena_
  Antarsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Eshte e vertet se shume femra shkojn me me te medhenj
  Mendoj se e bejn vetem per leket (gjithsesi nuk mund te votoj)
  Dreqi ta marr humben meshkujt e moshes e tyre?
  Eshte me vertet per te ardhur keq me keto lloj femra,tregojn nivelin e ulet qe kane ...
  Mos harroni ama se ka dhe cuna te rinj te cilet shkojn me femra me te medhaja ne moshe
  Te pakten ketu ku jetoj une ndodhe,nuk e di nqs ndodhe dhe ne Shqiperi
  Ndryshuar pr her t fundit nga _Elena_ : 04-06-2007 m 12:55
  Ľŧ ŋ Ťħġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ClaY_MorE
  I bie qe ti qe je 23 vjec ta kesh te dashuren 7 vjec ?

  Leqe ti ske fare po e mora si shembull.


  i mbushe 18 ti ? qe postove ne kete tem .


  shembull mere me veten tate ti tkeqen baba


  se mos martohesh ne chat re ClaY_MorE
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 10. #10
  Perjashtuar Maska e NoCi
  Antarsuar
  03-06-2007
  Vendndodhja
  duke qeshur.
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  e bejme me pleqe se mos i dali nami sepse djemt flasin qe kshu kujtojne se kane me shume siguri te xhaxhat kjo eshte e gjitha

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Zemrushja : cunat 20 vjec martohen me femra mbi 45 vjec .
  mir e kan respkte per ato cuna .


  dhe si sdoli asnjeri pak nga vet vetja ktu po te gjith u mblodhen me shum.

  ja baba po del icik nga vetja te kesh lidhje me nje teta ja 34 vjec sasht keq apo jo
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 12. #12
  ThE KinG Maska e Imperator
  Antarsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga _Elena_

  Mos harroni ama se ka dhe cuna te rinj te cilet shkojn me femra me te medhaja ne moshe
  Te pakten ketu ku jetoj une ndodhe,nuk e di nqs ndodhe dhe ne Shqiperi
  Elena, nuk e mohoj kete qe thua. Jashte Shqiperise ka dhe djem qe shkojne me te vjetra, madje ka shume Shqiptare dhe kete e bejne vetem per interesa ekonomike, te pakten Shqiptaret qe jetojne jashte, nuk di fare te them per te huajt.

  Ndersa djemte ne Shqiperi shkojne me gra te martuara dhe te vjetra pak a shume ne moshe per ego, per te provuar nje eksperience te re dhe kete fakt e shprehin dhe ne do bisede te tyren kur flitet rreth kesaj teme.
  Ndersa vajzat ne Shqiperi, shumica e atyre qe shkojne me te vjetrit shkojne vetem per arsye ekonomike e jo per te provuar ndonje eksperience apo ndonje arsye tjeter. Me vjen gjynah per to.

  Imperator
  Albanian Perandory

 13. #13
  Wy f tħ wņ Maska e _Elena_
  Antarsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Imperator
  Elena, nuk e mohoj kete qe thua. Jashte Shqiperise ka dhe djem qe shkojne me te vjetra, madje ka shume Shqiptare dhe kete e bejne vetem per interesa ekonomike, te pakten Shqiptaret qe jetojne jashte, nuk di fare te them per te huajt.

  Ndersa djemte ne Shqiperi shkojne me gra te martuara dhe te vjetra pak a shume ne moshe per ego, per te provuar nje eksperience te re dhe kete fakt e shprehin dhe ne do bisede te tyren kur flitet rreth kesaj teme.
  Ndersa vajzat ne Shqiperi, shumica e atyre qe shkojne me te vjetrit shkojne vetem per arsye ekonomike e jo per te provuar ndonje eksperience apo ndonje arsye tjeter. Me vjen gjynah per to.

  Imperator
  Pershendetje Imperator
  Njof nje cun i cili eshte me pak se 30 vjec.Ky ka vite qe eshte i lidhur me nje femer me te madhe se vetja e tij,ajo femer ka qen e martuar dhe e ndare,ka dhe femij.
  Ky eshte shume i miri nga paraqitja dhe jam e sigurt se nqs ai do, mund te ket ke do femer prane. Te dy keta jan Shqiptar
  Nuk arij te kuptoj ca eshte ajo qe ate cun e mban prane asaj femre? e cila eshte shume me e madhe nga ai, mos vall e do me vertet?
  Ajo nuk ka ndonje gjendje ikonomike,jeton normale
  Ľŧ ŋ Ťħġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 14. #14
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Nuk arij te kuptoj ca eshte ajo qe ate cun e mban prane asaj femre? e cila eshte shume me e madhe nga ai, mos vall e do me vertet?
  Ajo nuk ka ndonje gjendje ikonomike,jeton normale
  Ndonjehere dashuria s'pyet per moshe
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 15. #15
  ThE KinG Maska e Imperator
  Antarsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Meqe ajo per nga ekonomia eshte normale atehere djali rri prane saj sepse e dashuron. Kushedi fare i ka bere ajo qe ia ka prishur mendjen, pasi mashkulli me te vertete vleresohet nga paraqitja e jashtme, ndersa femra nuk vleresohet totalisht vetem nga paraqitja e jashtme, vleresohet dhe nga intimiteti i saj, dhe mbase kjo femer e ka bere kete djalin per vete me sjelljen e saj intime.
  Pra Elena si te thashe, ne Shqiperi djemte nuk shkojne me femrat e moshuara per arsye ekonomike, por per arsye te tjera si jane egoja per shembull, eksperienca e re qe provojne dhe arsye te tjera.

  Imperator
  Albanian Perandory

 16. #16
  Wy f tħ wņ Maska e _Elena_
  Antarsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Zemrushja
  Ndonjehere dashuria s'pyet per moshe
  Nuk jam ne kundershtim me ty une
  Por ti do ta pranoje dhe do ta shikoje normale nqs cuni nuk eshte as 30 vjec,shume i miri nga pamje dhe te dashuroj nje 40 + vjecare?

  Amani o njeres mos leni nam,te gjithe dim se dashuria nuk pyet per moshe,por jo dhe kshu
  Nuk mendoj se eshte dashuri kjo,mendoj se ai me ate femer ka gjet rehat per momentin,kur ti hapen syt atij do jet pak vone por prap ska gje se nuk i ka ik mosha ....
  Ľŧ ŋ Ťħġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 17. #17
  ThE KinG Maska e Imperator
  Antarsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ballakumi, jam plotesisht dakort me ty, femrat jane te poshtra, magjistare me te vertete.

  Elena, meqe ai djali jeton ne Shqiperi, kur te plaket, do heqe dore nga ajo qe ka tani dhe do shkoje me te reja, duke patur parasysh qe vajzat shkojne me pleq. Pra nuk i bie te humbase asgje perve parave. Pastaj sa per parate, ato nuk i ha as qeni, keshtu qe ky djali ka dale i fituar Elena, nuk ka humbur asgje.

  Imperator
  Albanian Perandory

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Imperator , mos u merr shum me femrat se sbin ne kurris e ke te kot qe lodhesh se ta marrin mirsjelljen per dobesi keto kupton .
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 19. #19
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Antarsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  33
  Postime
  2,420
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Baba Po O Normale Re Qe Do Lidhen Me Ata Sepse Ata Ju A Plotesojn Deshiren.

  Thon Ato Dum Lek Na Ja Bon Gjyshi

  Thon Ato Dum Fustan ........

  Thon Ato Dum Pantallona..........

  Etj, Etj...........

  /me Mezi Po Pret Sa Te Vej 40 Vjec Se Ka Per Te Ber Kerdine 7 Femra Kam Per Te Majt Ne Makin
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Antarsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga _Elena_
  Nuk jam ne kundershtim me ty une
  Por ti do ta pranoje dhe do ta shikoje normale nqs cuni nuk eshte as 30 vjec,shume i miri nga pamje dhe te dashuroj nje 40 + vjecare?

  Amani o njeres mos leni nam,te gjithe dim se dashuria nuk pyet per moshe,por jo dhe kshu
  Nuk mendoj se eshte dashuri kjo,mendoj se ai me ate femer ka gjet rehat per momentin,kur ti hapen syt atij do jet pak vone por prap ska gje se nuk i ka ik mosha ....
  Me falni nese do keqkuptohemi!Personalisht jam 36 vjecare!Femra ne moshen 40-vjecare eshte e KOMPLETUAR!Me nje fjale,eshte ky fakt qe e ben ate mashkull te adhuroje kte femer!Personaliteti ben moshen!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Mosmarrveshja n lidhje me SAKALEJN-IN
  Nga faruk9 n forumin Komuniteti bektashi
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-06-2009, 06:39
 3. Tradita ilire tek shqiptart e Maqedonis
  Nga alibaba n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 19-11-2008, 14:40
 4. Bashkim Gazidede prononcohet n media pr ish-detyrn si kreu i SHIK
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-11-2006, 12:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •