Close

Rezultati i Sondazhit: Vajzat parapelqejne Pleq.

Votues
108. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • mos i duan pleqt me serjozitet te fort?

    7 6.48%
  • i dashurojn pleqt per paret?

    69 63.89%
  • Apo thjesht eksperjence?

    24 22.22%
  • apo e 4 kush perulet ne kete raste vajza apo plaku?

    8 7.41%
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 150
  1. #-19
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061

    Arrow Vajzat e reja parapëlqejnë lidhje me burra (të moshuar)

    Pershendetje!!!! Tgjithve.


    Sa Romanticitet kemi ne Shqiptaret, habitem fare sa te dashuruar jemi per cdo gja Personalisht , habitem me shumicen e Femrave qe dashurohen me ca te plakur nga jeta dhe kjo perse behet ? vec per interesa ekonomike,


    doja mendimin e disa vajzave qe e majn veten per Intiligjente ktu trruri shqipris do i quaja {gjasma} !!!



    nje pyetje e thjesh Per ju : perse mosha e femres nga 16 der ne 26 maximumi, lidhen me meshkuj qe jan 50, 60 e me lart vjeç hem??????!!!!
    {pse ndoth kjo}


    hudhni i mendim cilidoqofte Fjala eshte e lire Demokraci (:



    Respekt BABA.
    Ndryshuar për herë të fundit nga BaBa : 04-06-2007 më 12:44
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  2. #-18
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anëtarësuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Eshte mese e vertete kjo gje. Sidomos ketu ne Tirane ku jetoj shikon shume femra qe shoqerohen me te thyer ne moshe dhe kete e bejne vetem per para, makina e te tilla gjera. E ulin moralin e tyre shume poshte me keto qe bejne. Jo me larg se parmbreme, isha ne nje nga pub-et e Tiranes me shoqerine time dhe kur me shikojne syte 2 vajza te reja per tu pire ne kupe, nga 2 metra secila dhe shume te bukura dhe si per ironi te fatit shoqeroheshin e putheshin ne mes te pub-it me dy burra qe i kishin kaluar te 50-at. Te vinte keq kur mendoje se kete gje e bejne vetem per para, te vinte keq te mendoje se ato po shisnin trupin e tyre, ate trup aq te bukur femeror. Por ketu keshtu po shkojne keto pune dhe femrat do vazhdojne te jene te diskriminuara perderisa çdo gje do ta bazojne te paraja ose me sakte tek marja e parave nepermjet shitjes se trupit te tyre.

    Imperator
    Albanian Perandory

  3. #-17
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    I bie qe ti qe je 23 vjec ta kesh te dashuren 7 vjec ?

    Leqe ti ske fare po e mora si shembull.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  4. #-16
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Mendoj se ne pergjithesi i duan per paret pleqte.. Jane jo te vogla rastet kur vajzat 20 vjece martohen me pleq 60 vjec dhe anasjelltas, cunat 20 vjec martohen me femra mbi 45 vjec
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  5. #-15
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anëtarësuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Babe,

    mund te jet per kushtet ekonomike, por nashta edhe per kulturen e vet, per edukimin e vet, qka podi une, nashta ju pelqen se jen me te sjellshem, se nuk i thrrasin ne rrug duken then fjala te pa hijshme.
    Freud e ka studju kete se thirret " Oedipian complex" nuk e di se si perkthehet shqip ( komplexi i Oedipit ??? ) nejse, ky komplex hedh fjalën me deshiren seksuale e femijes per baben e vet nese esht vajz dhe per nanen e vet nese eshte djal. Pra nashta kjo ndodh me keto femra , ju doket mashkulli i vjeter pak si baba i tyre.( nuk e kam mendjen per incest !! mos me keqkupto !)
    Pershendetje , puq
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  6. #-14
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    Citim Postuar më parë nga BaLLaKumi
    Pershendetje!!!! Tgjithve.


    Sa Romanticitet kemi ne Shqiptaret, habitem fare sa te dashuruar jemi per cdo gja Personalisht , habitem me shumicen e Femrave qe dashurohen me ca te plakur nga jeta dhe kjo perse behet ? vec per interesa ekonomike,


    doja mendimin e disa vajzave qe e majn veten per Intiligjente ktu trruri shqipris do i quaja {gjasma} !!!



    nje pyetje e thjesh Per ju : perse mosha e femres nga 16 der ne 26 maximumi, lidhen me meshkuj qe jan 50, 60 e me lart vjeç hem??????!!!!
    {pse ndoth kjo}


    hudhni i mendim cilidoqofte Fjala eshte e lire Demokraci (:



    Respekt BABA.
    un personalisht nuk do votoj fare me siper se nuk me pelqejne pleqte
    me pelqen qe ai qe kam ne krah te jete 3 me 5 vjet me i madh se mua se ashtu ndjehem me e sigurt dhe e mbrojtur(shpresoj ta kuptoni kete0
    po plak kurren e kurres
    kam ndot e para e nuk mund te bie ne dashuri me nje kaq te madh.nuk esht ne natyren time

    me respekt, theodora
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  7. #-13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Postime
    202
    Ka raste te tilla zoti ballakum, por nuk besoj se dicka e tille mund te pergjithesoje femren. Besoj se tema jote hapet dhe mbyllet per aq sa the vete, pra qe ne diferenca te tilla moshe arsyja eshte kryesisht perfitimi ekonomik. Cfare pergjigje kerkon ti me shume?! Aq me teper qe nuk eshte aspak shumice kjo kategori femrash.
    Gjej rastin te them se shumica e femrave e moshes 20 - 30 dashurohen dhe ndjehen me mire me meshkuj nga 33 - deri ne 40 vjec. Mesa duket kjo kategori grupmoshash mashkullore eshte me me kembe ne toke, pra me e pjekur dhe njekohesisht e vlereson femren me shume. Ne kete rast ka vend per diskutim dhe duhen pyetur femrat, aq me teper qe meshkujt 18 - 30 te mesojne pak me shume dhe te mos fluturojne me krenari dhe mendjemadhesi perballe femrave.

  8. #-12
    Wãy øf tħé Ðàwņ Maska e _Elena_
    Anëtarësuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Eshte e vertet se shume femra shkojn me me te medhenj
    Mendoj se e bejn vetem per leket (gjithsesi nuk mund te votoj)
    Dreqi ta marr humben meshkujt e moshes e tyre?
    Eshte me vertet per te ardhur keq me keto lloj femra,tregojn nivelin e ulet qe kane ...
    Mos harroni ama se ka dhe cuna te rinj te cilet shkojn me femra me te medhaja ne moshe
    Te pakten ketu ku jetoj une ndodhe,nuk e di nqs ndodhe dhe ne Shqiperi
    Ndryshuar për herë të fundit nga _Elena_ : 04-06-2007 më 12:55
    Ľøšŧ ïŋ Ťħøûġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  9. #-11
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE
    I bie qe ti qe je 23 vjec ta kesh te dashuren 7 vjec ?

    Leqe ti ske fare po e mora si shembull.


    i mbushe 18 ti ? qe postove ne kete tem .


    shembull mere me veten tate ti tkeqen baba


    se mos martohesh ne chat re ClaY_MorE
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  10. #-10
    Perjashtuar Maska e NoCi
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    duke qeshur.
    Postime
    111
    e bejme me pleqe se mos i dali nami sepse djemt flasin qe kshu kujtojne se kane me shume siguri te xhaxhat kjo eshte e gjitha

  11. #-9
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Zemrushja : cunat 20 vjec martohen me femra mbi 45 vjec .
    mir e kan respkte per ato cuna .


    dhe si sdoli asnjeri pak nga vet vetja ktu po te gjith u mblodhen me shum.

    ja baba po del icik nga vetja te kesh lidhje me nje teta ja 34 vjec sasht keq apo jo
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  12. #-8
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anëtarësuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Citim Postuar më parë nga _Elena_

    Mos harroni ama se ka dhe cuna te rinj te cilet shkojn me femra me te medhaja ne moshe
    Te pakten ketu ku jetoj une ndodhe,nuk e di nqs ndodhe dhe ne Shqiperi
    Elena, nuk e mohoj kete qe thua. Jashte Shqiperise ka dhe djem qe shkojne me te vjetra, madje ka shume Shqiptare dhe kete e bejne vetem per interesa ekonomike, te pakten Shqiptaret qe jetojne jashte, nuk di çfare te them per te huajt.

    Ndersa djemte ne Shqiperi shkojne me gra te martuara dhe te vjetra pak a shume ne moshe per ego, per te provuar nje eksperience te re dhe kete fakt e shprehin dhe ne çdo bisede te tyren kur flitet rreth kesaj teme.
    Ndersa vajzat ne Shqiperi, shumica e atyre qe shkojne me te vjetrit shkojne vetem per arsye ekonomike e jo per te provuar ndonje eksperience apo ndonje arsye tjeter. Me vjen gjynah per to.

    Imperator
    Albanian Perandory

  13. #-7
    Wãy øf tħé Ðàwņ Maska e _Elena_
    Anëtarësuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Citim Postuar më parë nga Imperator
    Elena, nuk e mohoj kete qe thua. Jashte Shqiperise ka dhe djem qe shkojne me te vjetra, madje ka shume Shqiptare dhe kete e bejne vetem per interesa ekonomike, te pakten Shqiptaret qe jetojne jashte, nuk di çfare te them per te huajt.

    Ndersa djemte ne Shqiperi shkojne me gra te martuara dhe te vjetra pak a shume ne moshe per ego, per te provuar nje eksperience te re dhe kete fakt e shprehin dhe ne çdo bisede te tyren kur flitet rreth kesaj teme.
    Ndersa vajzat ne Shqiperi, shumica e atyre qe shkojne me te vjetrit shkojne vetem per arsye ekonomike e jo per te provuar ndonje eksperience apo ndonje arsye tjeter. Me vjen gjynah per to.

    Imperator
    Pershendetje Imperator
    Njof nje cun i cili eshte me pak se 30 vjec.Ky ka vite qe eshte i lidhur me nje femer me te madhe se vetja e tij,ajo femer ka qen e martuar dhe e ndare,ka dhe femij.
    Ky eshte shume i miri nga paraqitja dhe jam e sigurt se nqs ai do, mund te ket ke do femer prane. Te dy keta jan Shqiptar
    Nuk arij te kuptoj ca eshte ajo qe ate cun e mban prane asaj femre? e cila eshte shume me e madhe nga ai, mos vall e do me vertet?
    Ajo nuk ka ndonje gjendje ikonomike,jeton normale
    Ľøšŧ ïŋ Ťħøûġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  14. #-6
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Nuk arij te kuptoj ca eshte ajo qe ate cun e mban prane asaj femre? e cila eshte shume me e madhe nga ai, mos vall e do me vertet?
    Ajo nuk ka ndonje gjendje ikonomike,jeton normale
    Ndonjehere dashuria s'pyet per moshe
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  15. #-5
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anëtarësuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Meqe ajo per nga ekonomia eshte normale atehere djali rri prane saj sepse e dashuron. Kushedi çfare i ka bere ajo qe ia ka prishur mendjen, pasi mashkulli me te vertete vleresohet nga paraqitja e jashtme, ndersa femra nuk vleresohet totalisht vetem nga paraqitja e jashtme, vleresohet dhe nga intimiteti i saj, dhe mbase kjo femer e ka bere kete djalin per vete me sjelljen e saj intime.
    Pra Elena siç te thashe, ne Shqiperi djemte nuk shkojne me femrat e moshuara per arsye ekonomike, por per arsye te tjera siç jane egoja per shembull, eksperienca e re qe provojne dhe arsye te tjera.

    Imperator
    Albanian Perandory

  16. #-4
    Wãy øf tħé Ðàwņ Maska e _Elena_
    Anëtarësuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Citim Postuar më parë nga Zemrushja
    Ndonjehere dashuria s'pyet per moshe
    Nuk jam ne kundershtim me ty une
    Por ti do ta pranoje dhe do ta shikoje normale nqs cuni nuk eshte as 30 vjec,shume i miri nga pamje dhe te dashuroj nje 40 + vjecare?

    Amani o njeres mos leni nam,te gjithe dim se dashuria nuk pyet per moshe,por jo dhe kshu
    Nuk mendoj se eshte dashuri kjo,mendoj se ai me ate femer ka gjet rehat per momentin,kur ti hapen syt atij do jet pak vone por prap ska gje se nuk i ka ik mosha ....
    Ľøšŧ ïŋ Ťħøûġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  17. #-3
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anëtarësuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Ballakumi, jam plotesisht dakort me ty, femrat jane te poshtra, magjistare me te vertete.

    Elena, meqe ai djali jeton ne Shqiperi, kur te plaket, do heqe dore nga ajo qe ka tani dhe do shkoje me te reja, duke patur parasysh qe vajzat shkojne me pleq. Pra nuk i bie te humbase asgje perveç parave. Pastaj sa per parate, ato nuk i ha as qeni, keshtu qe ky djali ka dale i fituar Elena, nuk ka humbur asgje.

    Imperator
    Albanian Perandory

  18. #-2
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Imperator , mos u merr shum me femrat se sbin ne kurris e ke te kot qe lodhesh se ta marrin mirsjelljen per dobesi keto kupton .
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  19. #-1
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    Baba Po O Normale Re Qe Do Lidhen Me Ata Sepse Ata Ju A Plotesojn Deshiren.

    Thon Ato Dum Lek Na Ja Bon Gjyshi

    Thon Ato Dum Fustan ........

    Thon Ato Dum Pantallona..........

    Etj, Etj...........

    /me Mezi Po Pret Sa Te Vej 40 Vjec Se Ka Per Te Ber Kerdine 7 Femra Kam Per Te Majt Ne Makin
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  20. #0
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Citim Postuar më parë nga _Elena_
    Nuk jam ne kundershtim me ty une
    Por ti do ta pranoje dhe do ta shikoje normale nqs cuni nuk eshte as 30 vjec,shume i miri nga pamje dhe te dashuroj nje 40 + vjecare?

    Amani o njeres mos leni nam,te gjithe dim se dashuria nuk pyet per moshe,por jo dhe kshu
    Nuk mendoj se eshte dashuri kjo,mendoj se ai me ate femer ka gjet rehat per momentin,kur ti hapen syt atij do jet pak vone por prap ska gje se nuk i ka ik mosha ....
    Me falni nese do keqkuptohemi!Personalisht jam 36 vjecare!Femra ne moshen 40-vjecare eshte e KOMPLETUAR!Me nje fjale,eshte ky fakt qe e ben ate mashkull te adhuroje kte femer!Personaliteti ben moshen!!!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  2. Mosmarrëveshja në lidhje me “SAKALEJN”-IN
    Nga faruk9 në forumin Komuniteti bektashi
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 13-06-2009, 06:39
  3. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  4. Bashkim Gazidede prononcohet në media për ish-detyrën si kreu i SHIK
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 01-11-2006, 13:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •