Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1

    Letėr dashurie -- Dhaskal

    dhaskal4b
    Diskutant i rregjistruar
    Posts: 7
    (2/22/01 5:36:31 am)
    Reply leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    po e shkruaj ketu kete leter qe nuk ja kam dhene asnjehere kesaj goces. e kam shkruar ne vit te trete gjimanaz.

    E dashur blerina po te shkuaj kete leter se nuk mund te gjej menyre tjeter per te shfaqur ndjenjat e mia dhe se e di se keshtu eshte me e lehte. une jam dashuruar pas teje. dhe per kete jam 100%i sigurt, sepse asnjehere ndonje vajze nuk me ka bere te ndjehem keshtu. eshte nje ndjenje em te vertete e mrekullueshme dhe dua me shume se cdo gje tjeter ta ndaj me ty. por kur mendoj se nuk mund te them keto fjale qe po shkruaj, se ndosha i nuk ke per te pranuar as te me flasesh, merzia e deshperimi me pushtojne te terin.
    jane momente kur ndjehem me fatkeqi nga te gjithe, sepse medoj se smund te qendroj snjehere prane teje, se smund te bej shaka me ty, te perkedhel floket e ua, te perqafoj e te puth buzet etua dhe te percjell nepermjet tyre dashurine time. ta dish blerina se sa e bukur , e mrekullueshme, magjike eshte kjo ndjenje, aq shume te ben te vuash dhe vetem ti mund te me shpetosh. e di momentet kur ndjehem me te vertete i lumtur jane kur ti kalon perballe lagjes sime. une te kam pare shpesh, kur shkon me mamin nga kinezet
    , ne plazh dhe nje here ne Mirak(ishe e mrekullushm, nje bombe e vertete me kostumin rose ku shkruhesh martini). keto kane qene caste me te bukura per mua. sa shume qe kam shpresuar qe te me falje nje buzeqeshje, sepse do te mjaftonte per te me clirua nga deshperimi, por kam shresuar me kot. megjithate shpesoj akoma.
    te pata thene nje here se me pelqeje dhe sbeja gje tjeter vecse endoja per ty, tani te them qe te dua, te dua me shume se cdo gje tjeter. dhe te lutem me beso se cdo fjale e shkruar ne kete leter eshte e vertete dhe e dale nga zemra. nqs i beson kesaj letre dhe do te me japesh nje mundesi te lutem me bej nje buzeqeshje kur te me shohesh.
    lus zotin qe te ndodhe.

    Orioni
    Pionier
    Posts: 71
    (2/22/01 4:55:28 pm)
    Reply Dhaskalit..
    --------------------------------------------------------------------------------
    amon mer bur' kush paska qen ajo goc qe t'paska bo me vujt kaq shum mer jahu!
    Po pse nuk ja dhe letren i her?
    Edhe mazalla se te buzeqeshi, ashu ne deshperim te la e?
    Pah si jon kto gocat e bukra mer jahu, te gjitha shpirtkazem qellojn, thu se i pret nji makineri.
    Ej plako, nuk e kom iden se sa vjet kan kalu qe atehere po jam kurioz me dit, akoma e dashuron e? Sikur te te vij sot psh: ne shpi e te te bij ne gjunj e te thot "Jam marrezisht e dashuruar me ty! Nuk mund te jetoj pa ty!" (e ti te jesh burr i martum me fmij [lol]) si do reagoshe???

    EGLA TIRONA
    Anetar i respektuar
    Posts: 74
    (2/23/01 3:32:42 pm)
    Reply orionit
    --------------------------------------------------------------------------------
    o orion pse je kaq kurioz(lol)? sa pyetje i bone dhaskalit...orion, persa i perket pyetjes se fundit, qe i drejtove dhaskalit them se ai do pergjigjet"jo".


    dhaskal4b
    Diskutant i rregjistruar
    Posts: 8
    (2/24/01 6:26:20 am)
    Reply Re: egla dhe orioni
    --------------------------------------------------------------------------------
    egla ka te drejte!!
    tani nuk do doja gje prej asaj goces. megjithese do me pelqente shume qe te beja njehere dashuri me te.
    nuk ja dhash dot letren se kur filloj serisht shkolla une u largova dhe spata mundesi te komunikoja me te. tani te them te verteten as nuk e di nga ndodhet. ajo ndoshta do te ishte lidhur me mua, po mos te isha larguar nga shqiperia, po tani nuk me bi shume menja per te.

    ps: ta shifje ti orion se car bombe qe ishte, pastaj do me jepja te drejte mua..

    Orioni
    Pionier
    Posts: 82
    (2/24/01 2:10:18 pm)
    Reply Dhaskalit..
    --------------------------------------------------------------------------------
    Eh mer Dhaskal te besoj, po, si i thone: "shif me sy (ose ne kete rast: imagjino me tru, se un s'jam tu pa gjo me sy, ti po me thu) e pppplasss me zemer!"
    Si thu ti?
    Ej po kushedi me cin esht lidh a feju ajo tashi. Me nei horr a me nei kaqol anej nga Shqiperia, qe me injorant e me te shemtut nuk gjen. Edhe te duket sikur ajo te thote: "He Dhaskal, aty me kishe, te gjithen per vete. Mjaftonte nje hap i vetem perpara dhe une do behesha e jotja. Pse nuk i lujte prapanicat atehere kur qe koha e vakti, po kujtohesh tani mas pilafit. Vet e ke fajin! Ja tani ka kush me gezon, ky karagjozi i Vorrit te Bomit (po bojm gjasme sikur ishe ne Tirone) qe edhe klasen e tete e maroi per vjeshte, dhe qe po t'i qerosh koken kushedi sa morra e pleshta i gjen. Eh mer Dhaskal, kot s'thone italianet "C'do rast i shtyre eshte i humbur!" Ja, une jam prova e gjalle. Enderro sa te duashti, po me mua i lave duart." Kshu kishte per te te thene ajo edhe do ikte e do zhdukej per tu tretur nje here e pergjithmone ne horizont si dielli ne perendim, krah per krah me ate karagjozin e shemtuar me morra, qe qelbej ere nje ore larg e qe vinte nja nje pellembe me i shkurter se ajo. Edhe kur mendon qe mund te ishte dashuru per bukuri me ty, nuk esht me ja......... leje fare par Zotin! Gjithsesi, bashkohem me pikellimin tend, e di se c'do te thote.
    Me respekt , Orioni.

    GERTI ALBANIAN
    Diskutant i rregjistruar
    Posts: 4
    (2/24/01 3:18:31 pm)
    Reply Re: leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    o orion, po c'keni more qe flisni kaq shume, lene dhaskalin se na i mallengjeve fare...me thene te drejten une s'desha me shkrujt, po kur lexova titullin "leter dashurie" thash se kishte dale ndonjoni per te na mesu se si te shkrunim letra dashurie pranaj. o orion kur tha dhe egla, pse je kaq kurioz mo, ejj te te thote vllai i gjo, jemi ne forum, jo ne gjykate lal(boj shaka) hajt shnet.
    Imagjinata eshte me e rendesishme se sa njohuria
    Einstein

  2. #2
    Mylinda
    Poetesha moderatore
    Posts: 274
    (2/26/01 3:54:23 am)
    Reply Re: leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    Po pse mo Gerti, akoma nuk di te shkruash letra dashurie ti, qe prisje te t'i mesonin ne forum???????

    dhaskal4b
    Anetar i ri
    Posts: 11
    (2/26/01 10:09:16 am)
    Reply Re: leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    po mor orion jam tepr i pikellum. per nate mbys deshperimin tim ne nje gote vodka, dhe mendoj per te. e di qe ti ke te drejte ndoshta ate po e gezon ndonje morracak, qe te mire ka vec nje makine te vjedhme ketej nga ne, por ske ca ti besh zemres.
    po une rri e mendoj se ndoshta nje dite ajo do te trokas tek dera ime, dhe une do ja hap vetem per nja gjys ore. deri sa te vij ajo une do ngushellohem me vodka dhe me noi morracake nga keto te jashtmet, qe vec makines se bleme nga babi sdo kete noi gje tjeter.

    ps. e shkrujta kete leter jo se jam akoma i dashuruar pas asaj goce, por se ishte nje kujtim nga gjimnazi ne shqiperi.
    dhe desha ta ndaj ketu me ju.

    GERTI ALBANIAN
    Anetar i ri
    Posts: 13
    (2/26/01 4:43:04 pm)
    Reply o bo bo sa mesazhe kam shkrujt sot!
    --------------------------------------------------------------------------------
    o dhaskal, po mbahe veten o cun mo, o dhaskolo, te me nglesh mu mendja tek i goc, booooo tani do isha bo me fol me vete, se une kam kalu shume goca nen dore...o mylinda, po mire mi goce ti na qeke dhe poeteshe, nuk e kape fare shprehjen"thash se mos kishte dale ndonjeoni me na mesu per te shkrujt letra dashurie" me kuptimin, qe ne i dim ato pune, s'du me na i mesu te tjeret. o mylinda, per i gjo po vras mendjen, si ka mundesi qe ne cdo mesazh qe kam shkrujtur,ti vetem ke kundershtuar!!!o goce, po boj ndonje kompliment mi shpirt amon, se jemi demokraci, leni kritikat. ahhhhhh qe s'te kam afer, se vdes te bisedoj drejt perdrejt, pa keshtu per te shkrujt s'me jepet shume, per shoqeri s'te fal aman...hajt shnet dhe mos harro bo komplimenta jo kritika goceeeee.

    Mylinda
    Poetesha moderatore
    Posts: 281
    (2/27/01 3:47:01 am)
    Reply Re: o bo bo sa mesazhe kam shkrujt sot!
    --------------------------------------------------------------------------------
    po c'komplimenta te te bej mor i uruar, kur lexoj gjera te tilla si: "se une kam kalu shume goca nen dore"???? Tipik shqiptar qenke more gerti!!!.. Komplimenti!!!...

    dhaskal4b
    Anetar i ri
    Posts: 12
    (2/27/01 4:09:15 am)
    Reply Re: o gert po merr kot..
    --------------------------------------------------------------------------------
    o gert duket qe je playboy i madh. po se kuptu arsyen perse e shkruajta letren. ajo eshte pjese e gjimnazit ne shqiperi, qe ka qene periudha me e bukur e jetes time ne shqiperi. doja te ndaja me te tjeret nje kutjim...

    Bacholerette
    Diskutant i rregjistruar
    Posts: 1
    (2/27/01 5:32:08 am)
    Reply Re: o gert po merr kot..
    --------------------------------------------------------------------------------
    Dhaskalo desha me te pyt se shoh qe qenke elbasanlli kur e ke maru ti dhaskalin ne cfare viti?Une kam qene te Kostandini....
    answer ...pls)))

    Orioni
    Pionier
    Posts: 90
    (2/27/01 11:13:47 am)
    Reply Bacholerette-e
    --------------------------------------------------------------------------------
    Moj ti Bacholerette, mos e ke gje emrin Blerina ti moj?
    O Dhaskal, dale mo se me duket se e gjetem ate qe te beri te vuash aq shume...

    Bacholerette
    Anetar i ri
    Posts: 13
    (2/27/01 12:00:38 pm)
    Reply Re: Bacholerette-e
    --------------------------------------------------------------------------------
    Jo i dashur s'e kam emrin Blerian kurse ti ke emrin e nje personazhi te nje libri te Brunilda Zllamit(Endrra e paperfunduar e nje gruaje???).Gjithsesi di qe eshte yll..
    Po pres pergjigje nda dhaskali...


    GERTI ALBANIAN
    Anetar i ri
    Posts: 15
    (2/27/01 3:40:19 pm)
    Reply mylinda me shkrive(hahahahha)
    --------------------------------------------------------------------------------
    o mylinda me tallje, pa tallje ka rendesi qe ma bone i kompliment "rrofsh"...pastaj qe thu ti mylinda, c'faj kam une qe kam kalu shume goca nen dore, gocat vet me vine nga pas s'eshte se i zgjedh une mi moter...o dhaskal, jam more jam pleyboy, qe mos qofsha, ca ti boj vetes more amon??? shume here jam menduar te heq dore nga prapesite dhe nga gocat, jo qe jo, se boj dot o vlla, tani me pahir no i gjo nuk bohet. o dhaskal, ti o vlla sikur je magjistar, pasi ketu ku jam une, e kudo qe kam qene, "playboy" me kane fol. ec mo ca ti bojme, te jetojme keshtu sic jemi, se do vije i dite do vdesim, te pakten ti bojme qejfin vetes, tani sa jemi te rinj, hajt shnet popull

    Orioni
    Pionier
    Posts: 94
    (2/27/01 9:00:02 pm)
    Reply Per Gertin..
    --------------------------------------------------------------------------------
    Ej, dikush me duket se e ka thene kete para meje, po me duket se erdhi vakti per ta perseritur:
    "Dallendyshe bukuroshe, futja pordhes qoshe me qoshe!"

    Mylinda
    Poetesha moderatore
    Posts: 290
    (2/28/01 5:05:35 am)
    Reply Re: Per Gertin..
    --------------------------------------------------------------------------------
    Gerti, i thone nje llafi: Qeni qe lef, nuk te ha!! Tani ti mos me keqkupto, se une nuk doja te thoja qe ti je qeni, po je i zgjuar vete ti, dhe e kupton se ku ta kam llafin!!!

    GERTI ALBANIAN
    Anetar i ri
    Posts: 25
    (2/28/01 9:19:03 pm)
    Reply Re: leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    avash mo oriono, mire qe na i the se se dinim, dhe me ty mylinda do flas me gjate here tjeter mi goce, se ne shume gjona keqkuptohesh, tani me thone te drejten s'kam kohe me shkrujt gjate se jam me disa shok, neser shofim e bojme, se s'po me duket no i ambjent per te lene mendjen ne forum,e mondova paksa ndryshe po ec mo shtyjme kohen hajt shnet...

    Bacholerette
    Anetar i ri
    Posts: 22
    (3/2/01 9:14:38 am)
    Reply Re:Orion???
    --------------------------------------------------------------------------------
    S'te jepke aspak pershtypjen e nje ylli ne te folur.Megjithate nese ti s'di dhe s'do me ja dit se pse e ke te tille nickun,c'na duhet neve...mire e ke.
    Pershendetje dhaskal edhe me shkruaj.

    dhaskal4b
    Anetar i ri
    Posts: 14
    (3/3/01 3:21:35 am)
    Reply Re: kostandini
    --------------------------------------------------------------------------------
    duhet ta kisha maru ne '99 po e lashe pergjys se erdha ketej
    kam pas gjithato shoke te kostandini, mature e '98..

    brari
    Anetar i respektuar
    Posts: 55
    (3/4/01 8:34:14 pm)
    Reply lerini llafet..
    --------------------------------------------------------------------------------

    Shoqeria,lerini llafet e ndihmoni paskalin me fal dhaskalin.
    Dhaskal dergoja letren asaj cupes.Ose hap syt ke ketej goca te mira.
    Shendet..
    Imagjinata eshte me e rendesishme se sa njohuria
    Einstein

  3. #3
    zotishqiptar
    Anetar i ri
    Posts: 11
    (6/16/01 9:07:16 pm)
    Reply Re: leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    O Dhaskal, ti mduket po tall lesht, meqense ktu a ba i corap, ene un po shkruj ja dy llafe.
    A e di ate muhabetin ti qe"dashuria e par nuk harrohet, e dyta tle i kujtim, e treta as me kujtohet, e katra ne perfundim" kshu qe ti atehere do kesh qen ja 15-16 vjec anej na viti par apo i dyt, qe turreshe naper korridoret e shkolles e te dukej vetja si ma karderri, ene re ndashuri.
    Un po them ene ja dy llafe tjera, qe mos e rruj lesht per goca, se s'u tha dynjaja per goca, me lopata i ke.
    Kto thash un, megjithse ti po tall lesht.
    Hajt shnet vllai.

    nadia xxxxxx
    Anetar i ri
    Posts: 22
    (6/20/01 5:07:27 am)
    Reply bacholerette
    --------------------------------------------------------------------------------
    tani mu kujtu ai libri fantastik, po ti emrin e personazhit kryesor ke me duket. nuk po e shkruj por paske goxha emri.

    warren pearce
    Deputet
    Posts: 265
    (6/20/01 7:54:43 am)
    Reply Re: bacholerette
    --------------------------------------------------------------------------------
    libri mbase ka qene i bukur por jo brunilda zllami. sexy mbase ishte por jo e bukur. megjithese edhe libri kam pershtypjen te mos kete qene gje...

    Daissy
    Anetar i respektuar
    Posts: 89
    (6/23/01 9:01:05 pm)
    Reply leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    Kullaqo e ke gabim, libri ke qene shume i bukur e kam lexuar dy here vete.

    rearea
    Diskutant i rregjistruar
    Posts: 6
    (8/5/01 7:38:02 am)
    Reply Re: leter dashurie
    --------------------------------------------------------------------------------
    JA U JAP UNE PERGJIGJEN PER LIBRIN NESE ESHTE I BUKUR APO JO SE NE KETO MOMENTE KOCIDOI QE JAM DUKE E LEXUAR
    DHE MUND TE THEM ME PLOT GOJEN QE ESHTE NJE LIBER
    JASHTE ZAKONISHT I BUKUR DHE QE PO ME LE SHUME MBRESA
    KURSE BRUNILDA AUTORJA E LIBRIT MUND TE THEM QE ESHTE E LEZETSHME..
    BYE BYE

    e embla e londres
    Anetar i ri
    Posts: 11
    (4/2/02 7:56:53 pm)
    Reply o dhaskaloooooooooo
    --------------------------------------------------------------------------------
    Pse mo kaq i turpshem paske qen ti lal qe sta paska mbajtur tja shprehesh dashurin ne sy.
    po mblidhe veten mor dhaskaaaaal keto koh qe kon ardh sduhet me pas turp se s fito gjo.
    Amon me se ne gocat ashtu bojm, ata qe idum bejm sikur sdum me ja var, qe ti bojm xheloz.

    ps.po ti prite qe te vinte te propozonte ajo vet????????
    aaaaaaa dhaskal dhaskal ta moren gjelat buken prej dore mor lal, ca bo kshu me ca bo??????/lol

    * MEN PER HER TJETER.
    Imagjinata eshte me e rendesishme se sa njohuria
    Einstein

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    22
    Orion,

    Shume interesante kjo. Me vejn keq shume qe nuk e ka mare inisjativen qe kete leter te shkruar kaq bukur tja jepje asaj per tecilen zemra jote renkonte.Po kjo eshte jeta o cun. Megjithate sukse ne dashuri miko.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Dallaverexhija
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    KE VILA ME RROTA PERBALL PARKUT RINIA
    Postime
    35

    Red face eh ca jeni ju cunat e sotem

    o dhaskali po ti mos mendo se e ka ndonje morracak ate blerin se po te ishe ti me i mire se ai qe ndoshta do e kete sdo rrije te shprehje dashurine ne forum per nje vajz qe ndoshta sdo ta lexoj kurre .Po pastaj e paske dashur shume ti ate saqe e bane ene objket bisede ne forum (boh) qe te flasin te gjithe per te.
    ej ti mu duke si elbasanlli mua por se dija qe elbasani kishte nga kto lloj cunash qe thojne te dua ene ne fund kur ste marrin dote thojne ha se vetem dashuri doja te baja .
    I wrote your name in the sky but the wind blew it away
    I wrote your name in the sand but the waves washed it away
    I wrote it in my heart and for ever it will stay

  6. #6
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805

    DHASKAL JE SI SHPIRT LAL

    LUM AJO QE TE KA MARRE OSE(DO TE MARRE SE QENKE SHUME ROMANTIK LAL) RRUSH FARE JE
    ****************************************

  7. #7
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anėtarėsuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    mosssssssssss ke qene te dhaskali ti ncnncnc kam pas i dashnore atje me emrin blerina m;fal po ta dija se kisha kap une

  8. #8
    shumė romantike...... Maska e fjollita
    Anėtarėsuar
    12-09-2006
    Vendndodhja
    diku nė zemren tėnde.....(pejė)
    Postime
    91
    Lamtumire....

    Neser une zgjohem pa ty e ti zgjohesh pa mu
    dal shetitna rrugeve e skam kuj me i shkru
    Skam kujte me i then se e dua e shume me mungon
    gjersa i shkruj keto vargje loti ne flete pikon
    Me eshte mbushe zemra mllef ,urrejtje e xhelozi
    e urej veten se si munda me fal aq shume dashuri
    lamtumire loqka jem edhe paq fat ne jete
    dua qe nje ma te mirin ne kete bote me gjete
    dua qe kuurre mos te shoh lot nete bukurin sy
    Nuk dua qe te pendohesh e te me lusesh me u kthy
    shume here jemi nda por sendet kane ndryshu
    kjo eshte ndarja e fundit kurre skem mo mu pajtue ....
    Kurre skemi me kon bashke a po me kupton
    une e ti mo kurre skemi me kon i njejti person...
    ska me pase vuajtje edhe pse ne zemer te kam
    edhe pse sot po ndahem une me ty gjithmone jam
    ChMM Addiction

Tema tė Ngjashme

  1. Letra dhe histori dashurie.
    Nga Era1 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 25-07-2014, 18:05
  2. Ardian-Christian Kyēyku
    Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
  3. A mund tė jetė njė marrėdhėnie dashurie «demokratike»?
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-05-2006, 13:18
  4. Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 31-03-2005, 13:36
  5. SMS dashurie
    Nga two-head-eagle nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 120
    Postimi i Fundit: 21-07-2004, 14:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •