Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 193
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anëtarësuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    Te mesojme e te lexojme sa me shume se keshtu mund te kuptohen e arrihen shume gjera te mira per veten dhe atdheun, mos sot ne nje te ardhme te afert po, kjo eshte e sigurt.
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  2. #22
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Une them qe te rregullojme veten mire e mire, sepse jo me kot eshte ajo shprehja, individ i forte, shtet i forte.

  3. #23
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anëtarësuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    "Të vajtoimë",për atdheun ose ta këndoimë e të thurrim vargje Ooookukuku...qka i banëm vetësooo,dhe këngën ta këndoim e të vajroim pa ndal asnjëher.

  4. #24
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Edukimi, ky ka rendesi paresore njehere, se analfabetizmi po rritet ne menyre alarmante. Shoh njerez qe nuk dine te lexojne fare dhe pretendojen ta cojne perpara kombin duke ndenjur kafeve e pub-eve.Ke shume te rinj qe nuk dine as njohuri themeltare.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Anëtarësuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113
    Citim Postuar më parë nga njeriu2006
    ke te drejte... dhe mire qe e ke kuptuar, meqe sapo hyre ne forum, bere nje tek postim tek prezantimet, dhe pastaj shkove leshove gojen tek padogana.
    Te dy i lujtet fene atje tek fjalet pa dogane

    Nejse po hyj ne teme.....
    Mund te them pa frike se kjo eshte tema me e veshtire qe mund te diskutohet...

    E them kete sepse qe te ndertohet nje ATDHE duhet nje arsye e forte qe te te beje te ndiesh ATDHETAR ose te jesh nacionalist....Shpeshhere nje arsye ose me sakte faktor unifikues per Atdheun eshte FEJA, ne kete drejtim ne shqiptaret "s'ia themi fare".

    Faktori i dyte per ATDHEUN eshte Nacionalizmi ose ndoshta Patriotizmi...
    Persa i perket Patriotizmit nuk mund te flas me siguri por mund te them se ne shqiptaret per te mos thene qe nuk jemi patriote te pakten nuk shquhemi dhe aq per Patriotizem...

    Persa i perket NACIONALIZMIT mund te them se ne shqiptaret nuk jemi NACIONALISTE por INTERNACIONALISTE. Cdo te thote kjo?
    Kjo do te thote se bejme "per boten" dhe nuk bejme per ATDHEUN dhe mund te thuhet se fjalen ATDHE cdo shqiptar e perdor mjaft rralle te gjithe thone SHQIPERI ose shkova ne Shqiperi e jo ne ATDHE....
    Po ta shohim pak nga kendveshtrimi historik mund te nxjerrim si perfundim se rraca iliro-arberore-shqiptare nxorri shume Perandore, udheheqes e gjenerale por askush (perjashtim Anastasi i Durresit) nga keta "nuk e ktheu koken mbrapa" ose me sakte nuk beri asgje per "ish-Atdheun" e tij....

    Kjo gje vazhdon edhe sot e kesaj dite, cdo shqiptar mund te perparoje si individ por shume veshtire se mund te kontriboje per kombin apo Atdheun madje mund te thuhet se shpeshehere e mohojne dhe identitetin e tyre shqiptar...

    Gjithashtu mos te harrojme faktin se nese sot kemi nje Atdhe dhe mund te "krenohemi" per kete, kjo egzistence e ketij Atdheu nuk eshte merite historike e jona por "ia kemi borxh" Italise dhe Austo-Hungarise...Po te mos ishin keto 2 shtete atehere mund te thuhet se sot nuk do kishim shtet shqiptar...

    Gjithashtu mos te harrojme faktin se nga mungesa e nacionalizmit tone sot kemi troje te copetuara shqiptare....Kur fqinjet krijonin Atdhe ne "pinim kafe" ne kafenete turke....

    Duke perfunduar ia vlen te theksoj dhe kam frike se mos keqkuptohem si jo-atdhetar, mund te them te kunderten qe jam por me pelqen qe ti mos i bej qejfin vetes me iluzione te kota por te them realitetin ashtu sic eshte edhe pse mund te jete i hidhur....

    Persa i perket individiualizmit te shqiptarit mosorganizimi i shqiptareve e verteton me se miri kete gje...Te pakten flas per shqiptaret e Italise dhe Greqise pasi e jetoj nga afer kete realitet te Diaspores shqiptare ne keto dy shtete....

    Me falni qe u zgjata por nuk mund ti pergjigjesha kesaj teme vetem me dy rreshta!

    Gjithe te mirat!
    Ndryshuar për herë të fundit nga tani_26 : 13-04-2006 më 09:28
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  6. #26
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Per mendimin tim duhet te kemi Shendet pik se pari dhe te mbushemi me mend ateheres kur i ke mende te shendoshta e ke dhe AtdheunTE SHENDOSHET

  7. #27
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Citim Postuar më parë nga tani_26
    Te dy i lujtet fene atje tek fjalet pa dogane
    Po, por une te pakten e pranoj qe ne padogane e leshoj gojen, por nuk i ndyej temat serioze dhe te nderuara me hipokrizi qe te ngjall thjesht neveri.

    Te hyj ne teme dhe une....



    E them kete sepse qe te ndertohet nje ATDHE duhet nje arsye e forte qe te te beje te ndiesh ATDHETAR ose te jesh nacionalist....Shpeshhere nje arsye ose me sakte faktor unifikues per Atdheun eshte FEJA, ne kete drejtim ne shqiptaret "s'ia themi fare".
    Me pelen fakti qe thua qe njeriu do shkas qe te ndjehet atdhetar, sepse ke te drejte, por feja nuk te ben te tille. Te ben thjesht besimtar. Me mire qe nuk e kemi besimin e forte tek e mbinatyrshmja, se me kete karakter kembengules dhe gjaknxehte qe kemi si popull, do te kishim ngrene kokat, sepse kemi edhe shume fe.

    Persa i perket NACIONALIZMIT mund te them se ne shqiptaret nuk jemi NACIONALISTE por INTERNACIONALISTE. Cdo te thote kjo?
    Kjo do te thote se bejme "per boten" dhe nuk bejme per ATDHEUN dhe mund te thuhet se fjalen ATDHE cdo shqiptar e perdor mjaft rralle te gjithe thone SHQIPERI ose shkova ne Shqiperi e jo ne ATDHE....
    Fjala nacionalist dhe internacionalit merr pak nuanca ekstreme. Dhe te jesh i sigurt qe shqiptari nuk i ben per boten ato gjerat e medhaja qe ben, por per veten... vetem se mundesite qe te beje dicka per veten ia ofron bota... dhe ai eshte i detyruar t'ia shperbleje... kontrate e rregullt kjo.

    Shqiperi=Atdhe... - e njejta fjale, eshte thjesht ceshtje zgjedhjeje per menyren e te shprehurit. Nuk shfaq ndjenja, kam pershtypjen. Besoj se edhe te huajt e quajne vendin e tyre me emrin qe e njeh bota.


    Po ta shohim pak nga kendveshtrimi historik mund te nxjerrim si perfundim se rraca iliro-arberore-shqiptare nxorri shume Perandore, udheheqes e gjenerale por askush (perjashtim Anastasi i Durresit) nga keta "nuk e ktheu koken mbrapa" ose me sakte nuk beri asgje per "ish-Atdheun" e tij....
    Ketu duhet te kesh te drejte, sepse nuk kemi shume udheheqes te shquar qe kane bere per memedheun, pervec Skenderbeut, qe ti mbase e harrove lart.

    Kjo gje vazhdon edhe sot e kesaj dite, cdo shqiptar mund te perparoje si individ por shume veshtire se mund te kontriboje per kombin apo Atdheun madje mund te thuhet se shpeshehere e mohojne dhe identitetin e tyre shqiptar...
    Individi mund te kontribuoje per atdheun vetem me qellimin real per te kontribuar per veten... me nje fjale... nese dikush arrin sukses jashte shtetit, mund te vije e te hape dicka ne Shqiperi, duke krijuar vende pune e duke ndihmuar ekonomine.
    Por sigurisht, duhet te kete kushte nga vete udheheqesit e atdheut. Ata duhet t'i krijojne kushte te mira individit, qe dhe ky te vije i qete e te investoje ne atdhe.
    Pra mbetet ajo qe thashe une, qe duhet forcuar individi me pare.

    Gjithashtu mos te harrojme faktin se nese sot kemi nje Atdhe dhe mund te "krenohemi" per kete, kjo egzistence e ketij Atdheu nuk eshte merite historike e jona por "ia kemi borxh" Italise dhe Austo-Hungarise...Po te mos ishin keto 2 shtete atehere mund te thuhet se sot nuk do kishim shtet shqiptar...
    Mos harro faktin qe edhe italia i ka borxh Amerikes per ekonomine (e ndryshova) e saj.
    Mos harro faktin qe kemi qene 500 vjet te pushuar nga turku, dhe flasim ende gjuhen tone. Po kete, kujt ia kemi borxh? Turkut i kemi borxh shkaterrimin e ekonomise dhe te kultures sone, kete po, sepse na la pa shtet, kur "na ndihmuan" ata qe thua ti.
    Ose franca forcave aleate, meqe ishte e pushtuar nga gjermani.

    Gjithashtu mos te harrojme faktin se nga mungesa e nacionalizmit tone sot kemi troje te copetuara shqiptare....Kur fqinjet krijonin Atdhe ne "pinim kafe" ne kafenete turke....
    Nuk mund te fajesosh nje popull me 1 milion e ca banore, a ku e di une sa kemi qene atehere... nje popull te pashkolluar dhe te shkelur nga pushtuesi... vetem per faktin qe nuk mundi t'i rezistoje nje superfuqie. S'kemi pasur asnjehere kushte per t'i rimbledhur trojet qe na moren, se deshira nuk ka munguar kurre.

    Duke perfunduar ia vlen te theksoj dhe kam frike se mos keqkuptohem si jo-atdhetar, mund te them te kunderten qe jam por me pelqen qe ti mos i bej qejfin vetes me iluzione te kota por te them realitetin ashtu sic eshte edhe pse mund te jete i hidhur....

    Persa i perket individiualizmit te shqiptarit mosorganizimi i shqiptareve e verteton me se miri kete gje...Te pakten flas per shqiptaret e Italise dhe Greqise pasi e jetoj nga afer kete realitet te Diaspores shqiptare ne keto dy shtete....
    Mosorganizimi i shqiptareve... ke te drejte ne nje fare menyre, por nuk duhet te lesh ap permendur shkaqet, para se t'i qortosh.
    Me kujtohet nje shprehje, qe me duket, nuk jam i sigurt, se e ka thene Marksi:
    Populli, para se te mendoje, duhet te haje. Mos prit organizime idealizmi nga ata qe luftojne nga mengjesi deri ne darke, me nga dy pune, per te nxjerre buken e gojes dhe per te mbajtur familjet e papuna, ne nje treg me cmime skandaloze.

    dhe se fundmi, pyetja ishte çfare mund te bejme per ta ndihmuar Shqiperine?

    dhe jo

    Cilat jane defektet e Shqiperise?
    Ndryshuar për herë të fundit nga njeriu2006 : 13-04-2006 më 10:18

  8. #28
    kureshtar Maska e chi_mai
    Anëtarësuar
    27-10-2005
    Vendndodhja
    perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
    Postime
    373
    epo te pakten te hedhim plehrat ne vendin e duhur
    kjo eshte e pakta qe mund te bejme
    all u need is love

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Anëtarësuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113
    Citim Postuar më parë nga chi_mai
    epo te pakten te hedhim plehrat ne vendin e duhur
    kjo eshte e pakta qe mund te bejme
    hahaha ke te drejte, po ne shqipot e filllojme nga gjerat MADHORE e me pas merremi me ato me te thjeshtat...

    Kesaj i thone ta fillosh ta ndertosh shtepine nga Catia e jo nga Themelet.
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Citim Postuar më parë nga chi_mai
    epo te pakten te hedhim plehrat ne vendin e duhur
    kjo eshte e pakta qe mund te bejme

    Ke shume te drejte, edhe pse ka pasur permiresime ne kete fushe.
    Nese bashkite e bejne punen sic duhet me koshat e plehrave dhe me ndergjegjesimin e popullates, (meqe e kane detyre) ky problem do te zhdukej shpejt.
    Populli eshte ende i ndikueshem nga propaganda, pse nuk e mesojne?
    Une nuk fajesoj popullin, por ata qe e drejtojne popullin.
    I vetmi faj qe ka populli, eshte se nuk ka nje force politike te denje qe ta perfaqesoje sic duhet karakterin e tij me vlera.

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Anëtarësuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113
    Citim Postuar më parë nga njeriu2006
    Ke shume te drejte, edhe pse ka pasur permiresime ne kete fushe.
    Nese bashkite e bejne punen sic duhet me koshat e plehrave dhe me ndergjegjesimin e popullates, (meqe e kane detyre) ky problem do te zhdukej shpejt.
    Populli eshte ende i ndikueshem nga propaganda, pse nuk e mesojne?
    Une nuk fajesoj popullin, por ata qe e drejtojne popullin.
    I vetmi faj qe ka populli, eshte se nuk ka nje force politike te denje qe ta perfaqesoje sic duhet karakterin e tij me vlera.
    Tu pergjigja ne postin tjeter qe me citove por pesoi nje defekt interneti nuk u postua dhe pertoj te shkruaj prape)

    Per realitetin ne Shqiperi e ka fajin si populi dhe Elita e tij)
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Citim Postuar më parë nga tani_26
    Tu pergjigja ne postin tjeter qe me citove por pesoi nje defekt interneti nuk u postua dhe pertoj te shkruaj prape)

    Per realitetin ne Shqiperi e ka fajin si populi dhe Elita e tij)

    Jam dakord, sepse e pranoj pjeserisht shprehjen... cdo popull e meriton qeverine qe e perfaqeson. Por kjo shprehje edhe mund te kundershtohet, keshtu qe vazhdoj ta pranoj pjeserisht.

  13. #33
    kureshtar Maska e chi_mai
    Anëtarësuar
    27-10-2005
    Vendndodhja
    perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
    Postime
    373
    nje gje tjeter qe mund te bejme eshte te ndergjegjesojme popullin mbi kalimin ne semafor
    te shkruajme dhe nje here historine e popullit tone ashtu sic eshte dhe jo sic e ka bere enver hoxha (ramet te kete :P ) se vetem kshu do edukohet tamam brezat pasardhes
    tjeter gje eshte te emancipohet populli ne gjuhe, dhe kulturen ne pergjithesi

    ka shume per te bere por ta nisim nga te voglat (te tjerat vijne si rezultat i ketyre te voglave)
    vetem kshu mund te arrihet ajo "europa" e shume perfolur
    all u need is love

  14. #34
    echo Maska e Dara
    Anëtarësuar
    30-11-2005
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    694
    Citim Postuar më parë nga njeriu2006
    ... cdo popull e meriton qeverine qe e perfaqeson.
    JO shume e vertete ne konceptin e Shqipetareve edhe Shqiperise. Ne paraden e qeverive duke filluar qe ne 86' Shqipetaret nga kane merituar qe te perfaqesohen nga asnje "fitues". Nqs qeveria e "pare demokratike" u zgjodha nga Shqipetaret, ishte si pasoje e rebelimit ndaj te kaluares. Ndersa ato qe pasuan...ehh...evidenca ndodhet ne rruget e Tiranes, Shkodres, Vlores apo edhe qyteteve te vogla si Pogradeci, ku genjeshtra, manipulimi, zhvatja jane pjese mondane e jetes. Ka frike te shkoje njeriu nga jashte ne Shqiperi se do e fusin ne gracken e ndonje martese per pune dokumentash.

    CFare mund te bejme?: Te shikojme punen tone, ja cfare mund te bejme. Nuk kemi per tu lodhur kurre se futuri hundet ne punet e tjetrit dhe kjo gje na ka ndare e do te na ndaje neper vite. Por...si gjithmone shpresa vdes e fundit.

    Ciu Ciu

  15. #35
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Citim Postuar më parë nga chi_mai
    nje gje tjeter qe mund te bejme eshte te ndergjegjesojme popullin mbi kalimin ne semafor
    te shkruajme dhe nje here historine e popullit tone ashtu sic eshte dhe jo sic e ka bere enver hoxha (ramet te kete :P ) se vetem kshu do edukohet tamam brezat pasardhes
    tjeter gje eshte te emancipohet populli ne gjuhe, dhe kulturen ne pergjithesi

    ka shume per te bere por ta nisim nga te voglat (te tjerat vijne si rezultat i ketyre te voglave)
    vetem kshu mund te arrihet ajo "europa" e shume perfolur

    Ashtu eshte, kemi ende shume probleme me gjerat e vogla. Mbaj mend kur u vune autobusat e unazes, fatorinot ziheshin me goca intelektuale shkolle:
    "Goce, ketej eshte dalja, andej eshte hyrja. Te lutem, zbato rregullat".
    "Pse re, ty do te pyes une se nga futem? Apo do na ktheni kohen e xhaxhit?"

    Qe ketu duhet filluar, por ai faturinoja nuk duhej te ishte dorezuar para asaj, dhe t'i hapte rrugen. Duhej t'i kepuste nje gjobe te mire, me urdher nga SHTETI, dhe te tjeret do te vinin mend. Por shteti e ka mendjen te kepuse batuta ndaj kundershtareve politike... dhe harron qe vlerat e politikanit rriten nga puna qe ben, jo nga kunjat qe hedh. Nejse... po rregullohen gjerat, dhe kam besim qe do te sherohemi, dalengadale.

  16. #36
    kureshtar Maska e chi_mai
    Anëtarësuar
    27-10-2005
    Vendndodhja
    perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
    Postime
    373
    ehhhhhhhhh thuaj
    vetem qeveria sndryshon tek ne
    po te tjerat po marrin per mire
    all u need is love

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Mynyr Nazaj
    Anëtarësuar
    09-04-2006
    Vendndodhja
    Ne Colico (LC) lago di Como
    Postime
    29
    Ne Shqiptaret jemi mesuar me krenarine tone e duke u nxehur ndonjehere kur dikush na i preke ate harojme se nuk eshte vetem ajo qe na bene te ndihemi te barabarte me ate qe kemi ne krahe ,boten e qyteteruar.Shume djeme e vajza po bejne nje sakrifice mbinjerezore per te aritur nje klase shkollimi qe i kane ziline shume studente e me rezultatet e aritura bejne te mundur qe klasa intelektuale Shqiptare te kete nje rruge te hapur e te shkelqyer per ti bere balle nevojave te se ardhmes .
    Por do te pyesja se çfare i prete ata e çfare mbeshtetje gjejne per te dhene nje ndihmese per te ardhmen e vendit tone ,per te zbatuar ne jete ato qe per shume vite me rradhe kane thartuar trute???????
    Pergjigja eshte e thjeshte ....ASGJE
    Pasi kane mbaruar studimet nisin te kerkojne nje pune per te mbajtur frymen gjalle ose per te mbijetuar shesin ato njohuri per nje cope buke pasi nuk kane rruge tjeter ose mund te themi nuk u krijohet mundesia per te patur nje rruge tjeter.Pse????
    Sikur ne te gjithe duke shfrytezuar e studiuar rruge ose alternativa te ndryshme per te aktivizuar keto forca ne nje grupim qe u jepte atyre mundesine per te bere te mundur te vene ne praktike eksperienzen e tyre ,krijimin e nje rjeti mbareshqiptare komunikimi e organizimi .
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mynyr Nazaj : 15-04-2006 më 16:26
    Dielli lind edhe ne Shqiperine time

  18. #38
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    tharto trut ne shkoll mbaroje edhe ik puno kamarier ne shqiperi kjo eshte shqiperia

    po je ne us ke shance edhe europ shqiperia ajde po je ndonje bukuroshe edhe ze vendin e dashnores kete e pashme syt e mi te fundit ajde shnet
    Partizoni

  19. #39
    ENEA Maska e troyanss
    Anëtarësuar
    14-04-2006
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    43
    Me Pelqen Qendrimi Praktik I " Chi Mai"

    Per Mendimin Tim Fajin E Ka "injoranza" E Nje Vendi Qe Eshte 50 Vjet Prapa.

    Njerezit Duhet Te Ndergjegjesohen Qe Fjala E Cdo Njerit Prej Nesh Dhe Aq Me Shum Vota, Eshte Me E Mprehte Se Shpata.

    Jemi Ne Shekullin E Fjales Dhe Dialogut Dhe Jo Ne Mesjete,

    Qe Per Fat Te Keq Ne Shqiperi Pushka Dhe Pellemba "jane Burrnia" E Vertet!!!!!!!!!!

    No Comment
    ARKITEKT

  20. #40
    kureshtar Maska e chi_mai
    Anëtarësuar
    27-10-2005
    Vendndodhja
    perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
    Postime
    373
    flm troyanss per mbeshtetjen
    vetem me vjen keq me keta patriotet e mi ne forum: mario & co (ne menyre shoqerore)
    degjoni: vertet duhet te tregohemi realist qe ketu ska ndonje te ardhme te madhe, por prape duhet provuar dicka. pse te themi qe ketu sben e hajt shperngulemi te gjithe
    un per vete jam SHQIPTAR dhe nqs do me duhet te iki nga shqiperia per nje arsye apo per tjetren , kjo sdo jete per gjithmone sepse do kthehem perseri ketu per te bere dicka , sado te vogel per vendin tim
    nese te gjithe themi qe shqiperia eshte kshu e ashtu dhe se bejme nje prove per ta ndryshuar atehere kush do ta ndryshoj ???????
    apo pesim ndihmat si gjithmone nga amerika dhe nga europa

    me vjen keq po ne kete pike spuqem me ato mendime.
    nuk eshte se jam ndonje enderrimtar apo nacionalist i cmendur, por thjesht bej ate qe mundem te bej
    Ndryshuar për herë të fundit nga chi_mai : 17-04-2006 më 08:21
    all u need is love

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. E duam atdheun, por jo të jetojmë në të. Pse?
    Nga projekti21_dk në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 222
    Postimi i Fundit: 01-03-2013, 12:38
  2. Te njohim Atdheun
    Nga erzeni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 03-10-2009, 12:05
  3. Seria Shpirtërore II: Vajtimi për Atdheun e humbur
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 27-08-2006, 23:05
  4. Dashuria në dy kohë
    Nga whisper në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 329
    Postimi i Fundit: 13-04-2005, 13:31
  5. Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 01-03-2004, 17:10

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •