Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 63
 1. #41
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga AIRON^BOY Lexo Postimin
  Po ca lidhje ka s'e ku eshte bere.... Une te flas duke pare te dy golat ne videon me siper.... Markimi qe i behet njerit dhe markimi qe i behet tjetri.
  Nje gje te kesh parasysh qe FUTBOLLI TANI ESHTE ME I VESHTIRE NGA AI I VITEVE 80.
  Ti ke iden tende, dhe unekjam iden time. Si e mendon ti per mendimin tim, e mendoj qe dhe mendimi yt eshte budallik. FUTBOLLI KA EVOLUAR.
  dukesh qe je fmi edhe je rrit me frymen e futbollit te 2000 e lart .
  futbolli gjithmone evulon , mirepo ai moderni quhet prej 70 e lart.
  pse ?
  sepse taktika te tjera u futen ne loje edhe ne repartet e mesfushes dhe mbrojtjes u dha me shume perqendrim lojes. para 70 (pervec italise) rrinte mbrojtesi 20 minuta ne sulm smth like that. mbas 70 , futbolli morri permasa te tjera. u be me i disiplinuar dhe skemat e famshme 4-4-2 e 4-3-3 u modifikuan e perparuan jashte mase. pra skemat e teknikat jane te njejta qe prej atij viti. nuk kane evuluar shume ne kete aspekt. i vetmi ndryshim eshte qe lojtari i sotem per hir te kompeticionit te madh per shkak te parase se madhe , dhe rregjimi ditor shume i larte , e ben te luje e te perkushtohet shume here me shume se me pare.

  sokrates lunte duke pire te pakten mbi 3 cigare ashash para ndeshjes. platini bente sex ose masturbonte para ndeshjes (e kishte fiksim) e george best futej ne fushe i pire .

  pra sot futbolli e disiplinon lojtarin jo vetem ne fushe , por edhe jashte saj.

  ama po ta marrim nga ana teknike e nje individi ne futboll , magjine e peles dhe maradones akoma se ka arrit njeri ala. duhen 3 messi te kene fuqine e maradones , edhe duhen 3 ronaldo te arrijne elegancen e pelese.

  shife njehere finalen e 70 brazil-itali , e do e shofesh magjine e pasimeve te lojtareve braziliane. shife edhe brazilin e 82 apo hollanden e 74 e francen e 82-86 e hajde me thuaj a e arrin ndonje skuader ate nivel te larte futbolli me apo jo.
  ose nqs je i ri , shif gjysem-finalen e Red-Stars vs Bayer Munich te 91 e shif nqs do gjesh ndonje ndeshje me spektakolare te lujt kohet e fundit.


  ata kritiket kur zgjedhin nje gol te bukur , nuk e zgjedhin kot. shifen rrethanat e rendesia e futbollit. sepse po ta marrim sipas kendveshtrimit tat, atehere maradona ka shenuar nje gol ne ligen e 2 ne argjentine mbasi i terrhoq nga futbolli , duke e shenuar qe ne sekonden e 3-4. sa ja pasoi pasen e pare te fillimit te ndeshjes shoku i skuadres , e xhungloi 2 here ne ajer edhe ja futi qe nga mezi i fushes edhe gol . ose merr golin e ibrahimovicit me ajaxin duke genjyer nja 6 veta pa pasur PACE fare brenda zones. ose okaman-i i beshiktashit nga 97 kundra nje ndeshje me belgjiken te cilen turqia po e lunte , edhe genjeu nga 8 veta. mirepo ndeshja ishte miqesore edhe skishte shume rendesi. sa gola te tille ka , mirepo sta ve syrin kush njeri nga te uefas ,sepse po tja vinte , atehere golin me te bukur e kam shenuar vete kur isha adoleshent e luja me te rinjte e qytetit. kam genjyer nga 5-6 veta edhe shenova nga 25 metra trekendsh. LOL .

  per fat te keq ama ,sta jep njeri topin e arte duke lujt neper fushat me balta te shqiperise.

  lol
  Ndryshuar pr her t fundit nga Smth_Poetic : 13-10-2008 m 19:24

 2. #42
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Antarsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  35
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Smth Poetic po ti dukesh qe je nje i tifoz i semure.... Po te jap nje argument e mos te me lodhesh shume.... Ne ato vite qe thua ti i specialist i midhjes nuk beheshin ne c'do tre dite ndeshje ( Ndaj dhe te dukeshin aq te fuqishem lojtaret. Nuk kane qene markimet kaq te ashpra si tani, c'do veprin eshte i parashikuar ne skemat e lojes, ne ate kohe c'do lojtar kapte cepin e fushes qe luante dhe aq ishte detyra, tani fubolli eshte bere mbrojtesi sulmon dhe sulmuesi mbron )

  Maradona dhe Pele jane lojtar qe kane bere histori, por nese do luanin ne kete nuk do shkelqenin si atehere....
  Tani markimet jane me te ashpra dhe me taktike, c'do gje e parashkiuar, kush do mbroj dhe kush do dubloj....
  Futbolli eshte pjese e jetes, dhe do apo s'do ti do i pershtatet ligjit te natyres.... Kur behet nje shpikje e re.... Ma kalimin e viteve ajo do sofistikohet.
  Po te jap nje shembull ordiner sipas ideve te tua.... Fintet e Quaresma apo dhe te C Ronaldos ne ato vite nuk ekzistonin.... Per te kalur te te Zidane, Ronaldo ( Braziliani ). Sado qe Van Basten ka qene mbreti i sulmuesve ne ate kohe.... Ibrahimovic eshte kopja e tij dhe akoma me i softistikuar.....
  Messi eshte nderthurja e Cruyffi-t dhe i Maradones bashke....

  Dhe dicka .... Tani konkurenca eshte me e madhe ne futboll, ekipet tani kane dy formacione.

  Shif pak kete golin e Barcelones.... Dhe shif sa takime,dhe ka shenuar... Mbajta e topit mbi tre minuta..... Meqe me kujtoke pasimet e atyre viteve. ( Gol per rekord ) Dhe vlen per temen.

  Ndryshuar pr her t fundit nga AIRON^BOY : 13-10-2008 m 19:54
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Obobobo kush flet per te semure.

 4. #44
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  airon boy ti vetem sa perserite fjalet e mia per te mbrojt argumentin tat. hajde debat qe beke ti hajde.
  pa pike turpi me permend quaresman e c.ronaldon dhe findet e tyre dy-lekshe.
  te thashe njehere. a e ke pare world-cup te 82?
  E KE PARE APO JO?
  jam i sigurte qe se ke pare. shife edhe pastaj me trego findet e quaresmes. quaresmo lojtar viktim qe lun per bret me interin mer. si guxon edhe e permend me yjet e futbollit se kuptoj. sot nje lojtar qe te zhvillohet e merr klubi qe te ri edhe e ben robot kur arrin moshen e PRO futbollist. ndersa atehere george best futej i pire ne fushe ne derbin me liverpolin e shenonte 3 gola . e di cfare do te thote te jesh i pire komplet? -----''me merreshin kembet ne fushe ate ndeshje , edhe mezi po shifja '' ---thoshte BEST . a e kupton ca fiziku kane pase mer? ----crojfi tek pull ,kur ishte me barcelonen , injoroi realin ne bernabeu duke e rraf mbi 5 me 0 . e di ti cfare ka bere crojf ate ndeshje? ---- rolin e mbrojtesit,mesfushorit,sulmuesit . te treja rolet tere ndeshjen. ska ndaluar se vrapuari tere ndeshjen . eshte performanca me e mire e bere ndonjehere ne historine e futbollit. e dyta pason ajo e george best kundra portos ne finalen e 68 kundra benfikes se eusebiusit. ne minutat shtese edhe george vraponte si kal ne fushe.

  e ben dot quaresmo apo c.ronaldo apo messi tek-pull te ikin te lujne me rexhinen , edhe te bejne qe te marri kampionate edhe trofe neper europe rexhina?
  ne bote smunden.
  epo maradona beri qe napoli nga ekip viktime te behej ekipi me i mire ne itali per 2-3 vite rrjesht. a po me thuaj ti mua qe ne ato vite serie A i kishte mbrojtesit viktima?
  kush ishin keta viktima?
  barezi?
  bergomi?
  apo te permendim kafshet e 82 me ne krye xhentilen?
  si na qeka me i veshtire atehere , kur ne 82 te prisnin kembet mbrojtesit?
  e pra si na qeka me i veshtire?
  me thuaj ti mua ,se smu pergjigje heren e pare.
  a kane ndryshuar taktikat e lojes qe atehere?
  me thuaj nje skeme unike qe sperdorej atehere?
  atehere pse na qeka me i veshtire? o benin loje te ngjeshur italianet e 70-78-82 e 90 , o ska ekip ta beje sot ate gje. bile edhe italianet vet se bejne dot ate gje sot.
  atehere ku qendron veshtiresia?
  tek energjia?
  ta thashe njehere . vrapimet e krojfit si ben me njeri. staminen e xhentiles se ka me njeri.
  tek forca?
  forcen e maradones spo e shof ala une. tere ato vite edhe nje demtim serioz se pati. 3-4 lojtare i hidheshin mbi te , e per qamet se binte ne toke.

  e pra ku eshte veshtiresia?

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Alex731
  Antarsuar
  06-04-2007
  Postime
  540
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Per mu goli me i mire eshte i Messit, pastaj Maradones, te R.Carlosit me pelqejten, Ibrahimoviq poashtu ka bere gole te bukur, por nder keto do kisha futur edhe golat e dy Shqiptareve, ate te Shqirit me Anglin prej Kornerit, dhe i J.Hykes me Rosenburg qe kalon ter futbollistet dhe shenon.
  Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosni tek profili juaj por jo n firm. Stafi i forumit!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e visari9
  Antarsuar
  22-10-2006
  Vendndodhja
  n' Prishtin
  Postime
  809
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Alex731 Lexo Postimin
  i J.Hykes me Rosenburg qe kalon ter futbollistet dhe shenon.
  nese mendon per kete rast Hyka nuk ka shenuar gol por driblimi i ti ka qen fantastik
  1.Arsenal
  20.Tottenham

 7. #47
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kam pare shum gola, jam munduar te gjej ndonje identik te ketij goli qe ka shenuar Denis Bergkamp. Vetem i Thiery Henry mund ti afrohet pak, po asnjeher ne kete perfeksion dhe eleganc qe e ka kryer Bergkamp.

  Shijojeni se ja vlen ta shikosh tere diten.


 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Aikido Lexo Postimin
  Kam pare shum gola, jam munduar te gjej ndonje identik te ketij goli qe ka shenuar Denis Bergkamp. Vetem i Thiery Henry mund ti afrohet pak, po asnjeher ne kete perfeksion dhe eleganc qe e ka kryer Bergkamp.

  Shijojeni se ja vlen ta shikosh tere diten.

  http://www.youtube.com/watch?v=waWxBUPc8hE
  Duket sikur Bergkamp, ka shkaktuar faull ndaj mbrojtesit...
  Megjithate, ky lojtar ka bere edhe nje tjeter gol te bukur, ne Boteroron '98, ndaj Argjentines, me te cilin eshte i ngjashem edhe goli i Klinsmann, ndaj Korese se Jugut, ne Boterorin '94.
  T'i vendose kush i gjen.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ka Vetem DINAMO : 14-10-2008 m 12:29
  DINAMO KAMPIONE

 9. #49
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Ka Vetem DINAMO Lexo Postimin
  Duket sikur Bergkamp, ka shkaktuar faull ndaj mbrojtesit...
  Megjithate, ky lojtar ka bere edhe nje tjeter gol te bukur, ne Boteroron '98, ndaj Argjentines, me te cilin eshte i ngjashem edhe goli i Klinsmann, ndaj Korese se Jugut, ne Boterorin '94.
  T'i vendose kush i gjen.
  Per kete gol e ke fjalen.  Une jam tifoz Hollandes dhe Milanez, dhe bej tifo me cdo ekip ku lozin Hollandezet, po golin me lart qe tregova nuk ka qene aspak faull, nese e shikon me vemendje mbrojtesin e ka pasur me shpine, dhe nuk ka se si te bej faull lojtari kur eshte nje hap perpara dhe ka mbrojtesin me shpinen e tij. Nejse, ky gol eshte gjykuar nga ekspert te futbollit dhe kan thene qe eshte nje nga gol me perfeksionin me te larte te shenuar ndonjeher. Gjithe sesi cdo njeri ka iden e tij dhe mendimin e tij.

 10. #50
  SHQIPERIA E BASHKUAR Maska e Der_Kaiser5
  Antarsuar
  10-04-2007
  Postime
  751
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Po si nuk e kishte vene njeri kete gol?

 11. #51

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Eh ky goli i Aliaj te prek telat e zemres lol..
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Alex731
  Antarsuar
  06-04-2007
  Postime
  540
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Visari9, hahha po kisha fjalen per ate por nga vemendja e madhe qe kam pasur tek Hyka se si kalon ate tufe delesh skam pare fare se ka nuk e ka shenuar.
  flm nga ana juaj.
  Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosni tek profili juaj por jo n firm. Stafi i forumit!

 13. #53
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Antarsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  35
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  smth poetic Po ti je i semur o njeri me te shkuaren, thjesht nje nje supersticioz i nostaligjis qe ke.

  Njerez kane qene dhe ata..... Nuk kane qene te mbinatyrshem, qe thua luanin ne fushe te dehur etj.... Ata lojtar thjesht kane qene e kaluara... Ne te kaluaren, bie dhe nga fjale jote o fiksimaxhi.... NUK KA PASUR KONKURENC NE FUTBOLL, ME TRE APO KATER LOJTAR TE MIRE BEJE NJE EKIP PRETENDENT, NDERSA TANI DUHEN 18 LOJTAR TE MIRE TE PAKTEN, QE TE BESH EKIP PRETENDENT. NDAJ TE JANE DUKUR ATO REXHINAT E NAPOLAT EKIPE TY. Moren ndonje Champion - league keta lojtart qe na ke permendur ti ? Apo mjafton kampionat ne ITALI.

  Kush do lojtar te kete qene ne te kaluaren, me gjithe respektin per ta, nuk mund te jene me lojtar s'e keta te sotmit. Keta jane me te fuqishem, stervitja eshte me e sofistikuar, bejne me shume ndeshje s'e ne ato vite. Trajtimi i ushqimit behet me norma. Tani futbollistat jane me profesionista.

  Sa per mbrjtesat e forte c'do kush luan fort, por tani mbrojtesat te japin ndonje goditje dhe te lene jashte per nje sezn ose te shkatrrojne karieren. Mos na hap barkun tani o shoku...... Thjesht po te jap nje shembull banal:Ne c'do lloj sporti rekordet jane te viteve te fundit, jo te viteve 70 apo 80. E njejta gje eshte dhe me futbollin, pasi nga vete natyra c'do gje me kalimin e viteteve evolon.
  Ti je nje supersticioz i te shkuares.

  Shif ku eshte ndryshime i futbollit te se shkuares me te sotmin.... Ne Champion League shif ekipe qe dilnin atehere ne gjysfinale dhe finale dhe shif keto qe dalin tani.

  Nuk ka pasur kaq konkurenc sa ka tani ne futboll.
  Ndryshuar pr her t fundit nga AIRON^BOY : 14-10-2008 m 20:24
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Aikido Lexo Postimin
  Per kete gol e ke fjalen.

  http://www.youtube.com/watch?v=fqvZ1qMUyps

  Une jam tifoz Hollandes dhe Milanez, dhe bej tifo me cdo ekip ku lozin Hollandezet, po golin me lart qe tregova nuk ka qene aspak faull, nese e shikon me vemendje mbrojtesin e ka pasur me shpine, dhe nuk ka se si te bej faull lojtari kur eshte nje hap perpara dhe ka mbrojtesin me shpinen e tij. Nejse, ky gol eshte gjykuar nga ekspert te futbollit dhe kan thene qe eshte nje nga gol me perfeksionin me te larte te shenuar ndonjeher. Gjithe sesi cdo njeri ka iden e tij dhe mendimin e tij.

  Po, per ate.

  DINAMO KAMPIONE

 15. #55
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime


  ky eshte nje gol shume i papare nga zizu !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Megjithate, nuk e di a eshte vendosur me lart, por te mos harrohet kurre ky supergol:

  DINAMO KAMPIONE

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  Goli m i bukur i t gjith kohrave? Vallahi s'besoj se mund t vecohet! Ka shum gola t bukur...

  Nejse... po vecoj ca gola t bukur q m plqejn.

  20) Thierry Henry, Arsenal
  19) Lionel Messi, Barcelona vs. Bayern
  18) Ronaldinho, Barcelona vs. Chelsea
  17) Rivaldo, Barcelona vs. Valencia
  16) Ronaldinho, Barcelona vs. Valencia
  15) Ronaldinho, Barcelona vs. Real Madrid
  14) Gerrard, Liverpool
  13) TOTTI, AS Roma vs Inter Milan
  12) Lionel Messi, Argentina vs. Mexico
  11) Thierry Henry, Arsenal
  10) Zinedine Zidane, Real Madrid vs. Bayer Leverkusen
  9) Ronaldinho, Brazil vs. England
  8) Romario, Barcelona (Brazil)


  7) Ronaldo, Barcelona
  6) David Beckham, Man United
  5) Rivaldo, Barcelona
  4) Ronaldinho, Barcelona vs. Villareal
  3) George Weah, AC Milan vs. Verona
  2) Diego Maradona, Argentina vs. England
  1) Lionel Messi, Barcelona vs. Getafe

  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 14-10-2008 m 21:15
  #VamosArgentina

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Ka Vetem DINAMO
  Antarsuar
  18-07-2008
  Vendndodhja
  Stadiumi "DINAMO"
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga thekthi Lexo Postimin
  Goli m i bukur i t gjith kohrave? Vallahi s'besoj se mund t vecohet! Ka shum gola t bukur...

  Nejse... po vecoj ca gola t bukur q m plqejn.

  20) Thierry Henry, Arsenal

  http://www.youtube.com/watch?v=gTuP0...eature=related


  19) Lionel Messi, Barcelona vs. Bayern

  http://www.youtube.com/watch?v=Nik-tYaErI8


  18) Ronaldinho, Barcelona vs. Chelsea

  http://www.youtube.com/watch?v=ijR1WX2bLIo


  17) Rivaldo, Barcelona vs. Valencia

  http://www.youtube.com/watch?v=d4VGceIazwA


  16) Ronaldinho, Barcelona vs. Valencia

  http://www.youtube.com/watch?v=pdubR...eature=related


  15) Ronaldinho, Barcelona vs. Real Madrid

  http://www.youtube.com/watch?v=DpVu7fAvxNc


  14) Gerrard, Liverpool

  http://www.youtube.com/watch?v=OCLJ7YNX118


  13) TOTTI, AS Roma vs Inter Milan

  http://www.youtube.com/watch?v=nOmyT...eature=related


  12) Lionel Messi, Argentina vs. Mexico

  http://www.youtube.com/watch?v=e5orX...eature=related


  11) Thierry Henry, Arsenal

  http://www.youtube.com/watch?v=71_jD...eature=related


  10) Zinedine Zidane, Real Madrid vs. Bayer Leverkusen

  http://www.youtube.com/watch?v=iaQhF...eature=related


  9) Ronaldinho, Brazil vs. England

  http://www.youtube.com/watch?v=tSeen...eature=related


  8) Romario, Barcelona (Brazil)

  http://www.youtube.com/watch?v=UcF95...eature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=_R0Zr...eature=related


  7) Ronaldo, Barcelona

  http://www.youtube.com/watch?v=9iXOM...eature=related


  6) David Beckham, Man United

  http://www.youtube.com/watch?v=qvSKOHbYs6E


  5) Rivaldo, Barcelona

  http://www.youtube.com/watch?v=qIglcCaJuVA


  4) Ronaldinho, Barcelona vs. Villareal

  http://www.youtube.com/watch?v=enHnj...eature=related


  3) George Weah, AC Milan vs. Verona

  http://www.youtube.com/watch?v=bt49Q...eature=related


  2) Diego Maradona, Argentina vs. England

  http://www.youtube.com/watch?v=3z-qm...eature=related


  1) Lionel Messi, Barcelona vs. Getafe

  http://www.youtube.com/watch?v=J5YlA...eature=related

  Eshte nje renditje, ku dominoje golat amerikano-latine, pra gjeografikisht e perqendruar.
  Ndonese ka shume gola te bukur, gjithsesi, ky gol nuk mund te mungoje ne asnje lloj liste:


  Ndryshuar pr her t fundit nga Ka Vetem DINAMO : 14-10-2008 m 21:21
  DINAMO KAMPIONE

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e visari9
  Antarsuar
  22-10-2006
  Vendndodhja
  n' Prishtin
  Postime
  809
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Aikido Lexo Postimin
  Kam pare shum gola, jam munduar te gjej ndonje identik te ketij goli qe ka shenuar Denis Bergkamp. Vetem i Thiery Henry mund ti afrohet pak, po asnjeher ne kete perfeksion dhe eleganc qe e ka kryer Bergkamp.

  Shijojeni se ja vlen ta shikosh tere diten.

  http://www.youtube.com/watch?v=waWxBUPc8hE
  Dennis Bergkamp

  Arsenali ka pasur nё radht e veta njё varg sulmuesish tё huaj dhe shumica mendojn se holandezi Dennis Bergkamp ёshtё mё i miri nga tё gjithё. Bergkamp arriti nё klubin londinez 13 vite mё hert dhe trullosi Premierligёn me dinakёrinё e tij verbuese.

  Aikido gola te ngjashum me Bregkamp-in nuk ka shenuar askush , golat e bergkampit jane unike :d

  PS : Aikido , per vete time Nwankwo Kanu ka qen idhulli ime , tekniken qe e posedon Kanu veshtire se ka ndonje futbollsite

  ja nje gol i bukur nga Kanu

  1.Arsenal
  20.Tottenham

 20. #60
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  34
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  http://www.youtube.com/watch?v=j0nUp...layer_embedded del piero vs zenit san pieroburgo
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Adem Demai
  Nga lum lumi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 16:56
 2. Lidhja e dyt e Prizrenit
  Nga shendelli n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-12-2011, 10:46
 3. Kush jan Dibrant ?
  Nga biligoa n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:37
 4. Partite Dhe Sektet
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 12:25
 5. T dhnat fosile hedhin posht evolucionin
  Nga monarku n forumin Shkenca dhe jeta
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 02-11-2006, 09:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •