Close

Rezultati i Sondazhit: Cila eshte linja me e mire ajrore qe keni udhetuar?

Votues
29. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • OLIMPIK

    0 0%
  • ALITALIA

    4 13.79%
  • ALBANIAN AIRLINES

    2 6.90%
  • TURKISH AIRLINES

    2 6.90%
  • AUSTRIAN AIR

    4 13.79%
  • LUFTHANSA

    9 31.03%
  • MALEV

    2 6.90%
  • TE TJERA

    6 20.69%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
  1. #-19
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Postime
    48

    Kompanite Ajrore!

    Kam profesionin te tille qe me duhet te udhetoj ne vende te ndryshme dhe normalisht ky udhetim duhet te jete me avion. Ne shqiperi kooperojne kompani te ndryshme ajrore dhe shpeshhere mahnitemi nga menyra se si e reklamojne keta shoqeri biznesin e tyre. Shkak per hapjen e kesaj teme u be shkak nje fluturim qe kisha para ca kohesh me linjen ALITALIA . Te vjen keq qe nje kompani e tille qe perfaqson nje shtet me aq fame sa Italia te kete nje sherbim te tille. Ti marrim me rradhe.
    1. Mungese korrektese ne orar.(Kur u ktheva erdhem 2 ore me vonese)
    2.Si ushqim te ofrojne vetem nje amarete.
    3. Sherbimi skandaloz(Menyra se si te servirin sjuardesat le shume per te deshiruar)
    4. Sediljet e qelbura.
    5. Sjuardesat mbi 40 vjece .
    Kete problem nuk do ta vija re nqs nuk do merrja nje linje tjeter pasi ne Itali isha thjesht tranzit. E di qe shume kete teme do ta marrin me te qeshur por problemi qendron se biletat e avionit kane shifra te majme qe do te thote te te ofrojne nje sherbim special pervec transportimit ne nje destincion. Sot ka me qindra kompani avionesh dhe te egzistosh ne nje treg te tille duhet ti pergjigjesh standarteve qe i kerkon ky sherbim.

  2. #-18
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Lufthansa Sipas Mendimit Tim Eshte Me E Mir Prej Te Gjitheve

  3. #-17
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Kam udhetuar dy here me Lufthansen dhe eshte teper komode. Ushqimi eshte me i zgjedhur. Sherbimi me i kualifikuar. Orari me strikt. Nje here qe fluturova me AlItalia kam mbetur shum e pakenaqur nga ai udhetim. Jo vetem sherbimi por dhe avioni kishte shum luhatje gjate rruges. Pothuajse kur kam arritur ne Shqiperi kam qene jo e raskapitur po e mbaruar.
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  4. #-16
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Hemus Air. Kompani bullgare .

    Me mire hipni ne ndonje autobus se viteve 80 sesa ne aeroplanet e kesaj kompanie. Gjate gjithe udhetimit, thua rash tani rash pastaj. Dridhje te forta, xhurme e madhe etj etj.

    Kam nja 3 vjet qe nuk e frekuentoj me, me mire gjate e rehat ( Me autbus ), sesa shkurt e per .... (Me aeroplanet e Hemus Air ).

    Pervec te gjithave, cimet jan stratosferike. Tirane - Buresht ( me ndalim ne sofje ), 340 euro vajtje - ardhej, dhe 180 vetem vajtje.

    Shendet!
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  5. #-15
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Nolird
    Anėtarėsuar
    19-04-2007
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    466
    Lufthansa dhe Austrian Air jane me te mirat.

  6. #-14
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Vetem me turkish airlines kam mbetur i kenaqur sepse lire dhe mire, ndersa per avionet me te mire i ka Austria air.


    Dito.

  7. #-13
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Pershendetje!!

    Kam udhetuar shum, dhe per lire e mire ka qene Malev, Per komoditet per lux per c'do gje Lufthansa dhe Austrian Air. Te tjeret len per te deshiruar nuk e di se me c'fare avionesh keni udhetuar. British ka avion te mire njeher kam pasur fatin te udhetoj me te, mjaft komod, sherbimi gjitshka perfecte per nje avion Trans Oceanic.

    Kalofshi Mire

    T-B
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  8. #-12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Sherbimi nga qytetet e evropes per ne tirane ndryshon. Si ne cdo drejtim dhe ktu ne sherbim te shqiptareve evropianet nuk kujdesen. Mos harro se dhe ne jemi pak me ndryshe se te tjeret. Nga 5 valixhe per person kur ikim.

    Do vecoja Lufthansen dhe ish-Swissair.


    Ene lire ene mire ska

  9. #-11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Per here te pare linje ajrore direkt nga Tirana dhe Prishtina per ne New York

    E Hene, 07 Maj 2007

    Kompania ajrore "Adriatic Eagle Air" (AEA) me qender ne Nee York ne bashkpunim me kompanine e njohur amerikane "American Trans Air" (ATA) se shpejti nisin fluturimet direkte ne linjat New York-Tirane-New York

    dhe New York - Prishtine - New York. Ne prag te ketyre fluturime u zhvillua nje takim ne Tirane, ne hotel "Mondial", ku moren pjese perfaqesues te kesaj kompanie dhe perfaqesues te agjencive ajrore shqiptare. Per here te

    pare udhetaret do te kene mundesi te udhetojne direkt pa ndalesa duke shmangur ne kete menyre vonesat dhe anomalite e mundshme ne aeroportet tranzite.

    Fluturimi i pare do te nise me 9 qershor nga New Yorku per ne Tirane dhe kthehet perseri nga Tirana per ne New York, me 11 qershor. Kjo date perkon dhe me ardhjen per here te pare te presidentit George W. Bush ne Shqiperi.

    Ndersa udhetimi i pare nga New York per ne Prishtine do te jete me 11 qershor dhe nga Prishtina per ne New York me 13 qershor. Udhetimet do te realizohen me avion te kushteve bashkekohore me kapacitet mbi 300 vende nga kompania amerikane (ATA), nje nga kompanite me

    te njohura ne USA dhe ne vende te tjera te botes per pervojen dhe seriozitetin ne fushen e fluturimeve.
    #VamosArgentina

  10. #-10
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Pershendetje!!

    Shum shpejte do jet dhe linja direkte nga Shqiperia per ne USA. Pasi do jen dy avione Trans Oceanic qe do koperojne Ballkanin nga Airoporti i Rinasit. Pasi po zgjerohet projekti dhe po nisin punet per zgjerimin e Terminalit dhe ta bashkojne me te vjetrin. Ne perfundim te projektit Airport "Nen Tereza" Kalon automatikisht Aeroporti me i madh ne Ballkan. I cili do jete me tre Terminale, kete lajme e kam lexuar nga nje gazete e perditshme Gjermane.

    Shpresoj qe shum shpejte te behet realitet pasi do jene dhe te mirat e veta per shum Shqiptar qe jane ne USA. Nuk do udhetojne me Transit po do e kene me te thjeshte me nje linje direkte.

    Kalofshi Mire

    T-B
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  11. #-9
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anėtarėsuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Kam udhetuar me avionet e Malev dhe Alitalia. Mua me ka pelqyer shume Alitalia, ndoshta ka rene tani se une kam udhetuar para 2 vjetesh me te, por ka qene nje udhetim mjaft komod dhe sherbimi shume i mire. Dhe Malev gjithashtu nuk ishte keq, por Alitalia me ka pelqyer jashtezakonisht shume, vetem nese ka rene nga sherbimi tani kohet e fundit.

    Imperator
    Albanian Perandory

  12. #-8
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Alitalia, Albanian Airlines dhe Malevi jane linjat me te keqija qe kam provuar. Alitalia ka nje sherbim te ulet. Avionet e Albanian Airlines jane si karroca me kuzhinieta. Malevi ka amortizatore te skaduar, kur takon avioni eshte njelloj si te hidhesh nga kati i dyte i nje ndertese...
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  13. #-7
    human Maska e LAINA
    Anėtarėsuar
    13-03-2007
    Vendndodhja
    waiting...
    Postime
    348
    Me Lufthansa nuk kam udhetuar, po Austrian me ka pelqyer ne krahasim me te tjerat, edhe Turkish nuk ishte keq, por me te kam udhetur gjithmone ne business clas....... Alitalia dhe Malev do te thoja jane skandaloze.
    ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

  14. #-6
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Nuk po lexoj fjale te mira per Alitalia
    Une kam udhetuar para 5 vjet me te dhe kam ngelur teper e kenaqur
    Ndoshta avioni per udhetime te largeta ka me kushte,ushqimi shume i mire,sherbimi perfect
    Me vertet kam ngel shume e kenaqur
    Une si kompanit me te mira vecoj Alitalia dhe Lufthansa
    Se fundi mund te them dhe Olimpik pasi eshte nje nga linjat direkt qe kam perdorur,dhe nuk ka lodhje,no Tranzit

  15. #-5
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Elena: Nuk flasin fjale te mira per ata persona qe kan ardhur nga Mal Pensa apo nga Torino, pasi ne keto dy Aeroporte jane dy Avione te viteve 1975 MZ430 te cilet nuk jan komode dhe jan me Sedilje 2 3 2 te cilet jane po thuaj se jashte perdorimit. Per ata persona qe vijne trafik nga England - Italy - Albania nuk i shajne. Po per keto dy avione MZ430 dhe MZ450 jane per tu share me te vertet pasi dhe paraqitja e Stjuardesave le per te deshiruar, jane ne nje moshe te madhe drejte pensionit, sherbimi skandaloz, papasterti gjithandej, bejne nje zbritje te rendomte qe me pak fjale ti sjellin zorret te goja. Per linjat e tjera te Alitalia nuk di ca te them pasi nuk i kam provuar keto qe kam provuar po te them.

    Kalofshi Mire

    T-B
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  16. #-4
    i/e regjistruar Maska e Jano
    Anėtarėsuar
    09-09-2006
    Vendndodhja
    Bukuresht
    Postime
    44
    Une do te vecoja kompanine gjermane LTU International. Aeroplane te rinj. Ushqimi fantastik.
    Olimpic grek gjithashtu jo keq.
    Alitalia Italiane, me kujton ato linjat shqiptare Sarande-Tirane (me autobus sigurisht).
    Pislleku pisllek. He te biem tani, he te biem pastaj. Dhe bileta aspak e lire.
    Feja e shqiptarit eshte shqiptariA

  17. #-3
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Elena: Nuk flasin fjale te mira per ata persona qe kan ardhur nga Mal Pensa apo nga Torino, pasi ne keto dy Aeroporte jane dy Avione te viteve 1975 MZ430 te cilet nuk jan komode dhe jan me Sedilje 2 3 2 te cilet jane po thuaj se jashte perdorimit
    Une flas per nje udhetim Boston-Tirane...

    Ka qene skandaloze.. si ne autobuz mu duk vetja gjith udhes.. vetem tronditje kishte..
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  18. #-2
    lepurushe Maska e bebushja
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    British Ariways eshte shume nice si ne oraret dhe ne sherbimin gjate udhetimit
    Kurse ALITALIA dhe MALEVI jan linja cop cop si ne oraret dhe sherbimin
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  19. #-1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Fluturimet, linjė direkte Tiranė - Nju Jork

    Dy kompani amerikane fillojnė fluturimet direkte Shqipėri-SHBA. Ēmimi 469 euro vajtje, 795 vajtje-ardhje

    Duke filluar nga dita e sotme, shqiptarėt do tė mund tė fluturojnė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės me linjė direkte Tiranė - Nju-Jork. Shoqėritė amerikane ajrore "Adriatic Eagle Air" dhe "American Trans Air", njoftuan se do tė fillojnė fluturimet direkte Tiranė - Nju-Jork dhe anasjelltas, njė herė nė javė. Me avionėt, me kapacitet 317 vende. Avioni do tė niset nga Nju-Jorku ēdo tė shtunė dhe mbėrrin nė Tiranė tė dielėn, ndėrsa udhėtimi i anasjelltė do tė nisė nga Tirana ēdo tė hėnė dhe mbėrrin nė Nju-Jork tė martėn. Njėkohėsisht do tė funksionojė dhe linja direkte Nju-Jork - Prishtinė dhe anasjelltas. Nga Prishtina nisja do tė kryhet ēdo tė mėrkurė. Biletat e udhėtimit, do tė kushtojnė 469 euro vetėm vajtje dhe 795 euro vajtje - ardhje gjatė sezonin tė rregullt. Burime nga dy kompanitė bėnė tė ditur se pėr momentin ėshtė planifikuar qė fluturimet tė vazhdojnė vetėm pėr sezonin pik, nga qershori deri nė shtator. Por, nėse kėrkesa do tė jetė e lartė, atėherė periudha e fluturimeve mund tė zgjatet. Ardhja e dy kompanive tė mėdha ajrore amerikane nė Tiranė pėrkon me vizitėn e Presidentit amerikan, Xhorxh Bush.

    Tregu i fluturimeve

    Tė dhėnat nga Aeroporti Ndėrkombėtar i Tiranės, flasin pėr njė rritje tė ndjeshme tė numrit tė pasagjerėve qė fluturojnė nga Shqipėria nga viti nė viti. Kėshtu, pėr vitin 2006, numri i pasagjerėve shėnoi njė rritje me 15% krahasuar me vitin e mėparshėm, ndėrkohė qė numri i fluturimeve u rrit me 2,5%. Megjithėse mungojnė tė dhėnat e sakta financiare pėr paratė qė qarkullojnė nė kėtė treg, ekspertėt llogarisin se volumi vjetor i tij luhatet nė shifrat e 200 milionė eurove.

    Ėshtė pikėrisht kjo rritje e tregut dhe pėrmirėsimi i infrastrukturės sė aeroportit, ajo qė po sjell njė rritje tė interesit nga kompanitė e mėdha ndėrkombėtare. Pas hyrjes sė "British Airways" dhe gjigandit gjerman "Lufthansa", gjatė vitit tė kaluar, kėtė vit nė Shqipėri vijnė dhe dy kompani prestigjioze fluturimi amerikane. Konkurrenca nė rritje po sjell nga ana e saj edhe ulje tė ēmimeve, ndėrkohė qė drejtuesit e shoqėrive ajrore mendojnė se potencialet e rritjes sė tregut shqiptar janė edhe mė tė mėdha. Por kjo rritje frenohet nga fakti se shqiptarėt kanė ende shumė vėshtirėsitė pėr t‘u pajisur me viza.

    Gazeta Shqip
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 12-06-2007 mė 04:09
    My silence doesn't mean I am gone!

  20. #0
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2005
    Postime
    5

    Nje Pyetje...

    kAM DEGJUAR SE DO TE FILLOJE LINJA FLUTURUESE ME ALBANIAN AIRLINES NGA BRUXELLE_TIRANE_BRUXELLE.mE DUKET SE FILLON NE FUND TE QERSHORIT POR NUK DI SE SI MUND TE REZERVOJME BILETAT NGAQE NUK PO GJEJ NDONJE ADRESE TE TYRE NE INTERNET.nE QOFTESE NDINJE NGA JU DI ME SHUME.DO TJU LUTESHA TE NA I THONI.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Fillon dhėnia e tapive pėr proēesin e legalizimeve
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 22-02-2013, 12:31
  2. Kontrate 950 milion euro me dy kompanitė lidere pėr prodhimin e energjisė nga uji
    Nga white-knight nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 26-03-2010, 12:16
  3. Area 51 - Baza ajrore me sekrete e SHBA-ve.
    Nga pendex nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-06-2009, 15:07
  4. Tomas Pochari, nje histori suksesi ne SHBA
    Nga Albo nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-06-2003, 21:22
  5. POLLO: KOMPANITE SHQIPTARE NE RINDERTIMIN
    Nga ganoid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 21-04-2003, 10:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •