Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Kapen 78 kg marijuanė, nė kėrkim transportuesi i drogės

  Bllokohet makina me targa tė Durrėsit. Droga kishte si destinacion pėrfundimtar Greqinė

  Policia e Pogradecit ka bllokuar 78 kilogramė kanabis sativa, ndėrsa nga operacioni qė ka zgjatur pėr mė shumė se njė orė nuk ėshtė mundur tė vihet nė pranga transportuesi i kėsaj lėnde narkotike. Operacioni i policisė ėshtė mbyllur nė mes tė qytetit, vetėm me kapjen dhe bllokimin e mjetit, ndėrsa autori ka mundur tė shpėtojė, pasi ka braktisur makinėn dhe ka ikur me vrap. Sipas tė dhėnave zyrtare nga ana e policisė sė Pogradecit, sasia prej 78 kilogramėsh ka qenė e paketuar nė njė makinė me targa tė Durrėsit. Burimet e policisė lokale thonė se aksioni qė ka bėrė qė mjeti tė vihej nė shėnjestėr dhe mė pas nė ndjekje ka nisur pas njė sinjali dhe tė dhėnave operative pėr udhėtimin e mjetit drejt qytetit. Tė njėjta burime tregojnė se lėnda narkotike e paketuar dhe e vendosur nė pjesėn e pasme tė makinės kishte si destinacion qytetin e Korēės, ndėrsa mendohet se mė tej, pas dorėzimit tė saj nė kėtė qytet, droga do tė niset drejt Greqisė. Sipas policisė, autori i cili ėshtė identifikuar, ėshtė larguar gjatė ndjekjes, duke braktisur mjetin, ndėrsa rezulton se ai do tė kryente vetėm transportin e lėndės pėrkatėse drejt Korēės, ku mendohet se droga do tė dorėzohej te persona tė tjerė pėr tė bėrė tė mundur edhe kalimin matanė kufijve. Makina tip "Lancia" me targa DR 4949 A, sipas policisė ka qenė duke iu afruar qytetit tė Pogradecit, kur policia i ėshtė vėnė pas pėr ta ndjekur pas dyshimeve pėr trafik tė narkotikėve. Ndjekja me shpejtėsi tė jashtėzakonshme ka nisur qė nė Qafė-Thanė, ndėrsa ka vazhduar dhe brenda nė qytet. Ka qenė pikėrisht kėtu ku autori ka braktisur mjetin, duke pėrfituar nga rrugicat pėr tė lėnė pas lėndėn dhe pėr t‘i shpėtuar kapjes nga ana e policisė lokale. Mėsohet se transportuesi i drogės, tashmė me njė identitet, ėshtė nga qyteti i Durrėsit. Ai mendohet se sillte lėndėn narkotike nga qyteti bregdetar, ndėrsa dyshohet se ėshtė pjesė e njė rrjeti qė ka shtrirje nė disa qytete. Sipas policisė, autori ka mundur tė largohet edhe pėr shkak tė errėsirės, ndėrsa ėshtė parė duke ikur me vrap mes banesave. Drejtuesi i mjetit me targa tė Durrėsit, Dr 4949 A, ėshtė larguar nga vendi i ngjarjes, ndėrsa sasia prej 78 kilogramėsh ėshtė bllokuar nga ana e policisė, bashkė me mjetin nė cilėsinė e provės. Sipas policisė, droga e gjetur nė makinė ishte e presuar dhe e paketuar nė pako tė vogla 2 kilogramėshe dhe gjendej nė bagazhin e makinės, e maskuar nė dy ēanta bashkė me disa veshje sipėr. Nga ana tjetėr, pas identifikimit tė autorit tė trafikut tė narkotikėve, drejtuesi i mjetit ėshtė shpallur nė kėrkim edhe pranė pikave kufitare.
  #VamosArgentina

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga SKUTHI
  droga eshte nje nga bizneset me te fuqishme ne shqiperi dhe nje nga motoret kryesore per ekonomine shqiptare.Pse si mendoni ju ato pallate e klube si jane ngritur.pastaj kjo eshte nje faze kalimtare (faze e mbledhjes se kapitalit)tani ne shqiperi po hyme ne fazen e legalizimit te keti lloj kapitali i cili me dashje dhe padashje ka ndihmuar rritjen ekonomike te shqiperise..keto jane faze qe ēdo shtet i civilizuar i ka kaluar.duhet durim!
  jam mase ndakord me ate qe ke shkruar me larte.

  por duke menduar se ky biznes eshte i jashtligjshem, duhet te kete nje Stop.... sa me shume futesh ne te aq me shume i terheq.
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Droga ne autobus, burg te akuzuarit

  E Diele, 15 Korrik 2007


  TIRANE - Gjykata e Krimeve te Renda ka lene ne arrest me burg 30-vjecarin nga Saranda, Romeo Haderi, i akuzuar per vepren penale "trafik nderkombetar te lendeve narkotike". Masa eshte dhene diten e djeshme, tre dite pas arrestimit te te akuzuarit. Gjate dhenies se mases, Haderi nuk ka folur, nderkohe qe mbrojtja ka hedhur poshte akuzat ndaj klientit te saj. Arrestimi i Haderit erdhi si pasoje e gjetjes se 118 kg marijuane me 8 maj te ketij viti ne autobusin e linjes Sarande-Athine dhe pas analizes se gjurmeve te gishterinjve, te cilat perputheshin me ato te te akuzuarit. Arrestimi u krye nga policia e Vlores, pas nje operacioni dhe flete-arrestit te Prokurorise se Krimeve te Renda.


  kohajone
  #VamosArgentina

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Gjenden 5 parcela hashash, nė kėrkim kultivuesi


  A.Dushi
  05-09-2007


  SHKODĖR- Njė person ėshtė shpallur nė kėrkim pėr kultivim hashashi, pas njė aksioni qė u zhvillua nė Bajzė tė Malėsisė sė Madhe. Sipas policisė, shtetasi

  Aleksander Pashko Ēulaj, 38-vjeē, ėshtė shpallur nė kėrkim, pasi nė parcelat qė mendohet se janė pronė e tij u gjetėn sasi tė konsiderueshme bimėsh narkotike.

  Kanabis sativa u identifikua nė disa parcela,jo larg qendrave tė banimit. Pas informacioneve tė marra nė rrugė operative, efektivat e sektorit tė luftės kundėr drogės nė drejtorinė e policisė sė Shkodrės, nė bashkėpunim me atė tė FNSH-sė dhe tė komisariatit tė policisė sė Malėsisė sė Madhe ushtruan kontroll nė lagjen "Ēulaj" tė fshatit Bajzė nė komunėn e Kastratit nė Malėsi tė Madhe. Nė kėtė lagje u konstatuan 5 parcela me rreth 710 rrėnjė bimė narkotike kanabis sativa, e mbjellė kjo nė tokat qė mendohet tė jenė nė pronėsi tė Ēulajt. Bimėt vaditeshin nėpėrmjet njė pusi qė ndodhej nė oborrin e shtėpisė sė kėtij shtetasi. Gjithashtu nė afėrsi tė banesės sė tij, nė njė ndėrtesė tė pabanueshme, u gjetėn dhe u sekuestruan nė cilėsinė e provės materiale 7 thasė tė mbushura me lėndė bimore tė thara nė formė gjethi. Materialet nė ngarkim tė kėtij shtetasi i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr pėr veprat penale "Kultivim i bimėve narkotike" dhe "Prodhim e shitje tė lėndėve narkotike".


  Shekulli
  #VamosArgentina

 5. #25
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-10-2004
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Kryeministri paralajmėron hartimin e njė strategjie pėr parandalimin e zjarreve, qė d

  Kryeministri paralajmėron hartimin e njė strategjie pėr parandalimin e zjarreve, qė do tė pasqyrohet edhe nė buxhet


  Qeveria, zjarrvėnia do tė konsiderohet krim i rėndė
  Qeveria do tė hartojė njė strategji tė re, me qėllim parandalimin e zjarreve nė tė gjithė territorin e vendit. Gjatė mbledhjes sė djeshme tė qeverisė, kryeministri Berisha, duke iu referuar situatės sė zjarreve gjatė kėsaj vere, theksoi se qeveria do tė pėrfundojė para marsit tė vitit tė ardhshėm planin e masave pėr pėrballimin e situatave tė krijuara nė rastin e rėnies sė zjarrit. Kreu i qeverisė tha se duhet tė shqyrtohet Kodi Penal, nė mėnyrė qė zjarrvėnia tė pėrfshihet si njė krim i rėndė. Gjithashtu, Berisha nėnvizoi se do tė hapet tenderi pėr marrjen me qira tė avionėve dhe helikopterėve zjarrfikės pėr verėn e ardhshme. "Ėshtė e domosdoshme qė tė fillojė puna e tė hapet tenderi pėr kontraktimin e marrjes me qira tė avionėve zjarrfikės "Canadair" dhe helikopterėve multifunksionalė, tė cilėt do tė jenė tė stacionuar nė Shqipėri", u shpreh Berisha. Ai theksoi se pėr tė siguruar njė vėzhgim dhe kontroll mė tė mirė tė zjarreve, ėshtė e domosdoshme qė brenda njė kohe tė shkurtėr, tė gjitha kullotat dhe pyjet jashtė parqeve kombėtare t'iu kalojnė tėrėsisht autoriteteve vendore. "Duhet tė pėrcaktohet ndėrtimi i rrjeteve dhe pajisjet me mjetet e nevojshme pėr vėzhgimin e terrirorit. Sistemi i vėzhgimit duhet tė bėhet nga bashkitė dhe komunat e vendit. Nė asnjė rrethanė dhe rast, qeveria qendrore nuk mund tė ketė kullotat e Nivicės apo Shishtavecit. Tė gjitha pyjet, pėrveē parqeve kombėtare, qoftė edhe ato private, duhet tė kenė statusin e tyre tė qartė dhe tė prerė", tha kreu i qeverisė, i cili shtoi se vera pėrvėluese qė kaloi u karakterizua nga qindra zjarrvėnie nga kriminelė piromanė dhe jo piromanė, tė cilat dėmtuan sipėrfaqe tė konsiderueshme pyjesh, ullishtesh dhe vreshtash, rrėnuan dhjetra shtėpi dhe nė disa raste rrezikuan edhe jetė njerėzish. Duke folur mė tej pėr kėtė ēėshtje, kreu i qeverisė vlerėsoi punėn e Task-Force pėr pėrballimin e kėsaj situate, duke nėnvizuar se nė tėrėsi ajo veproi me eficiencė nė mobilizimin e mjeteve tė brendshme dhe nė gjetjen e mbėshtetjes nga vendet mike. Gjithashtu, kryeministri shprehu falenderimin e qeverisė shqiptare pėr ndihmėn e ēmuar financiare qė dhanė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės si dhe Italia, Gjermania, Ēekia dhe Ukraina, nė ofrimin e mjeteve dhe pajisjeve zjarrfikėse. Kryeministri vlerėsoi se pa kėtė ndihmė, zjarret nė Shqipėri do tė kishin patur pėrmasa shumė mė tė gjera dhe dėmet e tyre do tė kishin qenė mė tė mėdha. Mė tej, Berisha vlerėsoi se nė tėrėsi parqet kombėtare janė ruajtur, por e vėrteta ėshtė se klima imponon ndryshime rrėnjėsore tė qeverisė shqiptare nė dy drejtime: nė drejtimin e energjisė, pėr tė cilin qeveria po punon nė mėnyrė tė vazhdueshme pėr njė qėndrim tė ri, dhe drejtimi i dytė kryesor ėshtė qėndrimi ndaj zjarreve. "Ėshtė tepėr e rėndėsishme qė tė ketė njė trajtim tė shumanshėm tė problemit tė zjarreve, ndėrsa vlerėsoj pėrpjekjet e ushtrisė, policisė, zjarrfikėsve dhe rojeve tė pyjeve pėr betejėn e jashtėzakonshme dhe sakrificėn nė shuarjen e zjarreve. Zjarret janė fuqi e verbėr, me njė potencial shumė tė madh shkatėrrues. Duhet tė ndėrmerren tė gjitha masat pėr hartimin e njė strategjie, qė do tė pasqyrohet edhe nė buxhetin e ardhshėm", tha kreu i ekzekutivit, duke shtuar se klima nė vend dhe rajon po shkon drejt ngrohjes dhe pėr kėtė arsye duhet pėrshtatur me tė. "Kėto masa kėrkojnė mbėshtetje tė plotė ligjore dhe buxhetore, programim dhe planifikim, nė mėnyrė qė ato tė jenė tė kompletuara, sė paku deri nė marsin e vitit qė vjen. Ėshtė e domosdoshme tė bėhet njė ripėrtėritje e plotė nė tė gjithė shėrbimin e zjarrfikėsve. Ne duhet tė synojmė njė zgjerim tė shpejtė tė kėtij shėrbimi, rajonizim mė tė pėrshtatshėm tė tij, stėrvitje dhe furnizim mė tė mirė me pajisje", saktėsoi Berisha, duke theksuar se tė gjitha investimet duhet tė adresohen nė fuqizimin e repartit tė zjarrfikėses.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Trafikuan drogė me makinėn e Kuvendit, 20 vjet nė burg


  F.Vezaj
  06-09-2007


  Krimet e Rėnda kanė dėnuar dy shoferėt e institucioneve kushtetuese dhe dy organizatorėt e trafikut

  TIRANĖ- Gjykata e Krimeve tė Rėnda, pas aplikimit tė gjykimit tė shkurtuar vendosi tė deklarojė fajtorė katėr tė pandehurit e arrestuar me akuzėn e "trafikut tė lėndėve narkotike" nė bashkėpunim dhe t'i dėnojė me 20 vjet e 8 muaj burg. Pas shqyrtimit tė ēėshtjes nga trupi gjykues dhe dėgjimit tė palėve nė proces u vendos qė katėr tė pandehurit tė dėnoheshin me burg. Pėr tė pandehurit Xhelo Gėrveshi dhe Bastri Asllani, togat e zeza vendosėn dėnimin me nga 5 vjet e 4 muaj burg, duke i cilėsuar si drejtues tė rrjetit tė trafikut tė lėndėve narkotike. Pėr dy shoferėt e institucioneve kushtetuese, Gentian Alizoti dhe Armand Gjinushi gjykata vendosi t'i dėnojė me nga 5 vjet heqje lirie, duke i akuzuar vetėm pėr veprėn penale tė "prodhimit, mbajtjes dhe shitjes sė lėndėve narkotike" nė bashkėpunim. Ndėrkohė, nė muajin korrik dy pėrfaqėsuesit e akuzės kėrkuan nga gjykata qė i pandehuri Xhelo Gėrveshi tė dėnohej me 11 vjet burg, pasi kishte kryer veprat penale tė "organizimit, drejtimit dhe financimit tė lėndėve narkotike" dhe "trafikut tė lėndėve narkotike" nė bashkėpunim. Pėr tė pandehurin Bastri Asllani, prokuroria kėrkoi dėnimin me 9 vjet heqje lirie, ndėrsa pėr dy shoferėt e institucioneve kushtetuese, Gentian Alizoti kėrkoi dėnimin me nga 7 vjet e 6 muaj burg. Sipas akuzės, katėr tė pandehurit nė bashkėpunim me njėri-tjetrin kanė organizuar trafikun e lėndėve narkotike nga jugu i Shqipėrisė nė drejtim tė qytetit tė Peshkopisė, ku mė pas hashashi prej 120 kg do tė dėrgohej nė Maqedoni. "Dy tė pandehurit Gėrveshi dhe Asllani u arrestuan paraditen e 22-nėntorit tė vitit qė shkoi, si drejtues tė kėtij rrjeti tė trafikut tė hashashit. Ndėrsa dy shoferėt e Gjykatės Kushtetuese dhe Kuvendit tė Shqipėrisė ishin transportuesit e 120 kg hashash qė do tė trafikohej nė Maqedoni nga i pandehuri Asllani",-kanė pohuar prokurorėt e ēėshtjes.


  Shekulli
  #VamosArgentina

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Ndalohet me 540 gram heroinė 34-vjeēari


  A.Dushi
  06-09-2007


  Policia: Vėzhgohej prej njė jave. Kishim informacion se merrej me transport e shpėrndarje droge
  SHKODER-Policia e Shkodrės ka ndaluar njė 34-vjeēar qė kishte me vete 540.15 gram heroinė. Sipas tė dhėnave policore, mėsohet se i ndaluari shėrbente si korrier droge, shpėrndante dhe transportonte sasi lėndėsh narkotike dhe ka qenė nė vėzhgimin e policisė. Ndalimi i tij ėshtė bėrė rreth orės 16.00 tė pasdites sė djeshme, nė afėrsi tė vendit tė quajtur Banja e Vogėl, nė lagjen "Manush Alimani". Shpėtim Beqiri, 34-vjeē, u vu nė pranga nė njė rrugicė, teksa ka qenė duke lėvizur nė kėmbė. Mėsohet se ai ėshtė banor nė lagjen "Partizani" nė qytetin e Shkodrės. "Shpėtim Beqiri ka qenė duke ecur nė kėmbė, ndėrsa agjentėt civilė tė policisė e kanė ndaluar nė befasi dhe kanė ushtruar kontroll nė trup"- theksojnė burimet policore.

  Gjatė kontrollit nė brez atij i ėshtė gjetur njė qese plasmasi, brenda sė cilės ndodhej njė paketė e mbėshtjellė me naterban. Menjėherė Shpėtim Beqiri ėshtė shoqėruar nė polici dhe ka rezultuar se pakoja qė kishte fshehur nė trup mbante brenda lėndė narkotike tė tipit heroinė, nė njė sasi 540.15 gram. Policia ka kryer veprimet proceduriale dhe ka ndaluar 34-vjeēarin, i cili ka qenė i dėnuar nė vitin 2006 pėr kontrabandė cigaresh. Burime nga policia bėjnė tė ditur se kishte pasur informacion mė parė se ai merrej me shpėrndarje e transport lėnde narkotike dhe kishte njė javė qė ndiqeshin veprimet e tij. Dje policėt kanė qenė tė sigurtė se ai e kishte me vete lėndėn narkotike dhe kanė ndėrhyrė duke e kapur nė flagrance. Mėsohet se i ndaluari nuk ka pranuar tė thotė asgjė, vetėm ka kėrkuar avokatine tij. Lėnda narkotike, mendohet se ėshtė e llojit heroine e presuar.  Shekulli
  #VamosArgentina

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Hashash nė bagazhet e udhėtarėve, bllokohet autobusi


  Ndėrsa ishte nė kilometrat e fundit tė udhėtimit nga Himara pėr nė Sarandė, autobusi i kėsaj linje ėshtė bėrė objekt i njė kontrolli policor tė ushtruar paraditen e djeshme, pas marrjes sė informacionit pėr praninė e njė sasie droge nė bagazhet e pasagjerėve. Automjeti me targa VL 4718 C ėshtė ndalur nė Qafėn e Gjashtės dhe nga kontrolli ka rezultuar se njėra prej ēantave tė vendosura nė bagazh pėrmbante nė sasi lėnde narkotike. Nė bazė tė informacionit paraprak, pėr atė janė akuzuar dy djem tė rinj, tė cilėt janė shoqėruar pėr nė komisariatin e policisė. Emrat e tyre nuk bėhen tė ditur pėr arsye hetimi. Gjatė pyetjes, asnjeri prej tė dyshuarve nuk ka pranuar qė ēanta me pėrmbajtje droge ėshtė pjesė e bagazheve personale. Kjo ka bėrė qė policia tė shoqėrojė pėr nė komisariat tė 27 udhėtarėt e ndodhur nė autobusin qė drejtohet nga Sevo Bala, si dhe tė bllokojė autobusin.
  Gazeta Shqip
  #VamosArgentina

 9. #29
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  818
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  lojeni er dreqer te lirohet pazari i ktyne gjonave se me shume restrikte jane ligjet per te me shume rritet pazari ,mmmmhh mka marr malli per cik kanabis nga ato te rritura ne shtepine time ...............
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Kapshticė, kapen 5 kg heroinė me destinacion Greqinė

  Ky ėshtė rasti i tretė brenda njė muaji i zbulimit tė lėndėve narkotike tė forta


  Tė paktėn pesė kilogramė lėndė narkotike e llojit heroinė ėshtė kapur nė territorin doganor vendas, nė pikėn kufitare tė Kapshticės, ndėrsa kishte pėr destinacion shtetin grek. Ka qenė njė operacion i policisė sė Devollit dhe asaj kriminale tė Drejtorisė sė Korēės, qė ka zbuluar kėtė trafik tė heroinės, i treti rast ky qė kapet nė tė njėjtėn pikė kufitare brenda njė muaji dhe me tė njėjtėn lėndė qė tentohet tė kalohet matanė kufirit. Njė 29-vjeēar ėshtė kapur nė kufi duke tentuar tė kalonte drogė me mjetin e tij me targa tė Korēės. Sipas policisė edhe nė kėtė rast duket se autori ka shfrytėzuar kalimin e emigrantėve dhe dyndjen e tyre pėr t‘u futur me mjetin e vet nė radhė, duke pritur procedurat. Autori Kristian Hani nga Vlora kishte pak kohė qė ishte shpėrngulur me banim nė qytetin juglindor. Ai ishte nisur i vetėm drejt Greqisė, si emigrant shqiptar qė punon atje, me pretendimin se kishte ardhur pėr pushime e tashmė duhej tė kthehej sėrish nė vendin e punės. Por ndėrsa dyshohet qė ai tė ketė qenė nė tė njėjtėn linjė trafiku me dy raste precedente, 29-vjeēari ėshtė bllokuar nė kufi, ku gjatė kontrollit ju gjet edhe sasia prej 5 kilogramėsh lėndė narkotike. Sipas burimeve zyrtare tė policisė, heroina ka qenė e paketuar nė 9 qese me peshė tė pėrafėrt 500 gramė secila. Sa ka shkelur nė brendėsi tė territorit doganor dhe i ėshtė afruar sporteleve, policia ka devijuar mjetin pėr tė ushtruar kontrollin, ndėrsa mėsohet se ka pasur tė dhėna paraprake pėr njė ngarkesė tė mundshme me lėndė narkotike, e cila do tė kalonte nėpėrmjet kėsaj pike. Droga e destinuar pėr trafik drejt shtetit fqinj u gjet e fshehur nė mjetin me targa KO6217A. Sipas tė dhėnave zyrtare, 29-vjeēari Kristian Hani e kishte vendosur drogėn poshtė kėmbėve, nė afėrsi tė pedaleve tė makinės. Droga kap njė peshė tė paktėn 5 kilogramėshe, ndėrsa ėshtė bllokuar menjėherė edhe mjeti me tė cilin i riu po e transportonte atė drejt Greqisė. Sipas policisė, nga tė dhėnat paraprake rezulton se droga ėshtė e llojit heroinė, ndėrsa nė pranga ėshtė vėnė Hani, i cili ėshtė kapur nė kushtet e flagrancės. Autori akuzohet pėr trafik ndėrkombėtar tė lėndėve tė forta narkotike. Burime zyrtare kanė bėrė tė ditur se rasti i 29-vjeēarit jo vetėm ėshtė i ngjashėm me atė tė kapjes sė heroinės dy javė mė parė, por dyshohet tė jetė pjesė e tė njėjtit rrjet. Nga ana e policisė po kryhen hetime pėr tė zbuluar origjinėn e kėsaj lėnde dhe qytetin pritės ku ka qenė i destinuar pėr t‘u dorėzuar droga. Nga burimet e policisė deklarohet se edhe kėtė herė bėhet fjalė pėr qytetin e Selanikut si destinacioni i fundit i lėndės narkotike. Pronari i drogės ka qenė nė ndjekje nga ana e policisė qė nė qytetin e Korēės, pėrgjatė itinerarit drejt pikės kufitare. Ky ėshtė i treti rast i kapjes sė heroinės nė brendėsi tė territorit tė pikės sė kalimit nė Kapshticė. Vetėm brenda njė muaji janė kapur nga ana e policisė katėr persona, midis tė cilėve edhe njė ēift emigrantėsh nga fshati Zėmblak, tė cilėt do tė ēonin nė qytetin e Selanikut 13 kilogramė heroinė tė fshehur nė ndenjėsen e pasme tė makinės, me tė cilin udhėtonin bashkė me fėmijėt. Gjithsej gjatė kėtij muaji janė bllokuar 28 kilogramė lėndė narkotike tė llojit heroinė. I pari qė ka rėnė nė pranga ka qenė Sentiljano Runga, me 10 kilogramė, ndėrsa nė fund tė muajit gusht ēifti Satomani do tė ēonte edhe tre kilogramė mė shumė se kjo sasi nga kufiri. Nė tė tri rastet e drogės, sipas policisė mendohet se heroina ka ardhur nga Turqia dhe ka pasur pėr qėllim trafikun ndėrkombėtar.


  Gazeta Shqip
  #VamosArgentina

 11. #31
  fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
  Anėtarėsuar
  23-01-2006
  Vendndodhja
  ata ketu ne qiell ne toke
  Postime
  685
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per mendimin tim personal Shqiperia do te bente mire ti fuste nje legalizim te pjesshem droges, te pakkten drograve te lehta. Ce do thoni ju?

  Nuk eshte e ndaluar nga BE :d
  Ul numrat e krimit te organizuar ne menyre te ndjeshme
  Sjell turizem masiv nga vendet e tjera te europes ( shih hollanden tani shtoji dhe detin dhe bukurine e natyres Shqitpare... e do shihni se sa veta do shkojne ne greqi per pushime )
  Rrit te ardhurat e shtetit nga taksat ne menyre te ndjeshme
  I heq mundesine subjekteve kriminale er tu marre m kee biznes duke u hequr keshtu shume te ardhura. Gje qe do i conte ato drejt falimentimit.
  Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

 12. #32
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga JestersWorld Lexo Postimin
  Per mendimin tim personal Shqiperia do te bente mire ti fuste nje legalizim te pjesshem droges, te pakkten drograve te lehta. Ce do thoni ju?

  Nuk eshte e ndaluar nga BE :d
  Ul numrat e krimit te organizuar ne menyre te ndjeshme
  Sjell turizem masiv nga vendet e tjera te europes ( shih hollanden tani shtoji dhe detin dhe bukurine e natyres Shqitpare... e do shihni se sa veta do shkojne ne greqi per pushime )
  Rrit te ardhurat e shtetit nga taksat ne menyre te ndjeshme
  I heq mundesine subjekteve kriminale er tu marre m kee biznes duke u hequr keshtu shume te ardhura. Gje qe do i conte ato drejt falimentimit.

  Komplet e gabuar. Turizmi dhe begatia ekonomike e Shqiperise nuk duhet te vije nga legalizimi i drograve ose prostitucionit, por nga puna dhe investimet e kapitalit intelektual shqiptar dhe te huaj. Pak po degjenerohet dita dites shoqeria shqiptare nga hallet e ndryshme te jetes aty, bej edhe legale drogen e te tjerat dhe do e shohim sa shpejt do zhdukemi si komb. Hollanda e holandezet e kane ne terezi prej kohesh. Nuk vuajne as per drita, uje, pune e as per shume banalitete te tjera qe vuajne shqiptaret. Kur te arrijme edhe ne si Hollanda, atehere flasim per legalizimet e droges (qe une prape jam kundra).
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Bllokohen rreth 85 kg heroinė dhe pėrzierės, katėr nė pranga  Rreth 85 kilogramė drogė janė kapur mbrėmė nė
  Tiranė, ndėrsa tė paktėn katėr persona janė
  shoqėruar nė polici pas njė aksioni tė Antidrogės
  sė kryeqytetit. Lėnda narkotike, sipas tė dhėnave
  paraprake, mendohet tė jetė heroinė dhe pėrzierės, por
  rezultatet pėrfundimtare pritet tė dalin vetėm pas analizave
  nė laboratorin e kriminalistikės. Operacioni ėshtė zhvilluar
  nė dy pjesė, njėra nė lagjen Kombinat tė Tiranės dhe pjesa
  tjetėr nė aksin Tiranė-Elbasan, nė afėrsi tė Kėrrabės.
  Operacioni ka nisur pas orės 20:00 dhe ka pėrfunduar rreth
  orės 23:00 tė mbrėmjes sė djeshme. Tė ndaluarit
  akuzohen se janė pjesė e njė rrjeti trafiku tė drogės qė
  vepronte nė Tiranė. Kreu i grupit, sipas policisė, ishte
  shtetasi Rexhep Avdillari, 53 vjeē, me banim nė lagjen
  Kombinat tė Tiranės, tė cilit iu gjet nė shtėpi sasia mė e
  madhe e drogės, rreth 75 kilogramė. Pjesa tjetėr prej 10
  kilogramė lėndėsh narkotike iu ėshtė gjetur shtetasve Dritan
  Muēa 22 vjeē, Ernest Nane 41 vjeē dhe Dallėndyshe
  Sulejmani 41 vjeē, tė ndaluar nė afėrsi tė Kėrrabės.  Gazeta Shqip
  #VamosArgentina

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Blof me drogėn, del prapė paracetamol

  Pėrsėritet historia. Pas "heroinės" sė Durrėsit e Lushnjės, edhe ajo e Tiranės rezulton pėrzierės. Policia: ėshtė lėndė kimike


  Lėnda narkotike, e bllokuar dy net mė parė, ėshtė dėrguar nė laboratorin e kriminalistikės, pasi dyshohet se mund tė jetė paracetamol i pėrzier me kafeinė dhe jo drogė. Burimet nga grupi hetimor bėnė tė ditur se sapo ėshtė bėrė bllokimi i 115 kilogramėve lėndė e dyshuar me pėrmbajtje narkotike, kanė lindur dyshimet se ajo mund tė jetė pėrzierės. Kjo lėndė u bllokua gjatė njė operacioni tė koduar "Beqari", i cili u realizua dy net mė parė, nė zonėn e Kombinatit dhe njėkohėsisht nė rrugėn Tiranė-Elbasan. Gjatė kėtij operacioni u arrestuan tri persona dhe u shoqėrua njė grua. Burimet nga grupi hetimor i Antidrogės sė kryeqytetit bėnė tė ditur se kampionėt e sasisė sė bllokuar janė dėrguar nė laboratorin e kriminalistikės. Ndėrkohė, laboratori kriminalistik nė Ministrinė e Brendshme deklaroi se lėnda e sekuestruar gjatė operacionit "Beqari" ėshtė paracetamol dhe kafeinė. Megjithatė, pėrgjigjja ekzakte pritet pas dy ditėve. "Nga tė dhėnat paraprake kemi arritur nė konkluzionin se sasia e sekuestruar e lėndės kimike ėshtė paracetamol dhe kafeinė, e njohur si pėrzierės pėr disa lėndė narkotike si heroinė, amfitaminė, kokainė, metafetaminė etj.", detajoi policia. Megjithatė, zyrtarėt e policisė deklarojnė se tri personat e arrestuar mund tė dėnohen me nga tre deri nė dhjetė vjet burg, pasi kjo lloj lėnde pėrdoret vetėm pėr pėrzierės droge. "Bazuar nė tė dhėnat e grupit hetimor pėr personat e arrestuar do tė procedohet nė bazė tė nenit 285 tė Kodit Penal, sipas tė cilit "...transportimi dhe shpėrndarja e substancave kimike bazė..., nė rast se dihet qė ato pėrdoren pėr prodhimin ose trafikimin e paligjshėm tė substancave narkotike, dėnohet me burg nga tre deri nė dhjetė vjet", shpjegohet nga policia. Mė tej, uniformat blu thanė se sipas informacioneve dhe rasteve tė evidentuara prej disa kohėsh, ka qenė e pranishme njė linjė trafikimi lėnde narkotike dhe pėrzierėsi nė drejtimin Kosovė-Shqipėri-Greqi. Rastet e evidentuara flasin si pėr transport lėnde narkotike tė tipit heroinė, qė nė pėrmbajtjen e saj ka pasur edhe lėndė tė tjera kimike, ashtu edhe pėr transport vetėm pėrzierėsi, qė nė tė shumtėn e rasteve ka qenė substancė e pastėr paracetamol e kafeinė. Sipas tė dhėnave nga policia, trafikimi i pėrzierėsve tė lėndės narkotike ėshtė njė aktivitet i njohur kriminal, nisur edhe nga praktika e vendeve tė tjera tė pėrfshira nė rrugėn e trafikimit tė lėndėve narkotike. "Elementėt kriminalė shqiptarė kėtė aktivitet e kryejnė si nė rastet kur shtojnė sasinė e lėndės narkotike bazė tė destinuar pėr trafikim, ashtu edhe si aktivitet mė vete. Sipas specialistėve, ky lloj trafiku ka fitime tė larta, po tė kihet parasysh se pėrzierėsi blihet me njė ēmim prej 45-50 euro nė vendet e origjinės dhe nė destinacion shitet me njė ēmim prej 200-250 euro pėr 1 kg. Gjatė operacionit "Beqari", policia sekuestroi 115 kg pluhur, lėndė e dyshuar me pėrmbajtje narkotike dhe arrestoi shtetasit Rexhep Faik Avdillari 53 vjeē, Dritan Luan Muca 22 vjeē dhe Ernest Koēi Nane, 41 vjeē. Lėnda e bllokuar mendohet se do tė dėrgohej nėpėrmjet Korēės pėr nė Greqi. Avdillari e kishte kthyer banesėn nė njė laborator, pasi ishte ndarė me tė shoqen. Ky ka qenė edhe personi kryesor, i cili pėrgjohej nga policia, nga ku mori shkas edhe emri i operacionit. Gjatė operacionit, policia shoqėroi edhe Dallėndyshe Sulejmanin, e cila u kap nė banesė me Avdillarin, por qė u la sėrish e lirė.
  Pėrsėritja


  Heroina e katėr muajve mė parė, e njėjta histori  Katėr muaj mė parė policia shqiptare bėri bllokimin e njė sasie tepėr tė madhe pėrzierėsish narkotikė, qė mė pas rezultoi se ishte paracetamol dhe kafeinė. Sipas tė dhėnave policore, mė datėn 4 maj tė kėtij viti, Policia e Shtetit ka kryer dy operacione antidrogė nė qytetet e Lushnjės dhe tė Durrėsit, ku ėshtė sekuestruar respektivisht sasia prej 47,5 kg dhe 428,8 kg, pluhur ngjyrė bezhė dhe i bardhė, i dyshuar si lėndė narkotike. Tė dyja operacionet e kryera kanė synuar goditjen e njė linje trafiku tė paligjshėm nga Kosova nė Greqi, duke mbajtur nė mbikėqyrje pėr njė periudhė relativisht tė gjatė kohore subjektet qė bashkėpunonin nė kėtė trafik. Por, pas ekspertimit tė lėndės sė bllokuar, rezultoi se nė tė nuk kishte pėrqindje droge.
  Gazeta Shqip
  #VamosArgentina

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Bledi Ēelaj u paraqit nė policinė e Tiranės bashkė me avokatin e tij. Mė 14 shtator, ai mundi t‘u shpėtonte uniformave blu

  Droga nė QSUT, vetėdorėzohet infermieri

  37-vjeēari pranon akuzėn. Prej disa ditėsh ishte fshehur te miqtė e tij


  Arrestohet infermieri i shpallur nė kėrkim pėr tregtim heroine. Prangosja e tij u mundėsua nė orėt e pasdites sė djeshme, ku ai u ėshtė dorėzuar forcave antidrogė tė kryeqytetit. Bledi Ēelaj u identifikua para pak ditėsh si furnizues droge pėr disa shpėrndarės tė Tiranės. Sipas tė dhėnave, natėn e operacionit, infermieri 37-vjeēar kishte arritur t‘i shpėtonte prangosjes. Burimet zyrtare nga Drejtoria e Policisė sė Tiranės bėnė tė ditur se nga specialistė tė sektorit tė luftės kundėr drogės u bė e mundur prangosja e shtetasit nė kėrkim Bledi Aleksandėr Ēelaj, 37 vjeē, banues nė Tiranė, me detyrė infermier pranė pavijonit tė djegieve nė spitalin "Nėnė Tereza". "Ky person ishte shpallur nė kėrkim nga policia e Tiranės, pasi dyshohet se duke qenė i punėsuar si infermier, u shiste personave tė ndryshėm lėndė narkotike tė llojit heroinė. Njė tregti tė tillė, ai e kryente nė ambientet e spitalit "Nėnė Tereza". Mė datė 14 shtator, policia nisi operacionin pėr kapjen e tij, por mundėsoi vetėm arrestimin e shpėrndarėsit Denio Ermir Gjinali, 30 vjeē, banues nė Tiranė, student pranė Institutit Bujqėsor tė Kamzės. Ky i fundit u kap nė ambientet e njė bar-kafeje, nė momentin e shkėmbimit tė lėndės narkotike prej 2 gramėsh, duke ia shitur personave tė tjerė. Pas kapjes sė menjėhershme tė shtetasit Denio Gjinali, ai ka deklaruar se lėndėn narkotike e blinte dhe furnizohej shpeshherė, nga Bledi Aleksandėr Ēelaj. Sipas tė dhėnave nga grupi hetimor nė policinė e Tiranės, ndaj shtetasit Ēelaj u mor masa e ndalimit rreth orės 21.00‘ tė sė hėnės pėr konsumim tė veprės penale, prodhimit dhe shitjes sė narkotikėve. Sipas uniformave blu, natėn e operacionit tė parė, Ēelaj ka qenė nė punė, por ishte larguar dhe kolegėt e tij nuk e dinin arsyen. Gjatė kontrolleve nė sendet vetjake, policia ka bllokuar pasaportėn dhe lejen e drejtimit tė makinės. Ndėrkaq, dy efektiva blu, gjatė gjithė kėtyre ditėve kanė ruajtur makinėn e infermierit, qė ndodhej pėrballė repartit tė djegieve nė QSUT. Uniformat blu kanė kontrolluar imtėsisht nė ambientet e Spitalit dhe tė pavijonit, ku Ēela punonte. Gjithashtu, i ėshtė kontrolluar dhe gardėroba dhe nė pėrparėsen e tij u gjetėn rreth 12 gramė heroinė e paketuar nė 45 doza, ndėrsa 9 doza u gjetėn tė boshatisura. Ndėrkohė, 37-vjeēari dyshohet se duke qenė i punėsuar si infermier, shiste heroinė nė ambientet e spitalit "Nėnė Tereza". Sipas policisė, 37-vjeēari ka pranuar tė vetėdorėzohej nė prani tė avokatit tė tij. Kur i arrestuari ėshtė marrė nė pyetje nga oficeri i policisė gjyqėsore, ai e ka pranuar akuzėn e ngritur ndaj tij.

  Gazeta Shqip
  #VamosArgentina

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Uniformat blu tė Tiranės arrestojnė Sajmir Canin. Operacioni u realizua tek Ura e Farkės

  Antidroga bllokon 700 gramė heroinė, pranga transportuesit

  Policia: Bashkėpunoi me njė korēar dhe njė grek


  Antidroga e Tiranės ka organizuar njė tjetėr operacion gjatė orėve tė natės duke sjellė arrestimin e njė personi dhe identifikimin e dy bashkėpunėtorėve tė tij. Gjatė operacionit, uniformat blu bėnė sekuestrimin e 700 gramėve heroinė dhe prangosjen e poseduesit Sajmir Cani. Sipas hetimeve, i arrestuari dyshohet se ka bashkėpunuar edhe me njė grek.

  Drejtoria e Policisė sė Tiranės bėri tė ditur se gjatė orėve tė vona tė sė mėrkurės, nga specialistė tė seksionit tė luftės kundėr drogės, u mundėsua kapja dhe mė pas arrestimi nė flagrancė i shtetasit Sajmir Xhemal Cani, 34 vjeē, banues nė Tiranė. "Kapja e tij u realizua rreth orės 21:30, nė afėrsi tė Urės sė Farkės, ku pas njė kontrolli tė imtė, personit tė lartpėrmendur iu gjendėn rreth 700 gramė lėndė narkotike, e cila dyshohet tė jetė e llojit heroinė", shpjegoi grupi hetimor nga antidroga e kryeqytetit.

  Sipas tė dhėnave nga grupi hetimor, dokumentimi ligjor i aktivitetit tė tij kriminal u mundėsua pas njė hetimi pėr njė periudhe 2-javore investigimi me metodat e hetimeve speciale. Ndėrsa e gjithė sasia e lėndės narkotike u dėrgua pėr ekzaminime kimike pranė Institutit tė Policisė Shkencore nė Tiranė. "Aktualisht, specialistė tė sektorit tė antidrogės janė duke bashkėpunuar me Prokurorinė e Tiranės, mbi identifikimin e personave tė tjerė tė implikuar nė kėtė veprimtari kriminale apo tė aseteve tė pėrfituara prej saj. Ndėrkohė, ndaj shtetasit Sajmir Cani u mor masa e arrestit pėr veprėn penale tė prodhimit dhe shitjes sė lėndės narkotike", deklaroi zyrtarisht policia. Mė tej, uniformat blu shpjeguan se nė lidhje me kėtė operacion ishte marrė informacion se njė person siguronte lėndėn narkotike nė Tiranė dhe mė pas e dėrgonte pėr shitje nė Korēė.

  Policia ka mundur tė zbulojė edhe shitėsin e saj, por nė momentin qė do tė kryhej dorėzimi i mallit, ai ka rėnė nė gjurmėt e policisė dhe ka anuluar pazarin me Canin. Nė kėto momente, Cani ėshtė kthyer, por rrugės ka rėnė nė prangat e policisė. Nga hetimet e mėtejshme, pavarėsisht se policia nuk ka mbledhur tė gjithė faktet e duhura, ka identifikuar edhe blerėsin e heroinės. Sipas grupit hetimor, ai ėshtė njė korēar, i cili ėshtė person me precedent penal dhe qė dyshohet se ka lidhje me njė shtetas grek. Shpeshherė, ai blinte heroinė me sasi jo shumė tė mėdha dhe mė pas e trafikonte drejt Greqisė. Megjithatė, ndaj kėtyre personave tė akuzuar pėr trafikimin e lėndės narkotike nė shtetin fqinj, organi i akuzės nuk ka mundur tė ngrejė akuzėn e grupit tė strukturuar kriminal, por vetėm shitje tė drogės nė bashkėpunim. Burimet nga antidroga e kryeqytetit bėnė tė ditur se ende po mblidhen fakte nė lidhje me kėtė operacion dhe brenda njė kohe tė shkurtėr do t‘i kėrkohet institucionit tė prokurorisė qė tė lėshojė tė tjera urdhėr-arreste pėr drogėn e sekuestruar. Personit tė arrestuar, veē drogės sė kapur, policia i sekuestroi mjetin me tė cilin lėvizte, me targė TR4261L dhe shumėn e parave prej 10.600 lekė e 250 eurosh.

  Gazeta Shqip
  #VamosArgentina

 17. #37
  CG Artist,Skenograf Maska e gerland
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eshte e kot te diskutohet
  Trafiku droges, droga etj etj ska per tu luftuar kurr sepse se lufton dot nje sindrome te tille.
  Ekonomia na meson ku ka kerkes ka edhe treg, kshu qe eshte shume me e llogjikshme te bejme sic e ben gjith bota, te lehtat te lejohen ode te durohen edhe te rendave te luftohen.
  eshte e kot te kerkohet shfarrosja totale e tregut te droges ne Shqiperi se ska ndodhur ne asnje vend te ketij globi qe te ndodhe te ne, me pozitivja do te ishte nje rruge e mesmet po
  politika jone nuk shquhet shume per arritje te tilla.
  G

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Si mund tė ulet ndikimi grek nė shqipėri ?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
 2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 3. Kryepeshkopi Anastas ende pret nėnshtetėsinė shqiptare
  Nga Arrnubi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 130
  Postimi i Fundit: 19-08-2009, 07:39
 4. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
  Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 18:26

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •