Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Rosela: “Dhuroni Sa Mė Shumė Dashuri”

    Rosela Gjylbegu, e cila sė fundmi ishte pjesė e festivalit "Kėnga Magjike", vjen nė njė intervistė ekskluzive pėr teksteshqip.com. "Rri me mua" titullohet kėnga me tė cilėn Rosela u prezantua nė natėn finale tė kėtij festivali dhe na rrėfen gjithēka rreth prapaskenave tė eventit si dhe pėr 2 ēmimet qė ajo rrėmbeu. Rosela gjithashtu do tė jetė aktive nė muzikė edhe gjatė festave tė fundvitit. Pėr mė shumė detaje na i tregon vetė Rosela nė intervistėn mė poshtė...

    TeksteShqip: Rosela, jeni paraqtiur sė fundmi nė festivalin Kėnga Magjike me kėngėn "Rri me mua". Na tregoni pak emocionet e natės finale?

    Rosela Gjylbegu: Kisha shumė emocione sigurisht, mora ēmimin "Balada mė e mirė" dhe jam shumė e lumtur, u prita mirė nga publiku, mesazhet dhe urimet vazhdojnė akoma edhe sot kėshtu qė mendoj qė ia kam arritur qėllimit tė transmetoj emocionin e kėngės ashtu siē duhej duke depėrtuar nė zemrat e tė gjithėve.

    TeksteShqip: Morėt edhe ēmimin e tretė, ju afruat shumė ēmimit tė parė. Mendoni se meritonit mė shumė dhe sa jeni ndjerė e vlerėsuar nga kolegėt?

    Rosela Gjylbegu: Unė mendoj qė s'kam ēfarė tė them mė tepėr, kolegėt e thanė mendimin e vlerėsimin e tyre, unė jam e kėnaqur dhe siē e kuptuat unė kisha votuar maksimalisht pėr dy kėngėt e vendit tė dytė e tė parė.

    TeksteShqip: Mos ndoshta fakti qė kėnga juaj u prezantua e fundit nė fazėn e parė tė festivalit tek "E diela shqiptare", ka ndikuar qė kėnga tė mos ketė kohėn e duhur pėr tė rėnė nė sy dhe pėr tė reflektuar?

    Rosela Gjylbegu: Jo nuk e mendoj tė jetė kjo arsyeja, ka pasur kohė mjaftueshėm pėr tu dėgjuar kėnga mendoj qė ėshtė ēėshtje shijesh mendimesh.

    TeksteShqip: "Rri me mua"e punuar nga Adi Hila, ka qenė thjeshtė inspirim apo ka dicka nga jeta private dhe kush ishte ėngjėlli tė cilit ja dedikuat ēmimin "Best Baladė" nė natėn finale?

    Rosela Gjylbegu: "Rri me mua" ėshte njė baladė ku e gjejnė vetėn tė gjithė, dėshira jonė ishte tė bėnim njė kėngė qė tė godiste emocionalisht dhe mendoj se ky emocion u transmetua qė me daljen time tė parė. Ėngjėlli im ėshtė babai im qė nuk jeton mė, ai mė mbron nga lart dhe ia dedikoj atij ēdo gjė qė unė bėj.

    TeksteShqip: Cilat do tė jenė projektet e ardhshme tė Roselės pas Kėngės Magjike? Keni vendosur tė vini me kėngė tė re, me klip tė ri...?

    Rosela Gjylbegu: Momentalisht kam ngarkesė koncerte e aktivitete sepse ėshtė fundviti, me fillimin e vitit tė ri do konkretizoj e organizoj projektet e planet qė kam nė mėndje.

    TeksteShqip: Po pėr festat e fundvitit i keni rezervuar data e koncerteve akoma, apo keni vendosur ti festoni tė gjitha me familjen?

    Rosela Gjylbegu: Deri me 31 kam shumė aktivitete, koncerte, por natėn e ndėrrimit tė viteve kam zgjedhur tė rri pranė familjes sime.

    TeksteShqip: Rosela, jeni nga ata persona qė rrallė herė prononcoheni pėr jetėn private. A mund tė na tregoni pak si ėshtė Rosela nė kėtė drejtim?

    Rosela Gjylbegu: Kam zgjedhur tė mos prononcohem sepse mendoj qė jeta private ėshtė e shenjtė dhe s'dua tė shprehem, uroj qė tė gjithė e mirėkuptojnė kėtė gjė sado qė janė kurioz e duan tė dinė mė tepėr.

    TeksteShqip: Keni marrė pjesė disa herė nė festivalin e fundvitit nė RTSH. Ēfarė mendimi keni pėr kėtė festval dhe a do tė merrni sėrish pjesė, dhe pse jo tė zgjidheshit pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė nė Eurovision?

    Rosela Gjylbegu: Unė kam marrė pjesė shumė herė, jam vlerėsuar disa herė me ēmime tė rėndėsishme, e kam pėrjetuar njėherė eksperiencėn e Eurovizionit me Anjeza Shahinin nė vitin 2004 dhe nuk ėshtė se kam ndonjė kuriozitet sepse e kam provuar atė ndjesi edhe pse jo drejtė pėr drejtė, mendoj qė ka kohė pėr gjithēka, atje shkohet me njė kėngė qė e meriton jo me planifikim.

    TeksteShqip: Rosela, kur do tė kemi nė treg njė album muzikor nga ju?

    Rosela Gjylbegu: Kėtė s'di ta them sepse tashmė nga qė ēdo gjė blihet online ju ka humbur vlera cd-ve nė shitje, por po mendoj tė bėj njė pėrmbledhje me kėngėt e mia pėr gjithė ato qė kanė dėshirė ti kenė.

    TeksteShqip: Rosela, ju falenderojmė shumė qė gjetėt kohė pėr intervistėn. Pėr fund, ēfarė mesazhi keni pėr t'ju dhėnė lexuesve?

    Rosela Gjylbegu: Faleminderit juve pėr dashamirėsinė, ju uroj tė gjithė lexuesve gėzuar krishtėlindjet dhe vitin e ri. I uroj nga zemra ēdo tė mirė nė familjet e tyre dhe shėndet. Dhuroni sa mė shumė dashuri.
    (B.A/Teksteshqip.Com)

    http://www.teksteshqip.com/rosela-gj...lajme_8569.php

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Oktapod - Vizion Plus





    Interviste perballe pasqyres me kengetaren Rosela Gylbegu.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-01-2015 mė 21:31

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    A po pergatitet Rosela per nje pjesmarrje te re ?



    Do ishte bukur se skena ka nevoje per artiste si ajo !

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Jetgjatesi e muzikes se bukur kur kenga kalon emocionet nga skena ne klip .


  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Tek A Krasta Show ne 2014


  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Tek Adi Krasta - " E Diell " , 2017



    3 Kenge Live : "Writing’s on the wall", “Rri me mua”, “Pranvera filloi me ardh’ dhe Margjelo”

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    E mrekullueshme !



  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Magji !


  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Emocion !


  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    A do te sjelle serish nje hit rinor e talentuara Roseline ?



    Kompozimi: Kledi Bahiti
    Vargjet: Zhaku
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 01-08-2017 mė 08:10

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    A do jete rradha e Roselines per te prezantuar Shqiperine ne Eurovizionin e ardhshem ?


  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane


  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    Do ish mrekulli sikur Roselina te ishte Albania ne Eurovizionin e ardhshem! Merre guximin Lulebore e Shkoder Loces!

    https://www.dailymotion.com/video/xxojq5
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-07-2018 mė 12:19

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Rosela Gjylbegu, "etheistja" shkodrane

    E mrekullueshme !



Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Historia e kenges popullore shkodrane & tekstet
    Nga bjanku nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 15-09-2015, 22:36
  2. Njė shkodrane mė shumė!
    Nga Adaes nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 57
    Postimi i Fundit: 16-01-2009, 21:11
  3. Letėrsia humoristike shkodrane!...
    Nga Agim Doēi nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 24-02-2006, 03:44
  4. EDhe nje shkodrane me shume...
    Nga shpirti_i_vogel nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 53
    Postimi i Fundit: 09-12-2002, 06:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •