Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Lulushja Maska e Arbushi
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  147
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Thumbs up Adoleshenca mosha me e bukur

  ERINIK
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 8
  (1/28/02 4:19:32 pm)
  Reply Adoleshenca mosha me e bukur e jetes?
  --------------------------------------------------------------------------------
  A eshte adoleshenca mosha me e bukur e jetes?

  Nje gje e veshtire per tu thene.
  Njerez te ndrryshem kane mendime te ndryshme por megjithate ju lutem lini mesazhin tuaj per kete pyetje?

  NGA:
  ERINIK

  qapkenja
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 4
  (3/1/02 6:05:21 am)
  Reply Re: Adoleshenca mosha me e bukur e jetes?
  --------------------------------------------------------------------------------
  Hi ERINIK !!!!

  Desha te them se adoleshenca eshte koha me ebukur e jetes por ghithashtu edhe e merzise.
  Cdo adoleshent ka mendime te ndryshme per kete ceshtje por per mendimin tim kjo eshte mosha me e bukur edhe neqoftese gabon nuk frenon sepse te pelqen.

  FROM Qapkenja ~#~

  Anxhela
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 1
  (3/4/02 1:12:13 pm)
  Reply Adoleshenca mosha me e bukur e jetes.
  --------------------------------------------------------------------------------
  Per mendimin tim Adoleshenca eshte mosha me e bukur e jetes.
  Jo se e them se jam adoleshente por dhe shume njeres qe e kane kaluar moshen adoleshente kane te njejten opinion. Megjithate cdo njeri ka opinionin e vet.

  Edhe se shume gabojme mesojme nga gabimet tona.

  ERINIK
  Anetar i ri
  Posts: 20
  (3/4/02 3:53:23 pm)
  Reply Re: Adoleshenca mosha me e bukur e jetes.
  --------------------------------------------------------------------------------
  Une jam vete adolishent dhe mua me pelqen adolishenta por gjithashtu mendoni sepse eshte nje koh ku adolishentat duhet te japin vendime qe ato nuk jane gati per.
  Nje nga vendimet me te medha eshte dhe perdorimi i droges.
  Shume adolishent zgjedhin qe ta perdorin por ata nuk e dine qe kjo gje do ti shkaterroj jeten.
  Keshtu qe per shume njerez adolishenca nuk eshte mosha me e bukur e jetes.
  Per mendimin ti eshte me e bukura sepse nuk i kam provuar te tjerat akoma po mendoj se dhe kur ti provoj do te jem me te njejtin medim qe ADOLISHENCA ESHTE MOSHA ME E BUKUR E JETES!!!

  NGA:
  ERINIK

  edlirausa
  Anetar i ri
  Posts: 23
  (3/6/02 11:17:50 am)
  Reply Re: Adoleshenca mosha me e bukur e jetes.
  --------------------------------------------------------------------------------
  ADOLESHENCA!!!!!!!!!!
  Eshte vertet mosha me e bukur e jetes ,kur ti fillon te ndihesh disi i lire dhe ke hyre ne nje bote tjeter nga ajo e femijerise edhe gjera te tjera te presin qe as nuk mund ti mendosh dot.
  Ne kete moshe fillon hapat e para te jetes se vertete dhe problemeve dhe veshtiresimeve qe ajo ka.Ne kete kohe shume adoleshente marrin nje rruge te gabuar dhe shpeshhere eshte e veshtire ta korrigjosh ate. Ne kete moshe duhet te kesh dike qe te te mesoje se c'fare eshte mire dhe c'fare eshte keq sespe ti je aq i pafajshem dhe nuk e kupton dot kete vije ndarese dhe te gjitha gjerat te duken mire ,sepse me ate shpirtin e paster prej femije ti kujton se c'do njeri ta do te miren dhe nuk qe te te lendoje dhe nuk i kupton dot kurthet qe ngrihen mbarapa teje qe te lendojne ate shpirt te pa kalitur.
  Eeeehh kjo eshte bota e vertete ku duhet te ruhesh dhe nga hija jot dhe KUJDES pra mos u merrni me fjalet e bukura qe te tjeret ju thone sepse asnje nuk ta do te miren dhe te te shofi mire kete e them nga eksperienca ime dhe nga ato qe shof dhe degjoj c'do dite.Pra shijojeni kete moshe e cila eshte shume e bukur po vetm kujdes, kujdes mos beni gabime qe nganjehere mund te te kushtojne dhe jeten ose te lene pasoja ne te.


  ILovePejaa
  Moderator
  Posts: 245
  (3/6/02 8:56:32 pm)
  Reply re:
  --------------------------------------------------------------------------------
  edlirausa, cilen moshe e konsideron adolishencen, dhe per cilat gabime po shkruan dhe po na keshillon, kishte qene mire qe me shume ti exploroshe ato gabime, sepse i takoj nje moshe midis adolishentit dhe te rriturit.
  Te gjithe ata qe nuk jane adolishente nuk kane qka te hyn ne kete forum, bile as te lexojne, ju qe e keni kaluare kete moshe nuk keni qka te ktheheni mbrapa, ne "adolishentet" jemi te vetedishem tani, nuk dojme keshilla ahah

  Suksese!

  P.S. Ne kohen e adoleshences percaktohet fati i juaj i metutjeshem, neqofse deshtoni atehere gjitheqka do te shkoj gabim.

  SSALB
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 2
  (3/10/02 4:45:04 pm)
  Reply Re: re: un mendoj........
  --------------------------------------------------------------------------------
  Se Adoleshenca eshe pjesa me e bukur e jetes sepse nuk je femije qaraman dhe nuk je nje i rritur i merzitshem.

  e embla e londres
  Anetar i ri
  Posts: 15
  (4/3/02 11:41:34 am)
  Reply Re: re: un mendoj........
  --------------------------------------------------------------------------------
  Adoleshenca do te ishte mosha me bukur e jetes neqoftese ju do tu mbeshtetni te dicka ose te nji njeri qe do tju ndihmonte me mendimet dhe veprimet e tuaja.
  Neqoftese do te beje cdo gje qe te del perpara pa i ven kufi vetes atehere do te ishte koha me armike e jetes tuaj.
  Pasi do te ishte shkaterruar.

  Edited by: e embla e londres at: 4/3/02 11:43:08 am

  ERINIK
  Anetar i ri
  Posts: 43
  (4/3/02 12:25:58 pm)
  Reply ERINIK
  --------------------------------------------------------------------------------
  Faleminderit per te gjithe mendimet qe ju po jepni persa i perket temes qe une hapa dhe doja te thoja dicka adolishenca ne amerik eshte e merzitshe se nuk ke cte besh.Vetem kinema e molle shkon po ajo e shqiperise aman fluturon aq mire eshte

  NGA ERINIK
  www.erinik.coolhere.com

  BabygirlCa
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 5
  (4/18/02 11:05:16 pm)
  Reply adolescence
  --------------------------------------------------------------------------------
  Adolescene eshte jeta me e bukur e jetes, vertet. Por ne keto vite, ka shume zemra te thyer, pressure, vetevrasje, probleme familarje, drog, shtatezani, dhe tjera, por ka edhe gjera te mire.
  No matter what teenagers go through, most of them still survive, and enjoy their teen life.

  ERINIK
  Anetar i ri
  Posts: 45
  (4/19/02 9:37:47 pm)
  Reply Re: adolescence
  --------------------------------------------------------------------------------
  BabygirlCa aldoleshenca eshte pjesa me e veshtire e jetes sepse duhet te marresh vendime qe nuk je gati per ti mare po ne si aldoleshente mundohemi dhe ja arrim ka nga ato qe nuk mund ta kalojne dot me sukses sipuna atyre te DROGES dhe te AIDS(SIDA)
  Prandaj ndoshta kjo pyetje eshte me e veshtire se sa duket.
  Eshte e lehte te thuash qe eshte mosha me e bukur e jetes po a eshte ama????

  Eliona
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 2
  (4/23/02 8:51:00 pm)
  Reply Re: Adoleshenca mosha me e bukur e jetes?
  --------------------------------------------------------------------------------
  HTML Comments are not allowed

  Eliona
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 3
  (4/23/02 8:54:48 pm)
  Reply Re: Adoleshenca mosha me e bukur e jetes?
  --------------------------------------------------------------------------------
  UUUFFF CPATI KJO

  Eliona
  Diskutant i rregjistruar
  Posts: 4
  (4/24/02 10:23:49 am)
  Reply Adoleshenca mosha me e bukur e jetes?
  --------------------------------------------------------------------------------
  ...OK OK

  Sa inat e kam kete kompjutrin tim. Mi fshiu te gjithe shkrimin qe pata shkruajtur.

  Po filloj nga e para tani. Si kur kam ndonje zgjidhje tjeter.

  Per mua vitet me te bukura kane qene ato te feminise. Nuk kisha as merzitje e as halle. Cdo dite kur vija nga shkolla beja detyrat shpejt e shpejt qe te dilja sa me heret perpara pallatit. Luaja me shoket e shoqet gjithe diten derin nga ora 10 e nates perjashta. Apo kur ikja ke daja e rrija ne maj te catise me gocen e dajes e hanim rrush. Ummmm edhe tani po e shijoj.
  Adoleshenca nuk eshte edhe aqe e bukur per mua. Vetem shkolle, pune, pune dhe shkolle bej. Ne weekends dal neper dyqane se ska ku te ikesh ne vend tjeter. Tre apo kater here ne vit ikim ne plazh. Sa do te doja te isha prape e vogel me lumturi e hare. Amerika ma ka shpif fare. Mezi po pres qe te kthehem serisht ne Shqiperi, sa te maroj kete shkolle se vetem ajo me mban ketu.
  Imagjinata eshte me e rendesishme se sa njohuria
  Einstein

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Eros
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kjo eshte se cmendim kishin njerezit qe vizituan temen qe hapa une ne forumin e vjeter.E shof qe Arberushi e paska hapur dhe ketu.Faleminderit Arberushi!

  Ju lutem lini mendimi tuaj persa i perket temes qe eshte shtruar me siper.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Eros
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume njerez thane mendimet e tyre ne forumin e vjeter.Shpresoj qe ai sukses te vzhdoj dhe ketej sepse me te vertet eshte nje teme shume interesante.Eshte mosha me e veshtir e jetes dhe prap me e bukura.

 4. #4
  anetare
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une jam ne nje mendje me Elionen. Femijerija eshte mosha me e hijshme, e bukur, dhe ajo te cilen do te doja ta pershkroja edhe nje here. Edhe injoranca e femijerise me pelqeu shume.
  pour n'etre pas devot je ne suis pas moins homme

 5. #5
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  adoloshenca jeta me e bukur pa pergjegjesi pa halle qefi qef kohe te bukura.....Lene ime se filloj me kujtimet ene mush 7 kile llafe ktu ma mir po fle sonte naten...

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  35
  Postime
  1,474
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ju lutem flisni shqip .
  teksti qe ishte ne anglisht e fshiva une .

  Alba
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ALBA : 20-10-2004 mė 02:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •