Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Shqiponja me dy krere bota ka plote, por dy identike si pika uji, zor se i ben nena! Kjo mendim me ben qe te jem i sigurt se simboli yne kombetar prej qindra vjetesh,eshte vjedhur pa nje pa dy nga firma braziliane e veshjeve “Cavalera” dhe eshte shnderruar ne simbolin e kesaj firme. Sapo hap faqen e internetit te “Cavalera” ( www.cavalera.com.br ) perballesh me shqiponjen shqiptare e cila eshte vendosur aty shume me mjeshteri te madhe, se ne faqen e Presidentit shqiptar!

    Me pas tek shikon prezantimin e sfilates se re, ne detajet e veshjeve mund te dalloni fragmente te shqiponjes, e cila njekohesisht gjendet edhe ne krye te pasareles apo ne biletat e shfaqjes. Veshjet e stiluara nga kjo firme jane te stilit “street wear” dhe vishen kryesisht nga moshat e reja. Jo vetem qe eshte nje firme e suksesshme ne Brazil, por sfilatat e saj jane me te mirepriturat ne javen e modes ne San Paolo. “Cavalera” eshte krijuar ne fillim te viteve ’90 prej Igor Cavalera ish pjestar i grupit “Sepultura”.

    Qerkinaj.com

    Keta modele i bejne nder flamurit tone kombetar.
    Ndoshta i ka sponsorizuar qeveria.
    Rrofte Berisha.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  2. #22
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Mah, nuk e kuptoj pse jeni irrituar?
    Kte simbol mund ta perdore kushdo, shqiperia as qe njihej para disa vitesh, tani shyqyr qe e njohin europa, edhe disa vende te tjera, ca mendoni se shqiperia eshte ne qender te vemendjes ne bote?
    Bahhh nacionaliste te cmendur.
    Në disa postime flet pa u lënë mundësi anëtarëve të të kthejnë përgjigje, në disa ja fut kot (si ky psh.)

    Si ore mund të përdoret stema e një shteti nga kushdo dhe për çfarëdo?

    Me Shqiponjën dykrenare identifikohet ç'do shqiptar.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  3. #23
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Keta modele i bejne nder flamurit tone kombetar.
    Ndoshta i ka sponsorizuar qeveria.
    Rrofte Berisha.
    Tamam pune qeverie. dhe ne keto vite plot shance, duket qarte qe qeverise i mungojne planet.. afatgjate. E vune flamurin te..gjoksi jo te breckat. Skandal. Fatkeqesisht, mungojne, mungojne planifikimi, qellimi i qarte dhe shfrytezimi i momentit. Qeveria te jape doreheqjen!
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  4. #24
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Kaloi në çështje politike, si thoni ta kaloj nga Aktualitete shoqërore apo Problematika shqiptare?
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  5. #25
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Shqiponja me dy krere bota ka plote, por dy identike si pika uji, zor se i ben nena! Kjo mendim me ben qe te jem i sigurt se simboli yne kombetar prej qindra vjetesh,eshte vjedhur pa nje pa dy nga firma braziliane e veshjeve “Cavalera” dhe eshte shnderruar ne simbolin e kesaj firme. Sapo hap faqen e internetit te “Cavalera” ( www.cavalera.com.br ) perballesh me shqiponjen shqiptare e cila eshte vendosur aty shume me mjeshteri te madhe, se ne faqen e Presidentit shqiptar!

    Me pas tek shikon prezantimin e sfilates se re, ne detajet e veshjeve mund te dalloni fragmente te shqiponjes, e cila njekohesisht gjendet edhe ne krye te pasareles apo ne biletat e shfaqjes. Veshjet e stiluara nga kjo firme jane te stilit “street wear” dhe vishen kryesisht nga moshat e reja. Jo vetem qe eshte nje firme e suksesshme ne Brazil, por sfilatat e saj jane me te mirepriturat ne javen e modes ne San Paolo. “Cavalera” eshte krijuar ne fillim te viteve ’90 prej Igor Cavalera ish pjestar i grupit “Sepultura”.

    Qerkinaj.com
    ket mod e ka kriju max cvalera ne vitin 1995 qe esht shum e preferuar ne brazil sikur D&G ne evrop po une jam 100 perqind i sigurt se esht simboli i jon sepse une jam shpesh ne brazil edhe kam bler shum artikuj te cavaleres po atje se din askush se nga vjen ky simbol po kshtu njohet edhe flamuri jon me shum pse jo

  6. #26
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    mos o shqiptar me origjin ky mer...hajd te blejm nji bluze tani

  7. #27
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin
    Në disa postime flet pa u lënë mundësi anëtarëve të të kthejnë përgjigje, në disa ja fut kot (si ky psh.)

    Si ore mund të përdoret stema e një shteti nga kushdo dhe për çfarëdo?

    Me Shqiponjën dykrenare identifikohet ç'do shqiptar.


    ore po nuk u anku njeri bejn ca ti doj qefi...a esht anku ndonji politikan nga shqiperia jo ateher e perdorin se vetem po u anku njeri dhe boen me gjygj etj etj dhe nuk do i lejohet po pa ankesa vazhdo ai.....
    per mendimin tim nuk esht gje e mire te perdoret por sic shkrujta nuk esht ankuar njeri....
    Ndryshuar për herë të fundit nga Tironcja_BLN : 23-06-2009 më 14:35

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Simboli i shqiponjës me dy koka në flamurin tonë kombëtar
    Nga Albo në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 464
    Postimi i Fundit: 17-06-2023, 04:16
  2. Origjina e Himnit te Flamurit
    Nga Albo në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 22-12-2021, 11:51
  3. KF Elbasani, "TIGRAT VERDH E BLU"
    Nga ClaY_MorE në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 479
    Postimi i Fundit: 04-10-2008, 00:26
  4. Historia ndryshe
    Nga karaburuni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 43
    Postimi i Fundit: 01-07-2005, 09:53
  5. Abaz Ermenji
    Nga Eni në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 12-03-2003, 14:11

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •