Close
Faqja 4 prej 77 FillimFillim ... 234561454 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 1523
 1. #61
  larguar
  Antarsuar
  11-09-2006
  Postime
  535
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  leci, ajo c'ka kam shprehur ne postimin me lart, tregon se cfare eshte dashuria, me nje fjal,
  "asnje tjeter nuk mund te me bindi per dashurin se cfare eshte vec personit te zemres".... pra kjo eshte dashuri, ne nje far menyre....


  Faleminderit per sygjerimin  Te pershendes!
  Ndryshuar pr her t fundit nga shefqeti11 : 28-04-2007 m 16:02
  Kristal...
  ..E bardh...
  ..Q m mban gjall!

 2. #62
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2007
  Postime
  86
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ska Gje Me Te Bukur Ne Kete Bote Se Dashuria E Paster......

 3. #63
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime

  Question

  Citim Postuar m par nga JM
  Ska Gje Me Te Bukur Ne Kete Bote Se Dashuria E Paster......
  A ekziston ne te vertete kjo dashuri per te cilen ti flet,apo eshte dhe ngelet thjesht nje ilizion_
  "Carpe Diem"

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  dashuria asht si dera e rrymes me shum kw...por ne ket shkrun rrezik mos hyn e mos prek ne dashuri ste run askush ...po te kapi te mur .....dreqi a shefqeti 11 se di ....
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 5. #65
  Cobra1 Maska e Cobra1
  Antarsuar
  18-01-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  289
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Dashuria eshte te ndihe i qet ,te jetosh i lumtur ,te qendrosh gjitmon i fresket

  te jetosh i pa mvarur nga askush, ti perkasish vetem zemeres qe ju sjel ngrohtsin,ta ndiesh ate me shpirt ,

  Te rrahi zemra ne cdo minut te saj ,Te shijosh Lumturin e vertet .

  Dhe te kuptosh gjithmon gjuhen e DASHURIS

  Faleminderit Borshi ne emigrim A Lleshi

 6. #66
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Dashuria Eshte Dashuri

 7. #67
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Cobra1
  .

  Dhe te kuptosh gjithmon gjuhen e DASHURISE
  Eshte shume e veshtire te kuptosh gjuhen e dashurise dhe jo gjithmone ajo kuptohet nga te dyja palet.
  Na duket se e zoterojme gjuhen e saj po ne te vertete jemi te germat e para te alfabetit.......
  Sa mire dhe sa bukur do te ishte qe te flisnim te gjithe me gjuhen e dashurise...sa mire do te kuptoheshim te gjithe...cfare bote e mrekullueshme do krijohej.......nje bote e cila per ne eshte per momentin vetem nje enderr e paprekshme.
  "Carpe Diem"

 8. #68
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-03-2007
  Vendndodhja
  gjakov
  Mosha
  33
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dashurija eshte plag se nuk sherohet ajo eshte sikur zjarri pa drunj

 9. #69
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2007
  Postime
  86
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dashuria eshte magji,brenge e thele edhe mall.
  si nje prush te djeg ne gji eshte ndjenja me e rralle.
  eshte enderr edhe shprese
  pas te vjen ne cdo hap
  eshte si dielli ne mengjes
  qe erresiren ndjek me vrap.
  eshte enigma me e madhe
  sa e thjeshte aq e veshtire
  si burimi lart ne male
  si nje pus ne shkretetire

 10. #70
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-04-2007
  Vendndodhja
  under the sun
  Postime
  1,288
  Faleminderit
  5
  9 falenderime n 7 postime
  Po per ju cfare eshte dashuria?[/QUOTE]

  E ke parasysh filmin 50 first dates?

  Ajo per mua eshte dashuria, te sillesh gjithmone sikur eshte dita e pare qe e takon, ta besh cdo dite per vete me menyra te ndryshme, ta puthesh cdo dite sikur te jete hera e pare. Pra cdo dite konsideroje sikur te jete dita e pare.

 11. #71
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga gesti_7
  Po per ju cfare eshte dashuria?
  E ke parasysh filmin 50 first dates?

  Ajo per mua eshte dashuria, te sillesh gjithmone sikur eshte dita e pare qe e takon, ta besh cdo dite per vete me menyra te ndryshme, ta puthesh cdo dite sikur te jete hera e pare. Pra cdo dite konsideroje sikur te jete dita e pare.[/QUOTE]

  Do te ishte vertet e mbrekullshme nese do te ishte dashuria gjithmon si ne diten e pare.Mendoj se ajo ndryshon gjithmone ne vartesin tone.Shpesh thuhet se mbas martses dashuria sikur venitet .A eshte e vertet kjo?Apo mos ne martes dashuria ndryshon dhe mer formen e saj me te plote ku me shume mbizoteron ndjenja e pergjesise?
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 12. #72
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  asgje me shume se fjalet magjike : te dashuroj dhe bashke pergjithmone,te kristalizuara ne vepra !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 13. #73
  The Daywalker Maska e Dageus
  Antarsuar
  08-02-2007
  Vendndodhja
  NYC
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ai/Ajo qe e di me siguri te na thote edhe ne te tjereve lol.
  Not ready to make nice!!!

 14. #74
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-04-2007
  Vendndodhja
  under the sun
  Postime
  1,288
  Faleminderit
  5
  9 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga bebushja

  Do te ishte vertet e mbrekullshme nese do te ishte dashuria gjithmon si ne diten e pare.Mendoj se ajo ndryshon gjithmone ne vartesin tone.Shpesh thuhet se mbas martses dashuria sikur venitet .A eshte e vertet kjo?Apo mos ne martes dashuria ndryshon dhe mer formen e saj me te plote ku me shume mbizoteron ndjenja e pergjesise?
  Qe venitet nuk do te thosha por ka nje transformim te saj pas martese sepse kerkohet nje pergjegjshmeri e larte per te hedhur ate hap dhe nqs me pare ti jetoje per te dashuruar pas martese ti nuk mendon me vetem per vete por ke pergjegjesi edhe per personin tjeter. Pra nqs ne fillim luftoje per ta bere per vete njeriun qe do me vone lufton per ta mbajtur te lumtur ate njeri. Do doja te beja nje analogji me nje ligj ne fizike. Energjia as nuk lind as nuk zhduket ajo thjesht transformohet. Keshtu eshte edhe me dashurine mendoj une, ajo thjesht transferohet nga nje person te tjetri dhe mbas martese nqs e ke degjuar apo provuar ne pergjithesi venitja ndodh pas lindjes se femijes se pare.

 15. #75
  i/e regjistruar Maska e Sara_S
  Antarsuar
  28-03-2007
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Dashurija eshte bare qe sheron---------nese din ta kultivosh
  Dashurija eshte helm qe helmon---------nese e anashkalon

 16. #76
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Sara_S
  Dashurija eshte bare qe sheron---------nese din ta kultivosh
  Dashurija eshte helm qe helmon-
  Me pelqen kjo pergjigje....
  Nje krahasim midis dhimbjes dhe sherimit,te mires dhe te keqes,fatkeqesise qe krijon ajo dhe lumturine qe sjell..........
  Kjo eshte dashuria!
  "Carpe Diem"

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e Anita07
  Antarsuar
  02-05-2007
  Vendndodhja
  Po jetoj ketu
  Postime
  114
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te thash Te Dua
  ti me mohove
  Te thash gjithqka je per mua
  ti me harrove

  Ta dhash buzeqeshjen
  ta dhash gezimin
  Ti fala puthjet
  ma tregove trishtimin

  Prej teje mesova dashurin
  prej teje mesova gezim
  Un te dhash lumturi
  ti me ktheve me tradheti

  Te fundosa thell ne zemer
  permbi te vendosa Gur
  qe te mbetesh aty gjith
  te mos dalesh kurr

  Po ironija jote ishte me e fort
  guret prej teje i heke
  Nga zemra ime pa deshir
  dole dhe u trete...

  Un provova te harroj
  kujtimet me gur ti mbuloj
  tjetri me ngushelloj
  provova ta dashuroj

  Kujtova se jeta morri rregull
  deri diten qe ti u ktheve
  me fjalet e tua prekese
  Guret prap i theve....

 18. #78
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Te dashurosh do te thote te dush nje tjeter me shum se veten.

 19. #79
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ximi_Te
  Te dashurosh do te thote te dush nje tjeter me shum se veten.

  Nuk mund te dashurosh dike tjeter,kur ne rradhe te pare nuk do veten!!
  Cfare dashurie mund ti japim tjetrit kur nenvleftesojme veten tone?..
  Mund te duash ne permasa te barabarta po jo me teper se vetja!

  respekte
  "Carpe Diem"

 20. #80
  Wy f tħ wņ Maska e _Elena_
  Antarsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Me pyet nqs mundem,nje menyr te gjej
  dashurin te shpjegoj
  jane fjalet shume te varfera
  qe te thon te gjitha ato...
  qe une deshiroj te jetoj

  Dashuri eshte te qash, te kesh dhembje
  Tek tjetri te japesh ate qe kerkon
  Dashuri eshte,dashuri,caste
  Ne syt e botes pictura femijesh

  Zemra jote reh
  Mendja jote ndalohet..
  shenjat e para te dashuris
  Jeton ne bote te mbyllur
  e cila ka vend vetem per dy
  Ndihesh ftohte ne dark...

  Te qendrosh nuk mundesh...
  te verteten te shikosh
  mos vall dashuria eshte nje genjesht?!
  Nje gezim i momentit
  ndrycimi i nje shkendije
  eshte ajo qe ndjejn te tjeret per mua?!

Faqja 4 prej 77 FillimFillim ... 234561454 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria sht virtyti m i madh
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 2. Koncepti i Dashuris Kristiane
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 3. Dashuria rilind do dit
  Nga Xhuxhumaku n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
 4. Lumi i zjarrt
  Nga Matrix n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2005, 07:04
 5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
  Nga Klevis2000 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 15-02-2005, 11:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •