Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
 1. #1
  In Flames Maska e dimegeni
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Göteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Ngjarje te verteta

  Po prisja trenin ne platforme dhe pash nje djale te irrituar qe po i binte me shkelm makines me ēokollata dhe shante:
  -C'fare ke me ate i thashe?
  -Po ja ,une i fus ēokollata dhe kjo s'po me kthen leke-ma ktheu
  ???!!!
  Kam njohur nje djale para ca kohesh dhe dola nje dite,kur ketij iu fiksua se po na ndiqnin po se perse nuk e mora vesh.Po ecnim rruges dhe me tha se ja ku eshte ai qe po na ndjek,kthej koken asnje gje e dyshimte,hypem ne tren prape me tregoi nje njeri tjeter dhe me tha se po na ndjek,ai ishte per qejf te vet.Pas nje ore u futem ne pub kur ky prape :
  -ja ku eshte ai qe na ndjek
  kthej koken dhe shoh njerin me mjeker nuk mu durua po i thashe:
  -o burre i dheut po ai tjetri s'kishte mjeker kurse ky ketu ka
  -epo e ka vene mjekren per tu maskuar-ma ktheu ??!!
  takoj nje njeri qe e kam njohur rastesisht dhe bejme rrugen bashke kur ky kthen koken hutohet dhe i bie shtylles
  -c'pate-i thashe
  -shife njate aty-me tha
  shoh ne drejtimin qe me tregoi dhe shoh nje goc punk-iste me veshje shume ekstravagante floket e lyera dhe te ngritura si indianet
  -po lere c'te prishi pune-i thashe
  -jo bre te ishte kjo ne Zallbastar do ti kisha qellu me ēifte vallahi-ma ktheu???!!!
  Discover me like emptiness.......

 2. #2
  MiStReCe^BR Maska e KaMeLaaa
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  FoRuM hihihi ;)
  Postime
  184
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Histori e vertet BR

  Ishte nje dite e bukur shkolle dhe SweeT_AlbgirL ishte ne oren e gjimnastikes jashte ne oborrin e shkolles duke luajtur volejboll. Pervec klases se fiskultures ishin dhe disa klasa te tjera ne oborr qe kishin ore bosh dhe midis tyre ishte edhe KACAKU. Dringggggg .... bie zilja dhe mesuesja i kerkon SweeT_AlbgirL te coje rrjeten e volejbollit ne palester. KACAKU si cdo mashkull qe vdes per femra na rrinte tek dera e palestres dhe shqyente syte duke pare vajzat qe hidheshin e shqyenin kembet mbi kaluc hahaha.... SweeT_AlbgirL mblodhi rrjeten edhe pa qene e kujdesshme la disa tela te rrjetes te vareshin nga mbrapa dhe filloi te merte zvare pas saj rrjeten...Cupka sa hyn tek dera e palestres rrjeta u rendua dhe degjon disa heyyyy heyyyyy nga mbrapa ... kur kthen koken cte shikojjj ... KACAKU po i bridhte nga mbrapa se telat e rrjetes i kishin kapur lidheset e panatallonave qe i vishte edhe dy here sa size qe mban rregullisht... sweet_albgirl pa vemendje terhoqi rrjeten me forte dhe.... oopssssss ohhhh nooooo my Goddddd.... KACAKUT I DOLEN BREKET E BARDHA PREJ PLEQSH ...


  Pergatiti:
  KaMeLaaa & Phaty_Girl

  Interpretuan:
  SweeT_AlbgirL& KACAKU

  p.s. guys harrova this storyyy is trueeeeee...... oopssss

  Po, dhe Hana do t'a dije
  Edhe Dielli do t'ket pa
  Se per qark ksaj rrokullije
  Si Shqypnija 'I vend nuk ka

 3. #3
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  38
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Hahahahaha

  Moj Kamela edhe kete e the?!
  Po te parat ishin te verteta ti paska thene me perpikmeri ajo,po ama nuk me doli gje ne shesh se e kapa menjehere une dredhine
  Lere aman se na kujtove shkollen e mesme,kam nostalgji.

 4. #4
  MiStReCe^BR Maska e KaMeLaaa
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  FoRuM hihihi ;)
  Postime
  184
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  :p

  Po mire ti tani kacaku me njeh mua une jam nje qe... loool dhe doja ta beja pak qimen tra edhe ti aman.. nejsee looool .. here tjeter do tregoj ato gjerat e tjera... si psh kur shiheshim nga dritarja looooool dhe i buzeqeshnim njeri tjetrit ...hahahhaa nejsee se na dolen te fshehtat por prak te kam pas komshi te bukur :P see ya

  Po, dhe Hana do t'a dije
  Edhe Dielli do t'ket pa
  Se per qark ksaj rrokullije
  Si Shqypnija 'I vend nuk ka

 5. #5
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kamela vetem beracit dine te tregojne istorira te tilla

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2002
  Vendndodhja
  PHILLY BABY
  Mosha
  36
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Histori E Vertet Nuk Ju Genjej

  Ishin disa njerez ne nje varrim mirepo ate dite binte shi kshu qe shume njerez kishin cadra kjo histori i ka ndodhur nje personi te lagjes time.Vene ne varrim keta pas varrimit po dilnin njerzit nga autobuzi duke qare e kini vete parasysh ju si behet ne varrim lote e qurre behen te gjith e mire del nje tuf me gra aty dhe njera nga keto grate mbeti pake pase kur doli nga autobuzi dhe i thone keto te tjerat he moj filanka pse nuk po vjen c'fare ke? i thot kjo ja se ku me ka ngecur bishti i cadres kur kthen koken kjo shikon te birin e botes ja bente o shoqe po ngavash moj o shoqe po ngavash qe thoni ju i kishte ngecur bishti i ēadres kesaj te zinxhiri i pantallonave te birit te botes po kjo nuk po shikonte nga pase po vetem terhiqte cadren forte ja shqeu pantallonat te birit te botes ne mes te varrimit ne kulmin e merzis njerzit filluan te qeshnin pa ze njerzit se ju vinte zore po dhe te qeshuren nuk e mbanin dot ama.
  Gjeja qe preferoj me shume eshte te fle gjume, se vetem atehere jam njeri i urte.

 7. #7
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Meqenese sic duket ky qenka kendi i historive te verteta, po e them edhe une nje te tille:
  Nje shoku im tepelenas po me tregonte nje dite per nje xhaxho nga Tepelena te quajtur Omar. Njerezit e therrisnin "xha Mari". Ky xha Mari qe thoni juve ishte kampion per mashtrime por nga ato mashtrimet qe te bejne per te qeshur dhe s'u merr dot inat.Gjate luftes se dyte boterore Mari ishte internuar ne nje kamp perqendrimi ne Gjermani dhe tregonte gjithmone me zell nje histori nga lufta.
  Historia sipas Omarit:
  " Qe thoni ju more djema, kur kam qene une i internuar nje here kishte ndeshje futbolli Gjermania me Angline. Ndeshja ishte 3-0 ne favor te Anglise dhe Hitleri po cmendej nga inati. Njeri nga ata oficerat e tij i thote qe keshtu e keshtu kemi nje te internuar nga Shqiperia qe eshte i mire ne futboll. Dhe Hitleri urdheroi e erdhen,me moren, me veshen me kostum (as ne dasmen time s'jam veshur me kostum). Me futen ne zyre te Hitleri gjate pushimit dhe ai me pyet:
  -Ti je Mari nga Tepelena?
  -Po, une jam.
  -I biri i Cicos?( e ema e Omarit)
  -Dora vete.
  -Degjo si eshte puna. Po humbasim ne ndeshje.Po do qe te te lirojme nga kampi hyr dhe rregullo rezultatin.
  Hyra dhe une ne ndeshje dhe per cerek ore e cova rezultatin 3-3.
  Kur mbaroi ndeshja erdhen ata oficerat e me moren e me cuan prape te Hitleri.
  -Degjo tani Mari qe te te leshojme neve duhet te besh edhe nje pune tjeter.
  -Pa he fol.
  -E shikon kete aeroplanin ketu? Ai eshte i ngarkuar me bomba. Merre dhe shko hidhi bombat ne Krete.
  Nisem dhe une ,hodha bombat ne Krete dhe me te kthyer pashe qe kisha dhe pak benzine.Thashe te hidhem pak nga fshati te shoh se c'ben mema. Kur i afrohem fshatit shikoj qe mema ishte ne buze te lumit duke lare rrugica.I fola:
  -O meme.
  Me njojti.
  -Mari , ti je?
  -E, une jam.
  -Po c'do aty? Hajde poshte.
  -Ja sa te coj nje cike kete aeroplanin dhe erdha.
  Vajta,e cova dhe keshtu me liruan.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jonian : 19-05-2002 mė 15:34
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 8. #8
  i larguar Maska e glaukus 001
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Arrow peshku i vogel elektrik

  U pa puna po e hap edhe une "thesin" pra
  (Kete ngjarje ma ka treguar nje shok, po e quaj Gimi)

  Ishte koha e komunizmit dhe ne Shqiperi skenat me erotike ishin ato ... me perqafim. Kuptohet qe edhe per kete ish gjetur dermani duke pare sidomos nje stacion jugosllav, qe transmetonte cdo te premte te famshmin Elektrik Blu.
  Gimi ngrihet nje te premte vone se kish vendosur ta shihte kete "emision" dhe ne mes te erresires shkon ne kuzhine dhe i afrohet televizorit me kujdes qe te mos zgjonte njerezit e tjere te familjes.
  Kur po behej gati te shtypte butonin e ndezjes ... degjon nje ze te njohur nga pas :
  "Ulu ulu , s'ka fillu akoma! Pse une ca po pres ketu ?!?
  Ishte ... i ati... .

  ----------
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga glaukus 001 : 30-06-2002 mė 03:20

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e dennisi
  Anėtarėsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  london
  Mosha
  39
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kjo eshte edhe e vertete!?
  ne angli kishin ardhur 2 te rinj nga vlora edhe ishin rregjistruar si kosovare, ne pyetje edhe siper i pyesin se sa eshte prizreni larg nga prishtina duke mos ditur gje i thote njeri!?
  70 km, jo thone ata eshte 35 km..
  epo vajtje ardhje thashe une....
  ju pershendes dhe ju dua te gjithve me shume ata qe jane te sjellshem dhe me kulture....

 10. #10
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ja mer parate mafia

  Nje djal qe punonte ne itali.....

  Punonte ky i shkreti dite per dite pa pushim, por spo kursente dot sa ti blinte priderve nje shtepi te re se po u binte catia edhe po i zinte brenda.

  Prinderit e shtynin te punonte edhe ky i shkreti pune shpi, shpi pune. (po ama kishte nje ves te keq dilte darkave neper fundjave ne diskoteka edhe i bente paret leng rushi)

  Ne tel:

  Prinderit: - PO ku je erej aman po cben se i mbaroi shtepite e reja filani i mbaroi shtepite e reja fisteku...(po ti or cun)
  Djali: - Po une punoj por ketu ne itali punon sa punon mer leke ama te vjen mafia edhe ti mer te enjte te premte te shtune edhe te diel...
  Prinderit: Aman te keqen jepja mafies vetem ty te kemi mire me shendet
  ----------------------------------------------------------------------------------


  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Ypsilanti Twp, MIēigan, SH.B.A.
  Mosha
  55
  Postime
  226
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nji kosovar nga kta t'luftės, ktu n'Amerikė e ngiste kerrin, por anglisht nuk dite fare. Gruja i kishte punu msuse anglishtje n'Prishtinė. Nejse.. Nji ditė e nalo polici se kishte kthy gabim. U munote gruja ktij me i spjegu policit se nuk e vum re tabelėn. Ky i bėrtiste grus: Thuj moj t' drejtėn, unė ktu kthej pėrditė. Keka budall krejt ky.
  *****
  Pėr tė gjitha trojet Shqiptare nėn njė tėrėsi Shtetėrore Shqiptare, t'i shkrijmė ēdo energji!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Ypsilanti Twp, MIēigan, SH.B.A.
  Mosha
  55
  Postime
  226
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ishte njoni n'katun tem, Ceni. Ky u bo kryetari PD-sė pėr katunin se kishte nji nipin e vet t'arratisėm. Dhe u bo antisocjalist i tėrbum ky. Nji dite ishte n'pazar n'Rrogozhinė. Pėr fat kishte nalu Cekja e po pite i shishe birrė me ca ēuna venali aty. Kur... shofin Cenin. I thun Cekes: Do e lujm i ēik kte. Dhe i tregojn se kush o Ceni. E thrrasin Cenin tė pij edhe ai birrė. E prezantojn Ceken si i delegum nga Sala. I thot Cekja Cenit: Kam ardh me porosi tė Salės vetė, do i shporrim kta socjalistat e ***** qė jan ulur kėmbėkryq nė pushtet kėtu nė Rrogozhinė. Ceni krekosej e i dukej vetja person me rėndėsi. Imagjino:
  Ceni nuk kishte as televizor n'shpi e as ja kishte idenė tė dinte kush ishte Cekja. Unė po ju them:
  Ēa kan qen aty jan dhi gazit, masi majtėn serjozitet kur fliste Cekja.
  Pėr tė gjitha trojet Shqiptare nėn njė tėrėsi Shtetėrore Shqiptare, t'i shkrijmė ēdo energji!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Ypsilanti Twp, MIēigan, SH.B.A.
  Mosha
  55
  Postime
  226
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Aman ere aman!

  Shkon njė fierak nė Bllacė -1999.
  E marrin nė intervistė ata tė krimeve tė luftės:
  -Ha mori shkipe, a t'ka munue shkjau, a t'ka myt a t'ka pre, a?
  -Opo leri ato ti e po do beni gje ju ere, se na i dogji shtepitė tė tėra serbi, ere. Ēa thua ti e ēa thua ere.
  Pėr tė gjitha trojet Shqiptare nėn njė tėrėsi Shtetėrore Shqiptare, t'i shkrijmė ēdo energji!

 14. #14
  i larguar Maska e glaukus 001
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ne nje fshat verior te Shqiperise para ca vitesh nje shoqate solli ndihma ne ushqime e veshje. U mblodh fshati dhe kreret e komunes vendosen qe cdo familjeje ti jepej nja sasi e barabarte ushqimesh dhe disa rroba.
  Nja familje hapi pakon e rrobave qe u kish rene dhe mes te tjerash kryefamiljari gjeti edhe 1 pale xhinse te perdorur. I provoi dhe pa se i binin tamam por ndjeu se kish dicka ne njerin xhep.
  Futi doren dhe duke germuar ne xhep gjeti disa copa letrash dhe nje pasaporte shqiptare !!!
  Pasaporta i perkiste kryetarit te komunes.
  Te nesermen kryefamiljari shkon dhe takon kryetarin e komunes (mori te mbeshtjelle me leter edhe xhinsat e pakos ) dhe i thote : "Une e di qe jam n'gjendje te keqe po jo aq sa me te lane edhe ty zhveshun !" - dhe i zgjat pakon e ja le ne dore.  ####################  Kjo e dyta ka ndodhur ne 1 disko te Tiranes.
  Ne mes te muzikes techno dhe kercimit te shfrenuar ... ikin dritat. Disa vajza filluan te bertisnin , por me teper nga frika e qejfi se nuk po i prekte njeri aq shpejt jo.
  Pasi qetesohen pak ulerimat degjohen 2 veta qe flasin me te larte :

  - O Nardi , dora jote eshte kjo e ?
  - Pse ti Mandi qeke ?!?!?

  ... kuptohet qe plasi e qeshura ...
  Ndoshta ju thoni se po benin shaka po kur erdhen dritat nga gjeneratori ata akoma po shikonin njeri-tjetrin te habitur !


  ###

 15. #15
  i larguar Maska e glaukus 001
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Arrow

  Kur "u hapen" ambasadat ne kohen e prag ndryshimeve demokratike , dihet qe 1 pjese shqiptaresh vershuan ne to per te realizuar me ne fund endrren per te pare boten perendimore.
  Ne ato dite tronditese disa persona biles edhe nderronin ambasada duke kaluar nga njera tek tjetra ne perpjekje per te vendosur se kush ishte shteti qe ia vlente te shkoje.
  Nje pasdite vone, ne ato dite, nje burre rreth te 60-ve u ngjit me nxitim ne hekurat e larte rrethuese dhe u hodh me shpejtesi ne oborrin e asaj ndertese te bukur.
  Polici i sherbimit por edhe disa kalimtare u befasuan nga akti i atij burrit dhe per ora te tera mezi ia mbushen mendjen se ajo ndertesa nuk ishte ambasade por Ministria e Arsimit !!!!!


  ###########################

  Ngjarje nga koha e diktatures

  ##########################


  Ne Kombinatin Tekstil ne Tirane rreth fundit te viteve '80 filloi te behej problem zhdukja e shume artikujve qe prodhoheshin aty.
  Nje dite, papritur, u mor nje vendim i befasishem : bashke me rojet meshkuj tek dera e Kombinatit vendosen edhe 1 grua qe filloi te kontrolloje ne trup grate punetore qe mbaronin turnin.
  U mor vesh se disa punonjese vinin ne pune te veshura normal dhe shkonin ne shtepi me nga 3-4 pale te mbathura apo disa kanatirere ne trup !
  Eh, atehere thuhej : ata bėjn' sikur na paguajnė ne bėjm' sikur punojmė.
  Kurse ne veri pyesnin : He mor a i ke nimua na ifie rrogs ?


  ##################  Menyra me e rafinuar per te vjedhur vaj nga nje fabrike, i takon patjeter nje punetori , i cili sillte cdo dite ne shtepi 2-3 litra vaj.
  Si e merrte?
  E fuste vajin ne tubat bosh te trupit te bicikletes , te cilat i kish pastruar e pershtatur per kete qellim te ri .


  ####################


  Nje tjeter punonte ne Fabrike te mishit dhe mqs gjate veres nuk ke shume rroba ne trup eshte e veshtire te fshehesh gje ne trup.
  Per kete njeri bleu nje kapele republike (disa perdornin radio Iliria ) dhe ... fusnin mish e sallam aty.
  Nje dite pyeten te atin e atij personit me kapele republike, dhe i thane se si ia cote cuni tek Fabrika .
  I ati tha : Qe kur vuni kapelen ēuni, kena fillu me e kap veten, njisoj si n'dimėr !


  ###
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga glaukus 001 : 12-08-2002 mė 02:36

Tema tė Ngjashme

 1. Lufta III boterore dhe fundi i botes (1)
  Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 13-04-2018, 12:36
 2. E vėrteta e betejės sė Mushqetasė
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-11-2006, 10:43
 3. E verteta
  Nga hope31 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-09-2006, 12:38
 4. E vėrteta shqiptare nė jetimoret greke
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-01-2004, 01:31
 5. Ngjarje te verteta 2
  Nga Pellazgu nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-08-2002, 01:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •