Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e miri uk
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si i pa shprese ndihem

  mirdita te gjith forumisteve.Kam nje shokun tim vuan prej 4 muajsh nga stresi .ai eshte deshperu per dycka qe ka nodh e cfar behet nuk cbahet gjenja e ti eshte shum e rend spo mundet te harroj dot ate gja .duket si ipa shpres dhe i duket qe jeton kot sdon te flas don te rrij vetem shtri thot ska rrug tjeter vec mos te jetoj tjeter spo beson ma as kund ka psikolog po spo gjen kush mun ti bej mir .nuk flin pin cigare shum punen e kalan kishte pun shum te mir .per ate eshte fundi ,pose di si te dalin nga kjo gjenje .eshte mosh mbi 30 .ju lutem me jepni ca mendime sa ma efektive

 2. #2
  e rregjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2009
  Vendndodhja
  ne mes te oqeanit drejt lirimit shpirteror ne kerkim e qetesise shpirterore
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb

  Citim Postuar mė parė nga miri uk Lexo Postimin
  mirdita te gjith forumisteve.Kam nje shokun tim vuan prej 4 muajsh nga stresi .ai eshte deshperu per dycka qe ka nodh e cfar behet nuk cbahet gjenja e ti eshte shum e rend spo mundet te harroj dot ate gja .duket si ipa shpres dhe i duket qe jeton kot sdon te flas don te rrij vetem shtri thot ska rrug tjeter vec mos te jetoj tjeter spo beson ma as kund ka psikolog po spo gjen kush mun ti bej mir .nuk flin pin cigare shum punen e kalan kishte pun shum te mir .per ate eshte fundi ,pose di si te dalin nga kjo gjenje .eshte mosh mbi 30 .ju lutem me jepni ca mendime sa ma efektive
  pershendetje miri

  sapo u regjistrova ne kete forum ...quhem gresa pasi pash shqetesimin tend mendova te jap pak nga vetja ato qe di..
  shoku yt pasi thua qe ka strese te madh cfare lloj gjeje ate e mundon?? per cdo gje eksiston shpresa dhe zgjidhja ,pse ti si shok nuk i jep ndihmen me udhezimet e keshillat e tua .psikolog ka nvaret ne vendin ku jetoni.drejtohuni psikologut .
  njeriu eshte i prirur tu bjej balle gjerave me te veshtira ..si cthote populli shpresa vdes e fundit
  shpresoj qe me kete mendin te kem dhene diqka.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Thuaj te martohet.
  Feelings change - memories don't.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-12-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga miri uk Lexo Postimin
  mirdita te gjith forumisteve.Kam nje shokun tim vuan prej 4 muajsh nga stresi .ai eshte deshperu per dycka qe ka nodh e cfar behet nuk cbahet gjenja e ti eshte shum e rend spo mundet te harroj dot ate gja .duket si ipa shpres dhe i duket qe jeton kot sdon te flas don te rrij vetem shtri thot ska rrug tjeter vec mos te jetoj tjeter spo beson ma as kund ka psikolog po spo gjen kush mun ti bej mir .nuk flin pin cigare shum punen e kalan kishte pun shum te mir .per ate eshte fundi ,pose di si te dalin nga kjo gjenje .eshte mosh mbi 30 .ju lutem me jepni ca mendime sa ma efektive
  Une do te keshilloja qe ti ti flisje gjate tere kohes ti shpjegoje qe ajo gje qe ke bere nuk ka qene gje ka gabime edhe me te medha se ky i joti sepse ana psikologjike ndikon shume te nje njeri ne depresion ose qfardo gjendje ,nuk do te thote qe nese martohet do ja zgjedh problemin ai jo vetem qe do vuaje por do ti shkaktoje vuatje edhe bashkshortes atehere vertet jeta do i shnderrohej ne ferr ka nevoje per nje shok qe tia shfaq hallet se qka e mundon te shfryhet ta heq nje barre nga vetja .Ndoshta marrja me ndonje aktivitet do ishte ndihmuese nuk besoj qe ndonje psikolog do mund ta ndihmonte se ai kur shapet me ty si do i tregoj psikologut .Shume raste kam degjuar kur jan hi ne fe dhe jan lidhur me zotin edhe kjo do mund te ndihmonte>Shpresoj sadopak te kem ndihmuar

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga miri uk Lexo Postimin
  mirdita te gjith forumisteve.Kam nje shokun tim vuan prej 4 muajsh nga stresi .ai eshte deshperu per dycka qe ka nodh e cfar behet nuk cbahet gjenja e ti eshte shum e rend spo mundet te harroj dot ate gja .duket si ipa shpres dhe i duket qe jeton kot sdon te flas don te rrij vetem shtri thot ska rrug tjeter vec mos te jetoj tjeter spo beson ma as kund ka psikolog po spo gjen kush mun ti bej mir .nuk flin pin cigare shum punen e kalan kishte pun shum te mir .per ate eshte fundi ,pose di si te dalin nga kjo gjenje .eshte mosh mbi 30 .ju lutem me jepni ca mendime sa ma efektive
  pershendetje

  miri uk
  a ka mundesi per afersishte ē'ka i ka ndodhe se ne ket menyre eshte e pa mundur me ta dhen nje pergjigjeje sepse asnje mjek nuk e din pa te vet se ē'ka kerkon !!!
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 6. #6
  Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
  Anėtarėsuar
  01-05-2006
  Vendndodhja
  Paesi Bassi
  Postime
  957
  Faleminderit
  15
  4 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga miri uk Lexo Postimin
  mirdita te gjith forumisteve.Kam nje shokun tim vuan prej 4 muajsh nga stresi .ai eshte deshperu per dycka qe ka nodh e cfar behet nuk cbahet gjenja e ti eshte shum e rend spo mundet te harroj dot ate gja .duket si ipa shpres dhe i duket qe jeton kot sdon te flas don te rrij vetem shtri thot ska rrug tjeter vec mos te jetoj tjeter spo beson ma as kund ka psikolog po spo gjen kush mun ti bej mir .nuk flin pin cigare shum punen e kalan kishte pun shum te mir .per ate eshte fundi ,pose di si te dalin nga kjo gjenje .eshte mosh mbi 30 .ju lutem me jepni ca mendime sa ma efektive

  Persh

  Jane shume arsye pse dikush ndihet i pa shprese. I pa shprese ndihesh kur kerkon te arish dicka dhe nuk mundesh dhe te duket sikur ke provuar cdo menyre dhe arin ne konkluzionin qe nuk ke me shpresa se do e arish.
  Ti thua i ka ndodh dicka : ne se diime se cfare ka, humb njeri ?? Eshte ndare nga e dashura ? Apo dicka tjeter.

  Gjendja qe ti pershskruan eshte Depresion .Dikush qe kalon nje traume apo nje shqetesim mbyllet ne vetevete , nuk do me te dali , nuk ka deshire te punoje me , dhe ka vetem mendime diskurajuese.

  Mesa shoh je ne uk dhe e ke shok . Do te rekomandoja nese shoku ka GP ( general practitioner) te shkoje e te flisje vet ti dhe te merje me shume advice ose mund te shohehs dhe tek website i NHS Direct .

  http://www.nhsdirect.nhs.uk/help/a-z/index.aspx?letter=D

  Gjithashtu ke dhe nr e tel per me shume advice NhsDirect 0845 4647

  Gjithashtu do te thoja qe mundohu ti qendrosh afer sa me shume dhe kur thote qe nuk dua te dal apo dicka tjeter mundohu te mos e lesh vetem ( kuptohet kur mundesh)

  Uroj qe cdo gje te behet me mire.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MijnWonder : 05-12-2009 mė 02:24
  ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e majla
  Anėtarėsuar
  06-11-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  248
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne keto momente te veshtira kur ai ka humbur interesin per te jetuar jeten, e vetmja gje qe mund te beni eshte ti rrini sa me afer.
  Duhet t'i flisni qetesisht pa e acaruar dhe pa e prekur ne gjerat qe ju e dini qe e lendojne. Ky person ka nevoje qe te kuptoje qe ka gjithmone prane nje person qe e do dhe e ndihmon ne cdo moment. Keshtu avash avash do filloje te hapet e te flase.
  Nje ilac shume i mire do te ishte puna, pasi duke punuar nuk do te kishte kohe te mendonte per ate qe i ka ndodhur.
  Une e di se cdo te thote pasi nje gjendje te tille e ka kaluar dhe une. Por duke pasur afer persona qe me donin dhe me mbeshtesnin ne cdo gje, me ne fund rifitova besimin qe kisha humbur..
  Dhe pastaj, pune dhe vetem pune... sa nuk kisha kohe as te qaja pasi isha teper e lodhur dhe me zinte gjumi...

  Shpresoj te te kem ndihmuar sadopak dhe qe shoku yt ta kaloje sa me shpejt kete moment te veshtire
  Gjithe te mirat

 8. #8
  shqipetar Maska e elza
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  Ne nje skaje te dynjase
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Arrow

  Citim Postuar mė parė nga miri uk Lexo Postimin
  mirdita te gjith forumisteve.Kam nje shokun tim vuan prej 4 muajsh nga stresi .ai eshte deshperu per dycka qe ka nodh e cfar behet nuk cbahet gjenja e ti eshte shum e rend spo mundet te harroj dot ate gja .duket si ipa shpres dhe i duket qe jeton kot sdon te flas don te rrij vetem shtri thot ska rrug tjeter vec mos te jetoj tjeter spo beson ma as kund ka psikolog po spo gjen kush mun ti bej mir .nuk flin pin cigare shum punen e kalan kishte pun shum te mir .per ate eshte fundi ,pose di si te dalin nga kjo gjenje .eshte mosh mbi 30 .ju lutem me jepni ca mendime sa ma efektive
  Pershendetje,
  “Miri, un se di ku jeton ai miku , por ju them se per shqetesime te tilla , ai duhet ta kerkoi ndihmen e mjekut. Un e kam burrin psikiater dhe nga tregimet e tij e dij qe njerzit qe kan probleme te tilla , e tejkalojn shume shpejt gjendjen e keqe me ndihmen profesionale.
  Pastaj njeriut vuan shpirterisht eshte shume e veshtire ti ndihmohet, sepse duke dashur ti bejm mire shpesh gabohet me keshilla.
  Me dashamiresi Elza
  E pakta qe mund te beje njeriu eshte te tregoi ndershmeri!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  2
  37 falenderime nė 33 postime
  >>> Do te ta them sesi mund ta ndihmosh por mos qesh se nuk po tallem. Ne fakt po qesh me vete akoma se sapo dola nga nje teme me video gazmore. Nejse po te thoja qe ti nuk mund te ndryshosh asgje. Njeriu ne ate situate nuk i degjon fjalet, interesi per gjithcka eshte fikur dhe nuk mund ta levizesh nga vendi.
  > E vetmja menyre eshte te kuptosh c'po i ndodh ketij shokut tend. Asgje me shume sesa nje shok ose krize ekzistenciale. Ka filluar te pyese veten pse jeton dhe ngaqe nuk ka pergjigje, truri ka rene ne tilt.
  > Nese mundesh, lutu Zotit me aq sa di. Kerkoji dicka, nje ndihme. Vetem Krijuesi mund te ndryshoje dicka ne keto raste dhe ki besim sepse rruget qe perdoror Zoti jane pa fund.
  La verita' ti rendera' libero!

 10. #10
  E dua letėrsinė Maska e shpresa vranari
  Anėtarėsuar
  16-12-2007
  Vendndodhja
  boston
  Mosha
  67
  Postime
  94
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Miri Uk,me sa kuptoj ju jetoni jashte Shqiperise dhe ne emigrim jeta rrjedh ndryshe .E di se edhe vete jetoj larg.Ka nje te keqe te madhe largesia nga vendi yt;cdo gje merr nje trajte te stermadhe, hidherimi te mbyt dhjetefish,...por duhet te mbash veten nen kontroll.Dhe gjeja me e mire eshte ta mbushesh jeten edhe me ato qe ke lene pas...ne shqiperi ...t'i therrasesh sa here qe ke nevoje per to,...edhe me ato qe ke perpara,ketu,aty ku jeton.Se ndryshe nuk behet.Paske zemer te mire.bravo.Qendroji afer shokut,po edhe udhezoje te marr kontakt mjekesor.Sa per psikologun kam rezerva.
  Si kemi bere ne me pare???Sepse halle dhe situata te koklavitura ka patur gjithmone???Sa mire ishte atehere,kur kishe dike, prinder nje vella,moter,shoqe apo komshije,me te cilen uleshe dhe QAJE HALLIN.E bukur kjo zgjidhje.E vecante,specifike per njeriun qe ka njerez rrotull.Ketu ne Usa sheh shume njerez te vetmuar qe kerkojne te gjejne ngrohtesi tek nje psikolog qe u merr 300$ ne ore.Eshte nje tregues i vetmise se madhe qe egziston ne boten e qyteteruar.Nje rrezik i tmerrshem i shkaterrimit te njeriut.
  Fale Zotit! Ne jemi ende te forte, p.sh. ne vendet e vogla te Ballkanit,konkretisht ne, Shqiperia jone e vogel dhe me probleme ekonomike.Ne jemi ende vitale nga streset vrasese qe vjen nga zvetenimi i vlerave njerezore.Le ti ruajme keto vlera.Ta ndihmojme njeri tjetrin me fjalen e zemres.Sidomos ne ne emigrim.
  elsa vrana

 11. #11
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  LoL Ca teme
  Postimi i pare, apo postimi "ndihmėkėrkues" eshte bere ne Mars te 2007, ndersa ndihma e pare i ka ardhur mbas 2 vjetesh, me ane te nje postimi te vetem. E me pas ka fvazhduar ndihma ne Dhjetor te ketij viti!
  I ndihmojme apo si ndihmojme ne kohe njerzit?
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e C++
  Anėtarėsuar
  20-12-2008
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam,Arditi shpresoj te te ndimoj edhe un per ate njeri.Une mendoj se ati i duhet pun,ta hek shtresin por edhe ti si shok duhet ti rrim ngat dhe te mundohesh tja hekesh stresin.puna ate do ta lodh dhe nga lodhja nuk mund te mendoj per ato gjerashpresoj qe te kam ndimuar.
  cout << "C++, Gjuha #1 e Programimit";

 13. #13
  Responsible Maska e Observer
  Anėtarėsuar
  24-05-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eshte teper vone per ti dhene keshilla, se ka qe ne mars biseda...

  Gjithsesi atij tipi qe e ka kap kjo kllapi, ka probleme te theksuara me injorancen.
  Duhet ta ndricoje dikush, se i duket erresire gjithcka.
  From the tree of the knowledgeof good andevil youwont eat it:for in the day that u eat you will die

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-03-2010
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up un mund te ndihmoj

  Sa per ate shokun tend e kuptoj shum mire psa edhe u e kam qene dhe jam ne ashtu gjendje nga pak ..ai mund te kete qene ne depresion pasi ka ashtu simptomash..nje nga menyrat me te mira eshte qe ti dhe shoket tjere ti jepni perkrahjeper kee gje pasi ajo eshte shum e rendesishme....por mos u merzit se eshte kaluse ..vebesimi edhe kryesorja

 15. #15
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  shpejt i paskemi kthy pergjigjje mirit, isha ja ka dale mbane shoku i tij pa ndihmen tone
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 16. #16
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Gjithmone duhet te kemi keto dy Opcione:

  1. Frikesohesha te vazhdoja tutje
  2. Duhej te vazhdoja e te luftoja

  Gjithmone zgjidhe te dyten, por edhe ideja e martese qe na dha mia@ nuk eshte per t'u hudhur poshte, femra te jep vullnet ne jete, a ne dac me semu edhe ma shume, hyn te 'toleranca fetare', aty pastaj do te marre infarkte
  Destroyer of falsehood :)

Tema tė Ngjashme

 1. Angli Shpresė pėr njė amnisti pėr shqiptarėt
  Nga Shijaksi-London nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-05-2005, 15:10
 2. Ish ushtar i UĒK-se kerkon ndihem....
  Nga iliria e para nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-12-2004, 09:05
 3. Njeriu Pa Shprese
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2004, 11:13
 4. Emigracioni: shpresė apo zhgėnjim?
  Nga Estella nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-04-2003, 11:51
 5. Pa punė, pa shpresė,...
  Nga Agim Doēi nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 14-03-2003, 04:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •