Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2007
    Postime
    4

    Enigma e nje vajze

    Mirmrama te gjitheve.Ju lutem qe ta lexoni temen time me vemendje se kam nje problem personal qe me mondun prej 5 vitesh.
    Kur kam qene 16-vjece kam pasur nje fatekeqesi pasi i dashuri me tentoi te me rapet(perdhunuar)pase shume perpjeksh nga ana ime per te mos ndodhur nje gje e tille cdogje ishte e kote pasi me nxorri gjakun me gishterinje ,besoje se po me kuptoni se per cka po flas ,ai filloi per te kryer marredhenie por une ne trupin tim nuk ndjeva asnje gje pervecse nje shtypje Une po pyes se cfare ndien femra per here te pare?Pas 3 vitesh kur une krijova nje lidhje te re dhe une fjeta me te dashurin tim cdo gje ishte ndryshe e theme kete se une kisha prape derdhje gjaku dhe dhimbje ENIGMA ime eshe se nuk e di cila ishte hera e pare.Ju lutem kush kupton nga kete gjera te me jape ca mendime .Faleminderitdhe ju lutem adminstratotit te ma pranoja temen.respekt per te gjithe .

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e miri uk
    Anėtarėsuar
    15-03-2007
    Postime
    30
    bona lexova temen tuaj me shum vemendje ,por me vjen keq per ndodhin tuaj ,sa iperket enigmes qe ke se cila ka qen hera e par sex per ju nuk e di cfar te them ,zakonisht ca ndiejn femrat per her te par ndonje femer mund te jap ndonje mendim rreth kesaj . faleminderit.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    107
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Mirmrama te gjitheve.Ju lutem qe ta lexoni temen time me vemendje se kam nje problem personal qe me mondun prej 5 vitesh.
    Kur kam qene 16-vjece kam pasur nje fatekeqesi pasi i dashuri me tentoi te me rapet(perdhunuar)pase shume perpjeksh nga ana ime per te mos ndodhur nje gje e tille cdogje ishte e kote pasi me nxorri gjakun me gishterinje ,besoje se po me kuptoni se per cka po flas ,ai filloi per te kryer marredhenie por une ne trupin tim nuk ndjeva asnje gje pervecse nje shtypje Une po pyes se cfare ndien femra per here te pare?Pas 3 vitesh kur une krijova nje lidhje te re dhe une fjeta me te dashurin tim cdo gje ishte ndryshe e theme kete se une kisha prape derdhje gjaku dhe dhimbje ENIGMA ime eshe se nuk e di cila ishte hera e pare.Ju lutem kush kupton nga kete gjera te me jape ca mendime .Faleminderitdhe ju lutem adminstratotit te ma pranoja temen.respekt per te gjithe .
    hera jote e pare zemer ka qen kur psikologjikisht dhe fizikish shkove ne krevat me deshiren tende dhe kryeve mardhenie persa i perket ndodhis tende ne moshen 16vjecare smund te jet gje tjeter vecse nje aksident nuk i njoh rrethanat e hollsishme etj etj qe cuan deri ne ate gjest por gjithsesi mbetet nje aksident dhe kurrsesi n je mardhenie sexuale

    .........tung

  4. #4
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Mirmrama te gjitheve.Ju lutem qe ta lexoni temen time me vemendje se kam nje problem personal qe me mondun prej 5 vitesh.
    Kur kam qene 16-vjece kam pasur nje fatekeqesi pasi i dashuri me tentoi te me rapet(perdhunuar)pase shume perpjeksh nga ana ime per te mos ndodhur nje gje e tille cdogje ishte e kote pasi me nxorri gjakun me gishterinje ,besoje se po me kuptoni se per cka po flas ,ai filloi per te kryer marredhenie por une ne trupin tim nuk ndjeva asnje gje pervecse nje shtypje Une po pyes se cfare ndien femra per here te pare?Pas 3 vitesh kur une krijova nje lidhje te re dhe une fjeta me te dashurin tim cdo gje ishte ndryshe e theme kete se une kisha prape derdhje gjaku dhe dhimbje ENIGMA ime eshe se nuk e di cila ishte hera e pare.Ju lutem kush kupton nga kete gjera te me jape ca mendime .Faleminderitdhe ju lutem adminstratotit te ma pranoja temen.respekt per te gjithe .

    Ne rradhe te pare te pershendes dhe te pergezoj per kurajon qe ke patur,dhe qe jo cdo vajze e ka.
    Te them te drejten u befasova nga historia rrenqethese qe ti tregon dhe sidomos kur flet per veten tende!
    Neve vajzave mund te na kene ndodhur shume gjera ne jete,se dihet qe femrat jane pre e meshkujve te keqinj,por megjithate ka edhe meshkuj te mire.
    Sa per mashkullin qe te paska bere keq,per mua ky paska qene nje njeri i semure dhe skizofren!
    Ti thua qe mbas 3 vjetesh ke patur marredhenie me djalin qe ke dashur dhe per mendimin tim ai eshte mashkulli qe te ka bere te humbesh virgjinitetin,kurse ai i pari thjesht te ka shkaktuar nje plasaritje qe nuk mund te quhet prishje dhe humbje te virgjerise.
    Per mua ben mire te harrosh ate histori te dhimbshme dhe te kujtosh djalin qe ke dashur.
    Te uroj nje jete sa me te lumtur dhe te qete!

    "Carpe Diem"

  5. #5
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Ngjarje shum e dhimbshme ajo qe ke treguar.. Dhe me vjen keq qe ke pas rene me pare nen kthetrat e dikujt pa shpirt..

    Sa per pyetjen qe ke bere mendoj se ti ke arritur te humbesh virgjerine.. me te dashurin tend..

    Nuk e di po me sa kuptova nga shkrimi mendoj se ideja qe dikush te ka tunduar me pare te mundon sot e ksaj dite.. dhe te them harroji gjerat e veshtira qe ke kaluar.. leji pas shpine.. dhe shif realitetin qe ke para..

    Te Pershendes

    Zemrushja
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2007
    Postime
    4
    Faleminderit . Zemrushe per vemendjen qe i dhe kesaj teme por ste kuptova e humba me te parin apo me te dytin. dhe a ka mundesi me nje shtypje te humb virgjeria pa ni asnje dhimbje ...........

  7. #7
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Faleminderit . Zemrushe per vemendjen qe i dhe kesaj teme por ste kuptova e humba me te parin apo me te dytin. dhe a ka mundesi me nje shtypje te humb virgjeria pa ni asnje dhimbje ...........
    Ta thashe edhe une ;edhe Zemrushja qe ai i dyti ka qene.
    Pastaj nqs ti kete teme e ka hapur per tu tallur,eshte pune tjeter!!!!
    "Carpe Diem"

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-01-2007
    Postime
    46
    Nuk dua te te meshiroj, por me vjen shume keq per ate qe te ka ndodhur. Dhe me vjen akoma me shume keq qe ti ate histori nuk e ke hedhur akoma pas shpatullave e vazhdon te te shqetesoje.
    Une nuk jam eksperte por po te jap mendimin tim. Sipas meje ai i pari (qe une me mire do ta quaja 'bisha'), nuk mendoj se ka shkaktur te ty humbjen e virgjerise. Me siguri ka shkaktuar vetem ndonje plasaritje o gervishje te membranes. Per mendimin tim, fakti qe me te dashurin tend te vertete ke patur prape gjakderdhje e dhimbje verteton teorine time. Ti virgjerine e ke humbur me te dashurin.
    Mendoj se ai bisha nuk te shkaktuar asnje 'dem' fisik, po me siguri gjithato deme psikologjike.
    Te uroj ta harrosh ate histori e te kujtosh heren tende te pare me te dashurin.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2007
    Postime
    4
    te lutem diana mos me keq kupto se po vuaj prej shum vitesh perket gje qe per her te par tashi u hapa. faleminderit ....

  10. #10
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834
    Bona-x.

    Ne radhe te pare me vjen keq per ca te ka ndodhur dhe uroj ta harrosh.

    Per temen: Ne forum ka lloj lloj mendimesh nga me te ndryshmet nga c'do kush.Une do te sygjeroja qe te veje tek ndonje mjek qe te vertetosh se kur ke humbur virgjerine,dhe aty do sigurohesh se kur ka ndodhur dhe pastaj mund te mos vuash me pasi ta mesosh.

    Rasti juaj eshte shume delikat per tu diskutuar ketu (mendimi im)

    Te uroj gjithe te mirat.

    Lindi

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Mirmrama te gjitheve.Ju lutem qe ta lexoni temen time me vemendje se kam nje problem personal qe me mondun prej 5 vitesh.
    Kur kam qene 16-vjece kam pasur nje fatekeqesi pasi i dashuri me tentoi te me rapet(perdhunuar)pase shume perpjeksh nga ana ime per te mos ndodhur nje gje e tille cdogje ishte e kote pasi me nxorri gjakun me gishterinje ,besoje se po me kuptoni se per cka po flas ,ai filloi per te kryer marredhenie por une ne trupin tim nuk ndjeva asnje gje pervecse nje shtypje Une po pyes se cfare ndien femra per here te pare?Pas 3 vitesh kur une krijova nje lidhje te re dhe une fjeta me te dashurin tim cdo gje ishte ndryshe e theme kete se une kisha prape derdhje gjaku dhe dhimbje ENIGMA ime eshe se nuk e di cila ishte hera e pare.Ju lutem kush kupton nga kete gjera te me jape ca mendime .Faleminderitdhe ju lutem adminstratotit te ma pranoja temen.respekt per te gjithe .
    te perdhunoi i dashuri ?njeriu qe ti dashuron?si ka mundesi?absurde ta mendosh
    kete gje per mendimin tim ..si mund ta quash ''te dashur"nje njeri te tille ?c'far perpjekjesh bere ti , se njohe me perpara se c'far synimesh kishte ky ndaj teje ?
    se ne rrug nuk te perdhunoj ,pse arrite deri atje dhe ja dhe kete mundesi ,kur se ke njohur akoma ?nejse ,nejse c'far spo na lexojne syte ,dhe degjojne veshet ,kane ardhur kohe te keqe ......
    sa per pyetjen meqense paske lidhje te re ,me mire se i dashuri i dyte ,ska njeri tjeter ,te japi nje pergjigje te sakte ,besoj se ai e di me mire se nje doktor i vertet kete pergjigje

  12. #12
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    perderisa ti bona x ke aritur deri ne piken ta besh teme diskutimi pubblik problemin tend ateher konklusioni eshte se ti nga kriza me siguri ke dale dhe nuk ke nevoje per ndihme dhe keshilla por per meshire per ate cka te ka ndodhur
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2007
    Postime
    112
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Mirmrama te gjitheve.Ju lutem qe ta lexoni temen time me vemendje se kam nje problem personal qe me mondun prej 5 vitesh.
    Kur kam qene 16-vjece kam pasur nje fatekeqesi pasi i dashuri me tentoi te me rapet(perdhunuar)pase shume perpjeksh nga ana ime per te mos ndodhur nje gje e tille cdogje ishte e kote pasi me nxorri gjakun me gishterinje ,besoje se po me kuptoni se per cka po flas ,ai filloi per te kryer marredhenie por une ne trupin tim nuk ndjeva asnje gje pervecse nje shtypje Une po pyes se cfare ndien femra per here te pare?Pas 3 vitesh kur une krijova nje lidhje te re dhe une fjeta me te dashurin tim cdo gje ishte ndryshe e theme kete se une kisha prape derdhje gjaku dhe dhimbje ENIGMA ime eshe se nuk e di cila ishte hera e pare.Ju lutem kush kupton nga kete gjera te me jape ca mendime .Faleminderitdhe ju lutem adminstratotit te ma pranoja temen.respekt per te gjithe .
    Nje pyetje kam vetem per ty:
    Mbas kesaj ngjarje a e le te dashurin tend apo vazhdove te ishe e dashura e tij???
    Me mendje e shpirt ne Vlore.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Me vjen keq per fatkeqesine qe te ka ndodhur.

    Une mendoj qe vetem ndonje qe eshte specializuar ne kete drejtim mund te jap nje pergjigje te perafert pasi pa bere analiza(ne kohen kur ka ndodhe ngjarja) sma merr mendja do gjesh pergjigje te sakt.

    Pak e cuditeshme qe ky perbindeshi e ka shuar etjen me gishta

  15. #15
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    me sa di une ka femra qe kane shume hemorragji jo vetem heren e pare qe kryejne marrdheni seksuale por gjate hereve te para !!! une mendoj se ti e ke humbur virgjerine plotesisht heren e dyte qe ke kryer marrdhenie me te dashurin tend !!! hera e pare mund te kete qene nje rruge drejt humbjes pjeserisht te cipes tende te virgjerise !!! te uroj tia kalosh sa me mire tani edhe ta kesh harruar sado pak ate qe te ka ndodhur !!! gjithe te mirat edhe zoti te bekofte !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  16. #16
    Betimi i Hipokratit
    Anėtarėsuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    eshte shume eveshtire ta kuptosh nga sqarimi qe i ben ti situates nese e ke humbur virgjerine heren e pare apo te dyten.edhe pse ti jep informacione kur thua se heren e pare ke pasur hemoragji qe d.m.th ke pasur plasje te membranes.himeni eshte i ndryshem ne njerez te ndryshem dhe ka mundesi qe "prishja" qe simbas te gjitha gjasave ka ndodhur qe heren e pare te jete kompletuar ne rastin e dyte.por kjo nuk mund te vertetohet as ketu ne forum e as mbase ne ndonje klinike.gjithmone do jete me hamendje.duhet mjeku gjinekolog,mjeku ligjor ,psikologu te bashkepunojne qe te te japin pergjigje te sakte.
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  17. #17
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Bona-x Un te dhashe mendimin si e mendoja. Por si ta ka thene dhe miki nuk eshte e lehte te percaktosh kete gje sipas situates te ciles ti ke pershkruar..

    Gjithsesi te them, nese ti shkon mire me te dashurin, pse duhet te rikujtosh kete qe te ndodhi?? Ti je e dashuruar tani pas atij personi, ai po te do ty besoj, pse e vret mendjen?? Ajo qe u be, nuk kthehet me.. e mira eshte te harrosh .. ne te kundert do te breje ndergjejgjia gjith jeten...
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  18. #18
    rrushja Maska e Bejbi
    Anėtarėsuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Kėndej rrotull
    Postime
    382
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Mirmrama te gjitheve.Ju lutem qe ta lexoni temen time me vemendje se kam nje problem personal qe me mondun prej 5 vitesh.
    Kur kam qene 16-vjece kam pasur nje fatekeqesi pasi i dashuri me tentoi te me rapet(perdhunuar)pase shume perpjeksh nga ana ime per te mos ndodhur nje gje e tille cdogje ishte e kote pasi me nxorri gjakun me gishterinje ,besoje se po me kuptoni se per cka po flas ,ai filloi per te kryer marredhenie por une ne trupin tim nuk ndjeva asnje gje pervecse nje shtypje Une po pyes se cfare ndien femra per here te pare?Pas 3 vitesh kur une krijova nje lidhje te re dhe une fjeta me te dashurin tim cdo gje ishte ndryshe e theme kete se une kisha prape derdhje gjaku dhe dhimbje ENIGMA ime eshe se nuk e di cila ishte hera e pare.Ju lutem kush kupton nga kete gjera te me jape ca mendime .Faleminderitdhe ju lutem adminstratotit te ma pranoja temen.respekt per te gjithe .
    re bona me vjen keq per ndodhine tende dhe nuk dua te zgjatem duke folur per ate makarain por mos mendo shume por vazhdo jeten normale me ate qe te do zemra se ai tjetri do ta gjeje nga ZOTI

  19. #19
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Mirmrama te gjitheve.Ju lutem qe ta lexoni temen time me vemendje se kam nje problem personal qe me mondun prej 5 vitesh.
    Kur kam qene 16-vjece kam pasur nje fatekeqesi pasi i dashuri me tentoi te me rapet(perdhunuar)pase shume perpjeksh nga ana ime per te mos ndodhur nje gje e tille cdogje ishte e kote pasi me nxorri gjakun me gishterinje ,besoje se po me kuptoni se per cka po flas ,ai filloi per te kryer marredhenie por une ne trupin tim nuk ndjeva asnje gje pervecse nje shtypje Une po pyes se cfare ndien femra per here te pare?Pas 3 vitesh kur une krijova nje lidhje te re dhe une fjeta me te dashurin tim cdo gje ishte ndryshe e theme kete se une kisha prape derdhje gjaku dhe dhimbje ENIGMA ime eshe se nuk e di cila ishte hera e pare.Ju lutem kush kupton nga kete gjera te me jape ca mendime .Faleminderitdhe ju lutem adminstratotit te ma pranoja temen.respekt per te gjithe .

    Me vjen keq per fatkeqesine qe te ka ndodhur.
    Por pse do ta dish kur ka qene hera pare?? Mos do ta shkruash ne kalendar se filan date u cvirgjerova?
    E para ka qene perdhunim ndaj teje, edhe ske kryer mardhenie seksuale, me gishterinj ai edhe mund te te kete vrare edhe ka dale gjak, smund te merizitesh per kte gje, nese heren "e dyte" (megjithse ka qene e para) kur bere dashuri me te dashurin te doli perseri gjak, atehere ajo ka qene dita jote e cvirgjerimit.

    Ti je cvirgjeruar nga i dashuri jot i dyte, jo nga i pari, i pari thjesht te ka demtuar te ka vrare edhe ka dal gjak.
    Nje shtypje me gishta qe thua ti, smund ta quash cvirgjerim... nejse muhabet i kote per tu bere.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga bona x
    Faleminderit . Zemrushe per vemendjen qe i dhe kesaj teme por ste kuptova e humba me te parin apo me te dytin. dhe a ka mundesi me nje shtypje te humb virgjeria pa ni asnje dhimbje ...........
    me te dytin, i pari mbase ka care njecike apo gervishur "hymen", por se ke humbur virgjerin, pasi akoma ishe e virgjer meqe te doli gjake per here te dyte
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Enigma ... u zgjidh
    Nga kosovar nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 30-01-2018, 06:14
  2. Enigma e ajnshtajnit
    Nga lisian nė forumin Lojra dhe rebuse
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 16-03-2015, 13:27
  3. ENIGMA - Robert d'Angély
    Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 18-06-2012, 14:35
  4. Enigma e Hartave para 12 000 vite...
    Nga Kreksi nė forumin Historia botėrore
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 27-09-2009, 06:20
  5. Enigma e papunėsisė shqiptare
    Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-06-2004, 06:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •