Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-03-2007
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Investimet e bizneseve n turizm

  1. Sa rendesi i kushtoni pushimeve turistike?

  pak
  mesatarisht
  shume

  2. Preferoni turizmin:

  ne vend
  jashte vendit

  Pse:________________

  3. Si i vleresoni investimet e bizneseve ne fushen e turizmit ne Shqiperi:

  te varfra
  te mjaftueshme
  te mira
  shume te mira

  4. Cfare mendoni per cilesine e sherbimeve qe ato ofrojne? Si do ti vleresonit nga 1 ne 5 : _____

  5. Kush mendoni se jane prioritare ne permiresimin e investimeve ne turizem:

  ligji i legalizimit
  infrastruktura
  menaxhimi
  cilesia e sherbimit
  te tjera: _________

  6. Si promovohen paketat turistike ne Shqiperi?
  keq
  kenaqshem
  mire
  Shume mire

  7. Si e merrni informacionin per turizmin:

  ne media
  me miq
  ne internet
  te jera: ______________

  8. Si ju duken cmimet ne turizem:

  te ulta
  te arsyeshme
  te mire
  te larta

  9. A jane te harmonizuara cmimet ne turizem me nivelin e sherbimit?

  Po
  Jo
  Disi

  10. A ka profesionalizem ne sherbimet turistike?

  Po
  Jo
  Disi

  11. Cfare mendoni se mund te bej shteti per te permiresuar turizmin ne vend?


  12. Cfare do donit te ndryshonit ne lidhje me investimet qe bejne bizneset ne turizem?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Rendesi ka vendi qe vete.Qendrimi,menyra e arritjes ne ate pik turistike,Shpenzimet.Zakonisht me pelqejne ishujt e vegjel ketu ne Greqi.Jo shume publik sepse ka shume zhurme edhe dua te vete me pushime te qetesohem jo te ket zhurme.

 3. #3
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  11. Cfare mendoni se mund te bej shteti per te permiresuar turizmin ne vend?


  12. Cfare do donit te ndryshonit ne lidhje me investimet qe bejne bizneset ne turizem?
  1. Paresore e shtetit eshte qe te pastroj Bregun e detit, te heqi ndertimet pa leje dhe te krijoj hapesiren e duhur nga nje ambjent ne tjetrin, te bej shtrimin e rrugeve dhe te krijoj mundesi qe mos ket trafike ne zonat Turistike.

  2. Disa bisnesmen Shqipetar kan arritur te futen vrullshem ne fushen e turizmit dhe po ja dalin me sukses kan arritur qe te mesojne nga perendimi dicka dhe ata me aq mundesi sa kan ta bejne te mundur dhe ne vendet tona.

  3. Duhet bere nje balancim i Cmimeve pasi jan te larta dhe shum veta se kan mundesi, me nje llogari te thjesht te bie qe te shkosh me pushim ne nje vend te huaj dhe del me fitim se sa ti besh ne Brigjet e Detit JON ku ndihen shum tarifat e larta te hoteleve restoranteve dhe Bareve.

  Shpresoj qe ne nje te ardhme te ket nje balancim dhe nje drejtesi ne konsumatorin dhe turistin

  Kalofshi Mire

  Trendafili
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-08-2011, 04:15
 2. Informacion per investimet ne turizem ne Shqiperi
  Nga gea_07 n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2007, 14:03
 3. Kshilla mbi investimet e lekut
  Nga R2T n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 16-12-2006, 08:41
 4. Qeveria: Plan pr riatdhesimin e emigrantve
  Nga Kryeplaku n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 01-03-2006, 21:11
 5. Hegjemonia, investimet greke, 400 milion euro
  Nga ORIONI n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-12-2005, 01:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •