Close
Faqja 7 prej 14 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 261
 1. #121
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Ia keni fut kot .....

  Shoku tanku te jap te drejte me ate qe thua se femra nuk pretendon asnjehere mashkullin te jete i virgjer dhe kjo si pasoje e..

  1) Mentalitetit te vjeteruar qe akoma eksiston ne koken e grave.. He se mashkull eshte ai, mashkulli nderin duhet ta mbaje ne martese e pse??? ai qe eshte mesuar te bredhi me 107 me 1007 do bredhi gjate marteses LOL
  2) Sepse femra si e zgjut qe eshte se vret mendjen se c'ka bere para martese ky burr. Aman pas martese te keqen e burrave sa bukur ua futin grate LOL
  3) Kane zemergjeresi me te madhe se meshkujt. Shumica e meshkujve jane cingune per te pranuar te kaluren e bashkeshortes se ardhshme psh..

  Ndersa sa per Virgjerine, femra gjithmone synon qe heren e pare tia dhuroj atij qe ia ndjen zemra

  Pse nuk humbet vajza virgjerin disa her per mendimin tim

  1) Jo se nuk ua varin meshkujt (kete harrojeni se ska tenxhere pa kapak) por sepse duan cilesine.. (ndjenjen perfekte per te cilen kane enderruar shum kohe)
  2) Sepse disa prej tyre e konsiderojne shume te shtrenjte dhe kerkojne ta humbin ne martese.. so what? se kane qejf ta humbin athere duhet te tallemi ne me kta tipa??? jeta eshte bere per ta shijuar po kshu don ai njeri ta shijoje jeten
  3) S'gjejne dot "tenxheren" qe u duhet se si e ka thene dhe teto ollga tenxherja e gjen kapakun kollaj, po kapakut ec e gjeji tenxheren fikse

  Ndersa sa per temen, eshte gomarllik qe diskutohet akoma sot e ksaj dite eshte apo jo e virgjer nje vajz kur martohet.. LOL
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 2. #122
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ja qe per fat te keq,gomarlliqe te tilla egzistojne edhe sot e kesaj dite dhe vazhdojne te kene nje ndikim te forte ne mentalitetin e nje pjese te mire te meshkujve Shqiptare...

 3. #123
  Wilma Maska e xhuliana
  Anėtarėsuar
  15-12-2006
  Vendndodhja
  Emilia-Romagna
  Postime
  824
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  Ia keni fut kot .....


  Ndersa sa per temen, eshte gomarllik qe diskutohet akoma sot e ksaj dite eshte apo jo e virgjer nje vajz kur martohet.. LOL
  po gomarllek eshte kjo teme akoma e hapur.....une sugjerova te mbyllej...
  po edhe ti ske bere gje tjeter vecse nje permbledhje sintetike te shum opinioneve te postuara me pare......
  La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

 4. #124
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Xhulke, kur te behem mod i ktij nenforumi do te te plotesoj deshiren..

  Un kam dhene mendimin tim se 150 postime s'kam nerva ti lexoj jo me ti permbledh LOL
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 5. #125
  Wilma Maska e xhuliana
  Anėtarėsuar
  15-12-2006
  Vendndodhja
  Emilia-Romagna
  Postime
  824
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  Xhulke, kur te behem mod i ktij nenforumi do te te plotesoj deshiren..

  Un kam dhene mendimin tim se 150 postime s'kam nerva ti lexoj jo me ti permbledh LOL
  e imagjinoj qe nuk i ke lexu moj se me cmendesh pastaj se jane shume...
  por e kisha fjalen se kjo teme eshte konsumuar aq shume sa tani po postohen po te njejtat gjera....
  La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  e mo dhe ju te dyja ,i lini" adoleshentet "te shprehin mendimin e tyre rreth virgjeris ,se po gajasemi ,po vetem te na e nderrojne forumin te na e cojne tek humori..o cu kenaqa ,hahaha he cunate virgjer apo jo femren ...

 7. #127
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga eflah
  Qekur qeke mederrnizu ti re katnar elbasoni? Mentalitet fshatar apo injorance nuk do te thote te kesh preference per dicka qe vete zoti e ka krijuar te tille. Virgjeria vertete nuk eshte elementi baze ne nje fillim marredhenie por te thuash qe ska rendesi eshte pak e egzagjeruar. Revolucioni seksual femeror qe shikojme kohet e fundit nuk eshte gje tjeter vecse degjenerim. Eshte ai mentaliteti jot i moderuar ballakumo qe do ti jape shkas vajzes tende qe te shkoje e te zhvirgjerohet qe 13-14 vjece. Mendoj se nje femer me karakter din se kur dhe kujt tia jape virgjerine. Nuk vlen krahasimi qe bejne shume femra shpesh pse ju meshkujt doni seks e ne jo? Nje mashkull nuk pyet shkon me ke ti dale perpare por nje femer ci mbetet te beje te njejten gje. Me kete dua te them se kur ne nje marredhenie jane pjekur kushtet dhe vertete femra mendon se filani eshte personi i duhur atehere po qe ja vlen. Por e verteta eshte ndryshe sepse shumica e femrave deshmojne se nuk jane zhvirgjeruar me personin e duhur. Personalisht nuk paragjykoj femrat jo te virgjera sepse ajo qe vlersoj tek nje femer eshte tjeter gje, por me irriton mendimi kur deklarohet se ajo nuk eshte gje me vlere.
  Or katunar ik ruj pulat pastaj cito fjalet e mia qe kam shkkrujt e more vesh , po smore vesh ec te baba te rras i patllixhan ne vesh qe te kuptosh Virgjėrin tek femrat

 8. #128
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Korca_Reli
  Je e sakte me kete qe thua.
  Une per mendimin tim po te njihesha me nje vajze 25 vjecare dhe te ishte e virgjer do futesha ne mendime,PSE????!!!!!


  PERSHENDETJE
  edhe une keshtu si ty mendoi kush e di c'ka se ska mundesi tjeter ..
  po veten tuaj a e keni pyetyr ndonjeher ju djemt ,qe shkoni me 701 dhe krijoni budalleqe te tillla ne trurin tuaj .mos duhet dhe vajzat ta bejne kete gje ?
  keni motra tek shpija ju ?si do ju vinte qe ajo ti nderronte te dashurit njeri pas tjetrit ?(ne pergjithsi po flas rreli mos u keqkupto ) si do ju vinte ?se ketu flisni bilbil ju ,po drejtojeni thiken njeher nga vetja juaj pastaj flisni brockulla per virgjerin e nje femre ...

 9. #129
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje!!

  Shekulli XXI viti 2007 ne diskutojme akoma cfare rendesie ka virgjeria, Ke virgjeria s`emancipohet Shqipetari po si te vishet e te kaperdiset emancipohet. Eshte turp kush lexon qe te flitet se cfare roli ka virgjeria. Mos ja fusni si Kau Peles aman se po lem nam. Pretendojme te kapim dhe Europen ne Shqipetaret duke pasur akoma probleme opinioni dhe gjykimi. C`do njeri analizon veten e tij pastaj te personit qe kerkon, cdo njeri ka nje te kaluar ne mos e ka i di arsyet vet. Pfffff sdi cte them eshte e kote.

  Kalofshi Mire

  Trendafili
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 10. #130
  sexy_mama Maska e nadule
  Anėtarėsuar
  12-07-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  235
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mire ja the po kujt ja the.....

  Dhe problemi qendron se ne nuk dime se c'kerkojme, njeri thote pse s'eshte e virgjer, tjetri thote pse eshte e virgjer.....
  Dhe kur te jem nen toke
  Qe vdiqa ti mos thuaj
  Me shkruaj dhe nen toke
  Se une do te te shkruaj...

 11. #131
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga nadule
  Mire ja the po kujt ja the.....

  Dhe problemi qendron se ne nuk dime se c'kerkojme, njeri thote pse s'eshte e virgjer, tjetri thote pse eshte e virgjer.....
  Une ja them atyre qe duan te kuptojne dhe ti lene keto komente se ste japin asnje gje po thjesht tregojne injorancen dhe fanatizmin e semure. Njeriu nuk vdes sic lind po vdes si i vjen jeta. Kaq gje nuk duan te kuptojne njerezit.

  Kalofshi Mire
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 12. #132
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per Zotin kjo teme eshte e qelluar ne te kuqen,sese krejt fillon nga e kuqja.Mendoj se gjerat si po levizin,virgjiniteti do te mbetet nje legjende,por ate qw krijoi natyra per te siguruar sinqeritet me kot e mohojne njerzit.Problemi qendron se mosperputhja ne mendime mes meshkujve dhe femrave eshte se te paret edhe renojne ate mur,prap e deshirojne te ndertuar,ndesa te dytat pasi e humbin e kerkojne,mirepo te lartcekurit ne deklarata kerkojne ate qw e perbuzen.Mendoj se tek femrat humbja e virgjinitetit eshte dashuria e pare,kuptohet me deshire,ndersa tek meshkujt takimi me personin qw mendone se i bene te lumtur.Tung

 13. #133
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime

  Pasojat e humbjes se virgjeris tek femrat

  Duke e pare nevojen e nje pasqyrimi te ketij aspekti ne kete forum dhe duke shikuar se si keqkuptohet dhe keqinterpretohet kjo teme, me dukej e arsyeshme te sjelli te verteten e ketij problemi specific dhe te kontestueshem…sepse kur flitet per kete ,me shume e ngrisin zerin meshkujt dhe pastaj tek femrat krijohet pershtypja …se qellimi I meshkujve eshte te ofendojne karakterin dhe personalitetin e femres ne tersi…
  Mirpo ky eshte nje keqkuptim nga bota femrore sepse besoj se nje mashkull nuk do ishte krenar apo do I kishte ardhur mire qe te ndegjon per keto anomali te fituara te femrave …arsyeja eshte se mashkulli nuk mund te gezohet per keto… sepse qdo mashkull pretendon dhe synon qe te gjej nje femer (pa keto te meta) qe te formoje nje familje te shendoshe dhe te lumture …d.m.th sipas kesaj qe tham ..del se mashkulli shpreson nga femra per nje te ardhme te perbashket…dhe do kishte qen e arsyeshme te brengoset se qfar ndodh me ate femer qe do e ndan jeten …dhe besoj se nuk ka mashkull qe do ishte I gezuar ,nese ndegjon se asnje femer nuk eshte e virgjer,sipas kesaj del se mashkulli prej pakenaqesis e bene kete demostrim brengosjeje…


  Femra ne rast te humbjes se virgjeris dhe pasojat ne te ardhmen…
  Femra me rastin e humbjes se virgjeris qofte ne menyre te dhunshme dhe jo te dhunshme dhe para martese,pasojat jan te parikuperushme per te…pasojat perpos gjendjes anatomic-fizike,pasojat me te theksuara jan edhe psiko-fizike…qe ne mase te madhe ndikojne qe nje femer te mos ambientohet leht ne nje jete tjeter me mashkull tjeter…
  Verejta nje mendim te vlonjates ketu ne forum qe thote se femra kur humb virgjerin nga nje mashkull dhe tash ajo femer ne shumicen e rasteve e urren ate mashkull qe ia morri nderin dhe nuk vie ne shprehje ta dashuron me ate mashkull…eshte fakt kjo ,pajtohem…

  “Urrejtja dhe dashuria jo gjithmon e urrejne njera tjetren”

  Pergjigje: nje femer kur te zhvillon nje mardhenje sexuale dhe ne ate rast ushtrohet dhune apo sadizem nga mashkulli …dhe ky kujtim me arsye konsiderohet si dhune dhe pikarsye per urrejtje tek femrat te nje mashkulli…mirpo tash ky kujtim(qoft I keq apo I mire) qendron gjithnje ne kujtese apo ne memorje te femres dhe ne rast te lidhjes se re, qoft bashkeshortore apo ilegale ,tash femra ate dhune qe ka perjetuar apo ate sadizem qe ka shijuar dikur… tash ne mardhenje me kete mashkullin qe ka ne lidhje verehet kjo pjesemarrje e ketij kujtimi ,dhe kur fillon mardhenjen ,ne koken e saj patjeter do aktivizohet ai kujtim ,qoft edhe pse eshte kujtim I keq ,mirpo nganjeher me perpjekje eliminohet ai kujtim ne ate moment ,mirpo patjeter do I kujtohet perpos dhunes qe ka perjetu ne ate mardhenje te se kaluares ,ka perjetuar edhe kenaqesi dhe tash kjo kenaqesi qoft edhe e dozes se vogel…do perkujtohet ne ate moment (ne mardhenje me kete mashkull )edhe pse ka qen kujtim I keq…dhe ky kujtim reflektohet ne ate mardhenje dhe nese ai mashkull eshte I kujdeshem dhe intelegjent mund ta verej kete ndryshim tek femra d.m.th si konkludim pasojat mbeten edhe ne te ardhmen edhe nese kujtohet e kaluara e keqe qe nuk e terheqe nje femer…humbja e virgjeris dhe momenti I humbjes, gjate gjithe jetes mbeten thell ne psikiken e nje femre …kjo mund te sjell pasoja positive dhe negative…nese humbja e virgjeris ka ndodhur me mashkullin qe akoma jeton me te ,eshte nje shtylle forte e nje dashurie pa probleme dhe per kete quhet pozitive …por nese humbja e virgjeris ka ndodhur me ate mashkull qe nuk jeton aktualishte me te, ateher ambientimi me te eshte I veshtire dhe per kete quhet e negative,sepse nuk I lidh ai kujtim keta bashkeshorte dhe nese ky kujtim nuk qendron ne kete bashkejetese dhe qdo bashkejetes tjeter ,atehere mund te paraqiten probleme te natyrave te ndryshme,arsyeja e kesaj eshte sepse nuk existon ai kujtim te keta bashkeshorte qe I lidhe dhe I mban tere jeten ,dhe tash tek keta bashkeshort sidomos tek femra qe mungon ky kujtim ,kjo femer qoft edhe ne problemin dhe hallin me te vogel qe ka reflektohet ne psikiken e saj dhe shpesh here lind divorci me iniciativen e femres sepse femra nuk mund te perballoje te gjitha sfidat bashkeshortore qe ka perpara ,pa existuar ai kujtim ne ate bashkejetese martesore qe I lidh gjate tere jetes dy qifta…
  Ka raste te shenuara nga praktika gjygjesore qe jan paraqitur raste neper gjykata…po permendim nje rast ,ndoshta eshte pak banal mirpo sherben si shembull: Nje burre e paraqet divorcin ne gjykate dhe thote se dua te divorcohem nga gruaja dhe njeherit deshiron qe ta denoncoje rastin dhe ta padis gruan e tij per tradheti bashkeshortore…dhe thote se gjate mardhenjes sexuale qe kisha me gruan time,ajo gjithnje e thoshte nje emer te nje mashkulli ,mirpo une ne fillim nuk e morra si diqka tragjike dhe heshta mirpo ajo gjithnje e perseriste ate dhe mua kjo me neveriste gjithnje e me teper dhe vendosa qe kete gje ta marre seriozishte dhe derisa e zbulova ,se gruaja ime e kishte pas dashuruar nje mashkull ne te kaluaren dhe tash si pasoje eshte se sahere qe beje mardhenje ajo faktikishte e kujton mardhenjen e pare me ate mashkull,dhe ajo ne kenaqesit ne mardhenjet qe bene me mua I perjeton si te beje mardhenje me ate mashkull e jo me mua dhe per nje padrejtesi te ketille dua te divorcohem prej saj…dhe deshiroje qe te mos ndalem me kaq por dua ta padis ---ky ishte njeri nder rastet e shumta te qrregullimeve familjare…

  -Femra dashurine e pare nuk e harron kurre, kjo eshte njera nder fjalet qe vazhdimishte eshte e njohur ne per breza dhe kete gje e pranojne shume femra sepse e kan te veshtire ta perserisin dashurin e pare ,dhe si pasoje ne te dyten dashuri ajo nuk mund te dashuroje…mirpo tash ne kete kohe shumica e lidhjeve bashkeshortore jan me kete status ,dhe kjart shihen se si qalojne ne qdo sfid gjat jetes,dhe ne fund ne munges te ideve zgjedhin shkurorzimet si zgjedhja me e mire e mundeshme…dhe keshtu shkaterrohet nje jete qe po te kishte perdorur preventive qe ne fillim nuk do kishte arritur ne kete gjendje te pakendshme…

  Shpesh dashuria e femres gjate jetes I gjason ne nje aktrimi te mirefillt dhe professional…ka shume raste qe nje femer ka deshtuar ne dashurin qe e meparshme dhe kur te thurr lidhje me nje mashkull tjeter dhe martohet… ajo tash per tu mos u verejtur se ka zbrazesire ndjenjash ndaj ketij mashkulli,dhe ne pamundesi qe ta shpreh originalitetin e nje ndjenje I imponohet te aktroje ne ate lidhje se kinse e dashuron ate mashkull dhe keshtu ia arrin nje qellimi nje femer ,jo te arrije dashurine e deshiruar ,por qe te arrije qellimin qe te behet grua dhe te formoje nje familje te zbeht ne menyre qe ta ruaj fytyren e saj dhe te familjesndaj nje rrethi dhe ndaj traditave ku ajo jeton …mirpo edhe ky aktrim filmi I metrazhit te gjate ,si qdo aktrim tjeter mbetet gjithmon profesion dhe aktrimi si aktrim dhe filmi si film zakonishte ka shirit dhe me kalimin e kohes shiriti mbaron dhe ky aktrim mbaron …dhe kur te perfundon ky aktrim ,ateheher ajo aktore (femer) paraqet fytyren reale ndaj atij mashkulli qe ka ne lidhje ,dhe ne nervozen me te vogel te perjetuar ajo femer ,(tash me keto te drejtat e ekzagjeruara femra kerkon divorc) dhe ajo si zgjedhje kerkon divorcin prej tij dhe keshtu vie deri te nje shkaterrim i nje familje… konkludim ndjenjat e dashuris se femres jan te konsumeshme apo te hargjueshme…

  Pasojat –pse mashkulli ka te drejte
  Koncepti I jetes se mashkullit ndryshon ne aspect me konceptin e femres…jeta e tyre ndryshon kjart…mashkulli gjate jetes interesohet dhe kerkon nje femer ta sjell ne shtepi dhe te krijoj familje,ndersa femra interesohet dhe kerkon nje mashkull ,qe te shkoje tek ai te jetoje dhe te formoje nje familje…ky eshte ndryshimi esencial ne konceptin e tyre te jetes ndihmon te shpjegohen shume raste te cilat ne boten bashkohore kan marre permasa te medha …
  Mashkulli I ndershem duke e pare rrezikun qe paraqet se ne rast se e merre nje femer jo te ndershme dhe duke e ditur se I cenohet barzpesha e nje familje qe ka planifikur ai …dhe kur mendon per kete ,ai refuzon nje gje te tille sepse ka frike se do I hakmerret ne fund me ndonje divorc apo ndonje qrregullim qe te shkaterron jeten e tij…
  Mirpo duke u bazuar se nese nje mashkull e ka nderin ai absolutishte ka te drejte te kerkoje femer te ndershme…kjo eshte nje e drejte e pacenueshme e mashkullit…sepse ai mashkull qe pretendon nje sukses familjar ai duhet ta gjej nje vajz te ndershme ,perndryshe eshte ne pikepyetje nje sukses I planifikur,prandaj duke shikuar rendesin qe ka ky problem ,mashkullit realisht I jepet kjo e drejte me merite..mashkullit si formues I familjes…


  Shpresa e nje femre te pavirgjer
  Nje femer per ta ngjall shpresen per nje te ardhme sa me te mire,ajo duhet te pendohet per ate te kaluar,duhet te pendohet sinqerishte se ajo e kaluar eshte ne te keqen e saj nese kujtohet ndonjeher,andaj ajo gjithmon duhet ta luftoje kete kujtim derisa nje dite ta harroje,ne menyre qe te jete e qete ne qellimet e ardhshme bashkeshortore ne familje te lumture,andaj femra ne kete aspect duhet te investoje shume per te arritur pak…por ajo gje e paket eshte e arte nese arrihet…ka raste qe shume femra ia kan arritur nje qellimi te tille,andaj ka shpres per qdo femer qe te arrije nje qellim te tille dhe si rrjedhoje te jetoj e lumtur ne nje bashkjetese…

  Fshehja apo mostregimi me kohe…
  Nga praktika e jetes njohim shume raste te kesaj natyre ,te cilat ndikojne te paraqiten konteste te ndryshme ne raportet mashkul-femer …
  Ne kete qeshtje patjeter object I ketij problemi konsiderohet ,prezenca dhe mosprezenca e sinqeritetit tek nje femer dhe naiviteti I saj …jan te njohura rastet per secilin se pasojat e ketij problemi mund te jene tragjike…
  Ka shume femra te cilat jan te perfshira ne lajthitje apo mashtrime te tilla mirpo me kalimin e kohes jan zbuluar dhe pasojat pastaj kan qen te tmerrshme…ka raste ,si ky qe po permendi ne vazhdim:
  Nje djale vendos te fejohet dhe e gjen nje vajze dhe si zakonishte ne bisede po e pyet ate vajzen ne sferen e ketij problemi,dhe po I thote se a je me nder…ajo po I thote se eshte e ndershme dhe po I betohet(rrejshem) ,dhe u morren veshe dhe u fejuan dhe u martuan dhe sipas zakoneve , zhvillojne nje dasem te madhe dhe ne fund te dasmes ,hyjne keta te dy ne naten e dhenderris…mirpo tencionohet situate ne ate moment dhe po e vren ky dhendrri se nuk po I del ashtu qysh Ishin marre vesh keta qe ne fillim dhe e zbuloi se kishte deshtuar ne te kaluaren ,dhe ky djal nga deshprimi dhe me temperament shqiptari ,e largon nga dhoma e tij dhe e prish fejesen/martesen me gjithe ate darsem dhe u shkaterrua ajo miqesi qe sapo filloi ne nje situate te pakendshme dhe turperuese per te dy familjet dhe ne fund behet qrregullimi…ja siq po verejme se pasojat jan te ndryshme dhe te pazakonshme dhe gjithsesi te pakendshme…prandaj femra ne situate te tilla eshte me mire te jete e sinqerte dhe te tregoje qe ne fillim ne menyre qe te parandalohen pasojat me te medha…mirpo gjeja me positive e kesaj eshte se ka raste qe ka treguar qe ne fillim dhe I tregon se eshte penduar per te kaluaren dhe I thote se ne kete gjendje jam nese deshiron te me pranosh keshtu ,te jam mirnjohese dhe nese jo e drejte e juaja eshte qe te me refuzosh …dhe per kete sinqeritet te tille shume e logjikshme eshte te bindet nje mashkull dhe te pranon me meshiren e tij dhe ta pranon per grua,dhe pastaj pasojat evitohen dhe rezultati I nje kontesti te tille eshte real dhe ne harmoni te ndersjellet…
  Mirpo ato femra qe jan egoiste ndaj jetes dhe ndaj qdo gjeje qe e rrethon ,normal po behet fjale per ato femra jo te sinqerta qe mundohen te kamuflohen dhe rikuperojne ne menyre artificiale virgjerin ne per maternitete ato zakonishte futen ne telashe me kesi lloje veprash penale dhe me kalimin e kohes zbulohen dhe pasojat jan te tmerrshme sa edhe tagjike…ka raste nga praktika gjygjesore te praqitura se ,rezultati eshte edhe me vrasje te bashkeshorteve dhe pastaj me gjakmarrje dhe hakmarrje dhe pasoje pas pasoje deri ne vrasje recidiviste dhe me pasoja akoma me te medha…
  Dhe si perfundim po verehet se objekt I ketij problem eshte femra…dhe tash lind nje pyetje per femren …pse te mos kujdeset per veten e saj,ta ruaj ,ta qmoj dh eta vlersoj veten e saj ne menyre qe te parandaloje qe ne fillim anomili te tilla gjate jetes…dhe qe me vone te mos bjer ne pozita jo te mira ne jete …

  Thenje: “Ruaju dhe kujdesu per veten tende sepse askush nuk te ruan dhe kujdeset per ty”
  Keto ishin disa permbledhje te dhenash te bazuara nga kriminologjia / kriminalistika , praktika gjygjesore ,psikologjia kriminale dhe nga e drejta penale
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 14. #134
  azagori Maska e Korca_Reli
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Chicago U.S.A.
  Mosha
  41
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga alnosa
  edhe une keshtu si ty mendoi kush e di c'ka se ska mundesi tjeter ..
  po veten tuaj a e keni pyetyr ndonjeher ju djemt ,qe shkoni me 701 dhe krijoni budalleqe te tillla ne trurin tuaj .mos duhet dhe vajzat ta bejne kete gje ?
  keni motra tek shpija ju ?si do ju vinte qe ajo ti nderronte te dashurit njeri pas tjetrit ?(ne pergjithsi po flas rreli mos u keqkupto ) si do ju vinte ?se ketu flisni bilbil ju ,po drejtojeni thiken njeher nga vetja juaj pastaj flisni brockulla per virgjerin e nje femre ...
  Une ne asnje menyre nuk them qe te shkoni me ke te gjeni perpara,por ne te njejten kohe nuk duhet vleresuar nje vajze nga virgjeria e saj,sepse cdo njeri ka autoritetin e vet .
  Di 1 rast te nje shoqes time qe ishin gati per tu martuar dhe jane ndare sepse nuk ishte e virgjer.
  Per mendimin tim kjo eshte injorance nga ana e mashkullit.

  Pershendetje

 15. #135
  E dua letėrsinė Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  2
  35 falenderime nė 33 postime
  Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku
  Ore X vllai!...ne fakt, turp eshte me e thene por une s'di ta dalloj!...tja fus kot e te them qe di,s'ja fus dot!...si dreqin dallohet mor vlla?!
  Njė mbret njiherė kėrkonte tė gjente njė vajzė virgjėreshė.Dėrgoi vezirin e tij kastile pėr tė mbledhur vajza nėpėr mbretėri.Gjeti disa veziri dhe ja shpuri.Pas disa ditėsh mbreti i tha:
  - Asnjė nga ato nuk ishte e virgjėr. Tė thash se i dua tė virgjėra!
  -Nuk e dija mbreti im.Herė tjetėr do ti shikoj me kujdes.
  Herėn tjetėr veziri doli pėrsėri pėr vajza tė virgjėra.Njė herė e hėngra sapunin pėr djath,u tha ai ushtarėve.Tani do ti provoj para se t'ja shpie mbretit.Dhe kėshtu bėri.Kur ja shpuri mbretit, ai prapė i tha:
  -Ti nuk di tė kryesh njė porosi nė rregull.Do tė pushoj si vezir dhe do tė fus nė burg.
  -pėrse madhėri?-E pyet veziri.
  -Sepse nuk mė prure njė[ vajzė tė virgjėr.
  -Aaa jo! Kėtė herė gabohesh madhėri.Ishin tė gjitha tė virgjėra! I provova vetė!

 16. #136
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Ali Baba Tepele
  Njė mbret njiherė kėrkonte tė gjente njė vajzė virgjėreshė.Dėrgoi vezirin e tij kastile pėr tė mbledhur vajza nėpėr mbretėri.Gjeti disa veziri dhe ja shpuri.Pas disa ditėsh mbreti i tha:
  - Asnjė nga ato nuk ishte e virgjėr. Tė thash se i dua tė virgjėra!
  -Nuk e dija mbreti im.Herė tjetėr do ti shikoj me kujdes.
  Herėn tjetėr veziri doli pėrsėri pėr vajza tė virgjėra.Njė herė e hėngra sapunin pėr djath,u tha ai ushtarėve.Tani do ti provoj para se t'ja shpie mbretit.Dhe kėshtu bėri.Kur ja shpuri mbretit, ai prapė i tha:
  -Ti nuk di tė kryesh njė porosi nė rregull.Do tė pushoj si vezir dhe do tė fus nė burg.
  -pėrse madhėri?-E pyet veziri.
  -Sepse nuk mė prure njė[ vajzė tė virgjėr.
  -Aaa jo! Kėtė herė gabohesh madhėri.Ishin tė gjitha tė virgjėra! I provova vetė!
  Vertet shume domethenese...do te doja ta lexonin te gjithe djemte e forumit...
  Mbase mund ti bente ti therrisnin trurit!

 17. #137
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Keta "idealistet" e femrave te virgjera,zakonisht perfundojne te gjithe me jo te tilla!
  Sa perkushtim i madh per virgjerine ...
  Po nuk u lodhe ore fisniku student me gjithe ato faktore..?..
  U pa puna vajza,te kerkojme edhe ne mashkullin e virgjer...
  "Carpe Diem"

 18. #138
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga DI_ANA
  Keta "idealistet" e femrave te virgjera,zakonisht perfundojne te gjithe me jo te tilla!
  Sa perkushtim i madh per virgjerine ...
  Po nuk u lodhe ore fisniku student me gjithe ato faktore..?..
  U pa puna vajza,te kerkojme edhe ne mashkullin e virgjer...
  Mos ju lutem!!!...u a kerkoj ne emer te meshkujve te ndergjegjshem!...mjaft e veshtire per tu arritur eshte martesa me komplekset tona"...po ti bashkoheshin edhe komplekset tuaja ne kete drejtim,do te shnderrohej ne dicka vertet te pamundur

 19. #139
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  38
  Postime
  912
  Faleminderit
  5
  36 falenderime nė 23 postime
  Po nuk ndeva ēarēafet ne tele te nersermen qe te shikojne komshijte..., dhe nese nuk kam gje per te nder ne tela e kthej mbrapsht "nusen".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ingenuous : 07-04-2007 mė 15:26
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 20. #140
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2006
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E cka nese eshte e "qepet" a do ta dalloni ???asnjiher...

Faqja 7 prej 14 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 1052
  Postimi i Fundit: 10-04-2014, 09:58
 2. Suedia, aty ku femrat jetojnė parajsėn
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 12:02
 3. Femrat dhe meshkujt komunikojnė ndryshe
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
 4. Si jane Femrat shqiptare ne realitetin e sotshem
  Nga Dito nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 111
  Postimi i Fundit: 09-10-2004, 16:53
 5. Femrat dhe ekonomia - Nga Kotelja!
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 14:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •