Close
Faqja 10 prej 14 FillimFillim ... 89101112 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 261
 1. #181
  E dua letėrsinė Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  2
  35 falenderime nė 33 postime
  Citim Postuar mė parė nga klandestini
  Gati shumica e djemve shqipetar e kerkoj njeriun e jetes, e duan te virgjer!Te pakten ne temat qe jan hapur ne forumin tone.
  A dini ju te dalloni se kur nje femer eshte e virgjer?
  Mendoni se e vetmja gje eshte ajo copez e holl?!
  Ku mund te dallohet tjetert?

  Tre gjėra jan tė vėshtira pėr t'u zbuluar,e katėrta ėshtė e pa mundur!
  1-Gjurma e gjarrpėrit mbi gur!
  2-Gjurma e anijes nė det!
  3-Gjurma e zogut nė ajėr!
  E 4-ta---Gjurma e burrit te gruaja, ėshtė e paaamuuunduuuuur!

 2. #182
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Si vazhdoni te flisni akoma ne kete teme..

  Ka shum goca mbi te cilat sot po abuzohet dhe rasti konkret ishte lajmi i dieshem

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=79740

  C'fare duhet te beje kjo goc tani?? Duhet te vras veten?? pfffff
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 3. #183
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime nė 103 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dj-GabrieL
  Kam vene re ketu ne forum qe ca e ca as nuk e marrin mundimin fare ti referohen TEMES,thjeshte shofin shkrimin e parashkruesit dhe ja mbysin si t`ju vij ideja e radhes.

  Sa per rikujtes.  Habitem me ca ketu qe thon,une e dua gruan te viregjer dhe pik,ai tjetri thot per mua s`ka rendesi se ca mund te kete ber ne nje te kaluar.

  Ideja e kesaj teme eshte kjo:

  Si mund te dallohet nje vajze kur ajo tashme nuk eshte me "Virgjeresh" ??

  Cdo lloj komenti,histori te verteta apo te trilluara qofshin,per mua pak rendesi kane,te pakten persa i perket kesaj teme.

  A ka nodnje kopetent qe te flasi me bindje te plote & te thot qe ka disa shenja qe dallojme femren e "Virgjer" me ate te "C`virgjer" ?

  P.S Duke mos harruar te theksoje qe "Le te lem menjan eksperencn ton" apo gjera te degjuara nga te tjeret.

  Ketu flet vetem kopetenca e kesaj fushe,mundesisht ndonje sexolog.Ka apo cuq ?  Tjeta !!

  Pa dashur te bej kopetentin, mendoj se virgjeria trupore mund te dallohet ne disa akte sexuale(gjakrjedhja tek femrat e virgjera vazhdon per disa kohe ne pergjithsi)
  Por me duhet te pranoj qe ka edhe femra qe e humbin virgjerine pa gjakrrjedhje fare. Keto mund ti dallosh nga menyra e te berit sex.
  Zakonisht te virgjerat perpiqen te kopjojne partnerin.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 4. #184
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Tregon pastertine e femres.

  Lukas
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 5. #185
  _-bluesman-_ Maska e Jimi_Hendrix
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Vendndodhja
  Arkivol
  Postime
  116
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  Si vazhdoni te flisni akoma ne kete teme..

  Ka shum goca mbi te cilat sot po abuzohet dhe rasti konkret ishte lajmi i dieshem

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=79740

  C'fare duhet te beje kjo goc tani?? Duhet te vras veten?? pfffff

  Ty pse te djeg, ca halli ke ca shkruajne njerzit?


  Mua me pelqen te them qe kush nuk eshte e virgjer kur martohet eshte ku**e. Kjo perben problem per ty?


  Ja lukas psh e ke thene fiks!

 6. #186
  i/e regjistruar Maska e Centaurus
  Anėtarėsuar
  10-04-2007
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tek meshkujt e vetdijshem e dijme te gjith qe virgjeriteti i asaj femre qe ai e marton ka shum vlere dhe eshte gjeja mė me rendesi per ardhmerine e asaj familije qe po krijohet.

  Por si eshte kjo pune tek femrat, a ka vlere virgjiniteti tek femrat e vetdijshme, a e ndjene veten me qualitative, me te pastert, me krenare, me besnike, me burrereshe, me e respektuar nga burri i vet etj. ajo femer qe eshte e virgjer ?

 7. #187
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga vlonjatja_usa
  PO mire ti ne nese kjo vajze ka patur te dashur me perpara por ska kryer marredhenie seksuale me kete njeri pra eshte akoma e virgjer ti do e merrje per jete????
  Shiko vlonjate pergjigje te strikte dhe definitive nuk mund te te jap ne keto raste…sepse ne keto raste jam ne mes Po dhe Jo…por me shume do kisha anuar nga PO-ja , tash nvaret prej rastit dhe karakterit te personit konkret…
  Nga praktika e jetes me ka ra rasti te jem protagonist e nje rasti te tille…siq eshte kjo e pyetjes sate, nje vajze ishte e bukur dhe dukej e menqur dhe po filloje te interesohem per te dhe nje dite interesimin e tim e ushtrova ne praktike, po takohem me te dhe duke u bazuar ne qelimet mia te sinqerta qe kisha per te dhe per hire te seriozitetit te kesaj sfide ,mendova te perdori intervisten time d.m.th po filloje ta pyes per te kaluaren…dhe po me pergjigjet ,dhe tha se jam e virgjer mirpo kam dashuruar me pare nje djale apo jam dashuruar me te dhe jam ndare prej tij dhe nuk kam asgje me te d.m.th jam e pastert me virgjeri…
  Une nuk vendosa qe te I ipja asaj nje pergjigje as mohuese por as pohuese ne lidhje me mua, ne ate momente…por I thash qe duhet te te njof me mire ne menyre qe te jem me I sigurt ne lidhje me vendimin perfundimtar…
  Fatmiresishte pak me heret kisha kryer nje kurs te kriminalistikes dhe kisha mjaft metoda se si ta zbuloje nje genjeshter…dhe po filloje te I zbatoje ato metoda te kriminalistikes ne praktike me kalimin e kohes ,po e veren ajo vajze se nuk po I shkon plani si duhet…nga ana ime po e verej qe po qalonte ne shume gjera ,derisa e zbulova dhe e detyrova qe te pranoje qe te thote, se “ate djale akoma e dashuroj dhe po me pengon qe ty te te dashuroje si duhet”…d.m.th ajo dashuri e deshtuar edhe pse nuk kishte humbur virgjerin (kjo sipas fjeleve te saja) I pengonte qe te dashuroje derisa e zbulova me mjetet dhe metodat e mia qe ajo aktronte me mua …dhe I thash qe ti nuk je per mua… me fal se nuk mund te te pranoje…
  Kete nuk e bera nga fanatizmi si term qe disa ketu po e perdorin me te madhe por e bera ne interesin tim personal dhe familjare, kam objektiva te kjarta se si ta formoje nje familje ,si ti edukoje femijet dhe qfar grua te marre ,ne menyre qe ajo grua te ushtroje edukim ne keta femije etj etj…d.m.th ky eshte nje mission serioz per qdo njeri siq eshte edhe per mua ,qeshtja e nje krijimi te nje familjeje te shendoshe dhe te lumture,andaj une pergaditem dhe investoje ne veten time qe ta edukoje veten time dhe deshira ime eshte qe edhe ajo vajze te kete kete qellim ne jete…d.m.th te kete kete mentalitet( synimi per nje familje te shendoshe,ta edukoje veten e saje etj..) ne menye qe te perqendrohemi ne krijimin e nje familjeje te shendoshe ,dhe ky qellim arrihet vetem me bashkimin e forcave te dy bashkeshorteve,d.m.th per keta dy bashkeshorte duhet te jete breng vetem qeshtja e organizimit dhe planifikimit sa me te mire te familjes e jo te kete probleme te pazakonta siq eshte te ballafaqohesh me pasaojat e se kaluares se bashkeshortes apo bashkeshortit ,keto probleme nuk dua te me preokupojne ne jeten bashkeshortore…prandaj gjithmon perdori preventive ne jete ,preventive ne kete rast eshte te zgjedhi bashkeshorten e duhur qe ne fillim e pastaj ajo preventive ndikon gjate tere jetes ne menyre positive…nuk deshiroje ne jete te me godas ndonje fatkeqesi siq e konsideroje “Divorcin” kjo per mua eshte nje krim ,e quaj krim sepse gjate ketij krimi victim kryesore eshte femija ,nuk dua ne jete qe femija im te jetoje me njerke por te jetoje me nenen e saje te lindjes dhe te dashurise…

  Ka femra te sinqerta dhe te virgjera apo te ndershme…ka meshkuj te sinqert dhe te virgjer apo te ndershem,andaj lete bashkohen I ndershmi me te ndershmen dhe te mos perzihen jo te ndershmit dhe jo te ndershmet ne boten e te ndershmeve…

  Nje gje duhet ta pranojme me sinqeritet se ka me shume meshkuj se sa femra qe jan te veshura me petkun e sinqeritetit …mund te bazohem ne shoqerin time(shoket) qe kam, secili eshte me princ se tjetri dhe secili I konkuron tjetrit me sinqeritet dhe bujari ,andaj quditem se si nje vajze nuk pergaditet per keta djelmosha te mrekullueshem dhe te bukur …por mendojne ndryshe duke u degjeneruar dhe pastaj e qajn hallin e tyre duke u ankuar ,se nuk po e ralizojne nje qellim ,qe ta marrin nje djale te mire per tu martuar…tash ne kete moment shtrohet pyetja …qfar cilsi ke apo qfar vlere te ofertes ke pergaditur per ate djale qe ta perfitosh
  Te flas te drejten kam edhe shoqe mirpo per ato femra nuk mund te garantoje asgje , sepse secila eshte infektuar nga kjo koha e modernizmit evropjane dhe secila ka historin e saj qe mund ta mbush nje liber goxha te trashe,nje fakte qe ndryshon me meshkujt apo shoket e mi,te cilet besoni jan te shumte dhe secilit ia njoh te kaluaren dhe te tashmen …por secili dallon nga tjetri me vlera te arta…

  Dhe tash ta imagjinojme keta djelmosha te sinqerte te cilet deshirojne dhe kan synime te sinqerta dhe secili enderron te kete nga nje familje te lumture dhe behet shkaktare nje femer jo e sinqerte dhe ia shkaterron ato synime ,ato endrra dhe qellime per te ardhmen e planifikuar…

  eshte e drejt kjo???

  Andaj nese nje vajze deshiron te kete nje mashkull te sinqert dhe besnik per burr ne jete …ajo vajze duhet ti kete po ato cilsi…po nuk I pate ato cilsi te mos kerkoje nje djalosh te tille dhe ta marre ne qafe pastaj ate djalosh duke ia shkaterruar me te shtrejten ne jete “ENDRREN”…andaj keshilla per nje femer eshte investo ne veten tende dhe poashtu edukoje veten tende ,ne menyre qe te kerkosh nje mashkull te po atyre vlerave….”egoizmi ne kete rast quhet krim”

  Esenca e ketij problem qendron pikerishte tek ” sinqeriteti” nese existon tek nje person kjo pasuri ,ai/ajo vlen shume…ndersa po nuk existoje sinqeriteti tek nje person ,ajo/ai person eshte I pavlere…
  Ja nje poezi per sinqeritetin qe e shkrova tani ne keto momente…

  Dashuria pa sinqeritet

  Dashuria pa sinqeritet
  Ndjenje e verbet me te vertet
  Dashuri kjo me lloje, lloje ngjyra
  Ne zotrim te saj ,jan shume fytyra

  Tek I buzeqeshuri, gjendet nervoza
  Se ,kur qesh I nervozuari ,nuk e qellon as prognoza
  Genjeshtra synon ,ta njollos te verteten
  Ndersa e verteta ,ta zbulon genjeshtren

  Sa here them te dua ,mos me beso
  Kur je ne veshtersi ,mos premto
  E dua fjalen ,qe e pason vepra
  Ndersa e dua vepren, qe e mbeshtet fjala

  I pelqej ledhatimet ,por nuk I deshiroje
  I dua fjalet ,kur nuk I degjoje
  I pelqej pershperitjet, kur nuk mund ti theksoje
  Ndersa nuk e dua syrin, qe nuk di te lotoje

  E them fjalen ,kur nuk e mendoje
  E mendoje fjalen, por nuk e meditoje
  E premtoje fjalen,por nuk e realizoje
  Por, vetem thoja se te dashuroje

  Sa e shemtuar eshte dashuria, kur aktrohet
  Sa e bukur eshte dashuria ,kur deshmohet
  Te deshmuarit e saj, eshte realizim
  Ndersa te aktruarit e saj ,eshte krim


  “symbol I nje dashurie JO te sinqert eshte “GENJESHTRA”
  Dashuria e sinqert eshte kur thua “te dua” e perjeton dhe e ndjen ate…
  Ate ndjenje pastaj duhet ta shprehesh,ta interpretosh dhe ta deshmosh ne realitet…
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 8. #188
  Wilma Maska e xhuliana
  Anėtarėsuar
  15-12-2006
  Vendndodhja
  Emilia-Romagna
  Postime
  824
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student
  p
  Fatmiresishte pak me heret kisha kryer nje kurs te kriminalistikes dhe kisha mjaft metoda se si ta zbuloje nje genjeshter…dhe po filloje te I zbatoje ato metoda te kriminalistikes ne praktike me kalimin e kohes ,po e veren ajo vajze se nuk po I shkon plani si duhet…nga ana ime po e verej qe po qalonte ne shume gjera ,derisa e zbulova dhe e detyrova qe te pranoje qe te thote, se “ate djale akoma e dashuroj dhe po me pengon qe ty te te dashuroje si duhet”…d.m.th ajo dashuri e deshtuar edhe pse nuk kishte humbur virgjerin (kjo sipas fjeleve te saja) I pengonte qe te dashuroje derisa e zbulova me mjetet dhe metodat e mia qe ajo aktronte me mua …dhe I thash qe ti nuk je per mua… me fal se nuk mund te te pranoje…
  [/U]
  o fisniko...ej po pse mo ke puno gjo ke CSI ti more qe paske bere hetime kaq te thella mbi jeten e kesaj vajze....
  po pse mo kriminele na paska qene kjo vetem pse paska pasur nje lidhje tjeter??
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xhuliana : 12-04-2007 mė 17:41
  La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

 9. #189
  azagori Maska e Korca_Reli
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Chicago U.S.A.
  Mosha
  41
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student
  Shiko vlonjate pergjigje te strikte dhe definitive nuk mund te te jap ne keto raste…sepse ne keto raste jam ne mes Po dhe Jo…por me shume do kisha anuar nga PO-ja , tash nvaret prej rastit dhe karakterit te personit konkret…
  Nga praktika e jetes me ka ra rasti te jem protagonist e nje rasti te tille…siq eshte kjo e pyetjes sate, nje vajze ishte e bukur dhe dukej e menqur dhe po filloje te interesohem per te dhe nje dite interesimin e tim e ushtrova ne praktike, po takohem me te dhe duke u bazuar ne qelimet mia te sinqerta qe kisha per te dhe per hire te seriozitetit te kesaj sfide ,mendova te perdori intervisten time d.m.th po filloje ta pyes per te kaluaren…dhe po me pergjigjet ,dhe tha se jam e virgjer mirpo kam dashuruar me pare nje djale apo jam dashuruar me te dhe jam ndare prej tij dhe nuk kam asgje me te d.m.th jam e pastert me virgjeri…
  Une nuk vendosa qe te I ipja asaj nje pergjigje as mohuese por as pohuese ne lidhje me mua, ne ate momente…por I thash qe duhet te te njof me mire ne menyre qe te jem me I sigurt ne lidhje me vendimin perfundimtar…
  Fatmiresishte pak me heret kisha kryer nje kurs te kriminalistikes dhe kisha mjaft metoda se si ta zbuloje nje genjeshter…dhe po filloje te I zbatoje ato metoda te kriminalistikes ne praktike me kalimin e kohes ,po e veren ajo vajze se nuk po I shkon plani si duhet…nga ana ime po e verej qe po qalonte ne shume gjera ,derisa e zbulova dhe e detyrova qe te pranoje qe te thote, se “ate djale akoma e dashuroj dhe po me pengon qe ty te te dashuroje si duhet”…d.m.th ajo dashuri e deshtuar edhe pse nuk kishte humbur virgjerin (kjo sipas fjeleve te saja) I pengonte qe te dashuroje derisa e zbulova me mjetet dhe metodat e mia qe ajo aktronte me mua …dhe I thash qe ti nuk je per mua… me fal se nuk mund te te pranoje…
  Kete nuk e bera nga fanatizmi si term qe disa ketu po e perdorin me te madhe por e bera ne interesin tim personal dhe familjare, kam objektiva te kjarta se si ta formoje nje familje ,si ti edukoje femijet dhe qfar grua te marre ,ne menyre qe ajo grua te ushtroje edukim ne keta femije etj etj…d.m.th ky eshte nje mission serioz per qdo njeri siq eshte edhe per mua ,qeshtja e nje krijimi te nje familjeje te shendoshe dhe te lumture,andaj une pergaditem dhe investoje ne veten time qe ta edukoje veten time dhe deshira ime eshte qe edhe ajo vajze te kete kete qellim ne jete…d.m.th te kete kete mentalitet( synimi per nje familje te shendoshe,ta edukoje veten e saje etj..) ne menye qe te perqendrohemi ne krijimin e nje familjeje te shendoshe ,dhe ky qellim arrihet vetem me bashkimin e forcave te dy bashkeshorteve,d.m.th per keta dy bashkeshorte duhet te jete breng vetem qeshtja e organizimit dhe planifikimit sa me te mire te familjes e jo te kete probleme te pazakonta siq eshte te ballafaqohesh me pasaojat e se kaluares se bashkeshortes apo bashkeshortit ,keto probleme nuk dua te me preokupojne ne jeten bashkeshortore…prandaj gjithmon perdori preventive ne jete ,preventive ne kete rast eshte te zgjedhi bashkeshorten e duhur qe ne fillim e pastaj ajo preventive ndikon gjate tere jetes ne menyre positive…nuk deshiroje ne jete te me godas ndonje fatkeqesi siq e konsideroje “Divorcin” kjo per mua eshte nje krim ,e quaj krim sepse gjate ketij krimi victim kryesore eshte femija ,nuk dua ne jete qe femija im te jetoje me njerke por te jetoje me nenen e saje te lindjes dhe te dashurise…

  Ka femra te sinqerta dhe te virgjera apo te ndershme…ka meshkuj te sinqert dhe te virgjer apo te ndershem,andaj lete bashkohen I ndershmi me te ndershmen dhe te mos perzihen jo te ndershmit dhe jo te ndershmet ne boten e te ndershmeve…

  Nje gje duhet ta pranojme me sinqeritet se ka me shume meshkuj se sa femra qe jan te veshura me petkun e sinqeritetit …mund te bazohem ne shoqerin time(shoket) qe kam, secili eshte me princ se tjetri dhe secili I konkuron tjetrit me sinqeritet dhe bujari ,andaj quditem se si nje vajze nuk pergaditet per keta djelmosha te mrekullueshem dhe te bukur …por mendojne ndryshe duke u degjeneruar dhe pastaj e qajn hallin e tyre duke u ankuar ,se nuk po e ralizojne nje qellim ,qe ta marrin nje djale te mire per tu martuar…tash ne kete moment shtrohet pyetja …qfar cilsi ke apo qfar vlere te ofertes ke pergaditur per ate djale qe ta perfitosh
  Te flas te drejten kam edhe shoqe mirpo per ato femra nuk mund te garantoje asgje , sepse secila eshte infektuar nga kjo koha e modernizmit evropjane dhe secila ka historin e saj qe mund ta mbush nje liber goxha te trashe,nje fakte qe ndryshon me meshkujt apo shoket e mi,te cilet besoni jan te shumte dhe secilit ia njoh te kaluaren dhe te tashmen …por secili dallon nga tjetri me vlera te arta…

  Dhe tash ta imagjinojme keta djelmosha te sinqerte te cilet deshirojne dhe kan synime te sinqerta dhe secili enderron te kete nga nje familje te lumture dhe behet shkaktare nje femer jo e sinqerte dhe ia shkaterron ato synime ,ato endrra dhe qellime per te ardhmen e planifikuar…

  eshte e drejt kjo???

  Andaj nese nje vajze deshiron te kete nje mashkull te sinqert dhe besnik per burr ne jete …ajo vajze duhet ti kete po ato cilsi…po nuk I pate ato cilsi te mos kerkoje nje djalosh te tille dhe ta marre ne qafe pastaj ate djalosh duke ia shkaterruar me te shtrejten ne jete “ENDRREN”…andaj keshilla per nje femer eshte investo ne veten tende dhe poashtu edukoje veten tende ,ne menyre qe te kerkosh nje mashkull te po atyre vlerave….”egoizmi ne kete rast quhet krim”

  Esenca e ketij problem qendron pikerishte tek ” sinqeriteti” nese existon tek nje person kjo pasuri ,ai/ajo vlen shume…ndersa po nuk existoje sinqeriteti tek nje person ,ajo/ai person eshte I pavlere…
  Ja nje poezi per sinqeritetin qe e shkrova tani ne keto momente…

  Dashuria pa sinqeritet

  Dashuria pa sinqeritet
  Ndjenje e verbet me te vertet
  Dashuri kjo me lloje, lloje ngjyra
  Ne zotrim te saj ,jan shume fytyra

  Tek I buzeqeshuri, gjendet nervoza
  Se ,kur qesh I nervozuari ,nuk e qellon as prognoza
  Genjeshtra synon ,ta njollos te verteten
  Ndersa e verteta ,ta zbulon genjeshtren

  Sa here them te dua ,mos me beso
  Kur je ne veshtersi ,mos premto
  E dua fjalen ,qe e pason vepra
  Ndersa e dua vepren, qe e mbeshtet fjala

  I pelqej ledhatimet ,por nuk I deshiroje
  I dua fjalet ,kur nuk I degjoje
  I pelqej pershperitjet, kur nuk mund ti theksoje
  Ndersa nuk e dua syrin, qe nuk di te lotoje

  E them fjalen ,kur nuk e mendoje
  E mendoje fjalen, por nuk e meditoje
  E premtoje fjalen,por nuk e realizoje
  Por, vetem thoja se te dashuroje

  Sa e shemtuar eshte dashuria, kur aktrohet
  Sa e bukur eshte dashuria ,kur deshmohet
  Te deshmuarit e saj, eshte realizim
  Ndersa te aktruarit e saj ,eshte krim


  “symbol I nje dashurie JO te sinqert eshte “GENJESHTRA”
  Dashuria e sinqert eshte kur thua “te dua” e perjeton dhe e ndjen ate…
  Ate ndjenje pastaj duhet ta shprehesh,ta interpretosh dhe ta deshmosh ne realitet…
  Shume peralle e bukur

 10. #190
  Maska e *Babygirl*
  Anėtarėsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  :d:d:d:d:d:d
  Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

 11. #191
  i/e regjistruar Maska e Vanilla_Angel
  Anėtarėsuar
  19-01-2007
  Postime
  77
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Fisnik aspak nuk pajtohem me fjalet e tua... po cka flet bre.... Ajo nuk te paska dashur Ty, e akoma e paska dashur ate tjetrin?! Po Ti Si e dashuroje ate?! Me cfare sinqeriteti?! Duke i bere hetime pas shpine?! phaaaa pak si absurde apo?!

  P.S me fal nese jam gabim

 12. #192
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Virgjėria tek femrat
  Bota po zhvillohet shum shpejt dhe fatkeqsisht nganjehere ne drejtim te gabuar, sot ekziston mundesia e qepjes ose me mire te themi e ngjitjes me ngjits, p.sh. ne gjermani, ato vajza (ne te shumten e rasteve mUslimane) qe kishim marrdhenje seksuale me Gjerman, Zezak, Kinez, Magjup ose thjesht me tjeter kend para atije qe iu duhet tash te martohet me te dhe qe ai kerkon nga ajo virgjeritet, shkojne te mjeku (ato qe kan para, ose qe ia paguan ai hypsi i saj) dhe ngjesin aty posht diēka me nje ngjits special (ne nje film dokumentar ishte mjekja nje arabe muslimane qe e "shpetonte" nje turqelike qe kishte pasur nje dashnor gjerman para se ta detyronin prinderit e vet te martohet ajo me kusheririn e vet, me djalin e xhaxhait te vet), pastaj ajo i thot te fejuarit te vet qe eshte vajze shum e moralshme qe as nuk e ka puthur dikush se lere me ma shum, qe eshte nje vajze shtepie nga nje familje e mire dhe shum religjioze qe tek ajo eshte fytyra e families mbi te gjith, e genjeshtra te tjera te femrave, dhe keshtu martohen ata, ne naten e pare qet pak gjak aty, ky i shkreti i beson plotsisht sepse e sheh me sy te vet qe aty po rriedh gjak, dhe keshtu krijojne nje familje dhe nje jete te re me rrena, genjeshtra dhe tradhti deri sa ta rrotulloj Zoti medaljen e ta kuptoje ai i gjori qe e ka martuar kurven me te madhe te qytetit qe nuk kishte vetem nje apo dy dashnor por i kishte provuar gati te gjitha llojet e racave, formave e ngjyrave.  ju pershendes

 13. #193
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2007
  Postime
  114
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  [QUOTE=fisniku-student]Shiko vlonjate pergjigje te strikte dhe definitive nuk mund te te jap ne keto raste…sepse ne keto raste jam ne mes Po dhe Jo…por me shume do kisha anuar nga PO-ja , tash nvaret prej rastit dhe karakterit te personit konkret…....................................[QUOTE]


  Ok fisniku kjo qe """ke bere""" ti eshte dicka e pa drejt ndaj nje femre per faktin sepse ti je ai qe po kerkon sinqeritet dhe nese doje te dije dicka mbi ate ose te bezdiste dicka nga e shkuara e asaj duhet ti i pari qe keron sinqeritet te ishe i sinqert me te duke e pyetur drejt per drejt dhe jo duke shkuar mbas shpine.
  Pra dashur pa dashur dole tek ajo qe thashe une BESE KERKON I PABESI.
  Mos te te keq fare se vete e vertetove.
  Pastaj pyetja qe une te bera sishte nese do e pranoje nje ti qe ksihte dashuruar me perpara por nje qe kishte te dashur ( nje lidhje dashurie apo thjesht per mode).
  Megjithate me sa kuptoj une ti je si ai femija qe sa ka filluar te eci dhe ngaterrohet me kembet e tija dmth qe as ti vete se di se cfare kerkon e cfare do.
  Me mendje e shpirt ne Vlore.

 14. #194
  E dua letėrsinė Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  2
  35 falenderime nė 33 postime
  Nė qoftė se dikush kėrkon vetėm arsyet e virgjėris patologjike tek femra,po ju bėj tė ditur shkencėrishtė pėrkufizimin.
  Ajo qė ruan virgjėrin e femrave ėshtė ndėrtimi i organit gjenitalapo (Vaginės).Vagina e femrės lind, e mbuluar nga njė cipė e hollė e cila mbulon grykėn e qafės sė mitrės,e cila quhet nė shqip -Cipa a himenit-Kjo cipė ka njė boshllėk tė vogėl,apo ( vrimė) e cila lejon daljen e sekrecioneve nga organi femėror gjatė periudhės sė menstruacioneve,ose siē quhen ndryshe (Periodat) Njihen dy lloje tė ndėrtimit tė kėsaj cipe.Njėra ėashtė me vrim tė ngushtė, e cila gjatė kryerjes sė kontaktit tė parė seksual dėmtohet si rrjedhim shkaktohet hemoragji dhe cipa e dėmtuar mbetet nė buzėt e qafės sė mitrės.Ky ėshtė i vetmi fakt pėr zbulimin kriminalistik tė njė akti seksual, nė raste pretendimesh.Por Kriminalistika e njeh shum mirė se ėshtė edhe rasti i dytė kur kjo copė, e ka vrimėn pak mė tė zgjeruar dhe kryerja e kontaktit seksual, nuk shkakton hemoragji.Atėherė analizat pėrqėndrohen gjetkė.Atėherė del pėrkufizimi i virgjėris, apo ēvirgjėrisė.
  Nė gjuhėn shkencore dhe popullore i kam pėrmbledhur nė shkrimin mė lartė.Lexojeni me kujdes.
  Ju uroj gjith tė mirat dhe sa her tė kini nevoj pėr kėshilla,jam nė dispozicion.

 15. #195
  larguar
  Anėtarėsuar
  11-09-2006
  Postime
  535
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po te shikoni ne nje tem ku flitet per cunat tan te cilet akuzohen per martesat me femrat e huaja, ateher nuk do diskutohej kaq gjat nga cunat

  Kur nuk je vet i virgjer s'ke sesi ta kerkosh ate tek nje femer!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shefqeti11 : 13-04-2007 mė 09:00
  Kristal...
  ..E bardhė...
  ..Qė mė mban gjall!

 16. #196
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jimi_Hendrix
  Ty pse te djeg, ca halli ke ca shkruajne njerzit?
  Mua me pelqen te them qe kush nuk eshte e virgjer kur martohet eshte ku**e. Kjo perben problem per ty?
  Ti je i virgjer?Nese je,bravo te qofte,ama do doja te dija sa vjeē je.E nese s'je atehere sipas llogjikes tende i bie te jesh "mashkull-ku**e"
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 17. #197
  your "wrost" nightmare Maska e Militik
  Anėtarėsuar
  19-01-2007
  Postime
  246
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Centaurus
  Tek meshkujt e vetdijshem e dijme te gjith qe virgjeriteti i asaj femre qe ai e marton ka shum vlere dhe eshte gjeja mė me rendesi per ardhmerine e asaj familije qe po krijohet.

  Por si eshte kjo pune tek femrat, a ka vlere virgjiniteti tek femrat e vetdijshme, a e ndjene veten me qualitative, me te pastert, me krenare, me besnike, me burrereshe, me e respektuar nga burri i vet etj. ajo femer qe eshte e virgjer ?

  Jo.Nuk ka te beje personaliteti me virgjerine.Te besh $*X s'do te thote qe nuk ke krenari.Nje dite do e besh dhe kjo eshte nje experience,dhe te flas sinqerisht kjo te ben ,e te pjekur.Jot eme per shembull nuk eshte e virgjer.Edhe ajo e ka bere,dhe nuk ka shume rendesi nese e ka bere para apo pas marteses.
  Vete njeriu eshte poligram,prandaj shpiku martesen qe ta fshehe kete fakt.
  Ajo qe mund te te duket ty e pamoralshme mua me duket.


  BTHW: ne disa shoqeri primitive kishte njerez te specializuar qe zvirgjeronin femrat para marteses.Kjo behej meqe femra ne menyre te pavetedijshme urren ate qe e zhvirgjeron keshtu qe te mos urrente burrin,gjenin dike te jashtem qe ta bente kete pune.

 18. #198
  i/e regjistruar Maska e Stefan07
  Anėtarėsuar
  08-04-2007
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  29
  Postime
  140
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Virgjeria ka qene,eshte dhe do te jete nje teme shume aktuale,e kyqur gjithnje.Jo vetem per shqiptaret,por per gjithe njerzit.
  Virgjeria e humber ne kontakt seksual eshte e pa moralshem...po bere perpjekje te gjesh se vajza a eshte apo jo virgjer te ka honger dreqi...Lute Zotin,tmos te perpjeke me femra te pamoralshem se e ke veshtire jo vetem me mesu se a eshte virgjer apo jo,e ke veshire edhe ta ruash pasi ta merresh ne shtepi..
  Virgjeriniteti ka rendesin e vet moral si te femra ashtu edhe te mashkulli.Nuk po e them kete pse shume kam pasur ne guxhe,po e theme ne ate se ēka kam pasur rast te mesoj rendesi e vergjiteti.Ne kohen e fundit edhe tek shqiptare,ashtu si ne perendim,nuk po i shikojn shume,vetem a eshte qike(a ka p...).
  Por,ashtu si qe thash ne fillim,vergjeria ka rendesin e vete per arsyeje fam
  iljare.
  Eshte shume keqe te jetosh me nje femer qe dikush ta ka pasur ne dore pare teje.Dhe ti merr dhe ben familje me te.Neser kur ti e shefe ate femer me burrin e saj te jetes,i thuash vetes apo shokeve,shiko kjo eshte vajza qe e kam pasur ne guxhe...,a ka me keqe se kjo?kete e kam thene vetes sime kur takova vajzen me burrin e vet, qe e kisha pasur nje kohe,dhe kjo me erdhi shume keqe.sepse sot tek komshiu,neser te ti do vi e njejhta gje...
  Pra,vergjeria duhet te ruaj moralin e vet,.Eshte nje send i vogel me vlere shume te madhe...

  pikerisht,kur eshte fjala vergjeria,Femrat duhen te jen te kujdeseshem...ka munyra tjerea te relaksimit...per kete...
  ne fund,kj eshte nje gje personale,por personalitin duhet ta krijoje morali dhe dituria e njeriut e jo epshet...
  Femra nderi i familjes...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Stefan07 : 13-04-2007 mė 11:51

 19. #199
  azagori Maska e Korca_Reli
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Chicago U.S.A.
  Mosha
  41
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ore kjo tema ka katandisur keq fare.
  Lerini ore vajzat te bejne qejf

 20. #200
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jimi_Hendrix
  Ty pse te djeg, ca halli ke ca shkruajne njerzit?


  Mua me pelqen te them qe kush nuk eshte e virgjer kur martohet eshte ku**e. Kjo perben problem per ty?


  Ja lukas psh e ke thene fiks!

  Mua nuk me djegj gje Jimi_Hendrix.. Sepse un jam ok per vete.. Por jemi ne shek e XXI dhe jo ne shek e I para krishtit..

  Un nuk jam ktu per te thene se nje femer kur martohet duhet te jete apo jo e virgjer, por jam ktu per te thene qe ndryshoni mentalitetet se jeni shum dobet.. Nje femer mund ta kete humbur virgjerine dhe kot.. pa shkuar me asnje ne krevat.. so what? Me sa kam degjuar dhe mua personalisht prinderit nuk me kane lene kurre te ngisja bicikleten, pasi mami thoshte gjithmone, jo se ka ndodh qe kane humb cipen gocat.. Nje femer mund ta ket humbur virgjerine dhe duke luajtur sport.. Nje femer mund ta kete humbur virgjerin se mund te jete dhunuar.. Nje femer mund ta humbi virgjerine se eshte tradhetuar nga i dashuri.. Athere.. C'fare do bejne kto goca.. do mbyllen brenda???? Jo mor cun, Jeta Vazhdon...!!
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

Faqja 10 prej 14 FillimFillim ... 89101112 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 1052
  Postimi i Fundit: 10-04-2014, 09:58
 2. Suedia, aty ku femrat jetojnė parajsėn
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 12:02
 3. Femrat dhe meshkujt komunikojnė ndryshe
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
 4. Si jane Femrat shqiptare ne realitetin e sotshem
  Nga Dito nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 111
  Postimi i Fundit: 09-10-2004, 16:53
 5. Femrat dhe ekonomia - Nga Kotelja!
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 14:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •