Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    Armandoboni.com Maska e White_Shadow:)
    Anëtarësuar
    28-02-2005
    Vendndodhja
    Duke ikur ne hene per te dale nje xhiro nga MArsi me EMInene
    Postime
    248

    Nëse kërkoni persona në Turqi - bëjeni kërkesën tuaj këtu

    Pershendetje forumista...

    Nese kerkoni ndonje person qe me pare ka emigruar drejt Turqise mund ti jepni te dhenat qe keni ketu e do bejme c'mos qe ta gjejme ate person.

    Kjo eshte nje detyre qe i kam dhene vetes qe pak a shume te jem edhe une i vlefshem ne kete nenforum


    ---------
    PS, I lutem moderatorit ta bejme teme ngjitese. Flm
    Ndryshuar për herë të fundit nga kolombi : 27-04-2007 më 00:57

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-11-2006
    Postime
    3
    kerkoj nje person ne zvicer por zdi ku me kerku ndihm nese ka mundsi mem ndihmu ju falemderit.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Postime
    12
    PERSHENDETJE JU LUTEM ATYRE SHQIPETAREVE QE JETOJNE NE TURQI QE TE ME NDIHMOJNE SE DUA TE INTERESOHEM PER DEREN E STAMBOLLIT ME KANE THENE SE ESHTE NJE NDERTESE KU ATY RUHEN ARRSHIVA ME EMRA TE FIGURAVE SHQIPETARE DHE KJO HAPET ME SEZIONE PER NJERZIT QE KANE DESHIRE TA VIZITOJNE SE DUA TE DIC DICKA RRETH KESAJ NQS SE NDOKUSH DIN GJE RRETH KESAJ CESHTJE JU LUTEM ME KOMUNIKONI NE ADRESEN E EMAILIT TIM. the_sea_boy@hotmail.co.uk flm

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-11-2006
    Postime
    23
    prsh te gjithve.kerkoj te dije dicka me shume ne lidhje me nje kushurin e nje shoqes time.i cili ka humbur kontaktet me familjen ne vitin 1970 nga turqia.Emri i tij eshte Arif Korollari (Gozhdari).e kerkon mbesa e tij.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Barlet23
    Anëtarësuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    ke Ura Tabakve
    Postime
    214
    Adela!, Nese do te kishe disa informacione se ne cilin qytet te turqise ndodhet plus nese disponon ndonje foto te tij do te ishte me ne ndihme!!

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anëtarësuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Si mund te gjej adresen ose telefonin ne Turqit tenje personi
    Quhet AHMET FERIT KARTAL.Para dhjet vjetesh ka banuar ne Eskishehir.Meret me sistemet e paneleve diellore.

  7. #7
    Armandoboni.com Maska e White_Shadow:)
    Anëtarësuar
    28-02-2005
    Vendndodhja
    Duke ikur ne hene per te dale nje xhiro nga MArsi me EMInene
    Postime
    248
    Ajzberg ku A eshte me origjine Shqiptare ?

    nese po atehere ka shume mundesi ta gjejme .

    Adela edhe per ty te shohimti hedhim nje sy e do te te kthej pergjigje po tek kjo tema .

    Arjan detari per kete cka the une skam degjuar ndonje por do bej te mundur te lidheni me ndonje person qe njoh ne stanboll.


    Shenim : barlet akoma ne Belek jeni ju . te enjten qe vjen aty tek troy aqua me ke do jem dhe sot

    ps ora tani eshte 04:30
    Armandoboni.Com

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anëtarësuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Po me origjine shqiptare nga Kumanova,por lindur ne Turqi

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Postime
    12
    flm
    per interesimin
    nga ARJAN DETARI

  10. #10
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    kerkoj me emrin ARMENAK MIMARBASHI ndonje te aferm te tij.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Postime
    11
    Pershendetje! Jam e interesuar per informacione rreth nje personi te quajtur Sabri Hasani eshte nga Gjilani i Kosoves. Ai ka udhetuar drejt Turqise por te afermit e tij nuk kane asnje te dhene per te prej 13 vjetesh.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Kam familje te madhe ne Zejtinburne istanbull, mirpo gjith i di ku jan, si kam te humbur ende, edhe pse te rinjt fatkeqsisht sdin shqip
    Perndryshe pajtohem kur thuhet se ka 3 milion shqipe ne Turqi, vetem un i kam nja 300 te familjes

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga White_Shadow:) Lexo Postimin
    Pershendetje forumista...

    Nese kerkoni ndonje person qe me pare ka emigruar drejt Turqise mund ti jepni te dhenat qe keni ketu e do bejme c'mos qe ta gjejme ate person.

    Kjo eshte nje detyre qe i kam dhene vetes qe pak a shume te jem edhe une i vlefshem ne kete nenforum


    ---------
    PS, I lutem moderatorit ta bejme teme ngjitese. Flm
    jemi antar të familjes hasani dikur sulejmani dhe kemi nj antar të humbur t ë familjes son ne luftene kacanikut kur ishte si pas disave isht shum ngusht me PASH DERALLEN DHE ISHTE ANTAR I KSAJ FAMILJE PRANDAJ KERKOJ TË GJITH ATA QË DIN PER FAMILJEN DERALLA DHE ANTARET E KSAJ FAMILJE PASI KY SHERBENTE Në FAMILJEN DERALLA EMRI I TINA ISHTE SELIM MEMET SULEJMANI NGA FSHATI SEMAJ KOMUNA E KAQANIKUT JU PRESIM NE FAQEN ELEKTRONIK islam_hasani@liv,com

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anëtarësuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,877
    Përshëndetje për ndihmën që ofroni.
    Kam disa të afërm që interesohem në Turqi.
    Babai i nënës time ka qënë i martuar në Izmir të Turqisë,para viteve 1915.Quhej Sadik Skëndo Durmishi (ose Çerçizi) ose (Sadik Skëndo) me këto llagape njihej.
    Ishte nga Mezhgorani i Tepelenës
    Atje ka lënë 2 vajza dhe 1 djalë. Hazize,Pembe-vajzat dhe Seit(djali)
    Ai që mund të siguroj ndonjë të dhënë të dërgoj mesah në këtë faqe-interneti.
    Ata pa tjetër nuk mund të jenë gjallë por mund të kenë lënë fëmij,trashëgimtarë.
    Mund të jenë edhe në Stamboll.
    Respekt

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga lori_vina Lexo Postimin
    kerkoj nje person ne zvicer por zdi ku me kerku ndihm nese ka mundsi mem ndihmu ju falemderit.
    pasi kërkoni një person në Zvicër dhe nuk dini se ku ta kërkoni më lejoni t'ju ndihmoj:
    Fillimisht duhet ta kërkoni në Zvicër - pastaj - na e thoni emrin dhe mund të të ndihmojmë!
    Por unë dua të të ndihmoj pak më ndryshe dhe në këtë mënyrë s'ke fare nevoj të publikosh emrin e Personit!

    Së pari kliko këtu:
    search.ch

    Pastaj aty të lajmrohen disa rubrika dhe aty ku shkruan NAME shkruajr emrin Familjar të Personit në fjalë pastaj aty ku të lajmerohet Vorname shkruaj emrin e tij dhe nëse është i rexhistruar legalisht mund të të dal adresa e banimit të tij sikurse numri i telefonit!

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2007
    Postime
    79
    pershendetje dhe urime per punen tuaj
    quhem arqile hila dhe kam njerzit e mij ne kadikoy te stambollit emigruar atje na fundi i viteve 20 .quhen lefter e jorgo hiliadis ose (xiliadis) djemte e thanasit.
    lefteri ka dy djem thanasin e stavron deri nga vitet 80 kishim korespodence te rregullt pastaj u ndepreme.faleminderit per ndimen
    arqile hila zagorie gjirokaster

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e FRANKO^^AMC
    Anëtarësuar
    25-08-2005
    Vendndodhja
    Turkey
    Postime
    23
    Ne Kete Vend kam edhe un mundesi te jap ndihmen time
    Do Te Mjaftoje Nje Jete E Gjith Per Te Me Haruar!!!

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2007
    Postime
    79
    po kur more franko

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-02-2011
    Postime
    2

    Pershendetje

    Pershendetje, quhem Muharem Ago dhe kerkoj nje te afermin tim i cili emigroi drejt Turqise ne vitet 1915, 16. Quhet HYSNI MEÇE dhe eshte xhaxhai i mamase time. Shkurt e therrisnin HYSKE. Atesia: HYSEN, Amesia: RABIHAN. Vendlindja: Hosecke ose (Osecke), LESKOVIK. Nje nga arsyet qe ne dime sepse ai u largua drejt Turqise ishte se donte te behej DERVISH per te sherbyer ne TEQE. NUk dime se nese ai e realizoi kete gje apo jo. Ne vitin 1990 marrim nje informacion nga disa njerez te cilet udhetuan drejt Turqise dhe u kthyen perseri ne Shqiperi. Ne muhabet e siper me keta njerez pasi i pyetem per personin ne fjale na thane se e kishin takuar dhe ishte ne moshe madhore. Ai jetonte ne nje zone te Stambollit qe quhej UZGAN- ne turqisht. Jemi te lutur nese dikush dote na ndihmonte me ndonje informacion te vlefshem. Faleminderit.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-05-2011
    Postime
    3
    ju lutem ,flm per regjistrimin,une kerkoj xhaxhallaret e mamit ne stamboll,ne lagjen chengel cay,kane qene njeri pergjegjes i avionave,dhe tjetri gjeneral admiral ne flloten detare te detit te zi,njeri quhet Hiqmet Kakmazi,tjetri Metush Kakmazi,ndersa gjyshi quhet Fehim kakmazi,nuk kam degjuar gje deri tani me kane thene qe kane ardhur ne shqiperi dhe me kane kerkuar ,por njerezit tane nuk kane treguar te verteten,mami im quhet Nexhmije Feta Ndersa, babai i mamit quhet Muharem Feta i cili ia ka lene amanet deri ne vdekje qe ti gjeje,prandaj ju lutem na ndihmoni sepse nuk po i gjejme dot ,ata kane qene shume te pasur duhet ti gjeni fare lehte...flm

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 24-11-2006, 11:04
  2. Nëse ju kërkoni persona të humbur në USA
    Nga ImHere në forumin Në kërkim të personave të humbur
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-09-2006, 11:11
  3. 6 Persona Kalojne Lanen me Varke
    Nga Hyllien në forumin Lojra dhe rebuse
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 11-11-2005, 04:23
  4. Evropa dhe vrasësit e gjuhëve
    Nga Kryeplaku në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 23-12-2004, 08:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •