Close
Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 155
  1. #81
    Perjashtuar Maska e Dragut
    Anëtarësuar
    14-06-2006
    Vendndodhja
    Përtej Gramozit, gati për luftë
    Postime
    535
    Citim Postuar më parë nga ILyrium
    O ti karajfil hahahah . Si duket nuk je duke i kuptuar shkrimet e fisnik-student, ai mori shembul driten e diellit per te treguar ty se Zoti eshte plot drit dhe ai truri yt i vockel eshte shum kapacitet ulet qe te mund ti perballoj drites se Zotit.
    Ja po te sjell ajetin e Kur'anit ku All-llahu spjegon kur Musai kerkoi prej Tij ta shoh:



    Kjo ishte e para, e dyta qe te argumentoj ty se kerkesa jote eshte budallallek.
    Zoti verteton ekzistencen e tij me krijimtarin e tij, vet kjo tok tregon se ka Zot.
    Si tu duk kur te bera pytjen : Ma trego logjiken ne tavolin ta shoh qe te besoj se ti ke logjik ?? sigurisht te eshte dukur pytje budallalleku, pra njesoj siq ke kerkuar ti. Ti verteton se ke logjik ne baze te veprave, dmth veprat njerzore qe i ben ne vertetojm qe ti nuk je i cmendur po je tamam ne tru, njeashtu edhe Zoti nepermjet krijimtaris se tij verteton ekzistencen e tij.
    Nese je pak i holl ne tru , duhet ta kuptosh e nese je i trash ateher skam qka te bej.

    Tung

    Me ju është njësoj sikur ti flasësh ekranit që ke para. Heshtje.... verbim sysh... ju jeni trungje pemësh. Sa kupton një pemë aq kuptoni dhe ju.

    Po pse mër xinxëfill argumentat tek kurani i merr ti... bo bo ça na gjeti.

  2. #82
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar më parë nga ILyrium
    O ti karajfil hahahah . Si duket nuk je duke i kuptuar shkrimet e fisnik-student, ai mori shembul driten e diellit per te treguar ty se Zoti eshte plot drit dhe ai truri yt i vockel eshte shum kapacitet ulet qe te mund ti perballoj drites se Zotit.
    Ja po te sjell ajetin e Kur'anit ku All-llahu spjegon kur Musai kerkoi prej Tij ta shoh:



    Kjo ishte e para, e dyta qe te argumentoj ty se kerkesa jote eshte budallallek.
    Zoti verteton ekzistencen e tij me krijimtarin e tij, vet kjo tok tregon se ka Zot.
    Si tu duk kur te bera pytjen : Ma trego logjiken ne tavolin ta shoh qe te besoj se ti ke logjik ?? sigurisht te eshte dukur pytje budallalleku, pra njesoj siq ke kerkuar ti. Ti verteton se ke logjik ne baze te veprave, dmth veprat njerzore qe i ben ne vertetojm qe ti nuk je i cmendur po je tamam ne tru, njeashtu edhe Zoti nepermjet krijimtaris se tij verteton ekzistencen e tij.
    Nese je pak i holl ne tru , duhet ta kuptosh e nese je i trash ateher skam qka te bej.

    Tung
    Sa i zgjuar ti ore. Ku i kuptove gjithe keto gjera?!
    Apo mos je edhe ti dijetar

  3. #83
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-12-2006
    Postime
    179
    Citim Postuar më parë nga Korca_Reli
    Sa i zgjuar ti ore. Ku i kuptove gjithe keto gjera?!
    Apo mos je edhe ti dijetar
    Sa injorant qe jeni, me ju nuk ja vlen as te diskutohet.
    Po te isha dijetar ti voglush nuk do te rrija ketu duke çar drrasa me ty.

    Ani shiko at Dragutin me lart hahaha, sa me qeshet me ju.

    Ja edhe 2 ajete ku All-llahu flet per injorantet si ju
    E ata që mohuan (Kur'anin dhe Muhammedin) për ta është njësoj ua tërhoqe vërejtjen apo nuk ua tërhoqe, ata nuk besojnë.
    All-llahu ua mbylli atyre zemrat, veshët e tyre dhe në të pamurit e tyre ka një perde, e ata kanë një dënim të madh.
    Shpresoj te mos ju ket ndodhur kjo qe Zoti tregon ne ajetin e dyt, sepse jeni te humbur pergjithmon

  4. #84
    Perjashtuar Maska e Dragut
    Anëtarësuar
    14-06-2006
    Vendndodhja
    Përtej Gramozit, gati për luftë
    Postime
    535

    Thumbs down

    Citim Postuar më parë nga ILyrium

    Ja edhe 2 ajete ku All-llahu flet per injorantet si ju
    O korça_reli po nëse e ka thon alalallahu leje se osht e vërtetë, duhet të ndjejmë keqardhje për veten tonë.

    tek këto ajetet ka naigjo për drogaxhinjtë, hajdutët, kriminelët, që janë fshehur pas mjekrës se kujtun se alalallahu do i falte mëkatet? ëëëë? Pyt i herë se mos gjen nai gjo.

    Nëse është shkrujt në librin tuj osht e vërtet.

  5. #85
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar më parë nga ILyrium
    Sa injorant qe jeni, me ju nuk ja vlen as te diskutohet.
    Po te isha dijetar ti voglush nuk do te rrija ketu duke çar drrasa me ty.

    Ani shiko at Dragutin me lart hahaha, sa me qeshet me ju.

    Ja edhe 2 ajete ku All-llahu flet per injorantet si ju


    Shpresoj te mos ju ket ndodhur kjo qe Zoti tregon ne ajetin e dyt, sepse jeni te humbur pergjithmon
    Hiqi syzet qe ta shikosh jeten ashtu sic eshte.
    Shpresoj te mos ju ket ndodhur kjo qe Zoti tregon ne ajetin e dyt, sepse jeni te humbur pergjithmon
    Po ate tjetren me nastradinin e di????

    Ti si besimtar ma dhe nje keshille.Po te jap edhe une nje si jobesimtar qe jam

    Mos ler asnje dite te te ike kot se neser do pendohesh,por do te jete vone se do jesh plakur

    Natën kur flija, më tha shpirti: "Pi!
    Në gjumë dhe në Varr s`ka lumturi:
    Ngreju! Sa rron, zbras Kupa dhe puth çupa;
    Se ke shekuj që të flesh në qetësi".


    Buza që puth e Vera që po pi
    Vërtet mbarojnë dhe ato si hi:
    Po sot të paktën je një hi i gjallë,
    Gëzohu sa s'kalon në Hiç të zi.


    Pershendetje
    Ndryshuar për herë të fundit nga Korca_Reli : 21-03-2007 më 18:41

  6. #86
    Perjashtuar Maska e Dragut
    Anëtarësuar
    14-06-2006
    Vendndodhja
    Përtej Gramozit, gati për luftë
    Postime
    535
    Citim Postuar më parë nga Korca_Reli
    Po ate tjetren me nastradinin e di????

    Edhe ti mër burr mos ia trego gjonat e bukura të jetës. Si: ndjenja, natyra, ajri, buka e vera, shiu e era, një libër apo film. Por më e rëndësishmja kënaqësia e një femre pranë.

    Këta nuk dinë gjë tjetër përveç të falurës që të arrijnë në kënaqësi. Ne jemi të kënaqur kështu siç jemi.

    Ça diference!!!!! YYYYYY

  7. #87
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar më parë nga Dragut
    Edhe ti mër burr mos ia trego gjonat e bukura të jetës. Si: ndjenja, natyra, ajri, buka e vera, shiu e era, një libër apo film. Por më e rëndësishmja kënaqësia e një femre pranë.

    Këta nuk dinë gjë tjetër përveç të falurës që të arrijnë në kënaqësi. Ne jemi të kënaqur kështu siç jemi.

    Ça diference!!!!! YYYYYY
    Shume mire e ke ti more vella por kam qejf qe gjerat e bukura ti mesojne te gjithe.Edhe ata qe sna duan.

    Respekte

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e saimiri-uk
    Anëtarësuar
    13-01-2003
    Vendndodhja
    All over Albania
    Postime
    252
    te lutem mos hyre ne thellesi te ketyre gjerave
    Do hyj ne thellesi derisa te marr fryme! Pergjigjet filozofike per sa i perket tere universit kane per te marre aq kohe sa njerzimi te vazhdoje te ekzistoje, dhe nuk ka fund dituria! Me u marre me fe dmth me mbetur prapa pasi shkrimet e fese jane artikuj njerezor te vjeter dhe si te tille nuk ju japin pergjigje te verteta rreth jetes ne toke apo gjetke.
    Tung

  9. #89
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    korca_reli:

    Mos ler asnje dite te te ike kot se neser do pendohesh,por do te jete vone se do jesh plakur

    Natën kur flija, më tha shpirti: "Pi!
    Në gjumë dhe në Varr s`ka lumturi:
    Ngreju! Sa rron, zbras Kupa dhe puth çupa;
    Se ke shekuj që të flesh në qetësi".


    Buza që puth e Vera që po pi
    Vërtet mbarojnë dhe ato si hi:
    Po sot të paktën je një hi i gjallë,
    Gëzohu sa s'kalon në Hiç të zi.
    perseri me keto vargjet satanike...

    o inderuar qfar kenaqesie ndjen me teper ...kur ti gjendesh ne nje shtepi publike duke u ledhatuar me ato krijesa(prosti..) ...dhe ne fund e merr AIDSin.. dhe do vdesesh dal ngadale si nje i semure...e une kam gruan dhe femijet e mi dhe jetoje i lumture dhe pa halle (gjynahe dhe mekate) dhe gjendem ne rehati te plote dhe kam definicon per kete jete dhe di se per qfar jetoj ...punoje dhe jetoj,veproje drejt dhe per kete si pergjigje rrespekt perqafoje...si ne kete bote dhe ne botene e ardheshme ...e ti as ne kete bote dhe as ne ate bote ...sespe ne kete bote mik ke AIDSin ndersa ane ate bote shoqe ke flaken...qfar fitove...rrudh me kumblla ...jo frutin por vetem berthamat...se frutat i han nje besimtar...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  10. #90
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Dragut
    Me ju është njësoj sikur ti flasësh ekranit që ke para. Heshtje.... verbim sysh... ju jeni trungje pemësh. Sa kupton një pemë aq kuptoni dhe ju.

    Po pse mër xinxëfill argumentat tek kurani i merr ti... bo bo ça na gjeti.
    vetem i treti mund te gjykoje si duhet ...andaj mos i gjyko kundershtarin vetem se te kundershton...

    nje mendje e shendoshe mund te gjykoje se kush flet me te vertet te drejten dhe te arsyeshmen...

    andaj leht mund te ju verej se ne cilen agoni gjendeni ...

    O ju njerez e kuptoni se per qfar jetoni
    a vetem dini te ofendoni dhe genjeshtra te prodhoni
    a vall mendoni se per qfar mendoni
    ne vend se te falenderoni ju ofendoni

    miresia gjendet
    pendimi permendet
    prej pendimi vie lehtesimi
    ndersa prej mosbesimi vie trishtimi

    falenderoni Ate qe ju krijoi
    te mira te bukura qe dhuroi
    krijoi gezimin ,bashk me te edhe lotin
    motivoi te mirin dhe ndaloi te kotin

    ka aardhe koha qe mendim te ndryshoni
    te deshmoni se me te verte veten e juaj e doni
    te kuptoni se duhet te ndryshoni
    ka ardhe koha te gjykoni se valle qfar punoni

    keto ishin disa poezi qe i shkrova per ju ne kete momente ..d.m.th jan te miat me frymezimin aktual u shkruan se me te vertet ju rrespetoje dhe jua dua te miren dhe deshiroje qe ju te ndryshoni mendje se mete vertet jeni gabim...

    edhe une kam qen ne nje gabim te tille edhe une kam qen injorant ne besim i kam mohuar shoket e mi dhe madje i kam ofendur rende normal nga mosdija ...mirpo kur kuptova te vertetet jo qe i krkoje falje atyre shokeve qe kan qen te durueshem dhe me kan keshilluar gjithnje por tash per pos kerkim faljes ia kam shtuar edhe falenderimin ndaj tyre ...
    eshte interesante qe ate shoke qe kam pasure d.m.th qe kam qen ne njorance me ta..ata jan tash me droga dhe ne alkoholle dhe jetojne ne nje jete ecila dita dites po i shkaterron ...d.m.th po te kisha vazhduar me ta te njetin fat do e kisha perjetuar ...mirpo duke iu falenderuar Zotit tash jam i lumtur kam miq qe me rrespektojen kam familje qe me duan dhe i dua ...d.m.th besimi dhe dashuria nda Zotit ka ndryshuar rrenjesishte jeten time ...
    po ju keshilloje edhe ju vllezer te dashure ta ndjekni te njejtin fat icili ju premtoje se do ia ndryshoje jeten per te mire...

    me rrespekte fisniku per te gjithe ...

    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  11. #91
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga ILyrium
    Sa injorant qe jeni, me ju nuk ja vlen as te diskutohet.
    Po te isha dijetar ti voglush nuk do te rrija ketu duke çar drrasa me ty.

    Ani shiko at Dragutin me lart hahaha, sa me qeshet me ju.

    Ja edhe 2 ajete ku All-llahu flet per injorantet si ju


    Shpresoj te mos ju ket ndodhur kjo qe Zoti tregon ne ajetin e dyt, sepse jeni te humbur pergjithmon
    o vella te lutem behu me i durueshem dhe rrespektoi mendimin e tyre ...

    edhe keta jan njerz te mire dhe e duan te miren ...mirpo si qdo njeri kan nevoje per keshilla dashamirese...te gjith njerzit jan te nevojshem per keshilla te mira andaj edhe ne jemi prej tyre...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  12. #92
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student
    perseri me keto vargjet satanike...

    o inderuar qfar kenaqesie ndjen me teper ...kur ti gjendesh ne nje shtepi publike duke u ledhatuar me ato krijesa(prosti..) ...dhe ne fund e merr AIDSin.. dhe do vdesesh dal ngadale si nje i semure...e une kam gruan dhe femijet e mi dhe jetoje i lumture dhe pa halle (gjynahe dhe mekate) dhe gjendem ne rehati te plote dhe kam definicon per kete jete dhe di se per qfar jetoj ...punoje dhe jetoj,veproje drejt dhe per kete si pergjigje rrespekt perqafoje...si ne kete bote dhe ne botene e ardheshme ...e ti as ne kete bote dhe as ne ate bote ...sespe ne kete bote mik ke AIDSin ndersa ane ate bote shoqe ke flaken...qfar fitove...rrudh me kumblla ...jo frutin por vetem berthamat...se frutat i han nje besimtar...
    Ti je shume extrem more njeri .Kush te foli ty per bordella etj???!!!

  13. #93
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Korca_Reli
    Ti je shume extrem more njeri .Kush te foli ty per bordella etj???!!!
    jam per paqe dhe rrespekt te ndersjellet nuk dua te te ofendoje mirpo nuk dua te pranoje ofendime...

    te rrespektoje mendimin tend dhe te falenderoje nese veret flet mire dhe bukur ...por mos me keqkupto nese te kritikoje dhe nuk pajtohem me mendimin tend...

    "Komplimenti jep semundje ndersa kritika ofron sherim"

    rrespekte
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  14. #94
    Perjashtuar Maska e Dragut
    Anëtarësuar
    14-06-2006
    Vendndodhja
    Përtej Gramozit, gati për luftë
    Postime
    535
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student
    perseri me keto vargjet satanike...

    Aje ti që po gjykon këtu! ëëëë?

    Citim Postuar më parë nga fisniku-student
    o inderuar qfar kenaqesie ndjen me teper ...kur ti gjendesh ne nje shtepi publike duke u ledhatuar me ato krijesa(prosti..) ...dhe ne fund e merr AIDSin.. dhe do vdesesh dal ngadale si nje i semure...e une kam gruan dhe femijet e mi dhe jetoje i lumture dhe pa halle (gjynahe dhe mekate) dhe gjendem ne rehati te plote dhe kam definicon per kete jete dhe di se per qfar jetoj ...punoje dhe jetoj,veproje drejt dhe per kete si pergjigje rrespekt perqafoje...si ne kete bote dhe ne botene e ardheshme ...e ti as ne kete bote dhe as ne ate bote ...sespe ne kete bote mik ke AIDSin ndersa ane ate bote shoqe ke flaken...qfar fitove...rrudh me kumblla ...jo frutin por vetem berthamat...se frutat i han nje besimtar...
    Kuuuuuuuuuush ka thënë që ju ecni në rrugën e drejtë e ne në rrugën e keqe. O teologu im fisnik. Ça studion teologji?

    Më ndriço ti!

    Të bëhem myslyman... po ja e kam menduar. Por ka shitë, sunitë, vehabistë. Po për zotin lufton Hamasi, ky Hamasi bashkëpunon me Al-Qaedën, por vriten e priten me Hezbollah, që ka dhe emër të bukur.

    Më jep një këshillë kush e ka epërsinë në botën islame? Vehabistët dhe Hamasi?! Apo shitët dhe Hezbollah?!

    Apo sunit e "ndershëm"

    Për mos me fol për krishtërimin, se këtu më lodhen gishtat.

    Hajt jepi tani!!!!!

  15. #95
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Dragut
    Kuuuuuuuuuush ka thënë që ju ecni në rrugën e drejtë e ne në rrugën e keqe. O teologu im fisnik. Ça studion teologji?
    nje besimtar I mire vepron sipas rregullave morale…vepron sipas keshillave per te bere vepra te mira sepse konsiderohen se jan humane per te dhe se do te shperblehet nga Zoti per ato vepra te mira qe bene ,ndersa ka frike se ne raste se bene vepra te ndaluara nga Zoti …do ndeshkohet…besimtari shpreson per gabimet qe bene pavetdije apo pa qellim existon pendimi dhe I fshihen veprat e keqija…besimtari ne realizimin e keshillave qe ia parashtron Zoti ne librat e shenjet perfiton edukim te mirefillt se si te I rrespektoje te tjeret se si te rrespektoj prinderit,te dashuroje gruan dhe femijet e tij dhe te kujdeset per ta me miresjellje…dhe besimtari falenderon Zotin per te gjitha ato te mira qe pi dhe ha ne kete jete…per te gjitha ato te mira falemderon dhe per te keqija apo ato veshtersi qe apo sprova ne jete I konsideron se durimi ndaj ketyre sprovave eshte qeshtje e besimit madje baze e besimit… dhe duron “pas qdo veshtiresie ka lehtesim” dhe besimtari duron ndaj qdo veshtiresie dhe normal pas nje durimi te mire qdo person perfiton…dhe nese nje besimtare vepron kete rruge konsiderohet I njeri I rruges se drejte…
    Dhe nese nje njeri nuk ndjek nje rruge te tille nuk mund te quhet njeri ne rruge te drejte por devijant apo devijues iu rruges se drejte dhe madje plangprishes I rendit ne nje shoqeri…

    Une nuk studjoje teologjin por jam jurist me profesion ne perfundim te studimeve d.m.th akoma jam student I vitit te III dhe besimi ne Zot me perfshin edhe mua si jurist sepse eshte ne te mire te vetes sime…dhe jam I lumtur qe jam besimtare kam rrespekt ndaj shoqeris qe me njohin dhe me rrespektojne ne menyre te njejte…kete edukim e kam fituar fale keshillave qe kam marre nga Zoti ne Kuran…
    Dhe ndjehem I penduar per te kaluaren time qe kam pasur ndjehem I penduar sepse dikur isha ne injorance dhe kam jetuar jeten pa domethenje vetem thosha se po jetoje ,nuk edi pse jetoje ,nuk pse linda ,nuk di kush me krijoi…thosh se me krijoi nena dhe babai por nenen dhe babain kush e krijoi etjj…dhe nuk gjeja pergjigje…kur fillova ta praktikoje islamin I gjeta te gjitha keto pergjigje dhe gjeta domethenjen e jetes sime gjeta te gjitha zgjidhjet e preukopimeve qe kisha ne zemer…tash kur jam besimtar jam falenderues I mire dhe durues I mire dhe eshte interesante se edhe pse kam me shume obligime tash qe jam besimtar…por ndjehem I lumtur madje shume I lumture me kete concept te jetes qe jetoje…me eshte shtuar optimizmi ne jete per qdo gje ne jete…ndersa pesimizmi nuk gjen vend ne zemren time…. Ne jete veprat I kam te seleksionuara per mrekulli…I kam veprat qe me sjellin deme(ato te ndaluarat) dhe veprat qe me sjellin dobi(veprat e lejuara) veprat qe me sjellin deme dhe thyej rregullat morale nuk I praktikoje ndersa veprat qe me sjellin dobi dhe shperblehem per kete nga Zoti ….

    Më ndriço ti!
    Të bëhem myslyman... po ja e kam menduar. Por ka shitë, sunitë, vehabistë. Po për zotin lufton Hamasi, ky Hamasi bashkëpunon me Al-Qaedën, por vriten e priten me Hezbollah, që ka dhe emër të bukur .
    nje njeri qe thehen rregullat qe ia ka Parashtruar Zoti d.m.th bene krime dhe vepra te ndaluara duke perfshire keto organizata nese jan ne kundershtim me vullnetin e Zotit ateher ai njeri apo organizate edhe pse vepron ne emer te Zotit …ata nuk mund te quhen besimtare te vertet apo besimtare te mire edhe nese deklarohen si te mire dhe ne rrugen e Zotit…por qe jan ne kundershtim me vullnetin e Zotit …Zoti nuk e deshiron dhunen ne asnje menyre per deshiron paqe te ndersjellet…por nese dikush e thyhen paqen …Zoti nuk heziton ta ndeshkon…
    “Njeriu nuk duhet te udheheqe fene…por feja duhet te udheqe njeriun” dhe ai njeri qe nuk ec sipas rregullores qe jep nje fe e vertete atehere ,ai njeri nuk mund te quhet besimtare…

    Më jep një këshillë kush e ka epërsinë në botën islame? Vehabistët dhe Hamasi?! Apo shitët dhe Hezbollah?!
    Edhe keta nese thyejne rregullat qe ka parashtruar islami nuk mund te quhen se jan te musliman te vertet…Islami nuk mund te vlersohet sipas nje njeriu apo organizate…por njeriu apo nje organizate vlersohet sipas Islamit…

    kalo mire dhe rrespekte per ty…
    __________________
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  16. #96
    i/e regjistruar Maska e saimiri-uk
    Anëtarësuar
    13-01-2003
    Vendndodhja
    All over Albania
    Postime
    252
    kur ti gjendesh ne nje shtepi publike duke u ledhatuar me ato krijesa(prosti..) ...dhe ne fund e merr AIDSin..
    Une kam vite qe shkoj e i vizitoj rregullisht "dritat" dhe para ca kohesh bere nje test gjaku dhe ishte negativ, keshtu qe statementi me lart eshte i pavertete.
    Beni qejf o popull beni qejf, mos tua ndin fare!
    Ndryshuar për herë të fundit nga saimiri-uk : 26-03-2007 më 15:28

  17. #97
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar më parë nga saimiri-uk
    Une kam vite qe shkoj e i vizitoj rregullisht "dritat" dhe para ca kohesh bere nje test gjaku dhe ishte negativ, keshtu qe statementi me lart eshte i pavertete.
    Beni qejf o popull beni qejt, mos tua ndin fare!
    Cfar thua ti ore. Zoti nuk do qe ne te jemi te gezuar

    Pershendetje

  18. #98
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Vajti njeri ne doktori dhe i tha:
    Doktor une dua te rroj shume,sa me shume te jete e mundur
    DOKTORI: Po na thuaj atehere cfare ke bere gjithe jeten
    PACIENTI: Kam qe shume i kujdesshem.As me femra kam vajtur,as kam pire ndonjehere,as ......
    Dale dale i tha doktori,per cfare do te rrosh atehere

  19. #99
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga saimiri-uk
    Une kam vite qe shkoj e i vizitoj rregullisht "dritat" dhe para ca kohesh bere nje test gjaku dhe ishte negativ, keshtu qe statementi me lart eshte i pavertete.
    Beni qejf o popull beni qejf, mos tua ndin fare!

    ani de der itash qenke ken i kursyer nga sida mirpo nuk dote thote qe nuk do dalesh ne mejdan ne te ardhmen me te...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  20. #100
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Korca_Reli
    Vajti njeri ne doktori dhe i tha:
    Doktor une dua te rroj shume,sa me shume te jete e mundur
    DOKTORI: Po na thuaj atehere cfare ke bere gjithe jeten
    PACIENTI: Kam qe shume i kujdesshem.As me femra kam vajtur,as kam pire ndonjehere,as ......
    Dale dale i tha doktori,per cfare do te rrosh atehere
    heeehh hahaha
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kundra Ateizmit !
    Nga _Mersin_ në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 12-05-2011, 06:26
  2. Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 04-04-2009, 15:02
  3. A duhen respektuar shenjat e mira/këqija?
    Nga aluando në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 26-09-2008, 17:29
  4. Dy mënyra për ta njohur Krijuesin
    Nga llokumi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-03-2006, 18:49
  5. Shenjat e Kijametit
    Nga Shën Albani në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 26-02-2003, 12:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •