Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Kont Maska e MoskoSoft
  Anėtarėsuar
  20-09-2006
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Rezatimi nė mjekesi dhe gjeologji

  kisha nevoje per nje informacion rreth zbatimeve praktike te rezatimit ne mjekesi dhe gjeologji.

 2. #2
  Dr
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  ore malukat, po ne do ti bejme detyrat e shtepise ty????
  pyetjen e ke bere shume te gjere, sdi shume per gjeologji, p per mjekesi, ka disa lloj rrezatimesh, rrezet rrentgen, rrezet magnetike, rrezet me ultratinguj dhe se fundi rrezet pozitronike.
  Rrezet rrentgen perdoren per x-ray, ct-scan, dmth diagnozen, trajtimin e tumorreve me radiacion me doze te larte te zones, apo implativeanteve radioajtive prane apo ne qender te tumorreve, ose psh jodi radioaktive qe injektohet ne gjak dhe thithet nga qelizat e tiroides dhe i shkaterron nga brenda.
  te tjerat perdoren per diagnostikime, ok kolopuc, dhe heres tjeter bej cik lexim e mos i kerko gjerat llokum.
  suksese
  rachi

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  ne wikipedia do gjesh shum info, por un di qe rezet X perdoren si ne mjeksi, psh rrezet X qe ben te dentisti po ashtu perdoren edhe ne mineralogji ne X-ray kristalografi, per te zbuluar strukturen e kristalit.

Tema tė Ngjashme

 1. Shkenctarėt besimtarė
  Nga Bani gjk nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 105
  Postimi i Fundit: 27-08-2010, 16:01
 2. Specializim ne mjekesi?
  Nga mister_alfa nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-01-2008, 12:01
 3. Ku ėshtė "zoti"?!
  Nga strano nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
  Pėrgjigje: 221
  Postimi i Fundit: 12-10-2006, 05:23
 4. Simpozium: Ultrasonografia diagnostike nė mjekėsi
  Nga Shiu nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-04-2006, 08:57
 5. Kurani prin drejt rruges se shkences!
  Nga altin55 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-11-2004, 15:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •