Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 104
 1. #41
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Per mendimin tim ne kete rast meqe Prokurori ka kerkuar 25 me siguri ai do denohet te 15....
  Ky eshte mendimi im dhe normalisht dhe fatkeqesisht per te keshtu veprohet!
  I pafajshem ne kete rast nuk eshte sepse nuk do propozoheshin kaq shume vite,dmth per ta ka prova te mjaftueshme kunder tij per "krim kunder humanitetit'.

  Ne gjykaten e Hages jane te rralle ose pothuajse te paekzistuesshme rastet ku personi del i pafajshem.

  Me vjen sinqerisht keq per te...po aty gjykohet gjaku i derdhur nga te dyja palet dhe denohen udheheqesit...
  Po keshtu eshte ligji nderkombetar,duhen bere shembuj disa qe te mos veprojne te tjeret ne te njejtat menyra,pavaresisht se behen per ideale te kombit!
  Dhe jo gjithmone ligji eshte i drejte..
  "Carpe Diem"

 2. #42
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Nuk besoj se Ramush Haradinaj do te denohet. Dhe nqs ndodh, une nuk mendoj se do te denohet kaq shume.

  Sa per informacion, a mund te na sillni, fare faktesh e deshmitaresh kane sjelle ne gjyq keta prokurore?

  Faktet dhe deshmimtaret nuk tregohen dhe nuk nxirren pa u dhene denimi,jo te gjitha nxirren.
  Por si e thashe me siper qe te propozosh kaq vite per dike,me siguri qe jane prova te forta,te mjaftueshme dhe bindese qe hedhin poshte hipotezen per ta quajtur "te pafajshem".

  Respekte
  "Carpe Diem"

 3. #43
  Perjashtuar Maska e DoLpHiN
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  Hono Lulu
  Postime
  1,454
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Nuk e di se cfare provash kane konkretisht per Haradinaj , por di qe ligji nderkombetar denon krimet kunder njerezimit , torturimet etj...
  Ne Kosove ka edhe pakice serbe dhe mund te kete ndodhur qe ndonje ushtar apo grup ushtaresh te kete vrare ose torturuar njerez "te pafajshem" , dhe ne kete rast denohet komandanti megjithese ushtari mund te kete vepruar sipas vullnetit te tij.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e gjilan55
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  gjilan
  Postime
  311
  Faleminderit
  2
  0 falenderime n 0 postime
  sikur mos te mjaftonin tragjedit e deritanishme qe i kan ndodh familjes haradinaj tani na dalin disa prokuror nderkombtar te cilet kerkojn denime per qlirimtaret tane.qka eshte dashur te bejm me shkije pas tere asaj qe na ban neve ti shperblejm me lule ,jo zotri nderkombtar dhe shqiptar te prishur(ju qe shitet deshmit tuaja tek te huajt dhe ata qe i gezohen denimit te qlirimtarve)derri do plumb.kujtoni masakren e reqakut,masakrimin e familjes jashari ,familjes delia e shum masakra tjera.qka i dhemb te huajit per tere ato viktima qe i patem deri tani.dhe te mos denohet vetem serbia duhet gjetur edhe shqiptar per te denuar.Ramush haradinaj dhe te tjeret qe po mbahen ne hag populli eshte me juve.

 5. #45
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Antarsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,969
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Cfare bejne keta more,per krime kunder njerezimit duhen denuar keta prokuroret e paftyre dhe ata qe i komandojne.... Gjithnje e me shume me mbushet mendja se po te ishim ne nje kontinent tjeter do jetonim me rehat se sdo kishim keta homoseksualet e Europes qe na rrine mbi koke...
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 6. #46
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-06-2005
  Postime
  298
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Lightbulb

  Kjo nuk asht drejtsi,por sakrifikim politik.Me vjen keq nese e sakrifikojn Ramushin ,por cka me ba qe shqiptaret si gjithmon te peqar nejri me tjetrin,sjemi te aft te mbrojm njerzit tone.

 7. #47
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  25 vjet jane jo teper por nje mendim absurd, per nje person te karakterit te tije, fundi i fundit ai tregoi burrerine e tij dhe iu dorezuar Hages e jo si kta serbet e derrit qe rrine fshehur duke ikur andej kendej europes qe mos zihen.

  Rroft Ramush Haradinaj dhe te bemat e tij cdoher do te jet nje ikone e madhe e mbaret shqiptareve posacerisht atyre te Kosoves.

  Edhe pse nuk meriton fare burgim por ligji eshte ligj dhe me sa duket ai sdo kaloj pa u denuar edhe pse jane nje kohe teper e gjate 10 vite mirepo mendoj se te pakten 7 do ti bej dhe do te lirohet ne "mbrojtje ne liri" per 3 vitet e tjera.

  Shpresojme qe te denohet sa me pak.
  Sui generis

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e gjilan55
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  gjilan
  Postime
  311
  Faleminderit
  2
  0 falenderime n 0 postime
  shpresoj qe ramushin me shok do ta kemi ne kosove te lire nga ato akuza absurde dhe se bashku ta festojm shpalljen e pavarsis.zoti nuk do te lejoj ata pisa te hages ti denoj qlirimtaret.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  ramushi ne hage..kuplimthaqi ne qeverri..
  keshtu e paguajn "tradhtaret"..
  ramushi i tradhtoj "clirimtaret"..
  Ai u ba i bute me ldk-ne..
  e "clirimtaret" nuk te falin..
  ska randsi per "clirimtaret" a ki luftue kunder serbise..
  njihet vetem..lufta kunder LDK-se e ajo duhet te jete permanente..
  E ramushi nuk i qendroj besnik enveroizmit.. e ja pra.. ku asht sot.. Ne hag..
  ani mir se ka dhe ma keq.. ka dhe nen toke sikurse xhema e Uka e Drini..

  Ramushi fillimisht u ba loj e enveroizmit.. e kur desh me u nda nga enveroizmi .. ai e hangri..
  E filloj me fishkllima e e vazhdoj me dosje..
  asht i vshtir enveroizmi..
  sidomos ai kosovar..
  po hine..sdel ma..  Uroj te kthehet ne shtepi i ngrati Ramushi... tek gruaja e fmija..
  Eshte i vetmi ish enverist qe diti te behet burre nje dite..
  E kte po e paguan shtrenjte..

 10. #50
  vintermark Maska e Legjion
  Antarsuar
  06-02-2005
  Postime
  492
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Haradinaj dhe te tjeret, mbrojtja kerkon pafajesine per te gjitha akuzat
  17/01/2008 - 13:41

  Nje dite pas kerkeses se prokurorise ne Hage per denimin me 25 vjet burg per ish kryeministrin e Kosoves Ramush Haradinaj dhe dy te akuzuarit e tjere Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, ekipi mbrojtes i ka kerkuar prokurorise qe tre te akuzuarit te shpallen te pafajshem per te gjitha pikat e aktakuzes. Per kete pritet te vendose trupi gjykues. Ne materialin prej 230 faqesh prokuroria eshte mundur te verteteoje se tre te akuzuarit mes tyre ish kryeministri I Kosoves Haradinaj kane shkelur ligjet e luftes duke vrare, torturuar dhe persektuar serbet dhe shqiptaret e Kosoves qe konsideroheshin bashkepunetore te autoriteteve serbe ne vitet 1998-1999.

  Tre te akuzuarit nuk kane thirrur asnje deshmitar nderkohe qe vendimi pritet te merret ne Hage me date 21 ose 23 janar.

  Prokuroria e Gjykats s Hags pr krime lufte n ish-Jugosllavi ka deklaruar disa dite me pare se do t krkoj 25 vjet burg pr ish-kryeministrin kosovar, Ramush Haradinaj, i cili akuzohet pr krime lufte, vrasje dhe prdhunime gjat konfliktit n Kosov. Lajmi u b i ditur sipas nj dokumenti t publikuar nga kjo gjykat. Akuza do t krkoj 25 vjet heqje lirie pr secilin nga t akuzuarit, nse do t arrihet n prfundimin se ata jan fajtor, thuhet n tekstin e dokumentit. Haradinaj, ish-lider i Ushtris lirimtare t Kosovs, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, oficer t hershm t rangut t lart n kt formacion, q prej marsit t vitit t kaluar po gjykohen pr vrasje, tortura, persekutime dhe prdhunime t kryera ndaj serbve dhe shqiptarve t Kosovs q konsideroheshin si bashkpuntor t autoriteteve serbe n vitet 1998-1999. T tre kan deklaruar se jan t pafajshm. Gjat procesit, disa dshmitar t prokuroris nuk jan paraqitur dhe zyrtart e Gjykats s Hags kan br t ditur se ata jan krcnuar apo friksuar nga persona q kan lidhje me t akuzuarit pr t evituar dshmin n gjyq.

  Ramush Haradinaj, 39 vje, q konsiderohet si nj hero mes kosovarve sht zyrtari m i lart n Prishtin i akuzuar nga Gjykata e Hags. Pas lufts n Kosov (1998-1999), ai u b kryetar i Partis Aleanca pr Adhmrimn e Kosovs dhe m pas kryeministr.

  http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=14610

 11. #51
  vintermark Maska e Legjion
  Antarsuar
  06-02-2005
  Postime
  492
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E keni vn re sa me zell punon KE (Komunizmi Europian) pr t ruajtur idealet e Partis me goditje t prqndruar pr tejkalimin e norms. Kt e lustron nga sipr me termin "objektivizm" dhe "paanshmri".

 12. #52
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  ramushi ne hage..kuplimthaqi ne qeverri..
  keshtu e paguajn "tradhtaret"..
  ramushi i tradhtoj "clirimtaret"..
  Ai u ba i bute me ldk-ne..
  e "clirimtaret" nuk te falin..
  ska randsi per "clirimtaret" a ki luftue kunder serbise..
  njihet vetem..lufta kunder LDK-se e ajo duhet te jete permanente..
  E ramushi nuk i qendroj besnik enveroizmit.. e ja pra.. ku asht sot.. Ne hag..
  ani mir se ka dhe ma keq.. ka dhe nen toke sikurse xhema e Uka e Drini..

  Ramushi fillimisht u ba loj e enveroizmit.. e kur desh me u nda nga enveroizmi .. ai e hangri..
  E filloj me fishkllima e e vazhdoj me dosje..
  asht i vshtir enveroizmi..
  sidomos ai kosovar..
  po hine..sdel ma..  Uroj te kthehet ne shtepi i ngrati Ramushi... tek gruaja e fmija..
  Eshte i vetmi ish enverist qe diti te behet burre nje dite..
  E kte po e paguan shtrenjte..
  brari
  Thai e disiplinoi e reformoi LDK-ne dhe ne fund e ndau nga krahu i LDK-se se jugo-komunisteve e titistave te rugoves
  dhe e shendrroi ne nji deg te re te PDK-se me kryetarin sejdiu

  Ndersa Ramushin nuk do te ken fakte qe ta denoin dhe ai me ushtaret e vet ka ber luft lirimtare dhe me siguri do te lirohet
  edhe per kunder aktpadive te mshefta qe ja kan ber LDK-istat e rugoves

 13. #53
  Veritas liberatis Vos
  Antarsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime n 46 postime
  The allegations of involvement in war crimes have dogged him throughout his political career. The bodies of 39 people were found near Gllogjan in September 1998, some of them bearing evidence of having been tied up and tortured. Some were Serbs, the only non-Albanians in the neighbouring village of Dubrava. No details of the charges against him have yet been published.
  http://www.timesonline.co.uk/tol/new...icle422280.ece
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 14. #54
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  [QUOTE=DI_ANA;1802067] I pafajshem ne kete rast nuk eshte... [QUOTE]

  Po ti moj Diana ku e di se nuk eshte i pafajshem dhe pse bjen konkluzione te tilla plote bindshmeri, edhe pse ende vendimi perfundimtar nuk eshte marr. Prokuroria kete pune ka. Te dal me shifra denimi, por sa e di une ende vendimi perfundimtar nuk eshte marr.

  Ato aktakuza per Ramushin jane thjesht aktakuza joserioze dhe bile te rreme ne disa raste. Te thuhet per Ramushin se ka pase dore ne raste perdhunimi eshte marria me e madhe, kur per luften dhe disciplinen e tij ai eshte quajtur Skenderbe i dyte, keshtu sa per informim per juve qe kurre lufte nuk keni perjetuar dhe vini ketu e ja futni kot me komente te pa menduara mire.

  Shikuar nga ky aspekt drejtesia nderkombetare eshte dashur te ule ne karrigen e te gjykuarit edhe NATO-n, sepse edhe pse ka pasur qellim humanitar mbrojtes, ka shkaktuar viktima edhe ne njerez.

  Prandaj, mos e barazoni ate qe mbrohet me ate qe vret/sulmon.

  Ketu ne forum nje poezi e nje autori te vidhet behet rremuje per te mbrojtur te drejten autoriale, e tregome cfare do te benit sikur te duhej te mbronit jeten personale, qe dikush do t'ua merr pa asnje te drejte?

  Dhe pallavra jane ato akuza per civilet serb, se serbe civil nuk ka pasur, te gjithe kane qene te veshur ne uniforma dhe te perfshire ne njesitet militare dhe paramilitare serbe, cka ua heq te drejten e te quajturit civil.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rina_87 : 18-01-2008 m 07:06

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e gjilan55
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  gjilan
  Postime
  311
  Faleminderit
  2
  0 falenderime n 0 postime
  thaqi more llap ska pas nevoj me disiplinu ldk-ne sepse fati i ldk-se eshte i njejt me at te lkj-se pra shkatrrimi i saj sepse te njejtit njerez e kan formu dhe udheheq nuk mundet njeriu brenda nates te transformohet prej komunisti-titisti ne demokrat por vetem librezat i kan ndrru,ndersa thaqi gaboi me koalicion me kta ish komunista- titista.saper ramushin haga mundet ta denoj por per neve shqiptaret eshte hero e shkuar heroit ai me famile si dhe ushtaret tjere te UQK-se edhe pse disa titistave kjo ju pengon po aq sa serbise.qdo pushke e kapur ne dore kunder shkaut duhet nderuar.

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e gjilan55
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  gjilan
  Postime
  311
  Faleminderit
  2
  0 falenderime n 0 postime
  ramushi eshte i madh e qmova ose jo un .ai ka hy ne faqet e ndritshme te historise shqiptare perkrah skenderbeut,is boletinit adem jasharit etj,dhe kete nuk do te mund ta zbeh e denoi apo jo gjykata e turpit e hages.

 17. #57
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Gruaja ecte rrugs, pa pasur pun me ndokend. Famullitari porsa e pa, bri me gisht kah ajo duke brtitur: "Ja shtriga, merreni, digjeni n turr t druve". Pastaj erdhn ca ushtar t veshur n hekur morn gruan e vendosn n turr t druve. Turma injorante knqej duke dgjuar klithmat e ksaj gruaje t pafajshme.

  Pas 500 vitesh n nj sistem krejt tjetr, doli Papa para mass s besimtarve dhe krkoi falje pr persekutimin e "shtrigave".

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-06-2006
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ramush Hajradinaj nuk ka per t`u denue.Ai burre ka vra,po ka vra shkie te armatosur.
  Mandej, ore njerez, shpijunat jane vra....se shpijuni ne lufte nuk falet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kandili 1 : 18-01-2008 m 10:36

 19. #59
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Se ca ka bere ai tamam nuk e di njeri besoj. Perderisa po kerkojne 25 vjet ata do kene fakte se nuk te denon njeri kot fare per nje kohe kaq te gjate.

 20. #60
  ReaL maDriD Maska e ReaLFan
  Antarsuar
  04-06-2007
  Vendndodhja
  N'Zvicerr
  Postime
  1,199
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk Besoj se Ramushi do te denohet me 25 Vjet burg, se pari duhet te Denohen ata qe kan Vrar shqiptar te cilet e kan kosoves ne dor per momentin pastaj do i vjen Radha Ramushit te Denohet per vrasje Kunder serbeve...

  Ramush Gjithmon me ty...
  ReaL madriD
  Campen de Liga 2007/08
  Repasa el triunfo de la Liga 07/08 del Real Madrid.

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Leter e hapur Heroit te Popullit Ramush Haradinaj
  Nga Bahtir Hamza n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 176
  Postimi i Fundit: 07-08-2010, 18:28
 2. Ramush Haradinaj qytetar nderi n Gjirokastr
  Nga Sabriu n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 06:27
 3. Leter e hapur drejtuar Ramush Haradinaj
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 30-11-2005, 08:16
 4. Aktakuza e tribunalit t Hags pr Haradinaj
  Nga I-amshuar n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 13:58
 5. Spiro Butka: Si luftova n krah t Ramush Haradinaj
  Nga demir n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2005, 09:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •