Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 56
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gjallica
  Kiflat jan korosante te vogla, po pallocinka kujt i thone?
  lolez ne te jugut i quaj petulla .
  ta jap receten qe e kam te dhene nga nje verior ,po une nuk i kam qelluar asnjeher ,qe ato i quajne pallocinka apo palacinka njesoi eshte !!!
  per 5 persona une per kaq perdor gjithmone se 1 mbes qe kam ne shtepi nuk ha shume ajo

  2 kokrra veze i rreh mire me uje ,i hidhet mielli (pak me shume se gjysme filxhan caji )gjalpe shikoje me sy sa ti hedhesh se une 3 lug e gjysme i hedh ...mos harro ti hedshesh pak kripe sa per lezet ..EDHE QUMESHT 2 GOTA UJI SE HARROVA ...
  i rreh te gjtha bashke sa pregatitet nje brum i holle ....pastaj une i beji ne tigan ,po ka qe i bejne ne tepsi (nuk e di ate metod ).lyen tiganin me lyr hidhet nje shtrese e holle brumi dhe piqet nga te dyja anet ..
  pasi ti kesh pjekur mbushjen e ben sipas deshires ,ca i bejne me djath ,me mjalt,une i kam bere gjithmon me recel qershije ,po pate hidhi edhe sheqer puder is yamiiiiiiiiiii..pas bushjes mblidhi ne forme roleje dhe hai se do te pelqejne ,megjthse mua me kete lloi recete nuk me kane dale shume te mira ,megjithse mi kane pelqyer te gjithe ......
  PO BAPTISTI PASKA DHENE CA KESHILLA ME LARTE ,QE NE VEND TE QUMSHTIT TE PERDORET VETEM UJE ...TI SHOHIM SI DO NA DALIN DHE ME KETE METOD !!!!
  FLM .......
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alnosa : 27-02-2007 mė 22:11

 2. #22
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Uje te gazuar (jo te thjeshte!), kurse brumi vetem te ulet dhe ti prishen drockat duke e perzier lehtas e me kujdes.
  Nuk guxon te tundet si vezet kurresesi, sepse ne ate rast (si ato me qumesht si ato me uje te gazuar), sado te holle qe ta vesh shtresen gjate fergimit ato do te tkurren. Te dalin te trasha dhe te veshtira per tu pertypur. Behen flexy si camcakez dhe u humbe lezeti.
  sukses.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2006
  Vendndodhja
  elbasan
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  na kanaqe alnosa se qekan te shijshme

 4. #24
  ~Dreams Come True~ Maska e Rudina_USA
  Anėtarėsuar
  23-10-2006
  Vendndodhja
  Smile even your smile is sad,because more sad than a sad smile is,sadnnes that doesen't smile never. Remember my friend.
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni67
  Jam ne U.S.A.Me ka marre malli shume per buke me qiqra.Do te desha te dija si behet buke me qiqra.Ne qoftese ndonjeri e di se si behet ju lutem shume te me tregoje receten.Faleminderit dhe pershendetje te gjitheve.

  LOL


  BUKE ME QIQRA - BUKE DASME

  Ky eshte specialitet shqiptar i krahinave te jugut. Nuk e di pse quhej buke me qiqra, se ne kohen e femijerise sime, gatuhej pa qiqra, por ne menyre speciale. Pasi zihej brumi, mbeshtillej dhe duhej ruajtur, sepse bumehej, fryhej shpejt dhe derdhej. Prej andej kane buruar dhe shprehjet, E RUAJ SI QIQREN, ose U DERDH SI QIQRA.
  Ne asnje tregtore te Amerikes, madje as ne shitoret e bukes te grekeve dhe ballkanasve, nuk e kam hasur kete lloj buke te embel e te shijshme. Buket e tilla gatuheshin per dasmat, por edhe per festa te tjera te rendesishme. Kulacet e medhenj sa tepsia piqeshin ne furre derisa merrnin ngjyre ari. Zakonisht arrinin lartesine 7-8 deri 10 centimetra dhe priteshin me thike, ose coptoheshin me dore pasi ftoheshin.
  Kjo tradite nuk duhet lene te humbase, sepse ajo eshte nje lloj buke speciale qe e kemi vetem ne dhe ndofta ndonje ishull i Greqise ku banojne arvanite, sipas librit te Agllai Kermezit THE FOODS OF THE GREEK ISLANDS..  Buka me qiqra, buka e dasmes eshte buka me e shijshme dhe me embel qe kam provuar, dua te them me embelsi natyrale, pa perdorur sheqer a embelsues te tjere.


  Me kujtove Shqiperine


  ./me qan me lotttttttttt
  “During your life, never stop dreaming. No one can take away your dreams”

 5. #25
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Rudine, ti po dike se si hahet ajo buke por jo edhe si gatuhet.
  Keq, LOL

  ha-ha e nuk qenka e jugut fare, se sonte e pyeta nenen edhe per to.

  Me tregoi se e kishte te njohur kete buke qiqrrash ne femijri bile edhe po e quanin njesoj. Aq me teper Prizreni ku ende po e ruakan adetin, eshte jashte kufijve verior te shqiperise, te mos permendim Peje e Gjakove.

  Bile me tregoi se e njejta recete mund te behet edhe me fasule, groshe, e pallavra tjera.

  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 6. #26
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga Profesori
  Nje grusht qiqrra me nje dore (eblebija si i tha dikush) jo te thyera ne grimca te vogla,por mjafton pergjysem, pastaj merren 3-4 filgjan te kafes me miell dhe hidhen mbi eblebija(qiqrra),pastaj uji i nxehte deri ne 70-80 grade celsius,dhe ulet ai miell me qiqra si brumi i pallaqinkave (pra i holle).E tera behet ne nje ene prej 1 litershe me kapak.Ky brum(i qullet) lihet ne temperatur deri ne 30 grad deri ne mengjes,nga mbremja e vonshme,nese gufon (fryhet) mire, po nese jo, e merr nje ene me uje te nxehte,e fut ne te enen me brum(kujdes vetem enen e jo brumin) dhe pritet deri sa te gufon.Ne nje ene tjeter e merr nje sasi mielli dhe me qullin e me parshem e perzien ne sasi deri sa trashet brumi si per buke.Hidhet pak sheqer,nje luge gjelle,dhe fare pak krip.Pastaj e len ne nje ene tjeter deri sa te fryhet e gjen temperaturen deri ne 30 grade.Pastaj i ndane ne kuleqe dhe u jep formen qe deshiron .I vendos ne nje tepsi te lyer me vaj dhe pret edhe nje her deri sa te fryhen rreth 20-30 minuta,kuptohet ne temperatur deri ne 30 grade.Pasi te fryhen, i lyen me te kuqt e vese se pules.E ngroh furren deri ne 250 grade celsius dhe e fut ne furr per ti pjekur.Pas 15 deri ne 20 minuta piqen dhe vertet jane te shijshme.
  P.S. Nuk ka nevoj per tharme buke, edhe nje here kjo recete vie nga nena ime dhe gruaja ime te cilat i pergadisn per festa te ndryshme.Keto simite jane karakteristike e rajonit te Prizrenit ne Kosove.
  Na le me termometer ne dore, profesor.

  Mire nena , por edhe gruaja te paska qelluar qe di te gatuaje buken me qiqra. Kushedi si i ke faqet ti !

  Sa uje i nxehte u hidhet qiqrave, se nuk e ke thene akoma.
  Besoj do e provoj te enjten, por akoma s'e kam vendos, se u dashka mund i madh.
  Si s'kam nje forumiste ( me mire do ishte forumist...(lol) ) afer, me me ndihmu ne projekte te tilla te medha.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 7. #27
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  per buke misri e keni fjalen o popull ?

  shume terma te reja per kuzhinen time lexova ketu , po gje nuk kuptova.

  po nejse dhe mua me ka shku mendja per buke misri . lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #28
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  per buke misri e keni fjalen o popull ?

  shume terma te reja per kuzhinen time lexova ketu , po gje nuk kuptova.

  l
  Vetem Tirana e Re dhe Prizreni paskan ngrene qahije ( buke me qiqra ) ?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #29
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rudina_USA
  LOL


  BUKE ME QIQRA - BUKE DASME

  Ky eshte specialitet shqiptar i krahinave te jugut. Nuk e di pse quhej buke me qiqra, se ne kohen e femijerise sime, gatuhej pa qiqra, por ne menyre speciale. Pasi zihej brumi, mbeshtillej dhe duhej ruajtur, sepse bumehej, fryhej shpejt dhe derdhej. Prej andej kane buruar dhe shprehjet, E RUAJ SI QIQREN, ose U DERDH SI QIQRA.
  Ne asnje tregtore te Amerikes, madje as ne shitoret e bukes te grekeve dhe ballkanasve, nuk e kam hasur kete lloj buke te embel e te shijshme. Buket e tilla gatuheshin per dasmat, por edhe per festa te tjera te rendesishme. Kulacet e medhenj sa tepsia piqeshin ne furre derisa merrnin ngjyre ari. Zakonisht arrinin lartesine 7-8 deri 10 centimetra dhe priteshin me thike, ose coptoheshin me dore pasi ftoheshin.
  Kjo tradite nuk duhet lene te humbase, sepse ajo eshte nje lloj buke speciale qe e kemi vetem ne dhe ndofta ndonje ishull i Greqise ku banojne arvanite, sipas librit te Agllai Kermezit THE FOODS OF THE GREEK ISLANDS..  Buka me qiqra, buka e dasmes eshte buka me e shijshme dhe me embel qe kam provuar, dua te them me embelsi natyrale, pa perdorur sheqer a embelsues te tjere.


  Me kujtove Shqiperine


  ./me qan me lotttttttttt
  Lere buken e dasmes! Kur themi buke me qiqra means qe ka qiqra brenda. E tek furri yne i bukes vinte perdite buke me qiqra ( qe ishte e perbere nga 6 pjese , 5 rrotullame anash e 1 rrotullame ne mes ...aq ishin? 6 apo 7 ? ...ata qe e dine, mos me lene te genjej...oh, c'u shkriva tani ) dhe simite, por sigurisht me pak se sa vinin buke 40, 50 dhe 30-she. Vinte nje arke ose dy se bashku me simitet. Buke misri rrumbullake vinin pak me shume, nga ajo 16 apo 20 lekshja, se nuk e mbaj mend. (lolol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 10. #30
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Profesori
  ooo Gjallica,deri sa e shkruaja recetetn e bukes me qiqrra,ne njeren ane e kisha mamane,ne tjetren gruan te cilat i kan gatuar ato simite. Nuk duuuuuuhhhhhetttt tharme buke,sepse qiqrrat e kryen kete funkcion me thone ato, sidoqofte ti provoje kete dhe nese nuk dalin te mira do te tregoj me pas ne nje mesazh privat se ku jam dhe mi sill se pa i ngen nuk e la.
  Ooooooo Profesor nje faleminderit nenes & gruas nga ana ime,se kam ngrene mengjes tani per ta shkruar ne kalendar ... Shume shume te mira, i marr mrapsht ato qe thash me perpara.

  P.s Core mos perto po perveshi mire krahet, se tu shkrikan ne goje..lol  Citim Postuar mė parė nga alnosa
  lolez ne te jugut i quaj petulla .
  ta jap receten qe e kam te dhene nga nje verior ,po une nuk i kam qelluar asnjeher ,qe ato i quajne pallocinka apo palacinka njesoi eshte !!!
  per 5 persona une per kaq perdor gjithmone se 1 mbes qe kam ne shtepi nuk ha shume ajo :-)

  2 kokrra veze i rreh mire me uje ,i hidhet mielli (pak me shume se gjysme filxhan caji )gjalpe shikoje me sy sa ti hedhesh se une 3 lug e gjysme i hedh ...mos harro ti hedshesh pak kripe sa per lezet ..EDHE QUMESHT 2 GOTA UJI SE HARROVA ...
  i rreh te gjtha bashke sa pregatitet nje brum i holle ....pastaj une i beji ne tigan ,po ka qe i bejne ne tepsi (nuk e di ate metod ).lyen tiganin me lyr hidhet nje shtrese e holle brumi dhe piqet nga te dyja anet ..
  pasi ti kesh pjekur mbushjen e ben sipas deshires ,ca i bejne me djath ,me mjalt,une i kam bere gjithmon me recel qershije ,po pate hidhi edhe sheqer puder is yamiiiiiiiiiii..pas bushjes mblidhi ne forme roleje dhe hai se do te pelqejne ,megjthse mua me kete lloi recete nuk me kane dale shume te mira ,megjithse mi kane pelqyer te gjithe ......
  PO BAPTISTI PASKA DHENE CA KESHILLA ME LARTE ,QE NE VEND TE QUMSHTIT TE PERDORET VETEM UJE ...TI SHOHIM SI DO NA DALIN DHE ME KETE METOD !!!!
  FLM .......

  Lol e ke receten nga te veriut edhe e quajne ashtu? Interesante se un kam degjuar /di per emer tjeter.

  Ky eshte gatimi me i mire per mua persa i perket brumerave. Vetem se une i perdor o me djath, o me gjalp. Tani dhe une i bej ne tigan,po nuk ka ndonje ndryshim nga ajo me tepsi.(e nxeh furen, lyen tepsine, hedh brumin,e kthen nga te dyja anet,edhe vazhdon kshtu me rradhe deri sa te mbarohet brumi.) Mund te besh dhe fli ne kete menyre,vetem se kur hedh brumin ne tepsi nuk e kthen nga te dyja anet...dmth e njejta menyre si ajo e zakonshmja, po ne vend te sacit(nuk di si e quani ju te jugut) perdoret furra Lol se na hape telashe me kte receten, e per bela na mungon koha.

  Jemi qe jemi ketu, a di ndonjeri te me tregoj si behet buka pershesh me uj?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gjallica : 28-02-2007 mė 12:04

 11. #31
  Far away! Maska e Eraaa
  Anėtarėsuar
  02-02-2003
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sa me shume qe dua te te urrej, aq me shume te dua.
  Opo te hidhen tatpjete sa te duan ato te tjeret, nuk te le te ikesh nga ketu.
  Here tjeter gatuaj cik me shume ose mbete pa gje fare.lol
  Live your beliefs and you can turn the world around.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-02-2007
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E dini te dashur forumista se qka eshte kerlane me duqa?
  Dua tua tregoj nje barcolete per koolerat e prishtines.me qe ky lloj ushqimi behet kryesisht ne fshatra,Prishtinasi nuk ka dite si e quajn.Dhe kur shkon ne fshat i qesin me ngern kerlane me duqa dhe kur ai kthehet ne prishtine ju tregon koolerave tjere:"hej njeri,jam kan ne katun dhe merrne me men kam hanger pite me cukla..."

  Kerlane me duqa eshte nje lloj pite e cila gatuhet kur behet brumi sikur ai per flija dhe hidhet ne tere siperfaqen e tepsise ne nje trashesi prej 2 centimetra.Piqet ne furre dhe thermhot me pas me maje te luges.me pas vaji i djegur ne tigan perzihet me kos dhe pitje e shprishur mestitet,i themi ne nga Prizreni, ftohet pak dhe eshte shume e shijshme me u ngrane.

 13. #33
  KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
  Anėtarėsuar
  09-01-2007
  Vendndodhja
  atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
  Postime
  610
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Si Korcare Puroooo Qe Jam Po Ju Them Se Buka Me Qiqra Eshte E
  Veshtire Per Tu Bere.une E Gatuaj Shume Mire Por Vetem Kur Kam
  Kohe Te Lire Sepse Ajo Do Shume Kohe Te Behet,
  Ne Ketej E Gatuajme Per Pashket E Medha (sivjet Jane Me 8 Prill)
  Dhe Bejme Buke Me Qiqra Me Veze Te Kuqe Ne Mes.
  Mua Me Pelqen Shume Eshte Vertet Shume E Mire .
  Po Te Doni Ta Provoni Per Pashke E Gjeni Ne Cdo Shtepi Korcare..............

 14. #34
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Zhorzhina dhe nje pyetje:
  - me cka hahet ajo buke? Me cka shtyhet me mire, apo hahet thate?

  Edhe nje nga kurreshtja e lindur, -sivjet qenkan Pashket me 8 Prill, po vjet me sa kane qene?
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 15. #35
  KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
  Anėtarėsuar
  09-01-2007
  Vendndodhja
  atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
  Postime
  610
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ahet Me Se Te Te Doje Zemra,
  Por Me Djathe Shijon Me Shume........
  Per Te Shuar Kureshtjen Tende Po Te Them Se Vjet Pashket Ishin
  Me 23 Prill....................

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gjallica
  Lol e ke receten nga te veriut edhe e quajne ashtu? Interesante se un kam degjuar /di per emer tjeter.

  Ky eshte gatimi me i mire per mua persa i perket brumerave. Vetem se une i perdor o me djath, o me gjalp. Tani dhe une i bej ne tigan,po nuk ka ndonje ndryshim nga ajo me tepsi.(e nxeh furen, lyen tepsine, hedh brumin,e kthen nga te dyja anet,edhe vazhdon kshtu me rradhe deri sa te mbarohet brumi.) Mund te besh dhe fli ne kete menyre,vetem se kur hedh brumin ne tepsi nuk e kthen nga te dyja anet...dmth e njejta menyre si ajo e zakonshmja, po ne vend te sacit(nuk di si e quani ju te jugut) perdoret furra Lol se na hape telashe me kte receten, e per bela na mungon koha.

  Jemi qe jemi ketu, a di ndonjeri te me tregoj si behet buka pershesh me uj?
  E NUK E DI UNE CFAR QUHEN NDRYSHE kete recet ma ka dhene nje vajz nga klina e kosoves (se nga bije klina se ne jug se ne veri zoti e merr vesh nuk e di ,kurr nuk e kam pyetur )qe me solli nje dite nga keto se kam qene ne nje clase me ate .
  as fli nuk kam ngrene ndonjeher ,na e shtjello me tej receten po pati mundesi >>>.

  per pyetjen tende ?
  mos e ke llafin per buke vale ,qe haet me gjalp ,dhe behet vec me buk dhe uji te nxeht ?se nuk e kam degjuar ndonjeher pershesh me uje ....

 17. #37
  Perfection Maska e Kapriēozja ELB
  Anėtarėsuar
  16-02-2007
  Vendndodhja
  Aty ku s'ta pret menja
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni67
  HEJ ....! Nuk ma merrte mendja se do pergjigjej njeri. Ju faleminderit te gjitheve per pergjigjet dhe sugjerimet tuaja. Faleminderit profesorit sapo e printova receten e tij dhe do ta provoj. Motra dhe vellezer mendoj se mungesa e ketyre gjerave te vogla e bejne mergimin te peshoje me shume. Edhe njehere faleminderit. Shendet te gjitheve BENI
  T'bafshin mir e gjak e dhjam kto qiqrrat... Na thuj kur ti bash ....
  SHQIPĖRIA ETNIKE


  E VETMJA ALTERNATIVĖ

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  ahu dashkeni qiqra ne hell ju

 19. #39
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga alnosa
  E NUK E DI UNE CFAR QUHEN NDRYSHE kete recet ma ka dhene nje vajz nga klina e kosoves (se nga bije klina se ne jug se ne veri zoti e merr vesh nuk e di ,kurr nuk e kam pyetur )qe me solli nje dite nga keto se kam qene ne nje clase me ate .
  as fli nuk kam ngrene ndonjeher ,na e shtjello me tej receten po pati mundesi >>>.:-)

  per pyetjen tende ?
  mos e ke llafin per buke vale ,qe haet me gjalp ,dhe behet vec me buk dhe uji te nxeht ?se nuk e kam degjuar ndonjeher pershesh me uje ....

  Aha, une e kisha fjalen per veriun e Shqiperise.:-)

  Receten e flise e ke ktu.
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=14031

  Kurse ajo pyetja ime kishte te bente me buken e vales lol, mua ma treguan te tjeret, po nese ke ndonje mendim tjeter, bujrem

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Endrrimtari
  Anėtarėsuar
  10-04-2004
  Postime
  63
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Profesor, nje pyetje kam per juve, ato qiqrat (leblebite), nese keni mundesi te me pergjigjeni, keto qiqra a duhen te jene te papjekura, apo mund te marrim ato qiqrat qe ndodhen te gatshme ne treg, qe jane per ngrenie, te pjekura ?

  Flm per pergjigjen

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •