Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 142
  1. #41
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Qe 1 femer te bej mashkullin per vete boll te jete Vetvetja edhe mos te nisis me naze edhe gjera te kota.Kjo mjafton!

  2. #42
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anëtarësuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895

    ......

    Citim Postuar më parë nga DESA
    C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

    C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?

    Nqs nje mashkull eshte dashuruar me nje femer ashtu sic ai e ka njojtur qe ne fillim femra sduhet te ndryshoje. Kjo eshte Esenciale. Te tjerat vijne me kohen. Ashtu dhe falja.Dhe rikthimi i besimit.

  3. #43
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Eshte nje gje qe nuk dihet por qe ndihet.

    Mendoj se secila femer duhet ta njoh mashkullin e saj. Me njeriun qe ke kaluar me pak se 1 vit bisedash e komunikimesh me permbajtje te thelle interpersonale, thjeshte do ta dish a ti besosh apo jo. E njejta vlene edhe per mashkullin ndaj femres. Nuk ka lidje me ate se sa shume te do ne keteapo ne ate periudhen tjeter sa ka lidhjeme personalitetin e tij apo asaj. Ka tipa qe tradhetojne. Ka tipa qe nuk tradhetojne as ne rastin kur nuk te do me.

    Por te siguroj se keta njerez jan shume te rralle.
    Nese e njeh se ka natyre te paqendryeshme - eshte me mire ta ruash nga situatat provokative!
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-01-2007
    Postime
    112
    Citim Postuar më parë nga DESA
    C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

    C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
    Se di nese mund te ekzistoj mundesia e rikthimit te besimit pasi ka humbur apo eshte thyer.
    Me mendje e shpirt ne Vlore.

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga vlonjatja_usa
    Se di nese mund te ekzistoj mundesia e rikthimit te besimit pasi ka humbur apo eshte thyer.
    po e pate humbur besimin nuk ka se si te kthehet me (mendimi im ).vec se po u bere qorre(une) dhe ti marresh gjerat shkel e shko .pastaj varet se ne cfar grade eshte besimi qe ai/ajo ka humbur !!!
    qelqi po u thye nuk ngjitet me ......

  6. #46
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    po e pate humbur besimin nuk ka se si te kthehet me (mendimi im ).vec se po u bere qorre(une) dhe ti marresh gjerat shkel e shko .pastaj varet se ne cfar grade eshte besimi qe ai/ajo ka humbur !!!
    qelqi po u thye nuk ngjitet me ......
    O po leri qelqerat ti se keto jane shprehje te vjetra,te dala mode...sot kane dale ngjitesa qe e bejne qelqin si te ri
    Ti rikthehem seriozitetit,besimi eshte dicka reciproke...nese ti ke besim te plote te partneri,atehere edhe ai do te ta ktheje kete besim...nese ti i qendron korrekte partnerit,atehere edhe ai duhet te beje te njejten gje me ty....nese nuk e ben,atehere duhet te shohesh nese i ke lene ndonje boshllik,nese nuk i ke lene boshlliqe,atehere perse te qendrosh me me te?!...duket hapur qe nuk te vlereson!
    Perse te perpiqesh te besh te pamunduren per nje njeri qe nuk te vlereson?!

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Kristiano
    Anëtarësuar
    15-01-2007
    Vendndodhja
    Lezhe
    Postime
    476
    Qe te beje per vete nje mashkull me here te pare,femra duhet te kete nje minifund te shkurter,nje bluze te hapur,pra qe te duket sa me sexy.Dhe me here te pare,pau,qellon ne sheje dhe mashkulli cmendet pas saj.Flas ne pergjithsi ë,dhe per ato vajza qe jane si shpirt.

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    O ....nese nuk e ben,atehere duhet te shohesh nese i ke lene ndonje boshllik,nese nuk i ke lene boshlliqe,atehere perse te qendrosh me me te?!...duket hapur qe nuk te vlereson!
    Perse te perpiqesh te besh te pamunduren per nje njeri qe nuk te vlereson?!
    pse qendroi me te ?
    sepse e DUA DHE ME MUNGON shoku tanku !!!!

  9. #49
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    pse qendroi me te ?
    sepse e DUA DHE ME MUNGON shoku tanku !!!!
    Te shkaterrosh veten per nje njeri qe nuk te do dhe nuk te vlerson mua nuk me duket dicka e arsyeshme"....ne prape e bejme dicka te tille!...perse e bejme?!
    ...mister i pazgjidhur ky!

  10. #50
    Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
    Anëtarësuar
    03-06-2006
    Vendndodhja
    shba
    Postime
    168
    Citim Postuar më parë nga DESA
    C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

    C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
    Ka tipa meshkujsh qe natyra i la "te cale", ndaj nese nuk te shikon me aq besim
    mos ja var shume muhabetin.Beje ate te te vije rrotull.Ky eshte ilaci i kohes se sotme.LoL...
    -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

  11. #51
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga AMERIKANJA06
    Ka tipa meshkujsh qe natyra i la "te cale", ndaj nese nuk te shikon me aq besim
    mos ja var shume muhabetin.Beje ate te te vije rrotull.Ky eshte ilaci i kohes se sotme.LoL...
    Si mashkull,nuk me duket nje ilac shume bindes!...Nuk e kuptoj se si indiferenca,mund te me beje te fitoj besimin te nje femer?!

  12. #52
    KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
    Anëtarësuar
    09-01-2007
    Vendndodhja
    atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
    Postime
    610
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Si mashkull,nuk me duket nje ilac shume bindes!...Nuk e kuptoj se si indiferenca,mund te me beje te fitoj besimin te nje femer?!
    shume e drejte kjo shoku tanku.
    cdo gje eshte reciproke,nqs.njeri sillet menefrego ndaj tjetrit
    besoj se kjo do jete edhe sjellja e tij pra si shperblim
    do marresh te njejten monedhe,apo jo?

  13. #53
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Meqë sjellja dhe etika ndryshon në varësi të kushteve dhe njerëzve me të cilët kemi të bëjmë, duhet të kemi parasysh se edhe në një raport intim dhe dashuror, etika dhe sjellja e mirë është garanci për një lidhje të gjatë dhe të lumtur. Këtë radhë kemi bërë një pyetësor për meshkujt, sesi do të donin që të sillej me ta një femër, ose më saktë kë quajnë ato një femër të edukuar dhe të sjellshme.

    Ta presësh në mënyrë të këndshme kur të kthehet në shtëpi
    Përkëdhelja dhe pandoflat janë ëndrra e të gjithë meshkujve: të hynë në shtëpi dhe të gjejnë pakëz ngrohtësi. Në këto momente burri është i lumtur që ka një familje dhe që i jepet ngrohtësi.

    Ta trajtosh me të njëjtin kujdes si fëmijët
    Shumë meshkuj bëhen më xhelozë për fëmijët sesa për rivalët në dashuri. Nuk e pranojnë kurrë, por kur shohin gruan që tregon kujdes të vazhdueshëm për fëmijët, bezdisen paksa. Sikur femra të jetë e aftë ta bëjë pak a shumë të njëjtën gjë edhe me të shoqin, ky i fundit do të ndjehej në qiellin e shtatë.

    T’i presësh mirë miqtë e tij
    Megjithëse vijnë papritur dhe do iu duhet mbase t’i shtroni drekë apo darkë, megjithëse fillojnë të lozin me letra apo të flasin me zë të lartë për sport, e mira do të ishte që ju të mos tregonit shenja nervozizmi dhe bezdie, sepse këtë sjellje bashkëshorti juaj do ju a vlerësonte shumë.

    Të mos e bezdisësh kur ai lexon apo sheh tv
    Nga dëshmitë që kemi grumbulluar, pothuajse të gjithë burrat pohojnë se gratë preferojnë t’i bezdisin, ndërsa ata janë duke parë një program interesant në tv, apo duke lexuar gazetën. Por ky është një gabim i rëndë që duhet evituar patjetër. Nëse veprohet kështu ai mund të reagojë ashpër, pasi i duket se po i cenohet pavarësia dhe liria e tij.

    T’i gatuash me kujdes
    Eshtë një taktikë e vjetër sa vetë bota, por gjithnjë efikase, ajo që ta bësh burrin për vete me anë të gatimit. Nuk ka gjë më të këndshme për një burrë, sesa kur i përgatit me kujdes një pjatë të re. Gratë që i vënë në tavolinë burrit një pjatë kos, sallatë apo ndonjë ushqim urgjence, rrezikojnë harmoninë në çift.

    Gazeta PANORAMA
    My silence doesn't mean I am gone!

  14. #54
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga zhorzhi
    shume e drejte kjo shoku tanku.
    cdo gje eshte reciproke,nqs.njeri sillet menefrego ndaj tjetrit
    besoj se kjo do jete edhe sjellja e tij pra si shperblim
    do marresh te njejten monedhe,apo jo?
    Indiferenca mund te ndikoje ne interesimin e partnerit ndaj teje,pra nese tregohesh ne momente te caktuara indiferente,ndodh qe mund te behesh me terheqese per partnerin por kjo nuk ka te beje aspak me besimin"...besimi eshte nje ceshtje krejt tjeter"

  15. #55
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Davius!...jam pjeserisht dakort,me ato qe parashtrove me siper ,do te perjashtoja ate pjese ku thoni se meshkujt deshirojne te trajtohen me te njejtin kujdes si femijet"...kam pershtypjen se po na ben me teper feminore se'c jemi!

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Citim Postuar më parë nga DESA
    C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

    C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
    1-Te balancoje Sinqeritetin dhe Enigmen.
    2-Duhet te diskutohet aresyeja!!!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Prape me kete muhabetin e qelqit juve?!...mos harroni se ne nje marredhenie,egzistojne edhe tolerancat!...ne saje te tyre mund te rifitohet edhe besimi...

    po un e kisha fjalen tek kjo qe demek po tradhetoi nje her o mashkulli o femra besimi thyhet tamam si qelqi
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  18. #58
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga theodora*
    po un e kisha fjalen tek kjo qe demek po tradhetoi nje her o mashkulli o femra besimi thyhet tamam si qelqi
    Pikerisht ne kete pike duhet te ndryshojme mendim!...tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen!...eshte e lehte te humbasesh besimin te partneri...por gjeja me e rendesishme eshte "qe te dish ti japesh" besim atij!

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Pikerisht ne kete pike duhet te ndryshojme mendim!...tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen!...eshte e lehte te humbasesh besimin te partneri...por gjeja me e rendesishme eshte "qe te dish ti japesh" besim atij!

    po nuk po me kupton
    tani e zeme se e dashura tende te tradheton me nje mashkull tjeter.ta thote .ti do e falesh?do jeni si me pare?
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  20. #60
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    .tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen!...eshte e lehte te humbasesh besimin te partneri...por gjeja me e rendesishme eshte "qe te dish ti japesh" besim atij!
    Teper bukur e ke thene qe tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen,keshtu teorikisht kjo thenje duket perfekte ,po ne praktik shoku tanku si tingellon kjo???????? ne realitetin e perditshem???????????????????(qe pse shkon ti me nje tjter ka faj e dashura jote eeeeeeee?)
    Krizat ne nje lidhje paka shum jan te paevitushme,ato gerveret e vogla ta nxijn jeten,,,por kjo nuk i jep te drejten askujt te shkoj deri ne tradheti,absolutisht jo!Sepse nese nje mardhenje ka aritur deri aty sa nga lodhja e vazhdushme e saj(grindjet) ,robi si dicka qetsuse ose hakmarje perdor tradhetin ndaj patnerit ,ajo mardhenje ka mbaruar,
    Me mire gjerat cope ,tull "deri ketu funksionoj".Tradhetia nuk justifikohet ,eshte veprim i ber me vetdije te plote.Eshte faj,dhe faji denohet ,nuk tolerohet,,,.
    Nese nuk e do me, thuja ,ske pse perdore menyren e poshterimit ndaj atij /asaj

    ......................................
    .
    Ndryshuar për herë të fundit nga bebushja : 04-03-2007 më 05:38
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cilat janë vetitë që vlerësoni tek një mashkull apo femër?
    Nga Poetesha në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 21-03-2024, 03:23
  2. Si Behet Nje Mashkull Per Vete ???
    Nga klandestini në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 15-03-2024, 05:08
  3. Arti i joshjes.
    Nga shigjeta në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 08-02-2011, 21:35
  4. Si ndihet nje mashkull kur ...?
    Nga biloba në forumin Pyetni psikologun
    Përgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 01-12-2008, 18:20
  5. Është e vështirë të jesh mashkull
    Nga Kryeplaku në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 84
    Postimi i Fundit: 18-03-2006, 02:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •