Close
Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 142
  1. #61
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anëtarësuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i përcjell Guximtarët !
    Postime
    1,028

    Arrow

    Citim Postuar më parë nga DESA
    C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

    C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
    Ja disa këshilla ashtu kalimthi në lidhje me temën e DeSëS :

    1. Vishu dhe parfumosu për të dashurin tënd që të kesh pamje sa më të bukur. Kur ka qenë hera e fundit që të kesh shkuar të blesh pizhame të dezajnuara? i dashuri yt dëshiron që femra e tij të duket e bukur.

    2. Përdor emra të shkurtër - nofka (që i pëlqejnë) në thirrjen e të dashurit. Thirre të dashurin tënd me emrat dhe llagapet që më së tepërmi i pëlqejnë, dhe evito përdorimin e emrave që prekin ndjenjat e tij.

    3. Mos e trajto atë sikur një mushkojë. Ne asnjëherë nuk mendojmë rreth mushkojave deri sa të mos na ‘ ngucin ’ neve. Thjesht, i dashuri mund gjithë ditën të bëj gjëra të mira – e të mos ndihet keq – deri sa nuk bëni ju diçka që ta
    ‘ ngacmojë ’ atë. Mos e trajtoni të dashurin ashtu, jini mirënjohës i veprave të tij dhe fokusohuni në to.

    4. Nëse sheh diçka gabim te i dashuri yt , mundohu që të mos e komentosh! Kjo është një prej rrugëve të cilat ju femrat duhet ta përdorni shumë , atëherë kur shihni diçka që nuk ju pëlqen tek i dashuri juaj – Kjo është një mënyrë veprimi të cilën çdo femër duhet ta zotëroj .

    5. Buzëqeshu me të dashurin gjithherë kur ta shohësh dhe përqafoje shpesh. " Buzëqeshja do të thotë shumë, por nuk na shpenzon asgjë ". Imagjinoje jetën që në mënyrë të vazhdueshme ai të të shoh të buzëqeshur. Nje puthje për të dashurin para se të nisej për në punë , është si ëmbëlsira që ruhet për në fund.

    6. Falënderoje për atë që bën për ty. Merre si shembull darkën në shtëpinë tënde. Ai kujdeset për ty, si dhe me mundësitë e tij kryen një sërë punësh të tjera.

    7. Kërko nga ai që t’i shkruaj dhjetë veprimet tua të cilat e kanë gëzuar. Mandej përsëriti ato. Mund të jetë rëndë të dijsh cilat veprime e gëzojnë të dashurin tuaj. Veprat të cilat e gëzojnë atë edhe përsëriti.

    8. Mos ia pakëso atij dëshirat. Mundohuni që ai të ndjehet konfort ( i lirë ). Ndonjëherë femra mund ta nënçmoj kërkesën e të dashurit.Kjo mund të përmirësohet nëse të dytë vini në një mirëkuptim.
    Është një thënie " Mos refuzo ofertën qoftë edhe nëse është për të shkuar në dasëm " , kjo nuk do të thotë se i dashuri juaj do ketë femrën e dytë , fjala është të shkoni së bashku në një dasëm në të cilën jeni të ftuar .

    9. Luaj lojëra me të dashurin , garo me të , bën joggin. Kur herën e fundit, ti ke bërë një gjë të tillë?

    10. Gjithmonë kujto fjalët e tij , gjërat që bëri për ty sidomos në raste grindjesh , sepse këto ndihmojnë që të marrësh vendime të zbutura , thjesht do të jesh në gjendje edhe të falësh atë në ndonjë gabim të cilin çiftet mund të bëjnë ndonjëherë , e njejta gjë vlen edhe për të dashurin , si dhe kujtoje këtë thënie “Më të mirët ndër ju janë ata që trajtojnë familjet e tyre më mirë. Ndërsa ti je më e mira ndaj familjes suaj.” Mundohu të jesh më e mira!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gimi3 : 04-03-2007 më 09:28
    Fitorja Vjen Me Durim , Gëzimi Vjen Pas Dëshprimit Dhe Pas Çdo Veshtirësie Ka Lehtësim .

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Te shkaterrosh veten per nje njeri qe nuk te do dhe nuk te vlerson mua nuk me duket dicka e arsyeshme"....ne prape e bejme dicka te tille!...perse e bejme?!
    ...mister i pazgjidhur ky!
    pse vertet mendon ti se mund kaq leht ,te shkaterrohet vetja ??jo ne asnje menyre sta pranoj ...jjeto te sotmen ,se neser do jete vone dhe do ngelesh pa jetuar as te sotmen e as te neserme....(ekane shprehje ketej nga une )nga ferra del trendafili ,ta kam thene edhe njeher tjeter ..sa per punen e misterit ?
    po bota me mistere te pazgjidhura eshte e mbushur,tani po e merr vesh ti ?njeriu vet eshte mister !!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 04-03-2007 më 16:57

  3. #63
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga theodora*
    po nuk po me kupton
    tani e zeme se e dashura tende te tradheton me nje mashkull tjeter.ta thote .ti do e falesh?do jeni si me pare?
    Deri tani te kam kuptuar shume drejt!...po te kthej nje pergjigje te paster,ashtu si une e mendoj ne te vertete,pa shtirje"...nese e dashura ime me ka tradhetuar me nje mashkull tjeter dhe ma thote kete gje",atehere kjo tregon se ka qene thjesht nje dobesi e castit...pse jo,e ndikuar nga mungesa e perkushtimit nga ana ime!
    ...Sinqerisht,i zhveshur nga c'do lloj doze egoizmi,une do ta falja!...ne fund te fundit,a nuk eshte ky kuptimi i dashurise"...a nuk eshte kjo dashuria e vertete!
    Nje gabim te tille ne nje cast dobesie mund ta kryej edhe une"...e quaj gabim sepse ne rrethanat ne te cilen ju e pershkruat eshte gabim dhe jo faj"...pra nje gabim te tille mund ta kryej edhe une!...atehere si mund te pretendoj falje nese
    vete nuk do ta falja dicka te tille?!...eshte e vertete se ne dashuri, tradhetia eshte dicka teper e rende dhe shume e veshtire per tu falur por une mendoj se gjeja e cila eshte vertet me e renda dhe me shkaterrimtarja per dashurine,eshte egoizmi!

  4. #64
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga bebushja
    hahaahahahahah ,pa me mar vesh u pajtove me mua ,po le te meremi vesh ne kushedi sa te drejt do me jepje.po tanku si gjithmon do qe fajin ta ndaj gjysem per gjysem ,haron se po u nda faji gjysem smer askush pergjesin e atij veprimi,,,,, (faji)
    Te pershendes Baptist
    Gabohesh nese e quan ne menyre kategorike tradhetine faj!...edhe nese nuk mund te bejme dot ndryshe por ta quajme detyrimisht faj,atehere ne kete faj
    gjithesecili nga partneret ka pergjegjesite e veta,kush me shume e kush me pak"
    Une do ti qendroj gjithmone besnik kesaj ideje, sado te perpiqeni te vertetoni te kunderten!

  5. #65
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    pse vertet mendon ti se mund kaq leht ,te shkaterrohet vetja ??jo ne asnje menyre sta pranoj ...jjeto te sotmen ,se neser do jete vone dhe do ngelesh pa jetuar as te sotmen e as te neserme....(ekane shprehje ketej nga une )nga ferra del trendafili ,ta kam thene edhe njeher tjeter ..sa per punen e misterit ?
    po bota me mistere te pazgjidhura eshte e mbushur,tani po e merr vesh ti ?njeriu vet eshte mister !!!
    Atehere te me falesh mikesha ime!...kujtova se kishe tendenca per te shkaterruar veten

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Atehere te me falesh mikesha ime!...kujtova se kishe tendenca per te shkaterruar veten
    une personalisht te shkaterroi veten ?for what ? hahahahahhah dale more dale te shkaterroi veten une qe tani 20 e ca vjec ...
    tani kjo puna e tradhetis ,une e quaj gabim tendin ,qe e dashura jote do te tradhetoi ,pershkak se ti ske ditur ti japesh ate ngrotesi apo dashuri( E kudi une ,)te cilen ajo vete dhe e kerkon tek tjetri ..po zakonisht tradhetin e bejne djemt ne te shumten e rasteve ,dhe femra ka nuk diskutohet po jo sa ju djemte !
    dhe ti genjen qe thua se ja falje ,te rrim shtrembur dhe te flasim drejt pa dorashka ,jo qe nuk do e kishe falur po qe ne ate moment do ja kishe vene fshesen dhe do kishe kapur tjeter .nuk ka djem sot te tolerojne kaq shume dhe sidomos shqiptari ...kurse per ne vajzat dhe mund te falim ....

  7. #67
    ray Maska e bucket07
    Anëtarësuar
    22-02-2007
    Vendndodhja
    US
    Postime
    8
    Femra duhet te jete shume finoke per ta mbajtur nje mashkull vetem per vete. Po ishe e drejte dhe e sinqerte (ne te gjitha drejtimet- tha dikush ktu) aha, te morri lumi. Nuk shperblehet miresia dhe sinqeriteti, iken ato kohera, lufto me cfare te mundesh!

  8. #68
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    une personalisht te shkaterroi veten ?for what ? hahahahahhah dale more dale te shkaterroi veten une qe tani 20 e ca vjec ...
    tani kjo puna e tradhetis ,une e quaj gabim tendin ,qe e dashura jote do te tradhetoi ,pershkak se ti ske ditur ti japesh ate ngrotesi apo dashuri( E kudi une ,)te cilen ajo vete dhe e kerkon tek tjetri ..po zakonisht tradhetin e bejne djemt ne te shumten e rasteve ,dhe femra ka nuk diskutohet po jo sa ju djemte !
    dhe ti genjen qe thua se ja falje ,te rrim shtrembur dhe te flasim drejt pa dorashka ,jo qe nuk do e kishe falur po qe ne ate moment do ja kishe vene fshesen dhe do kishe kapur tjeter .nuk ka djem sot te tolerojne kaq shume dhe sidomos shqiptari ...kurse per ne vajzat dhe mund te falim ....
    Ahh po,sigurisht"...ju vajzat,edhe mund te falni...ndersa nga ne djemte,as qe behet fjale qe te gjendet ndonje, i cili te jete i gjere dhe i kuptueshem!!!...po c'fare beni keshtu moj vajza?!..po na bete kriminele fare na bete!..me kete mosbesim te theksuar dhe me kete konsiderate kaq te keqe qe keni krijuar per ne,rrezikoni te ngeleni pa martuar

  9. #69
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga bebushja
    Ti qendrosh besnik nje parimi,fiksimi,apo ideje,sdo te thote se ke te drejt ,apo gjykon drejt.Thejsht ti thua keshtu si them une dhe pike,,,,.
    Dmth,me bere edhe me fiksacione Bebushe eee"...te faleminderit shume!...sa per sqarim,une nuk them, keshtu si'c them une dhe pike"...kam qene gjithmone i hapur per te diskutuar...thjesht,ne kete pike diskutimi,e verteta eshte se sado
    e papranueshme te jete tradhetia si fenomen...sado te perpiqemi te shkarkojme veten nga pergjegjesite ne rast se jemi ne ata qe pesojne te ashtuquajturin poshterim...kemi dhe duhet te mbajme persiper pergjegjesite tona...per ate qe kemi bere apo per ate qe s'kemi bere!

  10. #70
    ga ga Maska e bunny
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    nje shprehje angleze thote- duhet te dishe cfare butonash te shtypesh

    Kshq po te dishe ato butona- je e siguruar qe mund te maresh ate qe do!Asnjehere nuk kam vuajtur per kete gje, edhe pse mendoj qe refusimet ne jete te bejne mire!

    How can she fall, if there is no one there to catch her

  11. #71
    Wilma Maska e xhuliana
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Duhet te jesh gjithmone vetvetja.....asgje me teper.....
    nese nuk te do ashtu si je, ske pse lodhesh kot me marifete te tjera...

  12. #72
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Varet nga lloji i mashkullit: disa behen per vete me dekolte e ca te tjere me syzet e leximit.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  13. #73
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anëtarësuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Smile

    Hmmm, vallaj pyetje e veshtire.

    Po, tashi, ne te gjithe e dime qe cunat jane hormonal deri ne kulm, keshtu qe duhen bere lodra me seksin. Nqs ja jep avash avash, sot gishtin, neser doren, pasneser krahun...mbase e mban te interesuar per me gjate.

    E keshtu duke ja dhene me racione, ke shanse me te mira per t'a mbajtur gjithmone te interesuar. Megjithate, asgje nuk t'a siguron kete, sepse ka shume qe nuk duan te presin, por me siguri ti nuk po kerkon dike te atij niveli keshtuqe akoma me mire.

    Pastaj, mbasi te jete konsumuar tema e seksit, ngelet ne dore te dinamikes qe ju keni krijuar. Nqs ju pelqen sistemi qe keni krijuar, ne qofte se ndiheni mire ne shoqerine e njeri tjetrit, sigurisht qe edhe mashkulli nuk eshte budalla dhe nuk do hedhi dicka qe i ka dashur aq shume kohe per t'a ndertuar.

    Por ama, po filluan tekat, po filluan bezdisjet, sharjet, konfliktet e orareve, te papriturat, e keto....meshkujt i kane tmerr te tilla gjera. Nqs i keni vene re, ata mundohen gjithmone te gjejne konfort maksimal ne gjithcka, dhe mendoj se ne qofte se nje femer ja garanton kete, atehere edhe ai do e mbaje verdalle.

    Nqs ajo sillet gjithe pordha edhe high maintenance, atehere ai do i thote...e di c'ke ti goce, c'na cave si shume..........

    Me pak fjale, duhet me lezet. Avash, embel, bute, dhe pa sforcime. Kjo eshte edhe si gur prove per ju te dy.
    As qe du me dit!

  14. #74
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga xhuliana
    e di une qe ska batute qe nuk di ta kapesh ti......
    Ne fakt ka dicka qe nuk e kuptoj dhe kjo eshte arti moderrn...pikturat e kesaj natyre me sakte...imagjino,te vrasesh trurin se cfare ka dashur te thote piktori me ate zhgarravine qe na ka paraqitur...hajde e zeme se po na e tregon vete dhe po e kuptojme...po nese ka qene i dehur ky piktori dhe nuk mban mend se c'fare ka dashur te paraqiste me ate pikture...si tja bejme ne kete rast?!..sa gjate i bie edhe une...me mire te mos e vrasim mendjen fare..me fal se edhe ty nuk te pelqen te lexosh me shume se pese rreshta...mos kujto se ta bej per inat..thjesht jam mesuar ti bie gjate

  15. #75
    Larguar Maska e Gerrard
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Pershendetje!!

    Indiferenca. Mashkulli behet me kembngules dhe me kurioz

    Kalofshi mire

    Trendafili
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    mashkulli bie brenda kollaj mbas nje femre , eshte ajo qe duhet ta kuptoje .

    nuk ka nevoje per shume shkence keshtu jan bere meshkujt .

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Po re gjithmon dakort me te dhe po qeshe me shakat e ti te cilat as nje tjeter sdo qeshte e ke te tendin!
    Aq duan meshkujt sa ti besh tiu duket vetja se jan te rendesishem!
    Duhet te sillemi ne femrat sikur nuk i dim te gjitha dhe GJITHMON te kerkojm mendimet dhe ndihmen e patnerit ton ne menyr qe ai te ndihet superior dhe ti duket sikur ne pa ate nuk mbijetonim dot! Dihet qe ai gjithmon eshte me i zgjuar nga ne.....ahem...

  18. #78
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Qe te besh per vete nje mashkull ne radhe te pare duhet te dish ta kuptosh, te dish ta vleresosh, te dish ku dhe si apo sa ti japesh "liri", te dish pikat e tij te dobta, te dish te komunikosh, te jesh e qeshur dhe serioze , si ka thene dhe ollga, qeshja me kriter dhe dhembet jo perjashta (j/k bej shaka)

    Ne pergjithesi

    - sinqeriteti jot do e bej per vete
    - embelsia qe ti do i falesh
    - Dashuria qe do i dhurosh
    etj kur te me vijne ne mend me vone...
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-12-2004
    Postime
    96
    Desa t'përshëndes,

    Nëse vërtet do ta kuptosh se çka është mashkulli,lexo diçka nga Islami,aty gjen përgjigje thelbësore edhe për llojet e meshkujve bile!

    Rri drejt,kurr zoti nuk t'humb (kuptohet duhesh ta gjesh nje njeri t'drejt gjithashtu),kurr mos e deshpro burrin,se kurr nuk ta fal,edhe po ta fali me goj!
    Verdana]Bota sillet për ti dhënë marramendje njerzimit që t'mos e kuptojnë jetën! ! !. . .(nga unë)

  20. #80
    sexy_mama Maska e nadule
    Anëtarësuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    235
    Ua ca behet ketu..........
    O femra.... ne themi qe i bejme meshkujt per vete kollaj me keto e keto e keto pika, nderkohe qe nga ana tjeter meshkujt thone te njejten gje, qe ne jemi te lehta per t'u "kapur", mjafton vetem kjo e ajo pike, etj etj....
    Shkurt muhabeti po te zuri qymyri, te zuri aq eshte, s'ka nevoje fare per pika e leksione, ai qe te do, te do ashtu sic je, pa u munduar te shtiresh si e embel, e sinqerte, e dashur apo ku di une dhe anasjelltas, as meshkujt nuk kane nevoje te shtiren pasi kush te do vertete, te do per ate qe je, dhe jo per ate qe hiqesh sikur je......
    Dhe kur te jem nen toke
    Qe vdiqa ti mos thuaj
    Me shkruaj dhe nen toke
    Se une do te te shkruaj...

Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cilat janë vetitë që vlerësoni tek një mashkull apo femër?
    Nga Poetesha në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 21-03-2024, 03:23
  2. Si Behet Nje Mashkull Per Vete ???
    Nga klandestini në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 15-03-2024, 05:08
  3. Arti i joshjes.
    Nga shigjeta në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 08-02-2011, 21:35
  4. Si ndihet nje mashkull kur ...?
    Nga biloba në forumin Pyetni psikologun
    Përgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 01-12-2008, 18:20
  5. Është e vështirë të jesh mashkull
    Nga Kryeplaku në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 84
    Postimi i Fundit: 18-03-2006, 02:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •