Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 142
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e DESA
    Anëtarësuar
    17-06-2006
    Postime
    71
    Citim Postuar më parë nga Baptist
    Sepse-eeeeeeeeeeeee...,
    Edhe ti do e beje te njejten gje ne syte e mamase tende.

    Pastaj varet sa je intime me te shoq, sa ndani ju dhe sa i bisedoni e pleqeroni raportet mes jush si pale ndaj prinderve si pale. Nese nuk ke arritur ta ndash burrin si pale e jotja dhe ai te caj hallet qe ka me prinderit e vet ne intimen tende ju nuk e keni arritur lidhjen ende. [/B]
    Nga nje pozite si kjo eshte e pamundur te ndikosh. Por nese ai ty ti shprehe pakenaqesite sado te vogla ne lidhje me raportet e tij me prinderit ndonjehere dhe ti di si te pozicionohesh, do ta krijoni kete lidhje me lehtesi dhe do te punoni se bashku per tejkalimin e gjerave qe bien ndesh me interesat e juaja te perbashketa. ekmr.
    Kjo ne rast se je e martuar, ne rast se nuk je e martuar aq me lehte. Duhet te dish te hysh ne biseda planifikimi te ardhmerise suaj te perbashket. TE krijoni enderrat dhe qellimet tuaja te perbashketa, dhe ti forconi shume. Ne kete menyre ai kur e ema do ti kerkoje docka qe prish keto plane, ti sdo te kesh nevoje ta ngritesh zerin fare. Ai do ta zgjedi problemin vet dhe ti do te ngelesh mire me te tije.....
    ekmr
    Pershsendetje

    WOW...shume e vertete the BOLD stuff. uaaaaaa kjo eshte nje pergjigje qe po kerkoja ... i ke rene pikes ! FLM
    Per mua nuk ka rendesi nese femra eshte e martuar apo jo. Nena e mashkullit duhet te jete e lirshme te flasi para saj ashtu sic flet me cunin e saj apo jo ?
    Ato nena qe nuk flasin hapur tregon qe jane duke bere dicka gabim ashtu prapa krahut me duket mua.

    pyetje ...Por femra kerkon qe nena te flasi hapur me cunin para saj edhe per ankesat qe mund te kete per te ... brutal truth ... gje e mir apo e keqe eshte kjo ???
    Ndryshuar për herë të fundit nga DESA : 20-02-2007 më 16:34

  2. #22
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Janë cilësitë e mira dhe jo bukuria e gruas ― që i bëjnë martesat e lumtura.Gruaja që të do di të bëhet e bukur. ::: thenje nga "Siro"
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  3. #23
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Eh. Me falni, e, po nuk i duroj dot diskutimet mbi temen nuse-vjerre. Po te ishte problem aq i madh, shenja te problemit do manifestoheshin PARA martese, dhe nqs prap vendos te martohesh duke i injoruar keto shenja, athere faji bie mbi ty. Nqs nuk eshte problem mjaft i madh sa te ndaheni, mos u ankoni. Perndryshe, njerezit nuk ndryshojne. O shkoni nuse ne familje me kulture, o mos shkoni fare.

    Jeta ka halle me te medha se kjo. Jo po do kapeni me vjerren ju, te beheni martire per nje cunak te parritur qe e rreh mami me shpulla. Come on! Kur nuk te mbron dot nga e jema, s'te mbron nga askush tjeter. S'eshte per martese djali.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Leila : 20-02-2007 më 16:44
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  4. #24
    hani Maska e hani
    Anëtarësuar
    14-02-2007
    Vendndodhja
    ne shpi
    Postime
    22
    Citim Postuar më parë nga _Elena_
    Duhet te jet e sinqert dhe e rregullt ne te gjitha drejtimet!
    mire elena po sikur ai te jete idiot dhe mos ta vlersoje sinqeritetin tend ,por ti perseri edon edhe pse eshte ashtu///?????
    Kot ske cka i ban vetem ne qofte se ai eshte njeri dhe nuk ta kthen ne ate menyre por te respekton maksimumun

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e DESA
    Anëtarësuar
    17-06-2006
    Postime
    71
    Citim Postuar më parë nga Leila
    Eh. Me falni, e, po nuk i duroj dot diskutimet mbi temen nuse-vjerre. Po te ishte problem aq i madh, shenja te problemit do manifestoheshin PARA martese, dhe nqs prap vendos te martohesh duke i injoruar keto shenja, athere faji bie mbi ty. Nqs nuk eshte problem mjaft i madh sa te ndaheni, mos u ankoni. Perndryshe, njerezit nuk ndryshojne. O shkoni nuse ne familje me kulture, o mos shkoni fare.

    Jeta ka halle me te medha se kjo. Jo po do kapeni me vjerren ju, te beheni martire.

    Ok ok qetsohu njehere se nuk po flet kush per mardhenie vjerrash. Po flasim per mardhenie te mira mes atij qe ti don dhe nenes ose prinderve te tij. Nuk eshte e thene qe vetem kur te martohesh te kerkosh te shkosh mire me familjen e tij.

    Nese ti edhe kur je e dashuruar ose e fejuar arrin te komunikosh lirshem ose arin qe prindrit e tij te komunikojne lirshem ne syte tend atehere bravo te qofte sepse kjo eshte nje gje teper e mire dhe kjo tregon se je ne familje me kultur.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    Citim Postuar më parë nga DESA
    C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

    C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
    besoj se ne kete teme duhet te na ndihmojne djemte e forumit se pyetja per ata eshte.
    ja te na thone ata preferancat e t'i marim statistikat neve
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  7. #27
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga theodora*
    besoj se ne kete teme duhet te na ndihmojne djemte e forumit se pyetja per ata eshte.
    ja te na thone ata preferancat e t'i marim statistikat neve
    Por ja qe pyetja eshte ... eih 2 pyetje te ndryshme plotesisht!!!

    Ta besh nje mashkull per vete dote mundte ishtenje pyetje me vend per diskutim por si ta besh te mos e degjoje t'emen eshte teper relative dhe dhee koklavitur pasi nga ky aspek mashkujt dallojne ne menyre drastike.

    Ne cilen pyetje deshironi pergjegj3n me shume?
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  8. #28
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Por per tu 'kthyer ne thelbin e temes
    Ta besh nje mashkull per vete, duhet te dish ta ruash "qendrimin" ashtu qe ne fillim te zgjosh me teper respekt se joshje te ai. Me shoket te kesh nje qendrim dhe raport te qarte per syte e tij. Ta shoh se ke integritet. ...

    Tjerat tjera here
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  9. #29
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Ne fakt,nuk e kuptoj se perse duhet ta kthejme kete proces natyral ne nje ceshtje kaq te komplikuar...perse duhen pregatitur skenare apo studiuar sjellje?!
    Per mua nje marredhenie duhet te nise dhe te rrjedhe ne menyre spontane"
    Persa ju perket ceshtjes se prinderve,mua me duket largim nga tema...ketu behet
    fjale se c'fare duhet te beni per te fituar zemren e nje djali dhe jo te prinderve te tij"...ne gjithmone humbasim kohe ne paragjykime e ne analiza sepse duam qe gjerat te jene te persosura...duam qe partneri apo partnerja te na perkase teresisht ne dhe te heqe dore nga detyrimet apo dashurite e tjera qe jane pjese e jetes se tij...duam shume por japim pak"....meshkuj apo femra,jemi njerez,jetojme ne te njejtin ambjent,rritemi bashke,vdesim bashke...eshte kaq e thjeshte....ndodhemi gjithmone ne prani te njeri tjetrit...flasim nje gjuhe...
    nuk kuptohemi...nuk deshirojme te kuptohemi...gjithshka eshte ne doren tone...
    zhvishuni nga komplekset....shikojeni njeri tjetrin si te barabarte.....une jam nje mashkull...nuk dua qe nje vajze te beje salto mortale per te fituar zemren time...
    dua thjesht te me ofroje dashuri...te me ofroje pasterti shpirterore...te me doje
    keshtu si jam...i mire apo i keq...nese me pranon per kete qe jam ne te vertete
    te jete e sigurt se do ta pranoj edhe une ne te njejten menyre....pa e paragjykuar
    ...pa e kushtezuar...pa e percmuar...

  10. #30
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Nuk te besoj.
    Jam i sigurt qe secili njeri, ka tri-kater femra ne jete qe i ka refuzuar dhe jo per tjeter, por pikerisht se te kadashur ashtu si je dhe te ka ofruar dashuri 1. ne nje moment kur ti nuk kishe hamendje per te, dhe 2. se ti ne ate moment nuk e ke dahsur veten ashtu si je...
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  11. #31
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Cfare duhet te besh ? Te jesh vetvetja . Mos ndryshosh per hir te situates .
    Ne rastin tend eshte xhelozi per mamane ? Oh well do kaloje , bej ndonje kalama me te dhe do shohesh primare per ate do jene kalamajte , gruaja dhe pastaj mamaja. Po megjithate keto jane dashuri te ndryshme nga njera tjetra dhe nuk mund ti krahasosh asnjehere.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #32
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Per Baptistin!...ne rastin tim thjesht nuk kam dashur veten...as per ate qe isha dhe as per ate qe mund te isha...ndoshta nuk e kam kuptuar se ne kete menyre nuk lendoja thjesht dhe vetem veten time por dashur pa dashur kam rene pre e egos sime qofte edhe me kete indiference te cilen e quaja te pademshme per te tjeret...me sa duket kam gabuar edhe me mosveprimet e mia....me sa duket qenka e veshtire te jesh nje njeri...

  13. #33
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Une mendoj se komplekset jane ato qe na bejne njerez!
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  14. #34
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga DESA
    hahah salto mortale

    Jo kete drejte por eshte problemi se kur njeri ka kompleks e ben tjetrin te kete komplekse ... cikel i keq ky no ?

    Si te zhvishemi nga komplekset ?
    Nuk eshte e thene,mund te ndodhe edhe e kunderta,pra ai qe nuk ka komplekse
    te ndihmoje tjetrin te zhvishet nga komplekset...

  15. #35
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga Baptist
    Une mendoj se komplekset jane ato qe na bejne njerez!
    Gjithmone jo te teperuara se pastaj harrojme qe jemi njerez....nuk dime me c'fare jemi...

  16. #36
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Te demshme jane vetem paragjykimet, ato te demtojne ty edhe rrethin.

    Eshte interesan "though" ne relacione te ketilla kur paragjykon tjetrin ke demtuar ate, por kur e paragjykon veten ke demtuar edhe veten edhe tjetrin...

    Mbase keto i quajm "komplekse te keqija" paragjykimi yne ndaj vetes. "Si do ti dukem une asaj?" Si do t'i ngjaj nese i them/bej/tregoj...etj.

    Keto jane ato te demshmet por keto nuk jnae komplekse ne ralitet paragjykime qe prodhojne komplekse te cilat uk i ke me te lindur.
    Keto shkaterrojne ardhmerine para se te ngjaje ajo.

    Mos paragjyko veten, beje, thuaj, ate qe te nget nga brenda mos paragjyko por beje dhe shih rezultatet. Keshtu mbase nuk do ta privosh edhe palen tjeter nga mundesia te te perfitoje ty. Mos bej dem te dyfisht.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  17. #37
    _-bluesman-_ Maska e Jimi_Hendrix
    Anëtarësuar
    22-12-2006
    Vendndodhja
    Arkivol
    Postime
    116
    Citim Postuar më parë nga Baptist

    Ta besh nje mashkull per vete, duhet te dish ta ruash "qendrimin" ashtu qe ne fillim te zgjosh me teper respekt se joshje te ai. Me shoket te kesh nje qendrim dhe raport te qarte per syte e tij. Ta shoh se ke integritet. ...

    Tjerat tjera here

    Taman! Kjo eshte nje pike e rendesishme per te bere nje mashkull per vete. Normal nuk eshte e vetmja.


    Jam i sigurte qe per te bere nje mashkull apo femer per vete eshte e njejta gje: Pra femrat e kane vete pergjigjen e pytjes!

  18. #38
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Mjaft me se me duket sikur kam shkuar ne nje seance psikologu..per me teper kam pershtypjen se po largohemi edhe nga tema....po te lexojne vajzat keto shkrimet tona do te mendojne se eshte me mire te rrine te vetmuara se sa te lidhen me njerez kaq te komplikuar

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e DESA
    Anëtarësuar
    17-06-2006
    Postime
    71
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Mjaft me se me duket sikur kam shkuar ne nje seance psikologu..per me teper kam pershtypjen se po largohemi edhe nga tema....po te lexojne vajzat keto shkrimet tona do te mendojne se eshte me mire te rrine te vetmuara se sa te lidhen me njerez kaq te komplikuar

    Jo une qe po ju ndjek....e keni shume te drejte kete te fundit per komplekset.

    Baptist e ka tamam... duhet te mos jemi me komplekse sepse c'do gje mund te zgjidhet vetem nese do te hapet si muhabet ndryshe thjesht do sjell shkatrrim nga brenda qe gjithmone do e lere njere pale teper te konfuzuar dhe te vrar.

  20. #40
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga DESA
    Jo une qe po ju ndjek....e keni shume te drejte kete te fundit per komplekset.

    Baptist e ka tamam... duhet te mos jemi me komplekse sepse c'do gje mund te zgjidhet vetem nese do te hapet si muhabet ndryshe thjesht do sjell shkatrrim nga brenda qe gjithmone do e lere njere pale teper te konfuzuar dhe te vrar.
    Komplekset jane dicka e cila nuk mund te hiqet me dore,gjithashtu nuk mjafton vetem vullneti...duhet me patjeter te hasesh me nje njeri qe te te kuptoje dhe te te ndihmoje qe te permiresohesh...edhe ky njeri qe ne pretendojme te na ndihmoje ka komplekset e veta por duke qene dy,keto probleme i lufton me mire
    se sa mund ti luftosh duke qene i vetem...

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cilat janë vetitë që vlerësoni tek një mashkull apo femër?
    Nga Poetesha në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 21-03-2024, 03:23
  2. Si Behet Nje Mashkull Per Vete ???
    Nga klandestini në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 15-03-2024, 05:08
  3. Arti i joshjes.
    Nga shigjeta në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 08-02-2011, 21:35
  4. Si ndihet nje mashkull kur ...?
    Nga biloba në forumin Pyetni psikologun
    Përgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 01-12-2008, 18:20
  5. Është e vështirë të jesh mashkull
    Nga Kryeplaku në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 84
    Postimi i Fundit: 18-03-2006, 02:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •