Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 141
 1. #41
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Qe 1 femer te bej mashkullin per vete boll te jete Vetvetja edhe mos te nisis me naze edhe gjera te kota.Kjo mjafton!

 2. #42
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  30
  Postime
  897
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 7 postime

  ......

  Citim Postuar m par nga DESA
  C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

  C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?

  Nqs nje mashkull eshte dashuruar me nje femer ashtu sic ai e ka njojtur qe ne fillim femra sduhet te ndryshoje. Kjo eshte Esenciale. Te tjerat vijne me kohen. Ashtu dhe falja.Dhe rikthimi i besimit.

 3. #43
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Eshte nje gje qe nuk dihet por qe ndihet.

  Mendoj se secila femer duhet ta njoh mashkullin e saj. Me njeriun qe ke kaluar me pak se 1 vit bisedash e komunikimesh me permbajtje te thelle interpersonale, thjeshte do ta dish a ti besosh apo jo. E njejta vlene edhe per mashkullin ndaj femres. Nuk ka lidje me ate se sa shume te do ne keteapo ne ate periudhen tjeter sa ka lidhjeme personalitetin e tij apo asaj. Ka tipa qe tradhetojne. Ka tipa qe nuk tradhetojne as ne rastin kur nuk te do me.

  Por te siguroj se keta njerez jan shume te rralle.
  Nese e njeh se ka natyre te paqendryeshme - eshte me mire ta ruash nga situatat provokative!
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-01-2007
  Postime
  114
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga DESA
  C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

  C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
  Se di nese mund te ekzistoj mundesia e rikthimit te besimit pasi ka humbur apo eshte thyer.
  Me mendje e shpirt ne Vlore.

 5. #45
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga vlonjatja_usa
  Se di nese mund te ekzistoj mundesia e rikthimit te besimit pasi ka humbur apo eshte thyer.
  po e pate humbur besimin nuk ka se si te kthehet me (mendimi im ).vec se po u bere qorre(une) dhe ti marresh gjerat shkel e shko .pastaj varet se ne cfar grade eshte besimi qe ai/ajo ka humbur !!!
  qelqi po u thye nuk ngjitet me ......

 6. #46
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga alnosa
  po e pate humbur besimin nuk ka se si te kthehet me (mendimi im ).vec se po u bere qorre(une) dhe ti marresh gjerat shkel e shko .pastaj varet se ne cfar grade eshte besimi qe ai/ajo ka humbur !!!
  qelqi po u thye nuk ngjitet me ......
  O po leri qelqerat ti se keto jane shprehje te vjetra,te dala mode...sot kane dale ngjitesa qe e bejne qelqin si te ri
  Ti rikthehem seriozitetit,besimi eshte dicka reciproke...nese ti ke besim te plote te partneri,atehere edhe ai do te ta ktheje kete besim...nese ti i qendron korrekte partnerit,atehere edhe ai duhet te beje te njejten gje me ty....nese nuk e ben,atehere duhet te shohesh nese i ke lene ndonje boshllik,nese nuk i ke lene boshlliqe,atehere perse te qendrosh me me te?!...duket hapur qe nuk te vlereson!
  Perse te perpiqesh te besh te pamunduren per nje njeri qe nuk te vlereson?!

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Kristiano
  Antarsuar
  15-01-2007
  Vendndodhja
  Lezhe
  Mosha
  33
  Postime
  476
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Qe te beje per vete nje mashkull me here te pare,femra duhet te kete nje minifund te shkurter,nje bluze te hapur,pra qe te duket sa me sexy.Dhe me here te pare,pau,qellon ne sheje dhe mashkulli cmendet pas saj.Flas ne pergjithsi ,dhe per ato vajza qe jane si shpirt.

 8. #48
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  O ....nese nuk e ben,atehere duhet te shohesh nese i ke lene ndonje boshllik,nese nuk i ke lene boshlliqe,atehere perse te qendrosh me me te?!...duket hapur qe nuk te vlereson!
  Perse te perpiqesh te besh te pamunduren per nje njeri qe nuk te vlereson?!
  pse qendroi me te ?
  sepse e DUA DHE ME MUNGON shoku tanku !!!!

 9. #49
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga alnosa
  pse qendroi me te ?
  sepse e DUA DHE ME MUNGON shoku tanku !!!!
  Te shkaterrosh veten per nje njeri qe nuk te do dhe nuk te vlerson mua nuk me duket dicka e arsyeshme"....ne prape e bejme dicka te tille!...perse e bejme?!
  ...mister i pazgjidhur ky!

 10. #50
  Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
  Antarsuar
  03-06-2006
  Vendndodhja
  shba
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga DESA
  C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

  C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
  Ka tipa meshkujsh qe natyra i la "te cale", ndaj nese nuk te shikon me aq besim
  mos ja var shume muhabetin.Beje ate te te vije rrotull.Ky eshte ilaci i kohes se sotme.LoL...
  -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

 11. #51
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga AMERIKANJA06
  Ka tipa meshkujsh qe natyra i la "te cale", ndaj nese nuk te shikon me aq besim
  mos ja var shume muhabetin.Beje ate te te vije rrotull.Ky eshte ilaci i kohes se sotme.LoL...
  Si mashkull,nuk me duket nje ilac shume bindes!...Nuk e kuptoj se si indiferenca,mund te me beje te fitoj besimin te nje femer?!

 12. #52
  KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
  Antarsuar
  09-01-2007
  Vendndodhja
  atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
  Postime
  610
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  Si mashkull,nuk me duket nje ilac shume bindes!...Nuk e kuptoj se si indiferenca,mund te me beje te fitoj besimin te nje femer?!
  shume e drejte kjo shoku tanku.
  cdo gje eshte reciproke,nqs.njeri sillet menefrego ndaj tjetrit
  besoj se kjo do jete edhe sjellja e tij pra si shperblim
  do marresh te njejten monedhe,apo jo?

 13. #53
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Meq sjellja dhe etika ndryshon n varsi t kushteve dhe njerzve me t cilt kemi t bjm, duhet t kemi parasysh se edhe n nj raport intim dhe dashuror, etika dhe sjellja e mir sht garanci pr nj lidhje t gjat dhe t lumtur. Kt radh kemi br nj pyetsor pr meshkujt, sesi do t donin q t sillej me ta nj femr, ose m sakt k quajn ato nj femr t edukuar dhe t sjellshme.

  Ta pressh n mnyr t kndshme kur t kthehet n shtpi
  Prkdhelja dhe pandoflat jan ndrra e t gjith meshkujve: t hyn n shtpi dhe t gjejn pakz ngrohtsi. N kto momente burri sht i lumtur q ka nj familje dhe q i jepet ngrohtsi.

  Ta trajtosh me t njjtin kujdes si fmijt
  Shum meshkuj bhen m xheloz pr fmijt sesa pr rivalt n dashuri. Nuk e pranojn kurr, por kur shohin gruan q tregon kujdes t vazhdueshm pr fmijt, bezdisen paksa. Sikur femra t jet e aft ta bj pak a shum t njjtn gj edhe me t shoqin, ky i fundit do t ndjehej n qiellin e shtat.

  Ti pressh mir miqt e tij
  Megjithse vijn papritur dhe do iu duhet mbase ti shtroni drek apo dark, megjithse fillojn t lozin me letra apo t flasin me z t lart pr sport, e mira do t ishte q ju t mos tregonit shenja nervozizmi dhe bezdie, sepse kt sjellje bashkshorti juaj do ju a vlersonte shum.

  T mos e bezdissh kur ai lexon apo sheh tv
  Nga dshmit q kemi grumbulluar, pothuajse t gjith burrat pohojn se grat preferojn ti bezdisin, ndrsa ata jan duke par nj program interesant n tv, apo duke lexuar gazetn. Por ky sht nj gabim i rnd q duhet evituar patjetr. Nse veprohet kshtu ai mund t reagoj ashpr, pasi i duket se po i cenohet pavarsia dhe liria e tij.

  Ti gatuash me kujdes
  Esht nj taktik e vjetr sa vet bota, por gjithnj efikase, ajo q ta bsh burrin pr vete me an t gatimit. Nuk ka gj m t kndshme pr nj burr, sesa kur i prgatit me kujdes nj pjat t re. Grat q i vn n tavolin burrit nj pjat kos, sallat apo ndonj ushqim urgjence, rrezikojn harmonin n ift.

  Gazeta PANORAMA
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #54
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga zhorzhi
  shume e drejte kjo shoku tanku.
  cdo gje eshte reciproke,nqs.njeri sillet menefrego ndaj tjetrit
  besoj se kjo do jete edhe sjellja e tij pra si shperblim
  do marresh te njejten monedhe,apo jo?
  Indiferenca mund te ndikoje ne interesimin e partnerit ndaj teje,pra nese tregohesh ne momente te caktuara indiferente,ndodh qe mund te behesh me terheqese per partnerin por kjo nuk ka te beje aspak me besimin"...besimi eshte nje ceshtje krejt tjeter"

 15. #55
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Davius!...jam pjeserisht dakort,me ato qe parashtrove me siper ,do te perjashtoja ate pjese ku thoni se meshkujt deshirojne te trajtohen me te njejtin kujdes si femijet"...kam pershtypjen se po na ben me teper feminore se'c jemi!

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Antarsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga DESA
  C'fare duhet te beje nje femer qe ta kete gjithmone nje mashkull per vete. Qe ai ta degjoje ate me shum se te tjeret...e qe ata te kene nje lidhje te forte e perjete.

  C'fare duhet te bej nje femer nese e shikon qe kur mashkulli e degjon duket qe ka nje fare mosbesimi ne syte e tij. Si duhet ta rikthesh besimin ?
  1-Te balancoje Sinqeritetin dhe Enigmen.
  2-Duhet te diskutohet aresyeja!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e theodora*
  Antarsuar
  16-01-2004
  Postime
  879
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  Prape me kete muhabetin e qelqit juve?!...mos harroni se ne nje marredhenie,egzistojne edhe tolerancat!...ne saje te tyre mund te rifitohet edhe besimi...

  po un e kisha fjalen tek kjo qe demek po tradhetoi nje her o mashkulli o femra besimi thyhet tamam si qelqi
  "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

 18. #58
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga theodora*
  po un e kisha fjalen tek kjo qe demek po tradhetoi nje her o mashkulli o femra besimi thyhet tamam si qelqi
  Pikerisht ne kete pike duhet te ndryshojme mendim!...tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen!...eshte e lehte te humbasesh besimin te partneri...por gjeja me e rendesishme eshte "qe te dish ti japesh" besim atij!

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e theodora*
  Antarsuar
  16-01-2004
  Postime
  879
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  Pikerisht ne kete pike duhet te ndryshojme mendim!...tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen!...eshte e lehte te humbasesh besimin te partneri...por gjeja me e rendesishme eshte "qe te dish ti japesh" besim atij!

  po nuk po me kupton
  tani e zeme se e dashura tende te tradheton me nje mashkull tjeter.ta thote .ti do e falesh?do jeni si me pare?
  "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

 20. #60
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  .tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen!...eshte e lehte te humbasesh besimin te partneri...por gjeja me e rendesishme eshte "qe te dish ti japesh" besim atij!
  Teper bukur e ke thene qe tradhetia nuk vjen vetem per faj te atij qe e kryen,keshtu teorikisht kjo thenje duket perfekte ,po ne praktik shoku tanku si tingellon kjo???????? ne realitetin e perditshem???????????????????(qe pse shkon ti me nje tjter ka faj e dashura jote eeeeeeee?)
  Krizat ne nje lidhje paka shum jan te paevitushme,ato gerveret e vogla ta nxijn jeten,,,por kjo nuk i jep te drejten askujt te shkoj deri ne tradheti,absolutisht jo!Sepse nese nje mardhenje ka aritur deri aty sa nga lodhja e vazhdushme e saj(grindjet) ,robi si dicka qetsuse ose hakmarje perdor tradhetin ndaj patnerit ,ajo mardhenje ka mbaruar,
  Me mire gjerat cope ,tull "deri ketu funksionoj".Tradhetia nuk justifikohet ,eshte veprim i ber me vetdije te plote.Eshte faj,dhe faji denohet ,nuk tolerohet,,,.
  Nese nuk e do me, thuja ,ske pse perdore menyren e poshterimit ndaj atij /asaj

  ......................................
  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga bebushja : 04-03-2007 m 04:38
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Arti i joshjes.
  Nga shigjeta n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 08-02-2011, 20:35
 2. Cilat jan vetit q vlersoni tek nj mashkull apo femr?
  Nga Poetesha n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 97
  Postimi i Fundit: 13-01-2010, 13:35
 3. Si Behet Nje Mashkull Per Vete ???
  Nga klandestini n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 61
  Postimi i Fundit: 15-11-2009, 04:12
 4. Si ndihet nje mashkull kur ...?
  Nga biloba n forumin Pyetni psikologun
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 01-12-2008, 17:20
 5. sht e vshtir t jesh mashkull
  Nga Kryeplaku n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 84
  Postimi i Fundit: 18-03-2006, 01:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •