Close
Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 138
 1. #81
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Partia Demokratike dhe Partia Socialiste u vetshpallėn paraprakisht fituese nė disa komuna e bashki tė vendit, duke i kėrkuar njėra-tjetrės tė pranojnė rezultatet, qė ato publikuan nė komunikimet me mediat. Shumė deklarata fitoreje dhe po kaq pėrgėnjeshtrime nga secila seli partiake, ishte karakteristika edhe e kėsaj dite votimi. Megjithatė komunikimet e shumta nga dy selitė e partive mė tė mėdha asaj Socialiste dhe Demokratike u vu re njė mungesė e elementit kryesor qė ėshtė pėrqindja e avantazhit apo qoftė edhe e fitores sė paradeklaruar. Ēdo komunikim i bėrė deri nė orėt e para tė mengjesit tė sotėm ka qenė i pėrqendruar tek deklarimi si fitues nė komuna dhe bashki tė ndryshme, pas pėrmendur pothuja fare shifra. Por informacionet e dhėna nga dy selitė nuk ishin tė vetmet qė u transmetuan gjatė gjithė ditės sė djeshme.
  Rezultate nė kohė reale tė ndjekura kuti pas kutie ishin edhe ato tė transmetuar nė News 24 i cili kishte tė shpėrndarė nė pjesėn mė tė madhe tė Komisioneve tė numėrimit tė votave korrespodentėt e tij. Po kėshtu njė tjetėr pasqyrim i rezultateve nė kohė reale ishin edhe ato tė paraqitura nga ECA dhe MJAFT, tė cilat kishin vėzhguesit e tyre nė 11 komisionet e numėrimit tė votave tė bashkive kryesore tė vendit si hde nė 11 minibashkitė e kryeqytetit, metodė kjo e aplikuar pėr herė tė parė nė vendin tonė.
  Deklatatat e fitores
  Paraqitja e rezultateve paraprake zgjedhore mė shumė se sa njė realitet u kthye nė njė luftė replikash mes dy zėdhenseve tė dy partive kryesore. Zėdhėnesja pėr procesin zgjedhor nė Partinė Demokratike Majlinda Bregu nė konferencat e njėpasnjėshme, ka njoftuar rezultate paraprake nė disa Bashki e Komuna tė vendit ku deklaroi fitoren e thellė tė PD-sė. Nė Peshkopi, sipas Bregut ėshtė konfirmuar fitorja e PD-sė ashtu si edhe nė Vorė. Ndėrsa PD ka avantazh tė dukshėm nė Vlorė Elbasan, Sarandė dhe Koplik, nė Komunėn e Strumės-Fier, Dibėr, Kavajė. Edhe pėr Tiranėn, Bregu ka thėnė se Sokol Olldashi ėshtė nė avantazh por nuk ka dhėnė rezultate paraprake. Por “surpriza” e PD-sė ishte edhe fitorja e thellė e kandidatėve tė kėsaj partie edhe nė zonat ku kjo forcė nuk e kishte menduar. “Nė bashkin e Beratit dhe Ura Vajgurore, nė Sarandė, nė Ksamil, nė bashkin e Himarės, nė Konispol, nė Patos, nė Zharrė, nė Kukės, nė Tropojė, nė Fushė-Arrėz, Burrel, Klos, Rreshen, Novosel, Rubik, Vllahin, Armen, Llakatund, Shėnkoll, nė Lushnjė, Kolonjė, Pėrmet, Skarpar, komuna e Ēepės, Partia Demokratike konfirmon njė fitore tė thellė”, nėnvizoi Bregu .
  Replika
  Nga kampi socialist gjithashtu u raportua avantazh i dukshėm nė disa komuna dhe Bashki tė vendit. Zėdhenėsja procesit zgjedhor nė Partinė Socialiste, Mimi Kodheli, ka pėrgėnjeshtruar informacionet e selisė blu sė ėshtė nė avantazh nė Sarandė, duke thėnė se nė Bashkinė e Sarandės ende nuk ka nisur procesi numėrimit tė votave. Sipas Kodhelit Partia Socialiste ėshtė nė Berat nė Komunėn Cukulla. PS ėshtė ėshtė deklaruar nė avantazh, edhe nė Kucovė, Skrapar. Informcacionet e dhėna nga dy selitė pėrgėnjėshtrijnė njėra tjetrėn dhe kanė sjellė njė farė “amullie” nė rezultatet e paraqitura. Ndėrsa PS deklaronte se nė Korcė nuk ka filluar votimi, PD-ja ka deklaruar se nė kėtė bashki dhe nė pjesėn mė tė madhe nė komunave PD-ja ka fituar. Nė komunikimet pėr mediat PS ka deklaruar disa nga zonat nė avantazh. “Berxhid, Krrabė, Zallher, bashkinė e Kavajės, Manzė nė Shijak, Sukth Ballaban, Carshov, nė Peshkopi, nė Kalanė e Dodės, nė Selishtė, nė Bulqizė, nė Burrel nė Lezhė nė Binisht, nė Shkodėr nė Shllak nė Malsinė e Madhe, nė Pukė, nė Has, nė Gjinaj, nė Golaj, nė Berat, nė Urėn Vajgurore, nė Sinj, nė Kuēovė, nė Kozan, Qendėr Skarpar, nė Qarkun e Fierit, Rroskovec, Levan, Portez, nė Lushnjė, nė Divjakė, Bubullimė, Golem, Gradisht, nė Ballsh, nė Aranitas, nė Hekal, nė Bud, Pogradec, Velēan, Leskovik”, kanmė qenė disa prej zonave tė cilat PS i ka deklaruar si nė avantazh ndaj kandidatėve tė PS deri nė orėt e para tė mengjesit tė sotėm. Por nuk ka lėnė edhe kjo seli pa deklaruar fitoren nė disa zona tė tjera. Zėdhėnsja e PS-sė Mimi Kodheli dejklaroi fitoren nė Novosel Qender Leskovik, Cėrrik, nė Kajan, Rrajcė, Librazhd, Prrenjas.
  Alternativa
  NEWS 24, ishte gjatė ditės sė djeshme qė orėt e para tė mėngjezit “non stop” nė transmetim tė drejtpėrdrejtė pėr tė dhėnė informacionet mė tė fundit nga ēdo zonė zgjedhore e qendėr votimi. Po ashtu, edhe shpallja e rezultateve u bė nė mėnyrė tė menjėhershme nė NEWS 24, falė eksperiencės pozitive tė krijuar me procesin zgjedhor tė korrikut 2005. Nisma e Mjaft dhe e ECA e drejtuar nga ish kryetari i KQZ-sė Ilirjan Celibashi, ishte nė tė njėjtėn kohė dhe me tė njėjtėn mėnyrė e operimit me marrjen e tė dhėnave sikurse procesi i News 24, nė zgjedhjet e pėrgjithshme parlamentare. Megjithatė, News 24 do tė jetė i lidhur edhe me tė dhėnat qė do tė nxjerrin kėto dy organizata joqeveritare. Por informacioni mė i madh do tė jepet nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė, pas ēdo kutie tė numėruar nga ana e gazetarėve, korrespondentėve dhe vėzhguesve tė News 24 nė tė gjithė vendin.

  zonat e fituara sipas PD
  Bashkia e Beratit
  Bashkia Ura Vajgurore
  Bashkia Sarandė
  Bashkia Ksamil
  Bashkia e Himarės
  Bashkia Konispol
  Bashkia Patos
  Komuna Zharrė
  Bashkia Kukės
  Bashkia Tropojė,
  Bashkia Fushė-Arrėz
  Bashkia Burrel
  Bashkia Klos
  Bashkia Rreshen
  Bashkia Lushnjė
  Bashkia Kolonjė
  Bashkia Pėrmet
  Bashkia Skarpar
  Bashkia Rubik
  Komuna Novosel
  Komuna Vllahin
  Komuna Armen
  Komuna Llakatund
  Komuna Shėnkoll
  Komuna Ēepė


  zonat e fituara sipas PS

  Komuna Novosel
  Komuna Qender Leskovik
  Bashkia Cėrrik
  Komuna Kajan
  Komuna Rrajcė
  Bashkia Librazhd
  Bashkia Prrenjas.
  Avantazh
  Komuna Berxhid
  Komuna Krrabė
  Komuna Zallher
  Bashkia Kavajė
  Komuna Manzė
  Bashkia Shijak
  Bashkia Sukth
  Komuna Ballaban
  Komuna Carshov
  Bashkia Peshkopi
  Komuna Kalaja e Dodės
  Komuna Selishtė
  Bashkia Bulqizė
  Bashkia Burrel
  Bashkia Lezhė
  Komuna Binisht
  Bashkia Shkodėr
  Komuna Shllak
  Bashkia Malsia e Madhe
  Bashkia Pukė
  Bashkia Has
  Komuna Gjinaj
  Komuna Golaj
  Bashkia Berat
  Bashkia Ura Vajgurore
  Komuna Sinj
  Bashkia Kuēovė
  Komuna Kozan
  Komuna Qendėr Skarpar
  Bashkia Fierit
  Komuna Rroskovec
  Komuna Levan
  Komuna Portez
  Bashkia Lushnjė
  Bashkia Divjakė
  Komuna Bubullimė
  Komuna Golem
  Komuna Gradisht
  Bashkia Ballsh
  Komuna Aranitas
  Komuna Hekal
  Bashkia Pogradec
  Komuna Velēan
  Komuna Leskovik
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 2. #82
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime

  Post Fituesi i parė kthen fletėn, i bashkohet Partisė Demokratike

  Selman Karina, kandidati i pavarur, i cili vetėm 3 orė pas mbylljes sė votimeve u shpall i pari fitues nė zgjedhjet vendore, ka ndėrruar ngjyrė duke pėrqafuar njė alternativė politike, pikėrisht atė tė Partisė Demokratike. Karina kandidoi si i pavarur pėr kreun e komunės sė fshatit tė tij *****ė, ku aktualisht mbante postin e Kryetarit i votuar nė vitin 2003 nga aleanca e majtė nėn siglėn e Partisė Social Demokrate. Sipas burimeve tė Gazetės ai e ka pėrqafuar kėtė alternativė menjėherė pas shpalljes sė rezultatit tė votimeve qė e konfirmoi me 144 vota si kryetar komune. Sipas tė dhėnave tė bėra publike fillimisht nga njė television lokal, Selman Karina ka nėnshkruar njė kontratė me deputetin Dashnor Sulė, deputetin e zonės qė pėrfaqėson ngjyrat e Partisė Demokratike. Nė fakt gjithēka qė ka ēuar nė kėtė vendim duket se mbėshtetet nė pakėnaqėsinė e zotit Selman Karina ndaj Partisė Social Demokrate e cila jo vetėm qė nuk e rikandidoi nė kėtė zone, por edhe “e luftoi”. Kėshtu “pėr tu hakmarrė” ai ka bėrė lėvizjen pėr tu bashkuar me krahun tjetėr, pra me PD-nė. Gjithashtu Karina pėrgjatė fushatės zgjedhore ishte shfaqur tė paktėn nė njė rast nė shoqėrinė e Kryetarit tė Partisė Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule. Njė veprim qė bėri shumėkėnd tė mendonte se partia e Dules ishte mbėshtetėse e kėsaj kandidature nė zonė duke bėrė qė pikėt pėr Selman *****ėn tė rriteshin. Selman Karina ėshtė njė banor autokton i zonės, me arsim tė mesėm. Ai ėshtė njėkohėsisht pronar i njė minimarketi nė komunėn qė numėron vetėm 2100 zgjedhės.
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime

  Post Disfata e dyfishte e Berishės, humb zgjedhjet dhe standartet

  • Artemida Collaku/Armand Meta

  Tashmė ėshtė ravijėzuar qartazi tendenca e humbjes sė PD-sė nė zgjedhjet vendore. Ajo qė ka mbetur tė njihet zyrtarisht, ėshtė se cila do tė jetė pėrmasa e kėsaj humbjeje. Rezultatet e para, flasin pėr njė raport tė tetė bashkive tė mėdha nė rang prefekture, tė fituara nga opozita pėrkundrejt 3 prej tyre tė veshura nė blu, ndėrkohė qė Durrėsit ėshtė i ndarė nė dysh. Tirana ėshtė tashmė barometri mė i saktė i pafuqishmėrisė sė demokratėve pėr tė pėrmbysur nė shkallė vendi raportet nė pushtetin vendor. Nga rezultatet e publikuara nga burime tė ndryshme informacioni, PD-ja duket se pėrveēse nuk ka arritur “tė ngrejė krye” nė zonat e njohura si bastione tė PS-sė, ėshtė “detyruar” tė dorėzojė edhe disa prej bastioneve tė saj nė duart e socialistėve, si Shijaku, Mamurrasi, etj. Nė pikėpyetje pėr demokratėt ėshtė vėnė tashmė Bashkia e Durrėsit, ku nė zgjedhjet parlamentare tė 3 korrikut PD-ja arriti njė fitore spektakolare, duke bėrė tė sajat 6 mandate deputetėsh tė kėsaj zone. Ndėrkaq, PD-ja ėshtė detyruar tė dorėzojė rishtazi nė duart e socialistėve njė sėrė bashkish tė rėndėsishme tė vendit, tė fituara me jo pak mund nė zgjedhjet vendore tė 2003, si Bashkia e Korēės, Lushnjės, Elbasanit etj.
  Firot
  Qenia nė krye tė qeverisė duket se nuk e ka favorizuar aspak Kryeministrin Sali Berisha, pėr tė motivuar si mbėshtetėsit e tij ashtu dhe zgjedhėsit shqiptarė pėr tė dalė e pėr tė votuar masivisht pėr forcėn politike qė ai drejton prej afro 16 vitesh. Ndonėse ende nuk ka rezultate zyrtare pėrfundimtare, duke marrė nė vlerėsim pėrqindjen e ulėt tė votuesve nė zgjedhje edhe nė zonat tė njohura si bastione tė PD-sė, si Shkodra, Tropoja, Dibra etj., bėhet e qartė se PD-ja ka pėsuar njė firo tė rėndė votuesish edhe brenda radhėve tė saj, krahasuar me zgjedhjet qė nga 97 e kėtej. Pėrpos problemeve tė ekspozuara sa i pėrket stilit tė fushatės elektorale tė zhvilluara nga ana e Kryeministrit, barrė tė rėndė nė hezitimin e njė kategorie votuesish, kryesisht tė spektrit tė djathtė pėr tė votuar pėr PD-nė, ka qenė edhe ligji mjaft problematik i legalizimeve, me anė tė sė cilit ish-pronarėt provuan njė shpronėsim tė dytė pas atij tė vitit 1945 nga regjimi komunist. Nga ana tjetėr, mjaft demokratė kanė shprehur nė vazhdimėsi pakėnaqėsi pėr punėn e njė sėrė ministrash tė kabinetit Berisha, tė cilėt me t’u ulur nė karriget qeveritare dėshmuan njė megalomani, arrogancė dhe prepotencė mjaft agresive.
  Qeverisja
  Por ajo qė ka dhėnė goditjen pėrfundimtare pėr Kryeministrin Berisha, ka qenė fakti se ai nuk arriti tė zbėrthejė drejt dhe si duhet mesazhin e zgjedhjeve parlamentare tė 3 korrikut. Me 3 korrik zgjedhėsit ndėshkuan Nanon duke votuar pėr LSI-nė, gjė qė solli jo pak pėrfitime pėr PD-nė. Nė total e majta kishte mė shumė vota se PD-ja me 3 korrik. Ndėrkohė, e majta arriti qė nė zgjedhjet vendore tė dalė e bashkuar, gjė qė gruponte votat e saj. Berisha, megjithėse arriti tė krijojė njė koalicion me shumė parti nė kėto zgjedhje, ky koalicion ishte tėrėsisht formal, pasi pesha specifike elektorale e kėtyre partive ishte tėrėsisht e papėrfillshme. Duke besuar mė shumė tek euforia dhe jo tek analizat e sakta elektorale, rezultati negativ i arritur nga Berisha nė zgjedhje ishte pak a shumė i pritshėm. Nė 18 muaj qeverisje, kreu i qeverisė nuk arriti tė shumonte votat pėr PD-nė, por pati meritėn pėr t’i rrudhur mė tepėr ato. Njė kontribut jo tė vogėl pėr kėtė kanė edhe bashkėpunėtorėt e tij mė tė afėrt, tė cilėt kanė bėrė tashmė tė tyren arrogancėn, duke braktisur qytetarinė.

  Bashkitė e fituara nga PD-ja

  SHKODER
  TROPOJE
  KUKES
  DIBER
  BURREL
  LIBOHOVE

  Bashkitė e fituara nga PS-ja

  TIRANE
  SHIJAK
  KORCE
  POGRADEC
  ELBASAN
  LUSHNJE
  FIER
  GJIROKASTER

  ODIHR: Zgjedhjet, mė tė kėqija se ato tė 3 korrikut 2005

  Shqipėria nuk e merr provimin e zhvillimit tė zgjedhjeve nė pėrputhje tė plotė me detyrimet ndėrkombėtare dhe me standardet demokratike. “Zgjedhjet nė Shqipėri pėrfaqėsojnė njė mundėsi dhe njė shans tė humbur pėr tė pasur njė pėrputhje tė plotė me standardet ndėrkombėtare pėr zgjedhje demokratike”. Ky ėshtė konkluzioni mbi pėrfundimet paraprake tė OSBE/ODIHR-it, i paraqitur dje para mediave nga kryetari i Misionit tė Vėzhguesve tė Zgjedhjeve tė OSBE/ODIHR-it, Jorgen Grunnet. Shefi i vėzhguesve, Grunnet ka nėnvizuar se ky konkluzion ėshtė plotėsisht i argumentuar, nė raportin paraprak tė hartuar pėr kėtė proces zgjedhor. Shefi i vėzhguesve ndėrkombėtarė ka lėnė tė kuptohet se zgjedhjet e 18 shkurtit ishin mė larg standardeve evropiane tė kėrkuara me aq ngulm nga ndėrkombėtarėt, krahasuar me zgjedhjet parlamentare tė vitit 2005. Ai u shpreh se “ndryshe nga raporti i zgjedhjeve parlamentare tė 2005, ku ishte fraza se kėto zgjedhje janė mė tė mirat nga zgjedhjet e organizuara nė Shqipėri, nė kėtė raport nuk do ta gjeni tė shkruar”. Duke e nėnvizuar faktin qė zgjedhjet e zhvilluar vetėm njė ditė mė parė ishin disi zhgėnjyese, Grunnet ėshtė shprehur se nuk mund tė vihet nė dyshim fakti qė votimi ishte njė proces demokratik, pavarėsisht kontesteve, por qė nė fillim mungonte besimi mes palėve. “Theksoj se Shqipėrisė i mungon njė sistem i besueshėm. Kjo shkaktoi pėshtjellime e konfuzion nė hartimin e listave tė zgjedhėsve”, - cilėsoi Grunnet. Sipas tij, derisa kėto sisteme do tė implementohen nė mėnyrė tė plotė, zgjedhjet nė Shqipėri do tė hasin pėrherė nė probleme tė tilla. “Kėrkohet njė bashkėpunim i partive, qė me njė frymė kompromisi e bashkėpunimi kėto sisteme tė jenė funksionale pėr zgjedhjet e ardhshme nė vitin 2009 pėr Kuvendin”, - u shpreh Grunnet. Sipas tij, partitė duhet t’i trajtojnė kėto ēėshtje dhe nuk duhet t’i keqpėrdorin kėto ēėshtje nė debate politike mes tyre.
  Problemet
  Shqipėria vazhdon qė tė mos ketė njė sistem tė besueshėm tė gjendjes civile dhe tė identifikimit dhe as njė sistem tė njėtrajtshėm adresash, gjė e cila sipas kėtij raporti paraprak, ka sjellė edhe problemet pėr hartimin e listave tė zgjedhėsve. Raporti thekson se ngritja me vonesė dhe disa herė e paplotė e administratės zgjedhore, si dhe futja e dy anėtarėve tė rinj nė KQZ, ka ndikuar negativisht nė kėtė proces zgjedhor. Grunnet vuri nė dukje se ndėrsa kandidatėt qė vinin nga forcat politike nuk patėn asnjė problem nė regjistrimin e tyre, njė gjė e tillė nuk mund tė thuhet pėr kandidatėt e pavarur.
  Ndėrsa pėrfaqėsuesi i Kėshillit tė Evropės, Josepf Borg theksoi se nga vėzhgimi i 120 qendrave tė votimit, qė nga momenti i hapjes sė qendrave tė votimit dhe deri nė transferimin e materialeve zgjedhore nė vendet e numėrimit tė votave, u vunė re “vonesa nė hapje tė qendrės sė votimit, kryesisht pėr shkak tė mbėrritjes me vonesė tė materialeve zgjedhore, apo pėr paraqitjen me vonesė tė disa anėtarėve tė komisioneve tė qendrave tė votimit”. Por sipas tij, pėr sa i pėrket listave tė zgjedhėsve, Brog u shpreh se “megjithėse jo tė pėrsosura, listat kanė qenė padyshim tė pėrmirėsuara krahasuar me zgjedhjet pararendėse, edhe pse u vunė re disa anėtarė tė sė njėjtės familje qė ishin caktuar nė qendra tė ndryshme votimi, ndėrkohė qė numri i anėtarėve femra nė komisione ishte shumė i ulėt”, - tha Borg.
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 4. #84
  e embel
  Anėtarėsuar
  12-10-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  173
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  [QUOTE=GjIlAnAsI_cSi]
  zonat e fituara sipas PD
  Bashkia e Beratit----PS
  Bashkia Ura Vajgurore
  Bashkia Sarandė
  Bashkia Ksamil
  Bashkia e Himarės
  Bashkia Konispol
  Bashkia Patos
  Komuna Zharrė
  Bashkia Kukės
  Bashkia Tropojė,
  Bashkia Fushė-Arrėz
  Bashkia Burrel
  Bashkia Klos
  Bashkia Rreshen
  Bashkia Lushnjė ---PS
  Bashkia Kolonjė
  Bashkia Pėrmet
  Bashkia Skarpar ---PS
  Bashkia Rubik
  Komuna Novosel
  Komuna Vllahin
  Komuna Armen
  Komuna Llakatund
  Komuna Shėnkoll
  Komuna Ēepė  zonat e fituara sipas PS

  Komuna Novosel
  Komuna Qender Leskovik
  Bashkia Cėrrik
  Komuna Kajan
  Komuna Rrajcė
  Bashkia Librazhd
  Bashkia Prrenjas.
  Avantazh
  Komuna Berxhid
  Komuna Krrabė
  Komuna Zallher
  Bashkia Kavajė
  Komuna Manzė
  Bashkia Shijak
  Bashkia Sukth
  Komuna Ballaban
  Komuna Carshov
  Bashkia Peshkopi
  Komuna Kalaja e Dodės
  Komuna Selishtė
  Bashkia Bulqizė
  Bashkia Burrel
  Bashkia Lezhė
  Komuna Binisht
  Bashkia Shkodėr
  Komuna Shllak
  Bashkia Malsia e Madhe
  Bashkia Pukė
  Bashkia Has
  Komuna Gjinaj
  Komuna Golaj
  Bashkia Berat
  Bashkia Ura Vajgurore ---PD
  Komuna Sinj
  Bashkia Kuēovė
  Komuna Kozan
  Komuna Qendėr Skarpar
  Bashkia Fierit
  Komuna Rroskovec
  Komuna Levan
  Komuna Portez
  Bashkia Lushnjė
  Bashkia Divjakė
  Komuna Bubullimė
  Komuna Golem
  Komuna Gradisht
  Bashkia Ballsh
  Komuna Aranitas
  Komuna Hekal
  Bashkia Pogradec
  Komuna Velēan
  Komuna Leskovik

 5. #85
  e embel
  Anėtarėsuar
  12-10-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  173
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tirane me 20/02/2007

  Edi RAMA 55.40%

  Sokol OLLDASHI 43.98%

 6. #86
  e embel
  Anėtarėsuar
  12-10-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  173
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tirane me 20/02/2007

  Edi RAMA 55.40%

  Sokol OLLDASHI 43.98%

  jane numeruar 311 kuti nderkohe qe ne total jane 408.

 7. #87
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  OSBE: Zgjedhjet lokale ne Shqiperi ishin nje shans i humbur


  Vėzhguesit ndėrkombėtarė kanė shprehur zhgėnjimin lidhur me zhvillimin e zgjedhjeve lokale nė Shqipėri.
  Pėr dikė si unė qė ka ndjekur njė numėr zgjedhjesh nė Shqipėri, votimet e djeshme ishin zhgėnjyese dhe mundėsi e humbur, tha Jorgen Grunnet, kreu i misionit vėzhgues tė OSBE-ODHIR-it.
  Ky qėndrim ėshtė i ndryshėm nga ai i drejtuesve politikė nė Shqipėri qė i cilėsuan zgjedhjet e tė djelės si mė tė rregulltat nė 15 vitet e fundit.

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Berisha: Kemi realizuar zgjedhje me standarte shume te mira; do pranoje cdo rezultat te votes se lire


  Kryeministri Sali Berisha ka pėrshėndetur mėnyrėn e zhvillimit tė mbarė tė zgjedhjeve nė Shqipėri duke i quajtur ato njė sukses tė Shqipėrisė dhe shqiptarėve.
  Unė e pranoj ēdo rezultat qė del nga vota e lirė, tha zoti Berisha. Pėrparėsi absolute pėr mua ėshtė vota e lirė, tha Berisha nė daljen e parė publike para shtypit pas zgjedhjeve.
  Zgjedhje tė tilla nuk janė regjistruar ndonjėherė nė historinė e pluralizmit, tha ai.
  Ai tha se priste vlerėsimin pėrfundimtar pėr zgjedhjet nga vėzhguesit ndėrkombėtarė.
  Mund tė them pa marrė pėrsipėr rolin e arbitrit se kjo do tė gjykohet nga institucionet e specializuara, tha ai.


 9. #89
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Udhėheqėsit e BE-sė pėr zgjedhjet nė Shqipėri

  Bruksel, 20 shkurt - Pėrfaqėsuesi i lartė i BE sė pėr politikėn e jashtme dhe tė sigurisė, Havier Solana, mirėpriti raportin paraprak tė misionit tė vėzhguesve tė huaj ndaj zgjedhjeve vendore nė Shqipėri dhe vlerėsimin se ato ishin konkuruese dhe tė qeta nė pėrgjithėsi. "Pėr fat tė keq," tha zoti Solana nė deklaratėn e tij, "pati disa tensione dhe njė numėr tė metash". Solana tha se kėto tė meta nuk duhet tė pėrsėriten. "Procesi zgjedhor, veēanėrisht periudha para 12 janarit, qartazi nxorri nė pah nevojėn pėr njė klimė mė tė pėrgjegjshme dhe konstruktive politike nė Shqipėri". "Si qeveria ashtu edhe opozita duhet tė bėjnė mė shumė nė kėtė pikėpamje," tha ai dhe u bėri thirrje partive "tė unifikojnė pėrpjekjet e tyre nė mėnyrė konstruktive pėr reformėn zgjedhore dhe tė pėrballen me sfidat qė kanė pėrpara drejt procesit tė integrimit nė BE".

  Komisioneri i Bashkimit Evropian pėr ēėshtjet e zgjerimit Olli Rehn ka komentuar zgjedhjet vendore nė Shqipėri, pasi u njoftua nga vėzhguesit e OSBE sė pėr disa mangėsi gjatė procesit zgjedhor. Zėdhėnėsja e komisionerit Rehn, Kristina Nagj, tha se ėshtė e rėndėsishme tė shihet se OSBE ODIHR i ka indentifikuar disa mangėsi. "Ajo qė kėrkohet nga Shqipėria ėshtė qė tė gjitha forcat politike tė bashkėpunojnė pėr tė kryer reformėn zgjedhore qė ėshtė e rėndėsishme pėr tė garantuar zgjedhje tė lira tė ndershme dhe demokratike", tha zonja Nagj. Ajo tha se Shqipėria ka marrė disa angazhime tė qarta nė kuadrin e marrėveshjes sė Stabilizim Asocimit dhe se "zgjedhjet e lira dhe tė ndershme janė tė rėndėsishme pėr ēdo vend demokratik"
  QIK

 10. #90
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Sipas ECA-s dhe Mjaft

  Per momentin :

  Edi Rama 55.47%

  Ndersa Sokol Olldashi 43.90 %

  Jane numeruar 317 qenda votimi nga 408 qe jane gjithsej.

 11. #91
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  lajmet e fundit qe vine nga elbasani : jane numeruar 40 qendra votimi dhe udheheq me 550 vota perpara kandidati i PS Qazim Sejdini jane pa numeruar dhe 50 qendra votimi . procesi i numerimit eshte shume i ngadalte dhe ka patur konflikte mbreme rreth ores 24 te mbremjes . priteshe qe sot te fillonte numerimi i votave ne oren 10 paradite por kjo gje nuk ka ndodhur dhe te gjithe komisioneret e numerimit jane perjashta dhe nuk pranojne te fillojne numerimin .

 12. #92
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Derguar me: 20/02/2007 - 11:19

  • Nga numerimi i votave ne te 11 njesite bashkiake ne kryeqytet kandidati i majte Rama rezulton favorit ne 9 njesi ndaj kandidatit te djathte, Sokol Olldashi.
  Situata me e fundit e numerimit te votave ne Tirane rendit ne krye te renditjes Edi Ramen. Nga numerimi i votave ne te 11 njesite bashkiake ne kryeqytet kandidati i majte Rama rezulton favorit ndaj kandidatit te djathte, Sokol Olldashi ne 9 njesi. Kurse ne dy njesite e tjera, ne ate numer 8 dhe 11 kryeson Olldashi me nje numer te konsiderueshem votash. Mesohet se nga 408 qendra votimi gjithsej ne Tirane aktualisht ka perfunduar numerimi per 335 prej tyre. Deri tani Rama ne avantazh me 79 766 vota kurse Olldashi me 63 390 vota. Diferenca mes tyre eshte 16 376 vota. Vazhdon numerimi i votave ne qendrat e mbetura

  Rezultatet e numerimit te votave sipas njesive bashkiake ne Tirane

  Njesia nr.1 Rama 7100 vota Olldashi 5790 vota
  Njesia nr.2 Rama 12 592 Olldashi 9811vota
  Njesia nr.3 Rama 2 920 Olldashi 2 003 vota
  Njesia nr.4 Rama 7 418 Olldashi 5860 vota
  Njesia nr.5 Rama 11 320 Olldashi 5834 vota
  Njesia nr.6 Rama 6 990 Olldashi 5028 vota
  Njesia nr.7 Rama 3748 Olldashi 3339 vota
  Njesia nr.8 Rama 5810 Olldashi 6182 vota
  Njesia nr.9 Rama 8898 Olldashi 7772 vota
  Njesia nr.10 Rama 5195 Olldashi 4110 vota
  Njesia nr.11 Rama 7778 Olldashi 7961 vota

  BalkanWeb

  Me respekt
  rtp-ja


  ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
  por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


 13. #93
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Zgjedhjet lokale: PS fiton Durresin dhe thellon avantazhin ne Tirane, PD fiton bashkite dhe komunat e Tepelenes

  Zgjedhjet lokale duket se po shoqerohen me surpriza rezultatesh. Qyteti i Durresit i cili ne vitin 2005 votoj teresisht per PD tashme ka votuar pe rkandidatin e PS i cili u zgjodh kryetar bashkie. Po keshtu ne Tirane, Rama po thellon avantazhin ndaj Olldashit. Nderkaq suproza tjeter ka ndodhur ne jug ku PD ka fituar bashkite dhe komunat e Tepelenes e njohur si zone e majte.
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #94
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Fituesit ne qarkun e Fierit

  E Marte, 20 Shkurt 2007


  Rrethi i Fierit

  PD ka fituar ne komunat:

  Cakran,
  Ruzhdie,
  Strum, Kuman,
  Levan,
  Mbrostar,
  Zharrez,
  Ndermenas

  PS ka fituar komunat:
  Rroskovec (bashki),
  Frakull,
  Portez,
  Topoje,
  Kurjan,
  Komuna Qender


  Rrethi i Lushnjes

  PD ka fituar:

  Dushk

  PS ka fituar:

  Golem,
  Divjake (Bashki),
  Lushnje (Bashki),
  Fier-Shegan,
  Ballagat,
  Bubullime,
  Allkaj

  Rrethi i Mallakastres

  PD ka fituar:

  Ballsh (Bashki),
  Fratar,
  Komuna Qender,
  Ngracan,

  PS ka fituar:

  Hekal,
  Aranitas,
  Greshice

  Pritet perfundimi i numerimit te votave ne Bashkine e Fierit dhe ate te Patosit, ku kryesojne kandidatet e majte

 15. #95
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  PS merr vetem Puken, te tjerat PD-ja

  E Marte, 20 Shkurt 2007

  PD fiton pothuaj te gjitha njesite e qeverisjes vendore ne Qarkun e Shkodres. Ndersa PS ka fituar vetem Bashkine e Pukes keto jane te dhenat paraprake nga shtabi i PD, ndersa perfaqesuesit e PS akoma nuk e kane pare te arsyeshme te japin ndonje informacion paraprak per njesite vendore ku ato mund te kene fituar.

  Pas nje dite te lodhshme te zgjedhjeve, KZQV-ja ka vendosur qe ne oret e para te mengjesit te djeshem te beje nje pushim prej rreth tre oresh. Rreth ores 11 procesi i numerimit ka vazhduar normalisht e pa probleme

  Ne rrethin e Shkodres nga 17 njesi te qeverisjes vendore, procesi i votimit eshte zhvilluar ne 14 prej tyre ndersa ne 3 te tjerat (komunat malore te Shales shoshit dhe te Pultit) votimet nuk jane zhvilluar fare. Nga 14 keto njesi ne te cilat eshte zhvilluar procesi i votimit ka perfunduar dhe procesi i numerimit ne 9 njesi ndersa ne 3 njesi te tjera procesi i numerimit eshte ne perfundim e siper. Sipas informacioneve paraprake te shtabit elektoral te PD te gjitha keto njesi jane fituar nga kandidatet e PD dhe te aleances se djathte. Por ne dy njesi procesi i votimit eshte bllokuar e konkretisht ne komunat Bushat dhe Shllak.

  Ne rrethin Malesi e Madhe e cila ka 6 njesi te qeverisjes vendore, procesi zgjedhor eshte zhvilluar ne te gjitha njesite. Ne 4 njesi ka perfunduar procesi i numerimit ndersa ne dy njesi te tjera procesi eshte ne perfundim e siper. Edhe ne kete rreth PD pretendon se te gjitha njesite vendore jane fituar nga ajo ose aleatet e tyre te djathte.

  Ne rrethin e Pukes nga 10 njesi te qeverisjes vendore jane zhvilluar votime ne 9 prej tyre. Nga keto ne 3 njesi ka perfunduar procesi i numerimit te votave dhe ne 6 njesi ky proces numerimi vijon. Ne kete rreth PS mendohet te kete fituar vetem Bashkine e Pukes

  nderkohe qe ne qendren e numerimit te votave per Bashkine e Shkodres procesi ka kaluar mjaft mire gjer tani, nje gje e tille nuk ka ndodhur ne komunen e Bushatit.

  V. Idrizi
  Korrieri

 16. #96
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Lezhen fiton e majta, Lacin e merr PD-ja

  E Marte, 20 Shkurt 2007

  Rezultatet perfundimtare nuk kane dale ende ne shifra zyrtare ne Qarkun e Lezhes. Nderkohe qe rezultate paraprake jane perkatesisht per Bashkine Lezhe, ka fituar LSI me kandidat Viktor Tushen, kunder kandidatit te PD-se Pashk Pervathi. Ne Bashkine Rubik te rrethit te Mirdites, ka fituar kandidati i Bashkimit Liberal Demokrat Mark Ruci, kunder kandidatit te PS-se Frederik Perdoci, ne Bashkin Rreshen ka fituar kandidatit i PDK-se Gjon Deda, kunder kandidatit te LSI Gjovalin Bushi. Ndwrkohw qw te pese komunat ne Mirdite fituar nga PD. Ne Bashkine Lac, ka fituar kandidati i PD-se Luigj Isufi ndaj kandidatit tw PS, Prengw Laskaj. Ne Kurbin nje komune fituar nga PD. Nderkohe qe procesi i numerimit te votave ne bashkine Mamurras eshte nderprere, pasi komisioneret e mazhorances te numerimit te votave jane terhequr nga numerim, duke mos dhene asnje arsye. Lidhur me terheqjen e tyre ne oren 06.30 minuta kryetari i KZQV Mamurras Kastriot Piroli u shpreh se “nuk kam asnje njoftim dhe nuk e di shkakun e largimit te tyre”. Ne oren 12. 30 minuta nje pjese e komisionereve te PD-se kane ardhur ne KZQV e Mamurrasit, te shoqeruar nga ana e deputeteve Pal Dajci dhe Gjok Vuksani, si dhe disa persona nga Thumana e Krujes, te cilet kane qene nen shoqerine e deputeteve. Kjo ka bere qe situata ne ambientet e KZQV te nxehej, pasi komisioneret e opozites nuk pranuan qe te vazhdonin procesin e numerimit te votave, pa largimin e deputeteve dhe te ardhurve nga rrethet e tjera pa autorizim ne vendin e numerimit te votave. Gjendja precipitoi akoma me shume, kur kandidati i opozites Dede Ndreca u kerkoi Pal Dajcit dhe Gjok Vuksanit, te zbatonin ligjin te largoheshin nga qendra e numerimit te votave dhe njekohesisht personat te cilet i shoqeronin, qe te mos kishte incidente. Madje Ndreca ka akuzuar hapur deputetet se po minojne procesin. Kjo ka situate ka zgjatur per rreth nje ore, ku personat e ardhur me deputetet kane hyre ne mes te komisionereve dhe prane kutive te votimit, duke derguar ne nje situate kaotike. Ne oren 13, komisioneret e PS –se jane larguar nga procesi i numerimit te votimeve, nen pretekstin e largimit nga KZQV i tre personave qe nuk jetonin ne Lac dhe deputeteve si dhe me argumentin se kishin nevoje per pushim. Ne keto kushte KZQV, kerkoi nderhyrjen e policise per te larguar te gjithe te pranishmit nga ambientet e KZQV, me perjashtim te anetareve te komisionit, ndersa pak minuta me pare kishin ikur edhe deputetet. Kjo dergoi me pas ne zbrazjen e salles nga ana e komisionerve te numerimit te fleteve te votimit, ndersa ne oren 14. 00 u kerkua nga ana e KZQV se Mamurras nderhyrja e komisionit Zgjedhore te zgjedhjeve, per zhbllokimin e procesit. Ne oren 14. 45 minuta komisioneret e opozites se bashkuar mberrijne prane KZQV-se se Mamurrasit dhe kerkonin rifillimin e punes, por kryetari e nenkryetari i KZQV, nuk kishin anuluar proces-verbalin e bllokimit te numerimit dhe kerkimin e ndihmes se policise, ku eshte pritur per rreth nje ore te zhbllokohej procesi, por ne momentin qe po merrej vendimi per rifillimin e punes, perfaqesuesit e KZQV , qe perfaqesonin mazhorancen jane larguar duke mos pranuar te marrin pjese ne votime. Perreth KZQV Mamurras ndodheshin forca te shumta te policise se Kurbinit si dhe zevendes drejtori i Policise se Lezhes. Po keshtu qindra simpatizante kandidatit te PS-se Dede Ndreca kan ardhur ne mbeshtetje te kandidatit te tyre, ndersa u eshte bere thirrje qe jene te durueshem nga ana e Dede Ndreces.

  A. Bushi
  Korrieri

 17. #97
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Ne qarkun e Kukesit e djathta vulos fitoren, te pavarurit zaptojne keshillat

  Kurse bastionin e PD-se, Golaj, e fiton PS

  Ashtu sic pritej koalicioni i djathte ka siguruar fitoren ne qarkun e Kukesit ku futen dhe Hasi dhe Tropoja. Tashme nuk ka asnje dyshim se Hasan Halili eshte kryetari i ri i bashkise se Kukesit nga radhet e PD-se. Ai ka mundur me mbi 600 vota kryetarin aktual perfaqesuesin e PS-se Osman Elezi. Halili ka siguruar 57.5 % te votave perkundrejt Elezit me 39%. Ndersa e mjegullt mbetet se kush do te hyje ne Keshillin Bashkiak pasi te pavarurit kane bere “hatane” duke marre edhe me shume vende se listat e partive. Nderkohe ne komuna serish PD-ja ka siguruar shumicen. Ajo ka fituar 10 komuna bashke me PLL-ne nderkohe qe socialistet kane marre vetem tre komuna. Sakaq, ne komunen e Arrnit ende nuk jane zhvilluar votimet. Edhe ne bashkine e Krumes ne rrethin e Hasit eshte rikonfirmuar per te treten here fitues Bardhyl Peka i PD-se. Nderkohe ne komunen Gjinaj dhe ate Golaj, kjo e fundit bastion i vjeter i PD-se, kane fituar socialistet duke u lene vetem komunen e Fajzave demokrateve.

  Fitore te se djathtes kane shenuar dhe 7 kandidatet e koalicionit te djathte per 7 komunat e Tropojes dhe per bashkine e Bajram Currit. Nuredin Ahmetaj i PD-se eshte shpallur fitues. Pjesemarrja ne votime ka qene 65% dhe nuk eshte shenuar asnje incident pervec komunes se Arrnit ku votimet nuk u mbajten sepse komisioneret e djathte nuk pranuan te hynin ne zgjedhje. J. H

  Korrieri

 18. #98
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Majlinda Bregu: Koalicioni i djathte ka fituar ne 10 nga 12 Qarqe ne vend

  Majlinda Bregu deklaroi sot per mediat fitoren e se djathtes ne qarqet e Korces, Dibres, Shkodres, Durres, Vlores

  Zedhenesja e fushates se Partise Demokratike, Majlinda Bregu deklaroi sot ne nje konference per shtyp se koalicioni i djathte rezulton te jete fitues ne 10 Qarqe nga 12 Qarqe ne vend. Bregu permendi fitoren e se djathtes ne qarqet e Korces, Dibres, Shkodres, Durres, Vlores. Sipas Bregut, mahoranca eshte fituese ne 38 bashki ne rang vendi, ne 59% te komunave

 19. #99
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Rezultatet sipas partive per bashkite


  E Marte, 20 Shkurt 2007


  Bashkia Sarande PD

  Bashkia Delvine PD

  Bashkia Durres PD

  Bashkia Kavaje PD

  Bashkia Has PD

  Bashkia Tropoje PD

  Bashkia Peshkopi PD

  Bashkia Fushe-Arrez PDK

  Bashkia Malesi e Madhe PD

  Bashkia Koplik PD

  Bashkia Tepelene PD

  Bashkia Permet PD

  Bashkia Leskovik PD

  Bashkia Patos PD

  Bashkia Kelcyre PD

  Bashkia Ballsh PD*

  Bashkia Perrenjas PD

  Bashkia Peqin PD

  Bashkia Gramsh PD

  Bashkia Memaliaj PD

  Bashkia Orikum PD

  Bashkia Delvine PD

  Bashkia Rreshen PDK

  Bashkia Libohove PDK

  Bashkia Vau-Dejes PDK

  Bashkia Tirane PS

  Bashkia Korce PS

  Bashkia Elbasan PS

  Bashkia Vlore PS

  Bashkia Gjirokaster PS

  Bashkia Lezhe LSI

  Bashkia Berat PS

  Bashkia Durres PS*

  Bashkia Lushnje LSI

  Bashkia Divjake PS

  Bashkia Ballsh PS

  Bashkia e Ures Vajgurore PS*

  Bashkia Kuqove PS

  Bashkia Corovode LSI

  Bashkia Fier PS

  Bashkia Puke PS

  Bashkia Pogradec PS

  Bashkia Rrogozhine PS

  Bashkia Cerriku PS

  Bashkia Belsh PS

  Bashkia Peqin PS

  Bashkia Librazhd PS

  Bashkia Rroskovec PS

  Bashkia Prrenjas PS

  Bashkia Maliq PS

  Bashkia Erseke PS

  Bashkia Maminas PS

  Bashkia Shijak PS

  Komunat qe jane fituar ose ne avantazh PD  Komuna Kajan

  Komuna Bradashesh

  Komuna Shales

  Komuna Funare

  Komuna Klos

  Komuna Labinot-Mal

  Komuna Labinot-Fushe

  Komuna Gostime

  Komuna Mollas

  Komuna Fierze

  Komuna Tregan

  Komuna Odrie

  Komuna Cepo

  Komuna Lungjeri

  Komuna Lazarat

  Komuna Pogon

  Komuna Dropull siperm

  Komuna Dropull Poshtem

  Komuna Lukove

  Komuna Ruzhdie

  Komuna Strum

  Komuna Kuman

  Komuna Kurjon

  Komuna Cakran

  Komuna Levan

  Komuna Mbrostar

  Komuna Zharre

  Komuna Dermenas

  Komuna Sevasteri

  Komuna Vllahine

  Komuna Armen

  Komuna Brataj

  Komuna Orikum

  Komuna Novosel

  Komuna Dukat

  Komuna Shushice

  Komuna Cukallat

  Komuna Lumas

  Komuna Dishnice

  Komuna Petran

  Komuna Ballaban

  Komuna Qender

  Komuna Fratar

  Komuna Remas

  Komuna Kolonje

  Komuna Krutje

  Komuna Skrapar

  Komuna Cepan

  Komuna Zhebe

  Komuna Gjerber

  Komuna Stebleve

  Komuna Qender

  Komuna Polis

  Komuna Hotolisht

  Komuna Stravaj

  Komuna Pojove

  Komuna Perparim

  Komuna Gjocaj

  Komuna Melan

  Komuna Muhur

  Komuna Kastriot

  Komuna Sllove

  Komuna Rec

  Komuna Zall- Dardhe

  Komuna Luzni

  Komuna Selishta

  Komuna Kalaja e Dodes

  Komuna Maqellare

  Komuna Gjorice

  Komuna Zerqare

  Komuna Komsi

  Komuna Sllove

  Komuna Bajza

  Komuna Gruemire

  Komuna Vergo

  Komuna Finiq

  Komuna Mesopotam

  Komunat ne Kolonje

  Komuna Clirim

  Komuna Mollas

  Komuna Barmash

  Komuna Buz

  Komuna Kras

  Komuna Kurvelesh

  Komuna Fshat Memaliaj

  Komunat ne Korce

  Komuna Bulgarec

  Komuna Pirg

  Komuna Voskopoje

  Komuna Drenove

  Komuna Proger

  Komuna Gore

  Komuna Mollaj

  Komuna Proptisht

  Komuna Cerave

  Komuna Hudenisht

  Komuna Dardhas

  Komunat, rezultatet fituese sipas PS  Komuna Venderreshe

  Komuna Kurjan,

  Komuna Portez

  Komuna Levan

  Komuna Hajmel

  Komuna Postribe

  Komuna Shllak

  Komuna Pal

  Komuna Gjinar

  Komuna Ballagat

  Komuna Bubullime,

  Komuna Fier-Shegan

  Komuna Gradishte,

  Komuna Greshice LSI

  Komuna Mallakaster LSI

  Komunat, rezultatet fituese sipas PDK
  Komuna Fierze

  Komuna Qaf-Mali

  Komuna Katund i Ri

  Komuna Ulez

  Komuna Lekbibaj

  Komuna Orosh

  Komuna Kthelle

  Komuna Shengjergj

  Komuna Dajc

  Komuna Fan

  Komunat, rezuktatet fituese sipas PLL  Komuna Muhurr

  Komuna Bushtrice

  Komuna Selite

  Komuna Cukalat

  Rezultati sipas shoqates “ECA” dhe “MJFAT”  Bashkia Tirane, QV te numeruara 256/408  Edi Rama PS 55.50 perqind

  Sokol Olldashi PD 44.94 perqind

  Vasil Kushi PKSH 0.65 perqind  Keshilli Bashkiak Tirane, QV te numeruara 96/408  PD 32.90 perqind

  PS 37.96 perqind

  PR 3.12 perqiod

  LSI 10.80 perqind
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 20-02-2007 mė 12:12
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 20. #100
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime

  Olldashi: Mirenjohje qytetareve qe me dhane voten

  Pas nje pritjeje per mese 30 minuta, kandidati demokrat per Bashkine e Tiranes, Sokol Olldashi, ka dale ne konferencen e pare per shtyp qe pas mbylljes se fushates elektorale, me nje deklarate teresisht mirenjohese per mbeshtetesit e tij.

  "Ne perfundim te procesit i cili eshte drejt fundit te tij une do doja te falenderoja te gjithe qytetaret e Tiranes per pjesemarrjen e tyre ne zgjedhje, dhe duhet te permend ketu perqindjen e larte te pjesemarrjes ne Tirane. Dua te falenderoj te gjithe ata qytetare qe morren pjese ne nje fushate te tejzgjatur si dhe te gjithe ata qe votuan programin tim si dhe shpreh respektin edhe per ata qe votuan ne nje tjeter menyre“, tha Sokol Olldashi duke u kerkuar ndjese mijera qytetareve te cilet nuk u lejuan ose nuk arriten te merrnin pjese ne votime, por jo per faj te tij.

  Ne vijim te deklarates se tij teresisht falenderuese Olldashi dha nje mesazh edhe per te gjithe komisioneret qe sipas kandidatit te PD per Bashkine e Tiranes, jane treguar vigjilente ne kete proces te gjate dhe u ka bere thirrje atyre te qendrojne rigorozisht dhe ne menyre dinjitoze per ta cuar procesin deri ne fund. “Falenderoj gjithashtu edhe stafin tim elektoral per kohen mundin dhe impenjimin si dhe nje urim te fundit per gjithe qytetaret iu uroj mbaresi dhe gjithe te mirat“. (I.K.)
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Qeveritaret nuk paguajne taksat vendore
  Nga Duaje Siveten nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 20-12-2009, 11:38
 2. Moisiu deklaron datėn e zgjedhjeve, opozita kundėrshton
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 10:45
 3. Katalog shenjtorėsh
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 09:31
 4. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 14:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •