Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 138
 1. #41
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tirana - Ora 11:07

  Te numeruara 83/399 pra vetem 21% e votave

  Rama = 53.50%
  Olldashi = 45.83%

  Jemi akoma larg fundit
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 2. #42
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  PS: Edi Rama, fitues nė Tiranė


  Shekulli


  19-02-2007  Partia Socialiste deklaroi dje fitoren e kandidatit tė saj pėr bashkinė e Tiranės, Edi Rama.
  "Paralajmėrojmė qeverinė se nė Tiranė do tė pėrballet me njė fitore spektakolare"

  Partia Socialiste deklaroi dje fitoren e kandidatit tė saj pėr bashkinė e Tiranės, Edi Rama. Nėpėrmjet zėdhėnėses sė fushatės elektorale, Mimi Kodheli, socialistėt, konfirmuan se nga rezultatet dhe tė dhėnat qė ata kishin realizuar, Rama ishte fitues pėr mandatin e tretė nė bashkinė mė tė madhe nė vend. "Paralajmėrojmė qeverinė se nė Tiranė do tė pėrballet me njė fitore spektakolare", - tha Kodheli. Vlen tė theksohet se zgjedhjet pėr qeverisjen vendore, janė pėrcjellė pėrgjatė gjithė ditės sė djeshme nga selia qendrore e PS-sė, nėpėrmjet deklarimeve publike nė media tė disa prej figurave kryesore tė saj. Por edhe njė pjesė e deputetėve tė PS-sė kanė ndjekur nga afėr procesin e votimit nė tė gjithė Tiranėn, sidomos nė ato qendra votimi, ku procesi zgjedhor kishte probleme dhe u shoqėrua me tensione e bllokime. Ndėrkaq pas mbylljes sė kutive tė votimit, daljet publike kanė qenė mė tė rezervuara nga zyrtarėt e PS-sė, ku komunikimi me median iu besua kryesisht zėdhėnėses sė fushatės elektorale, Mimi Kodheli. Kjo e fundit, konfirmoi nė daljen e fundit pasi kishte kaluar mesnata dhe kishte filluar dite e sotme, komunat dhe disa bashki, ku nga numėrimi i votave kandidatėėt e opozitės sė bashkuar dilnin fitues, ose ishin nė avantazh. Kodheli premtoi qė sė shpejti do tė bėhen publike edhe tė dhėnat nga bashkia e Tiranės. Ajo qė binte nė sy nė tė dhėnat e publikuara nga selia qendrore e PS-sė, ishte se pėrgjithėsisht socialistėt kanė fituar nė zona qė njihen bastione tė tyre. Zėdhėnėsja e PS-sė ka deklaruar se edhe nė Durrės, kandidati i opozitės sė bashkuar, ishte nė avantazh, kundrejt kandidatit tė maxhorancės. Ndėrkaq pėrveē deklarimit tė Kodhelit se kryetari i PS-sė Edi Rama, ishte fitues nė Tiranė, nuk ka pasur mė informacione tė tjera mbi rezultatet e votimeve nė njėsitė bashkiake tė kryeqytetit. Ajo hodhi poshtė disa herė edhe tė dhėnat e publikuara nga selia e PD-sė, duke iu referuar deklaratave tė bėra nga zėdhėnėsja Majlinda Bregu pėr njėsi zgjedhore tė caktuara. Por rezultate mė tė plota e mė tė sakta do tė jepen nga selia e PS-sė gjatė ditės sė sotme, ku do tė zbardhen rezultatet pėr pjesėn mė tė madhe tė bashkive kryesore. Vlen tė theksohet se nė disa prej KZQV-ve tė bashkive tė mėdha, procesi i numėrimit tė votave ka filluar pas mesnatės, edhe pse kutitė e votimit kishin mbėrritur nė vendin e numėrimit tė votave prej disa orėsh. Kjo mund tė pohohet edhe pėr KZQV-nė e Tiranės. Nisur nga ky fakt si PS e PD, ikanė pasur tė rezervuara deklarimet pėr bashkitė kryesore, ku edhe rivalitetit politik mes kandidatėve ka qenė mė i dukshėm e i ndjeshėm.

  Sipas PS-sė avantazh nė:

  Bashkinė Lezhė

  Shkodėr

  Komuna Hajmal

  Kouna Postribė

  Komuna Shllak.

  Komuna Pal

  Komuna Gjinar

  Berat

  Bashkia Berat

  Bashkia e Urės Vajgurore,

  Komuna Vendėrreshė

  Nė Fier

  Bashkia Fier

  Bashkia Rroskovec,

  Komuna Kurjan,

  Komuna Portėz

  Komuna Levan,

  Nė Lushnje

  Bashkia Divjakė,

  Komuna Ballagat

  Komuna Bubullimė,

  Komuan Fier Shegan

  Komuna Gradishtė,

  Bashkia Ballsh,

  Komuna Greshicė,

  Komuna Kutė

  Komuna Hekal.

  Nė Korēė

  Komuna Vreshtas,

  Komuna Pojan,

  Novoselė

  Komuna Qendėr

  Leskovik,

  Komuna Shirgjan,

  Komuna Shushicė,

  Nė Librazhd

  Bashkia Librazhd

  Komuna Orenjė,

  Komuna Osek.

 3. #43
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Rezultatet, kush kryeson nė 14 bashki


  Shekulli


  19-02-2007


  Nga votimet e djeshme ne Tirane  Lėvizja "Mjaft" dhe organizata "Eca", bėnė publike dje tė dhėnat e e para paraprake nisur nga procesi i numėrimit tė votave
  Lėvizja "Mjaft" dhe organizata "Eca", bėnė publike dje tė dhėnat e e para paraprake nisur nga procesi i numėrimit tė votave tė ndjekur nė Komisionet Zgjedhore tė Qeverisjes Vendore. Edhe pse ishte njė procedurė qė u kundėrshtua si e paligjshme nga ana e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, "Majft" dhe "Eca" nėpėrmjet vėzhguesve tė tyre arritėn tė bėnin publike rezultatet e para paraprake, nė bazė tė pėrqindjeve qė kishin marrė kandidatėt. Vlen tė theksohet se rezultatet e publikuara prej tyre nė disa komunikime me median, ishin pėr numėrimin e votave nė 3-5 qendra votimi. Ndėrkohė nga tė dy partitė kryesore, u komunikua kryesisht pėr fitore nė zona tė caktuara, e nuk u bėnė publike rezultate apo pėrqindje tė kandidfatėve. Kėshtu sipas "Ecas" dhe "Mjaft" nė Lezhė, nė 3 qendra votimi rezulton nė avantazh kandidati i PS-sė Viktor Tushaj me 56.32 %, kundrejt atij tė PD-sė Pashk Pėrvathi me 34.1%. nė kėtė KZQV, situate nė faqen e internetit paraqitet e tensionuar. Ndėrsa nė bashkinė e Kukėsit , kandidati i PDsė Hasan Halilaj ėshtė nė avantazh me 54.19 % tė votive tė numėruara, kundrejt Kandidatit tė opozitės sė bashkuar Osman Elezi me 42. %. Nė kėtė KZQV, situata paraqitet normale. Edhe nė bashkinė e Peshkopisė rezulton se pėr 2 qendra votimi tė numėruara kandidati i PD-sė Ilir Krosi PD ėshtė nė avantazh me 63.65 % tė votave tė numėruara, ndėrsa Petrit Zili i PS-sė ka marrė vetėm 36. 45 %. Nė bashkinė e Beratit pėr 1 qendėr votimi, rezulton se kandidati i PD-sė Sali Hoxha ka marrė PD, 54.23 % tė votave, kundrejt kandidatit tė opozitės Fadil Nasufi me 36.62 %. Edhe nė Bashkinė e Fierit kandidati i PS-sė Baftjar Zeqaj ishte nė avantazh me 63,46%, kundrejt kandidatit tė PD—sė Ferdinand Murati me 36,54%.

  Tė dhėnat sipas Eca dhe Mjaft:

  NĖ LEZHĖ, pėr 3 qendra

  Pashk Pėrvathi PD 34.1%

  Viktor Tushaj PS-sė 56.32 %

  Situata e tensionuar

  BASHKIA KUKĖS:

  Osman Elezi PS 42. %,

  Hasan Halilaj, PD 54.19 %

  Situata normale

  BASHKIA PESHKOPI pėr

  2 qendra:

  Ilir Krosi PD 63.65 %

  Petrit Zili PS, 36. 45 %

  Situata normale

  BASHKIA BERAT pėr 1 qendėr:

  Sali Hoxha PD, 54.23 %,

  Fadil Nasufi 36.62 %

  Situata normale

  BASHKIA FIER pėr 5 qendra

  Baftjar Zeqaj PS 63,46%

  Ferdinand Murati 36,54%

  Situata normale

 4. #44
  Akulli Maska e DiGiTeX
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Diku Rreth Botes
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Shpetim gjika deri ne kete moment kryeson ne vlore me 60.66 % te votave kundrej 38.30 % te votave te kadidatit demokrat alimerko.

  Per gjithcka tjeter do tju njoftoj direkte nga salla e nr te votave ketu ne vlore.

  VSS!
  "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

 5. #45
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tirana - Ora 13:07

  Te numeruara 115/408 pra vetem 28% e votave

  Rama = 53.90%
  Olldashi = 45.34%

  Mbaroi numerimi i "ish-Bllokut" dhe "Tiranes se re".
  Deri tashti ishte nxefja, tashti fillon loja.
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 6. #46
  dude Maska e smoki
  Anėtarėsuar
  02-02-2007
  Vendndodhja
  somewhere
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te dhenat paraprake, mė te fundit nga KQZ-ja bejne te ditur se nga 426 qendra votimi ne kryeqytet jane numeruar vetem 20. rezulton se ne to, PD-ja eshte ne avantazh me 50% ndersa PS-ja me 49%, duke konfirmuar deri tani nje diference te ngushte mes te dyja kampeve rivale. Disa ore me pare, ne monitorin e instaluar ne ambjentet e KQZ-se, raportohej mbi 52% per seline blu e mė teper se 46% per ate roze.


  Mos u gezoni para kohe KOMUNISTA
  SHQIPTAR

 7. #47
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Opozita e bashkuar fiton zgjedhjet vendore

  Harta e bashkive e minibashkive ne Shqiperi merr ngjyren roze. Sipas rezultateve me te fundit te ECA e MJAFT, Tirana, bashkia me e madhe ne vend “lufta” per te cilen ka qene e ashper, eshte fituar nga PS. Nga 96 qendra votimi te numeruara nga 408 gjithsej, kandidati socialist, Edi Rama ndodhet ne avantazh me 54.21% vota me rivalin demokrat Sokol Olldashi i cili per momentin ka fituar 45.11 te votave.
  Ne Vlore, kandidati socialist Shpetim Gjika ndodhet ne avantazh me 60.66% te votave kundrejt Kreshnik Alimerkos i cili ndodhet ne kuoten e 38.30% te votave. Ne Vlore aktualisht jane numeruar 37 nga 86 qendra votimi.
  E kunderta ka ndodhur ne Durres ku kandidati i djathte, Armand Teliti ndodhet ne avantazh me 53.71% te votave ndaj kandidatit socialist Vangjush Dako. Ne Durres ka perfunduar aktualisht numerimi i vetem 22 qendrave te votimit nga 164 gjithsej.
  Fituese duket se eshte PD edhe ne Shkoder, ku kandidati i saj,Lorenc Luka, sipas rezultateve paraprake ka fituar 60.90% kundrejt kandidatit te koalicionit te majte, Namik Kopliku, i cili ka fituar 37.86% te votave. Rezultati per kete bashki vjen pas numerimit te kutive te votimit te 19 QV nga 88 qe jane gjithsej.
  Ndryshe paraqitet situata ne Fier ku nga numerimi i kutive te votimit te 10 QV nga 59 te tilla fitues rezulton kandidati i se majtes, Baftjar Zeqaj i cili ka marre 54.57% te votave kundrejt Ferdinand Muratit te PD qe ka marre 42.26% te votave.
  Rezultatet paraprake te koalicionit te vezhguesve vendore nxjerrin serish fitues koalicionin e majte, por kete rradhe ne Korce ku kandidati i saj Niko Peleshi rezulton fitues ndaj kandidatit demokrat Gjergji Papa. Per kete bashki jane numeruar kutite e votimit te 25 nga 61 qendrat e votimit.
  Ne Berat ne 25 nga 55 qendra gjithsej rezulton ne avantazh Fadil Nasufi I PS me 50.84% te votave kundrejt kandidatit demokrat Sali Hoxha qe ka marre 43.29% te votave.
  Ne Kukes ne 14 nga 17 qendrat e votimit te numeruara kryeson kandidati I PD, Hasan Halilaj me 55.72% kundrejt kandidatit socialist Osman Elezi qe ka marre 41.24% te votave.
  Rezultatet paraprake te ECA e MJAFT nxjerrin fitues per bashkine e Lezhes kandidatin e koalicionit te majte Viktor Tushaj. Nga numerimi i kutive te 20 qendrave nga 25 te tilla, Tushaj ka fituar 57.71% te votave kundrejt 4i.89% te votave te fituara nga kandidati demokrat Pashko Pervathi.
  Nderkohe ne Peshkopi rezultatet paraprake nxjerrin fitues kandidatin demokrat Ilir Krosi me 64.49% te votave kundrejt kandidatit te majte Petrit Ziti me 35.71% te votave. Ky rezultat i korrespondon votave te numeruara te 10 qendrave te votimit nga 11 te tilla.
  Gjirokastra edhe kete rradhe duket se ka konfirmuar cilesimin „bastion i se majtes“. Nga numerimi i kutive te votimit te 8 QV nga 27 te tilla, kandidati i koalicionit te majte Flamur Bime ka fituar 57.4%te votave kundrejt 42.32% te votave te fituara nga kandidati demokrat Adrian Kokalari.
  Pavaresisht se ECA e MJAFT nuk kane ende rezultate per Elbasanin, por te dhenat per News 24 bejne te ditur ne bashkine e Elbasanit, Qazim Sejdini koalicionit te majte rezulton me 600 vota para ndaj kandidatit te PD.
  Rezultatet

  balkanweb

 8. #48
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime

  OSBE-ODIHR: Zgjedhjet, nje shans i humbur. Ju mungon nje sistem i besueshem

  Kerkohet nje bashkepunim i partive qe me nje fryme kompromisi keto sisteme te jene funksionale dhe per zgjedhjet e ardhshme ne vitin 2009 per Kuvendin”, u shpreh Grunnet

  Zgjedhje dje kane qene zhgenjyese dhe perfaqesojne nje shans te humbur per te patur ne te ardhmen zgjedhje demokratike. Ky ka qene mesazhi qe ka percjelle sot OSBE-ODIHR nepermjet perfaqesuesve te saj Jorgen Grunnet e Joseph Borg lidhur me procesin zgjedhor per vendoret.

  ”Shume prej jush keni ndjekur zgjedhjet dje, por ato qe keni para dje kane qene disi zhgenjyese. Qe ne titull te njoftimit zgjedhjet ne Shqiperi perfaqesojne nje shans te humbur, nje mundesi e humbur per te patur zgjedhje demokratike”, tha Grunnet. Sipas tij ky perfundim eshte arritur ne saje te perfundimit te arritur nga vezhgimi. “Dhe ky titull eshte mbeshtetur dhe ne nje raport me nxjerrjen e konkluzioneve paraprake”, tha Grunnet. Ai i cilesoi zgjedhjet si nje makineri shume komplekse. “Ato mund te karakterizohen ne nje deshtim ose e kunderta. Nuk eshte e mundur te permbledhesh gjithcka ne nje fjale te vetme kur behet fjale per zgjedhjet”, theksoi Grunnet.

  ”Nuk ka dyshim qe votimi ishte nje proces demokratik pavaresisht kontesteve, por qe ne fillim mungonte besimi mes paleve. Ne nje periudhe kohore opozita vendosi te mos marre pjese ne kete proces. Ne saje nje bashkepunimi u arrit procesi. Por theksoj se Shqiperise i mungon nje sistem i besueshem. Kjo shkaktoi peshtjellime e konfuzion ne hartimin e listave te zgjedhesve” cilesoi Grunnet. Sipas tij derisa keto sisteme do te implementohen ne menyre te plote, zgjedhjet ne Shqiperi do te hasin perhere ne probleme te tilla. “Kerkohet nje bashkepunim i partive qe me nje fryme kompromisi e bashkepunimi keto sisteme te jene funksionale dhe per zgjedhjet e ardhshme ne vitin 2009 per Kuvendin”, u shpreh Grunnet.

  Sipas tij, partite duhet t’i trajtojne keto ceshtje dhe nuk duhet t’i keqperdorin keto ceshtje ne debate politike mes tyre. OSBE-ODIHR veren ne raport se kandidatet e partite mund te regjistroheshin pa ndonje pengese dhe t’i transmetonin ne kohe pikpamjet e tyre. Nje vleresim nga OSBE-ODIHR ka qene per mediat qe sipas raportit ato pasqyruan ne menyre te balancuar fushaten e partive. Grunnet drejtoi nje falenderim te vecante Ministrine e Jashtme te Shqiperise per ftesen qe i beri vezhguesve nderkombetare.

  BalkanWeb
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #49
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  KQZ jep te dhenat e parat, Rama fitues ne Tirane

  Ora: 13:56 - 19/02/07

  KQZ jep te dhenat e para per fituesit e zgjedhjeve vendore. Sipas rezultateve Edi Rama ka marre 53 % te votave nderka Sokol Olldashi 46% te tyre. Per qytetin e Lezhez kryeson PS me 58% te votave dhe kandidati i PD ka marre 41 %. Ne Kukes sipas KQZ-se 55% dhe kandidati i PS-se 41% te votive.

  A1 TV
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Kristiano
  Anėtarėsuar
  15-01-2007
  Vendndodhja
  Lezhe
  Mosha
  33
  Postime
  476
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Balancohet rezultati ne Tirane.Sipas televizioneve Vizion Plus dhe TVSH,Edi rama kryeson me 50% kundrejt Olldashi me 49%.Ky eshte lajmi i ores 15 e 15 min.

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  PD-ja ka fituar nė Kukės dhe Peshkopi dhe ėshtė nė avantazh nė Durrės, Shkodėr, Sarandė, Permet, Tepelenė.

  PS-ja ka fituar nė Lushnje, Lezhė, Pukė, Shijak dhe ėshtė nė avantazh nė Tiranė, Korcė, Vlorė, Elbasan, Gjirokastėr,Berat, Fier, Pogradec, Ersekė
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga lum lumi : 19-02-2007 mė 10:43

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Libohova konfirmohet se ėshtė fituar nga PD-ja

 13. #53
  e embel
  Anėtarėsuar
  12-10-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  173
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tirane me 19/02/2007 ora 16.04

  Edi Rama 53.86%

  Sokol Olldashi 45.36%

  Lezha ka fituar PS
  Peshkopi PD
  Berat PS
  Korca PS
  Gjirokaster PS
  Vlora PS
  Kukes PD
  Shkodra PD
  Durres PD
  Fier PS

  keto jane rezultatet deri tani. numerimi vazhdon.

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Surprizė nė Himarė!

  Ngushtohet avantazhi i kandidatit tė PPDNJ nga kandidati i PD-sė nė kėtė moment vetėm nė 11 vota.

 15. #55
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Informacion
  Deri me tani:
  Ne Shkoder kantidati i PD kryeson me 2700 vota + kundrejt kantidatit PS
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 16. #56
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Lerini komentet tuaja dhe komentet e gazetave per tema te tjera pasi te publikohen rezultatet zyrtare te zgjedhjeve dhe ne kete teme sillni vetem lajmin me te fundit nga procesi zgjedhor i numerimit te votave.

  Albo

 17. #57
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  38
  Postime
  917
  Faleminderit
  5
  37 falenderime nė 24 postime

  ECA e MJAFT: Koalicioni i majte ne avantazh

  Derguar me: 19/02/2007 - 16:02
  • Koalicioni i majte “Bashke per te ardhmen” vazhdon te kryesoje ne listen e rezultateve te votimit te shume bashkive ne gjithe vendin.

  Raporti i rradhes i vezhguesve te ECA e MJAFT tregon serish nje epersi te se majtes ne kryqytet. Nga numerimi i votave te 150 qendrave te votimit nga 408 te tilla, kandidati i se majtes Edi Rama kryeson me 53.86% te votave.
  Ne avantazh eshte e majta edhe ne qytetet e Beratit, Korces, Fierit, Vlores, Gjirokastres e Lezhes. Nderkaq ne qytetet e tjera te Peshkopise, Kukesit, Shkodres e Durresit eshte Partia Demokratike dhe partite e tjera te koaliacionit te djathte ato qe paraqiten ne avantazh.

  Rezultatet

  Peshkopi
  QV te numeruara 11/11

  Ilir Krosi PD- 64.08%
  Petrit Zili PS- 35.92%

  Lezhe
  QV te numeruara 24/24

  Pashke Pervathi PD -41.70 %
  Viktor Tushaj PS - 57.82 %

  Gjirokaster
  QV te numeruara 8/27

  Adrian Kokalari PD - 42.32 %
  Flamur Bine PS -57.04%

  Kukes
  QV te numeruara 17/17

  Hasan Halilaj PD - 57.14 %
  Osman Elezi PS - 39.83 %

  Berat
  QV te numeruara 40/55

  Fadil Nasufi PS - 52.41 %
  Sali Hoxha PD - 42.04 %

  Korce
  QV te numeruara 34/61

  Gjergjo Papa PD - 43.66%
  Niko Peleshi PS - 56.34 %

  Fieri
  QV te numeruara 10/59

  Baftjar Zeqaj PS - 54 .74 %
  Ferdinant Murati PD - 42. 26 %

  Vlore
  QV te numeruara 59/85

  Kreshnik Alimerko PD - 39.51 %
  Shpetim Gjika PS - 59.48 %

  Shkoder
  QV te numeruara 35/88

  Lorenc Luka PD- 59.53 %
  Namik Kopliku PS - 39.42 %

  Durres
  QV te numeruara 53/164

  Armand Teliti PD - 53.93%
  Vangjush Dako PS - 48.01 %

  Tirana
  QV te numeruara 50/408

  Edi Rama PS - 53.86 %
  Sokol Olldashi - 45.36 %
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 18. #58
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  OSBE: Raporti paraprak i zgjedhjeve lokale te 18 shkurtit

  http://www.forumishqiptar.com/zgjedhjet/osbe.wmv


  Top Channel

 19. #59
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  38
  Postime
  917
  Faleminderit
  5
  37 falenderime nė 24 postime
  BASHKIA TIRANE - Votimi per KRYETAR
  QV te numeruara 166 / 408

  EDI RAMA 53.88%
  Sokol Olldashi 45.35%
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 20. #60
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,174
  Faleminderit
  11
  197 falenderime nė 163 postime
  E di qe s'ngre shume peshe per Shqiperine, por per mua po :-)

  Bashkia e Orikumit fitohet nga kandidati i PD-se Kanan Braho kunder
  kandidatit te bashkimit te majte PS+LSI+etj!

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Qeveritaret nuk paguajne taksat vendore
  Nga Duaje Siveten nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 20-12-2009, 11:38
 2. Moisiu deklaron datėn e zgjedhjeve, opozita kundėrshton
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 10:45
 3. Katalog shenjtorėsh
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 09:31
 4. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 14:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •