Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 144
 1. #21
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  nejse !une mendoj se nuk do jet e lehete dita per cdo vajze
  qe kur mbush 18, 19 apo 20 vite me prinderit vllezerit apo te afermit e vet,
  dhe nje dite tu kthej shpinen me qense eshte ligj per te gjith!
  prandaj mendoj qe vajzat po dolen diten e marteses duke u zgerdhire apo kenduar do ishte munges respekti ndaj prinderve dhe familjes ku esht lindur dhe rritur!prandaj mendoj qe kur ato qajne jane vertet lot malli dhe merzie!

 2. #22
  e shemtut
  Antarsuar
  27-03-2007
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gjerat nuk jane aq bardh e zi apo te prera me thike...
  Dikur vajzat qanin me teper sic e tha dikush me lart se ashtu ishte tradita edhe se duke mos e pare me sy te shoqin...te frikesuara nga e ardhmja qe i priste...
  Sot shumica e vajzave nuk qajne dhe me mire per to sepse kjo do te thote qe sjane penduar per gje ...
  Dhe ato qe qajne e bejne se ashtu ja u ndien... eshte nje moment shum delikat... mua per vete gjithmone me mbushen syt me lot kur shikoj nje perqafim te nuses me prindrit apo vellane e motren ... eshte e vertete qe duhet te jesh e gezuar se eshte dita me e bukur e jetes tende(ndoshta) por ama ajo jete tek familja jote nuk kthehet me sado afer te jesh...

 3. #23
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  perseri kembengul se vajzat qe qajne diten e marteses tregojne dhimbjen respektin ndjeshmerine ndaj familjes ku esht lindur dhe rritur!

  shum kush mund ta dije se djemte kur kan shkuar ne ushtri apo dhe aksione kan qar kur jan perqafu me prinderit ,pra qe ka qen nje periudh e caktuar maxsimum 2 vjet!
  pa leri vajzat qe martohen dhe ndahen nga familja per jet dhe vine si mysafire ne shpin e vet ku jan lindur!prandaj duhet tregu ma respekt per lotet e atyre vajzave!

 4. #24
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Antarsuar
  29-07-2006
  Mosha
  52
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Nuk besoj se ka te beje fare me zakon ose rit .Kur martohen vajzat kineze ose afrikane qajne gjithashtu,ndaj i bashkohem mendimit se e bejne nga NGARKESA PSIKOLOGJIKE E MOMENTIT TE NDARJES.
  Kur lind,martohet njeriu per cudi qan.....
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

 5. #25
  Gjumash Maska e ShocK
  Antarsuar
  09-12-2006
  Postime
  677
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ndoshta ngaqe ndahen nga familja, por ka edhe nga ato qe qajne kot (Qe te duken interesante ).
  Ndoshta eshte nje zakon i trasheguar me perpara edhe ka ngel akoma.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Vdekja
  Antarsuar
  20-06-2007
  Postime
  269
  Faleminderit
  10
  6 falenderime n 6 postime
  Eshte dok ,mendoj qe nuk e dijne as vete pse qajne ,por edhe ka fillu te largohet kjo !

 7. #27
  i/e larguar Maska e selina_21
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
  Postime
  1,099
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga ShocK
  Ndoshta ngaqe ndahen nga familja, por ka edhe nga ato qe qajne kot (Qe te duken interesante ).
  Ndoshta eshte nje zakon i trasheguar me perpara edhe ka ngel akoma.

  Me pelqeu mendimi yt.................

  Dhe ndoshta kete rruge zgjedh dhe une..dmth..te qaj cik...dhe pse spara me dalin lotet..kotttt

 8. #28
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga selina_21
  Me pelqeu mendimi yt.................

  Dhe ndoshta kete rruge zgjedh dhe une..dmth..te qaj cik...dhe pse spara me dalin lotet..kotttt
  Po qave ti une do mbush nje det me lot per ty
  Sui generis

 9. #29
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  E di si me duket kjo teme?Si teme e vene nga dikush ne kohen e Lek Dukagjinit.lol
  Shekulli 21,nuk e di a ka akoma,a ekzistojne femra qe qajne diten e marteses.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 22-06-2007 m 23:27

 10. #30
  udhetare.... Maska e Klaraaa
  Antarsuar
  29-08-2003
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  eshte e rende te ndahesh nga familja, pavaresisht se martesa eshte pjese e jetes per te krijuar nje vazhdimesi, si prinderit tane. Sado larg apo afer shkofsh, si tek nena e babai nuk ka, princeshe gjithe kohes, ;-)
  Enya-Adiemus

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e resina
  Antarsuar
  19-05-2007
  Vendndodhja
  ne nje vend te bukur,ku cdo stine ka bukurine e vet
  Postime
  286
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  BEHARI perseri kembengul se vajzat qe qajne diten e marteses tregojne dhimbjen respektin ndjeshmerine ndaj familjes ku esht lindur dhe rritur!

  E vertete kjo!Por eshte dhe nje shkeputje nga nje jete
  ku ti je rritur nen kujdesin e te tjerve ( te prinderve)dhe nje jete qe nis
  dhe qe kerkon perballje me nje familje te re.
  Megjithate sot gjerat jane me ndryshe vajzat qajne me shume nga
  emocionet qe ndjejne ne kete dite te vecante.
  JETEN TA JETOSH PA E VRARE

 12. #32
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Qajne sepse merziten se nuk do i shohen prinderit dhe farefisin me regullisht por me ralle se cdoher , per kete qellim mendoj se qajn , dhe gjithashtu eshte edhe nje tradit ne martesat shqiptare qe femra te vajtoj kur martohet...

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  qan se e le krevatin ku ka flejte vite, qajne se nuk do shikojne kollaj njerzit e vet, qa se kush e di se ca e pret atje ku shkon
  Keto kane qene dikur e Shqiperi sma merr mendja se tani prape qajne

 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime n 19 postime
  kjo gje ndodh vetem te ne ne shqiperi apo edhe ne vende te huaja?
  a qajne nuset italiane a greke a serbe?


  me perpara qanin shume nuset se ndaheshin nga mema dhe baba , nga femijeria dhe rinia , nga lagjia dhe shoqeria dhe ky fakt u sillte here frike, here mall , here kuriozitet dhe se fundi qanin , por ghithesesi nuk duhet te qajne , se eshte cik e papershtatshme ,
  por ato mund te lotojne ama

 15. #35
  The Daywalker Maska e Dageus
  Antarsuar
  08-02-2007
  Vendndodhja
  NYC
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga BEHARI Lexo Postimin
  nejse !une mendoj se nuk do jet e lehete dita per cdo vajze
  qe kur mbush 18, 19 apo 20 vite me prinderit vllezerit apo te afermit e vet,
  dhe nje dite tu kthej shpinen me qense eshte ligj per te gjith!
  prandaj mendoj qe vajzat po dolen diten e marteses duke u zgerdhire apo kenduar do ishte munges respekti ndaj prinderve dhe familjes ku esht lindur dhe rritur!prandaj mendoj qe kur ato qajne jane vertet lot malli dhe merzie!

  So, po mos ti qahet si t'ja bejne hallit? Te qajne me zorr se eshte mungese respekti. Sa te mykur qe jeni nga mendja, lol, se lotet ne diten e marteses e tregojne respektin per prindin. Keto gjera bien nen titullin "Vetem ne Shqiperi".
  Not ready to make nice!!!

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  une nuk qava kur u martova...qesha, u turperova ngaqe isha pak nervoze :P por per te qar...as nje koker lot...vec kur qesha me lot...atehere po
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 17. #37
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  794
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  po ku ta di une pse qajne?se mos jam martuar...po besoj se cdo nuse,qan per arsyen e vet.disa edhe nga gezimi...

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  ka qe qajne se e do zakoni, ka qe qajne per nje arsye goxha te mire, largohen nga familja, behen pjese e nje famije tjeter, eshte moment prekes.
  Une kam pare dhe vellezrit zakonisht qe qajne, dhe a te qari thuaj.
  Dhe mua me ka qelluar njehere kur u martua nje kushurira ime dhe qava, pashe vellain qe po qante dhe u preka dhe une, po dola jasht nuk pa njeri.

 19. #39
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  794
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  une sbesoj te qaj.kam qare me perpara.kur te vije ajo dite,po te qaj,do qaj vetem.

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Eda64
  Antarsuar
  01-09-2006
  Vendndodhja
  eda_19642000
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  perpara ne kohen ton ,ishte turp qe goca te mos qante ,sepse eshte fjala e asaj me siper qe te mirrnin neper goje ,mir ato qe e merrnin me shkusi kishte te drejt te qante se sdinte me ke te jetonte se nuk njiheshim ,por edhe ato qe e merrnin vet u donte te derdhte pak lot nuserie qe po dilje nga shtepije ,ishte goc dhe u bem nuse ,dhe tjetra se ishte qe goca kur del nuse ka lezet kur qan se kur qesh se te dhimset vajzeria qe len.AMAN KOT KJO GJE ,me mir te dali nuse duke qesh se i shkon jeta duke qesh gjithmon ,cfituam ne qe qam kot fare ashtu te ikin jeta po he

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Traditat e dasmave shqiptare
  Nga katana n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 114
  Postimi i Fundit: 08-09-2014, 16:25
 2. Deklarata universale e t drejtave t njeriut dhe Islami
  Nga Cappuccino n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 102
  Postimi i Fundit: 30-11-2013, 12:37
 3. Vajzat dhe adoleshenca
  Nga altin55 n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-01-2005, 16:10
 4. Vajzat dhe adoleshenca
  Nga altin55 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-10-2004, 15:54
 5. T drejtat e njeriut n Lindje dhe n Perndim
  Nga Shpresmiri n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 18:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •