Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Filmat shqiptarë në DVD

    Ne qofte se ndonjeri ka blere filma shqiptare ne DVD,do doja te dija se si eshte cilesia e figures se filmave.Kam pare ca videoklipe ne internet filmash shqiptare por jane shume shume dobet,cilesia e figures shume e keqe.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  2. #2
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    me solli nje DVD kushua nga shqiperia cilesia shum e dobet edhe filmi here pas here ngec me nje fjal sja vlente
    mbase e kish fajn cd por mua cilesia mu duk shum e dobet ciao
    Partizoni

  3. #3
    wWw.WebShqip.Com Maska e vodafone_1
    Anëtarësuar
    11-05-2004
    Vendndodhja
    Italy Torino
    Postime
    189
    Nuk ka kerkuar njeri se ku mund te gjenden filma shqiptare.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ClaY_MorE : 26-01-2007 më 19:47 Arsyeja: Nuk lejohen reklamat!

  4. #4
    benseven11, varet se kush i ka ber rec nga TV dhe kush i ka konvertuar.
    Pasi DVD orgjinale ne Shqiperi nuk egzistojne.
    "Njerez dhe Fate" ka cilesi shume te mire psh
    Ndryshuar për herë të fundit nga ClaY_MorE : 26-01-2007 më 19:45 Arsyeja: Nuk lejohen reklamat!

  5. #5
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Citim Postuar më parë nga ai*
    "Njerez dhe Fate" ka cilesi shume te mire psh

    Njerez dhe Fate eshte film i ri dhe sdo mend qe cilesia do jete e mire, jo si filmat pa ngjyra.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  6. #6
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar më parë nga ai*
    benseven11, varet se kush i ka ber rec nga TV dhe kush i ka konvertuar.
    Pasi DVD orgjinale ne Shqiperi nuk egzistojne.
    "Njerez dhe Fate" ka cilesi shume te mire psh
    Faleminderit.Nuk ka studio atehere ose firme me licence qe te riprodhoje ne dvd filmat.Tamam ashtu eshte, varet kush i ka regjistruar dhe konvertuar ne kompjuterin e tij.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  7. #7
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE
    Njerez dhe Fate eshte film i ri dhe sdo mend qe cilesia do jete e mire, jo si filmat pa ngjyra.
    aha qenke vellai i edspace ti
    Ndihmoni njëri-tjetrin thot ketu ,keshtu qe nuk kemi te bejme me reklamim por me ndihme
    Ka edhe disa filma te tjere qe jane prodhuar vitet e fundit por nga cilesia jane 00.
    Filmat e vjeter per mendimin tim kan cilesi shume te mire per arsyje se kalojne ne shume filtrimesh nga kanalet satelitore por ajo cilesi humbet nga djemte qe e hedhin ne web
    I konvertojne ne formate te gabuara apo i zvogelojne me shume sec duhet

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    Sa keq qe cfardo qe te jete shqiptare i humbni vleren dhe kualitetin. Ndoshta ju ka rene ti shihni nje apo dy gjera ne dvd dhe tani thuani se te gjitha prodhimet shqiptare ne DVD nuk jane te mira.
    Mos u mundoni ti humbni cilesine cdo gjeje shqiptare sepse nuk eshte e mire dhe gjithashtu nuk eshte e vertete.
    Personat qe mundohen ti humbin cilesine, vleren dhe cilesine vendit te vet, jane mohues dhe shkaterrues te vetvetes.
    Kam pare shume e shume filma e humore e muzike ne DVD dhe kane qene shume shume te mira. Prandaj mos u bazoni nje nje apo dy filma dhe te akuzoni ne teresi.
    Shpresoj qe te jeni me mirekuptues dhe te ndergjegjshem.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Ektoras
    Anëtarësuar
    28-12-2006
    Postime
    35
    perse nuk beni nje mundesi ju o operatora te krijoni nje site me filma te vjetra shqiptare .............................


    do ju jap nje site te shikoni se si eshte nje site greke.......... www.grek-movies.com

    do ishte gje e bukur per shqiparet qe jetojne jashte shqiperise te ken mundesi te shikojne filama nga atdheu...... Darius peshoe pak vella......

    bye

  10. #10
    Citim Postuar më parë nga benseven11
    Faleminderit.Nuk ka studio atehere ose firme me licence qe te riprodhoje ne dvd filmat.Tamam ashtu eshte, varet kush i ka regjistruar dhe konvertuar ne kompjuterin e tij.
    Studio jane hapur disa si psh Elrodi por nuk kan bler te drejte per filmat Shqiptar.Mesa kam pare jane ngaterruar vetem me disa komedi qe jane luajtur pas viteve 90 dhe keto i kan degjeneruar me logot e medhaja qe kan vendosur.
    Kurse filmat ne DVD jane te gjitha te ber rec nga individ dhe i nxjerr ne shitje pa asnje te drejte.
    REALIST, nuk po akuzojme askend por po themi se si ka mundesi qe nuk ekziston nje studio profesionale qe te perpunoj e ti nxjerri ne shitje filmat Shqiptar ne DVD.
    Ektoras,ate website qe thua ti duhet ta ndertoj Kinostudio Shqiperia e Re e jo une , ti , ai , ajo se ka shpenzime dhe nuk ma merr mendja qe ndonjeri do hithte 200/300 euro ne muaj thjesht per kenaqesi.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    Ka edhe per filmat shqiptar adresa ne internet ku mund ti shikosh. Mos i akuzo njerezit pse nuk ka filma shqiptar ne ndonje internetsite por akuzoje vetveten pse nuk ke kerkuar per faqe interneti ku mund te shikosh filmat shqiptar.
    Ja disa websites ku ka filma shqiptar

    http://www.argetohu.com/menu/filma.html

    www.albanianvideos.com
    http://www.albanianvideos.com/main/i...n=browse&cat=4



    AI*, ka edhe studio qe bejne filmat shqiptar ne DVD, ka ne shqiperi e gjitashtu edhe ne Kosove.
    Sic e permendet edhe ju ELRODI pastaj eshte SUPERSONIC, etj etj....

  12. #12
    REALIST, ata kan perdorur google video dhe jo se i kan ber upload ne serverin e tyre.

    Shiko disa qe i kam vendosur une







    Studiot merren vetem me prodhimet e reja te Cekes ose per ndonje DVD dasme

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Ektoras
    Anëtarësuar
    28-12-2006
    Postime
    35
    Citim Postuar më parë nga REALIST
    Ka edhe per filmat shqiptar adresa ne internet ku mund ti shikosh. Mos i akuzo njerezit pse nuk ka filma shqiptar ne ndonje internetsite por akuzoje vetveten pse nuk ke kerkuar per faqe interneti ku mund te shikosh filmat shqiptar.
    Ja disa websites ku ka filma shqiptar

    http://www.argetohu.com/menu/filma.html

    www.albanianvideos.com
    http://www.albanianvideos.com/main/i...n=browse&cat=4



    AI*, ka edhe studio qe bejne filmat shqiptar ne DVD, ka ne shqiperi e gjitashtu edhe ne Kosove.
    Sic e permendet edhe ju ELRODI pastaj eshte SUPERSONIC, etj etj....


    ok ke drejt , mos ma e mer per keq.!!!!

  14. #14
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Citim Postuar më parë nga ai*
    aha qenke vellai i edspace ti
    Ndihmoni njëri-tjetrin thot ketu ,keshtu qe nuk kemi te bejme me reklamim por me ndihme
    O nuk e kam lexuar une mire postimin e pare ose nuk e keni lexuar ju.

    Nuk kerkohet faqe ku mund te kete filma Shqiptare, por thjesht po kerkon te di sesi eshte cilesia e filmave.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  15. #15
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Citim Postuar më parë nga Ektoras
    perse nuk beni nje mundesi ju o operatora te krijoni nje site me filma te vjetra shqiptare .............................


    do ju jap nje site te shikoni se si eshte nje site greke.......... www.grek-movies.com

    do ishte gje e bukur per shqiparet qe jetojne jashte shqiperise te ken mundesi te shikojne filama nga atdheu...... Darius peshoe pak vella......

    bye

    Duket qe je shume i mbyllur persa i perket lundrimeve ne internet.
    Ne internet ka mijera adresa intereneti per filma, ku kjo adrese qe ju keni sugjeruar si shembull me duket me kot se faqa ime personale tek myspace.

    Nejse e mira do ishte te kishe marre shembull ndonje adrese jashte kufijve te atij shteti te cilin ju ka punesuar dhe ju ka zene syte.

    Ps: Me duket se ke marre nje MP persa i perket ketyre postimeve. Nese vertet deshiron te qendrosh ne komunitetin e ketij forumi, nuk duhet te perpiqesh ti bindesh rregullave por je i detyruar.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  16. #16
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Citim Postuar më parë nga ai*
    Ektoras,ate website qe thua ti duhet ta ndertoj Kinostudio Shqiperia e Re e jo une , ti , ai , ajo se ka shpenzime dhe nuk ma merr mendja qe ndonjeri do hithte 200/300 euro ne muaj thjesht per kenaqesi.
    Per cfare duhet te hape Kinostudio Shqiperia e Re nje faqe ku te servire te gjithe filmat shqiptare ?

    Ne Shqiperi nuk ekziston ose me sakte nuk funksionon ligji i te drejtes se autorit.

    Kush ka faqe interneti nuk e vret shume mendjen se kush e ka copyright x film por e vendos tek faqa e tij ku mund ta shkarkojne pa asnje lloj perfitimi.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  17. #17
    Filmat e luajtur para viteve 90 jane prone e te gjithe Shqiptareve dhe nuk i kap ligji i te drejtes se autorit .Me sa me kan then ne USA apo Kanada shitet rreth 20 $ nje DVD dhe kjo nuk eshte aspak e drejte qe disa individ te pasurohen kot me koti .(Ky ishte dhe qellimi ime kur fillova te shperndaj filma Shqipta ne Internet qe te paksoj sado pak fitimet e ketyre tipave)
    Kinostudio Shqiperia e Re mund te hap nje website te pakten per ti par filmat on-line.

    Ps: Sa per postimin tjeter mua personalisht do me vinte zor qe te sillesha ne ate menyre.
    "Ata qe nuk e kujtojne te kaluaren jane te denuar ta perserisin!"

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
    Anëtarësuar
    13-10-2006
    Postime
    64
    a1 te falenderoj nga zemra per ato sites dhe sidomos filmin me ollgen. plz vendos te tjera si ai film

  19. #19
    wWw.WebShqip.Com Maska e vodafone_1
    Anëtarësuar
    11-05-2004
    Vendndodhja
    Italy Torino
    Postime
    189
    Ketu do te keni mundesine te shkarkoni filma Shqiptare:

    wWw.WebShqip.Com

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
    Anëtarësuar
    13-10-2006
    Postime
    64
    ma gjen dot njeri filmin zonja nga fshati??

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulë Hotla (1875-1947), Një Jetë Për Shqipërinë
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Kristo Frashëri: Dilema për Himarën
    Nga Qafir Arnaut në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  4. Letërsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •