Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 83
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anëtarësuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    .................
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Pershendetje..
    Pyetja Ime Ishte....
    Si Do Te Ndjeheshit Ju Kur Nje Dite Tju Thonin Qe Kini Te Beni Me Nje Semundje Te Rende Dhe Te Pasherueshme????

    Filllimisht do mallkoja fatin tim te keq..Faza e refuzimt dhe e egersimit jane te parat.


    Si Do Te Reagonit Perballe Ketij Fenomeni?
    Do ta pranoja faktin, do beja cfare te me keshillonin doktoret dhe do kisha BESIM ne vetevte Faktikisht, eshte semundje me shume shance sherimi edhe pse transplanti i palces eshte i veshtire per faktin qe njerezit nuk interesohen te japin palcen si vullnetare.
    Por po erdhi puna keq, nje zgjidhje eshte dalja ne Media dhe do e kesh palcen sa hap e mbyll syte.
    .

    Mund Te Jetonit Normalisht?
    Sigurisht, me mire se normalja madje, sepse tani do ti jepja vlere dhe drite cdo dite qe agon. Do beja gjera qe mund ti kem lene per me vone, udhetime qe do kisha deshire ti beja etc.etc...

    Mund Te Doni Ashtu Sic Kini Dashur...?
    Pse jo, ne mos me shume...
    Nuk do pranoja meshire..Me ckam vene re dhe njerezit nuk para japin meshire ..disa bejne sikur ska ndodhur gje, disa interesohen per detaje.


    Cfare Duhet Te Bejme Ne Te Tilla Rrethana..?
    HOPE, HOPE HOPE, besim te hekurt te vetvetja dmth qe jam mire dhe do behem mire...

    Kerkoj Ndihmen Tuaj....
    E ke...
    Respekte
    Ndryshuar për herë të fundit nga elen : 06-01-2008 më 01:26
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Di_ANA nje here dy minj ran brenda ne nje tas me qumesh. Njeri nga ata u dorezua sepse e pa qe spo dilte dot nga tasi dhe u mbyt. Miu i dyte refuzoj te dorezohet dhe u perpoq me te gjitha forcat qe kishte per te dale. Nga gjith ajo perpjekje qumshi u kthye ne gjalp dhe miu doli nga tasi Kush mi je ti? Mua me dukesh si miu i dyte qe do luftoj deri ne fund!









    ps. pash filmin "catch me if u can" sot dhe andej e mora kte tregimin e minjve

  3. #63
    viva voce
    Anëtarësuar
    05-09-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    758
    Edhe nje here rreth nje teme delikate.

    Trajtimi i ketyre temave ku flitet per semundje te tilla qe afektojne boten e brendeshme eshte shume delikat. Ne shkrimet e mesiperme ka emocione, deshira, reagime te te gjitha formave. Ka tifozllek dhe dredhje buzesh.
    Jo te dashur miq, kjo nuk eshte e drejte. Kjo semundeje ka nje histori te gjate dhe mjaft menyre efikase per tu trajtuar.

    Ju lutem, lexoni me vemendje dhe dashamiresi ato qe po shkruaj me poshte.

    Ka skema te plota, qe mesojne mjekun, se si duhet te sillet ne keto raste; une do t'ju bej te ditur vetem aq sa lejohet te thuhet. Keto skema i dine vetem mjeket dhe vetem ata mund te trajtojne optimalisht nje rast, nje pacient, nje qenje njerezore.(shiheni pa cudi kete gje)

    Pse, do pyese dikush, kaq sekret qenka kjo gje?
    Pergjigja eshte: Po, eshte sekret dhe delikate, profesionalize, te tilla ka shume ne profesione te ngjashme me ate te mjekut. Shkencat kane ecur shume dhe edhe trajtimi i semundjeve.
    Do te bej nje ilustrim, qe ndoshta ju jep njefare kenaqesie dhe qeteson shpirtrat e trazuar.

    Egziston nje semundje qe quhet paraliza pythiatike(po perdor nje terminologji te maskuar sepse s'kam te drejte te demaskoj sekretet profesionale). Kjo semundje mjekohet me aqua bidestilata te injektuar ne vende te caktuara te trupit. Pra e thene me shqip, futet uje me gjilpere nen lekure. Ai uje nuk ka asnje efekt sherues, por menyra profesionale e aplikimit eshte i vetmi mjekim per kete semundje.

    Ja pra se sa e fuqishme eshte fjala dhe sa i fuqishem eshte profesionalizmi.

    Ne rastin konkret, kjo semundje nga nuk quhet vdekjeprurese, ky term bart emocione dhe eshte jo profesional. Ka shume menyra te tjera per ta klasifikuar leucemine profesionalisht. Kjo per arsyen e thjeshte qe mjeksia, shkenca cdo dite e me shume po i merr jete vdekjes, cdo dite e me teper jeta po triumfon. Sot nuk jemi si para 10 vjetesh, sepse me arritjet e fundit eshte bere nje progres i jashtezakonshem ne trajtimin e kesaj semundje dhe shume semundjeve te tjera qe me pare mirrnim jete njerzish.

    Ju lutem kur lexoni nje shkrim tek keto tema mendohuni edhe njehere me shume kur shkruani dicka
    Respekt
    DP
    Ndryshuar për herë të fundit nga dp17ego : 06-01-2008 më 09:57
    sereno

  4. #64
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    e the vete diego, qe i semuri ka nevoje per mbeshtetje dhe besim.
    ça ngul kembe kot. ate po i japin anetaret e ketij forumi , eshte diçka qe ti si mjek e ke te veshtire ta japesh per shkak te profesionalitetit tend.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Lioness : 06-01-2008 më 12:46

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e Glamorous
    Anëtarësuar
    31-03-2005
    Vendndodhja
    Pak ne Qiell me Engjejt... Pak ne Toke me Djajt.. Kryesisht ne Zemer me Veten!
    Postime
    354
    Njerez mos u grindi me njeri-tjetrin, nuk eshte sherri mes 2veteve ai qe do ndihmoje nje te 3... thjesht mundohuni te gjithe bashke te sillni informacione dhe ndihme...
    Meshira nuk ndihmon askend! Gjeja e vetme qe kuron ne kete bote eshte dashuria!!! Dashuria per veten, dashuria per familjen, dashuria per parnerin, dashuria per shoqerine... deshira per te jetuar, dhe per te zbuluar e provuar shume gjera te reja! Keto jane ato qe duhet te mendosh ne nje moment te dobet, se di sa mund ti ndihmojne keto gjera te semuret, por mua ne nje cast qe me dukej gjithcka e zeze... keto mendime me ndihmuan!! Dhe fale tyre sot jam ende ketu...

    Sduhen humbur shpresat as edhe nje here, as edhe kur je ne fund... gjithmon shpreso, dhe jeto bashk me shpresen, se ndoshta mund te jete shpetimi yt!

    DI_ANA zemer ti ske nevoj per te tjeret, pasi ne rradhe te pare ke nevoj per veten tende! Sepse sado te te flasin te tjeret, nese ti je pesimiste, fjalet e tyre nga njeri vesh do te hyjne, e nga tjetri do te dalin! Duaj veten dhe jeten e dashur, mos rresht se luftuari... ke endrra ne sirtar apo jo???
    Puthja eshte ushqimi i zemres...

  6. #66
    Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    1,068
    DI_ANA !
    Ju falenderoj per kurajon qe na jep.
    Ky eshte nje mesazh qe buron nga shpirti i nje njeriu te forte, nga i cili shumkush mund te marre lexione per te mposhtur veshtiresite e jetes .
    Ti je e sheruar.
    Gjithmone me juve BEN KOTE!
    Uji: H2O
    Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

  7. #67
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga zzzz... Lexo Postimin
    Ok, xhingla-minglat e ca kalimtareve ketu nuk i hyjne kujt ne pune. Keto t'i leme menjane. Ceshtja eshte ketu :

    Eshte dikush qe po vuan. Ka nje semundje jo te lehte. C'duhet bere ?
    C'duhet te besh ti? Ne ? Ajo ?

    Mua sinqerisht me vjen shume keq per semundjen e Dianes.E kuptoj edhe hapjen e temes pres saj, jo se ajo s'ka informacionin e duhur, por eshte gjendur ne caste deshperimi dhe ankthi e ka dashur comfort. Pavaresisht se ka debatuar me dp , perseri ai eshte mjek dhe une do ta degjoja , se tek e fundit thote te verteten mbi semundjen dhe kurat e mundshme. Ne te tjeret pervec I LOVE you-ve, nuk e ndihmojme dot.
    Diana, sa here te ndihesh keq e ke nevoje ..dergo mp a e-mail a msn ...e flasim e kalojme kohen . Harrohet merzitja, kur ke njerez. Edhe shiko mundesine e transferimit ne ndonje vend me klime te ngrohte, ku mundesia e daljes dhe e argetimit gjate gjithe vitit eshte me e madhe. Po deshe hajde ketu tek une, po pate mundesi kalimi. Eshte fun !

    Doktori dhe zoti ...! Ndonjehere edhe pa lidhezen ne mes...se per mua njesoj eshte.

    Te shkuara dear .
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #68
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Me lejen Tuaj do te deshiroja te ndaja nje histori e cila ka si subjekt nje person te afert dhe te dashur per mua :

    Vajza ishte vetem 4 vjec kur u shfaqen papritmas simptomat e para te semundjes. Njolla ne lekure ne krahe dhe qafe. Prinderit kujtuan se vritej ngaqe ishte femije i levizur, por numri i njollave filloi te rritej shume shpejt brenda disa ditesh.
    Hemopatologjia e diagnostikoi si leucemi limfoblastike akute. Kush eshte mjek e kupton qe nuk eshte e lehte.
    Vajza u zhvendos dhe u kurua per rreth nje vit me protokollet perkatese ne kliniken Gemelli ne Rome.

    Fakti eshte qe konceptet e meparshme mbi leucemine dhe mortaliteti ka ndryshuar. Megjithese nuk ekziston nje kure e mirefillte sheruese, medikamentet kane perparuar shume duke trefishuar jetegjatesine edhe ne rastet malinje. Natyirsht ne rastet e tjera semundja eliminohet plotesisht.
    Duke folur me gjakftohtesi mund te thuhet qe me shume se gjysma e pacienteve te tille shpetojne. Natyrisht ne varesi te kohes se diagnostikimit, reagimit ndaj kurave dhe malinjitetit qe shfaq semundja ne persona te ndryshem.
    Perfundimisht : Leucemia eshte nje semundje e trajtueshme dhe e kurueshme. Nuk eshte me nje barriere per mjekesine. Dhe fale avancimit... nga dita ne dite dalin mjkime dhe protokolle me te efektshme.

    Te rikthehem te historia ime... ajo vajze sot eshte 6 vjec dhe megjithese kurat i vazhdon... eshte nje femije i lumtur qe vazhdon te luaje.

    Ndoshta do te kurohet per shume kohe... por mposhti semundjen qe e kercenonte.
    Nje kusherires time qe kishte po kete semundje i dhane vetem 5 vjet jete kur ishte 14. Sot eshte 34 dhe ka edhe femije! Mjeket ende nuk e besojne.

    Mesazhi im perfundimtar eshte ky : Mos e leshoni veten kurre. Morali i larte eshte provuar si ilaci me i suksesshem i te gjitha kohrave. Nuk ka asgje per te ndjere meshire apo frike. Lufto DI_ANA... eshte e thjeshte... je nje mbijetuese.

    Te gjithe ne kodin tone gjenetik kemi te vulosur nje semundje apo patologji. Eshte komplet normale.

  9. #69
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    di_ana un sjam mjek por un kam pesuar aksident me motorr dhe per 2 vjet kam qen shtrir.mjeket ma hoqen shpresen per te ecur pa paterica por ne vitin e tre me pun arrita te eci pa ndihmen e tyre dhe sot jam ne nje profesion ku duhet se sben forca fizike e cila sme mungon.mos u dorezo sepse me vullnet ben cdo gje.rasti konkret esht lens amstrong i cili e mposhti semundjen dhe ishte kampion apsolut ne ciklizem.lufto sepse mjeket edhe gabojn.respekte moter

  10. #70
    Betimi i Hipokratit
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Une sot i lexova te gjitha postimet ne kete teme .Kisha dy dite qe isha i zene me nje projekt dhe per kete i kerkoj falje Di_anes ne rradhe te pare dhe ju te tjereve qe kontriboni ne kete.Ne shumicen e postimeve pash gjera pozitive,njerez qe mundoheshin te ndihmojne me te gjitha menyrat dhe njohurite qe kane,biles perpara se ta kuptonin se personi qe vuante nga kjo semundje ishte askush tjeter por Di_ana.Ajo qe na kenaq cdo dite me ato vargje te mrekullushme ne forumin e letersise.Di_ana qe nuk lene rast pa dhene kontribut dhe ndihme per cdo anetare te forumit.Ajo prej se ciles nuk kam lexuar asnjehere te shaj ose ofendoje njeri .
    Per punen e leucemise u thane shume gjera ne kete teme.Une biles jam i sigurt qe Di_ana i dinte shumicen nga keto.I vlersoj te gjith postimet kurajuese qe i jepni ju te dashur anetare te forumit.I vleresoj pergjigjet profesionale te bera nga koleget e mi ,mjeket dp17 dhe bili99.
    Une jam i gatshem,qofte ketu por edhe ne privat,po deshi Di_ana apo edhe ndonje tjeter nga ju anetare te nderuar,tju pergjigjem ne cdo kohe sipas mundesive dhe njohurive te mija pa u kursyer.
    Une se bashku me shigjeta jemi perpjekur te fshijme disa postime qe menduam se jane jashte etikes dhe rregullave te forumit.Nese ju shihn ndonje gje qe ne padashje e kemi anashkaluar ju lutem na njoftoni.
    Edhe njehere Di_anen e falenderoj per kurajon dhe besimin qe pati dhe jam shume i sigurt qe do te sherohet plotesisht.
    Ndryshuar për herë të fundit nga miki_al2001 : 10-01-2008 më 11:16
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  11. #71
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    A te kujtohet kur te thosha se je e rrethuar nga miq,e shtrenjta ime?
    A te kujtohet?

    Shiko sa miq ke!
    Ata kane qene gjithmone ketu..
    Ata gjithmone te kane vleresuar.
    Te kane thene nje fjale te mire..fjalen per te cilen ti kishe nevoje.
    Ta thane edhe atehere kur nuk dinin asgje per semundjen tende...
    Ta thane sepse te jane mirenjohes per c'ka ju ke dhuruar Diana...
    Une te jam mirenjohes...

    C'eshte meshira?!
    Meshira zbehet perpara teje,e shtrenjta ime..

    Diana qe njoh une,eshte vajze e forte..
    Ajo ka kaluar shume sprova..
    Mikeshen time nuk e ka mposhtur asgje,
    nuk do ta mposhte as kjo semundje..

    Une kam besim tek ti, dhe a e di pse?
    Sepse ti ke besim tek vetja..

    Ti vazhdon te luftosh,e shtrenjta ime..
    Je ti ajo qe ke arritur deri ketu dhe je ti ajo qe do t'ja dale mbane..

    140.000 dhuruesve qe ndodhen ne France,mund tu shtosh edhe anetaret e ketij forumi pasi jam i bindur se c'dokush mund te dale vullnetar...cdokush do ta bente Diana..

    Ti je mes nesh,e shtrenjta ime dhe nuk ka zot qe te te shqise nga gjiri yne..

    Perqafime..

  12. #72
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    68,69,70,71......dhe ne pakufije deri sa DI_ANA e dashur te mundi kete te keqe...keshtu postime duhen... mjekesia ndihmon ne praktike aty tek qendra ku viziton DI_ANA....dhe kete ne mund te bejme duke perkrahur kete miken tone moralisht , antaret e shperndare ne gjithe boten, ti sjellim deshirat dhe perkrahjet nga gjithe bota, keshtu jemi pjese e terapise duke rritur imunitetin dhe qendresen keshtu kjo mikja jone eshte me e forte dhe sigurisht do te dale fituese mbi kete te keqe sic kane dale shume fitimtare ne bote mbi leukemine dhe sot jetojne jete te plote dhe te pastert si loti pa leukemi..........
    U dua te gjitheve dhe TE DUAM DI_ANA....kjo nuk eshte as nga meshira , as vetem nga keqardhja keshtu ben cdo shoqeri e kulturuar, keshtu ben cdo njeri per ate qe njeh dhe eshte miqesuar ne nje menyre ose tjeter...ne u miqesuam ketu dhe do te vazhdojme te rrime si miq gjithmone.........
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 07-01-2008 më 13:37
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  13. #73
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    mos e ngaterro meshiren me nje ndjenje me te madhe , dashurine. Ato miq qe te kane ofruar ndihme financiare nuk e bejne per meshire . Po eshte dashuria qe kane per ty. Kurrsesi mos e shiko si meshire . Never .
    Dhe ti duhet "tja shperblesh " atyre duke qene optimiste ne rradhe te pare , vullnet dhe dashuri per jeten tende . Ja ke borxh dhe atyre si te thuash ,njerezve qe te rrethojne , te duan dhe i do . Beje per veten tende , dhe ato njekohesisht . Sepse eshte dashuria dhe vetem dashuri .

    Te uroj Good luck dhe po te duash ti Do ja arrisesh ta mundesh ate semundje . Sherim sa me te shpejte Diana .. dhe kurajo .

  14. #74
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Pershendetje miqte e mij,nqs me lejohet qe t,ju quaj te tille!

    Kur hapa kete teme kisha teper frike nga e verteta,isha e lodhur nga mjekimet,nga njerezit jashte,nga bota qe me rrethonte,me dukej sikur te gjithe ata qe une kisha njohur me pare,me shikonin me nje menyre tjeter,me dukej sikur nuk isha me per ta ajo Diana e pare por dikush tjeter qe vuante nga nje semundje....dmth sado qe ata benin per mua dhe sado qe me rrinin afer,isha une ajo qe i largova pasi me dukej meshire,nuk me dukej me dashuria dhe respekti,per mua ato e kishin humbur vleren!

    Dhe vendosa te largoja te gjithe dhe te mbyllesha ne nje bote virtuale,nuk beja gje tjeter perveç punes se nuk pranoja ta lija,mjekimeve dhe te rrija me ore te tera duke lexuar libra dhe duke ndejtur para nje pc....shoket e mi me te ngushte!
    Aty u njoha me forumin,me shkrimet,me temat,mesova dhe mora shume nga ju,arrita te njihja persona te mrekullueshem qe me dhane miqesine e tyre,qe me vleresuan megjithese nuk me njihnin,sado vleresim dhe respekt virtual te ishte,per mua ishte shume....ishte vleresimi i nje bote tjeter qe nuk me njihte realisht por qe filloj te me vleresonte si e para.

    Jam shpehur dhe kam hapur tema dhe shpeshhere mes lotesh,por me bente mire,nuk jam poete po fillova te shkruaja vargje,fillova ta nxjerr dhimbjen qe kisha ne vete me anen e temave dhe poezive,gje te cilen nuk do mund ta beja ne realitet.
    Prandaj kam nje respekt te veçante per kete forum sepse ketu mu dha nje mundesi ku mund te shprehesha duke ndejtur e izoluar pasi kjo ishte deshira ime.
    Jeta ime ka qene e dhimbshme,jeta ime eshte ajo e vargjeve te mia dhe pata pershtypjen qe semundja me nxori plaget e meparshme dhe vazhdoja te shkruaja e te shkruaja dhe me dukej terapia me e mire...ne fakt per mua ka qene me e mira...
    Dhe fillova te merrja mp nga njerez qe vuanin shpirterisht,se me kerkonin keshilla,qe me pershendesnin dhe me admironin per forcen qe kisha mesa shikonin te shkrimet e mija.
    Dhe ju pergjigjesha ne menyre te forte ndonese vete nuk isha aspak e tille!
    Dua te them qe jam ndihmuar shume nga ju te gjithe ketu,te gjithe ju qe me keni pershendetur dhe ne veçanti dy persona qe ishin ne dijeni qe ne fillim per semundjen dhe me thonin te luftoja sepse duhej te luftoja.

    Nuk eshte e lehte te pranosh faktin qe je e semure,pasi e vetmja gje qe nuk kerkon nje i tille eshte meshira dhe dua tu them qe e pranova te tregoja sepse nuk doja te me mbyllej tema,nje teme qe nuk e kisha hapur vetem per veten time,por per te gjithe ata njerez qe njoh,qe me njohin,ata njerez qe shoh perdite neper korridoret e spitalit,per ata femije te semure qe me kane folur dhe puthur,qe me kane dhuruar lule e fjalet me te bukura te thena nga zemra!

    Ju kam lexuar te gjitheve nje nga nje dhe kam qare,por dua tu them qe ishin lot gezimi...ishin ne te vertete lot gezimi!
    Nuk pashe aspak meshire te fjalet e juaja,nuk pashe sespe do ta ndjeja une ne shpirt po te ishte nje gje e tille..ndjeva miqesine dhe respektin tuaj,ndjeva ndjenjat me njerezore qe mund te ekzistojne te njeriu....
    Nuk di çte them me pare...kam shume por smundem me tani,te me falni!
    Dua vetem tu them qe do luftoj dhe dua te fitoj,dua tu them qe nuk e keni idene çfare ndihme me keni dhene dhe çfare force me keni transmetuar nepermjet postimeve ketu dhe 100-ndra mp!

    Dua qe ne kete teme te veme materiale mbi kete semundje,ndonese i dine,te semuret kane nevoje per te lexuar e rilexuar mendime te tjera..
    Dua qe kjo teme te jete per te gjitha ata qe kane kete semundje dhe u drejtohem atyre duke ju thene....
    "kemi nevoje per ndihme,per fjale humanizmi,kemi nevoje per miq,per respekt,per ngrohtesi,per ndjenja...ashtu siç kemi nevoje edhe per ilaçe,biles per mua ilaçi me i mire eshte ndihma psikologjike...lu lutem te luftoni dhe mos bini ne pesimizem,mos u dorezoni!Ju uroj sherim atyre qe vuajne dhe uroj mbylljen e plageve te atyre qe vuajne per ata qe kane humbur."

    Falenderoj shume edhe mjekun miki_al2001 per ndihmen qe propozoj te me jepte,nga ana mjekesore.Fat dhe lumturi te uroj.

    JU falenderoj qe te gjitheve pa perjashtim,pasi jeni qe te gjithe miqte e mi dhe gezoni respektin tim....

    Shoku tanku,Bili99,Arjeta 3,Xfiles,Pink,Force-Intruder,Fierakja143,Lule_bora,Mi Corazon,Brari,Glamorous,offspring,Homza,dp17ego,El en,Lioness,brooklyn2007,Clauss,_Alda_,poeti im i nderuar mondishall,_SheJtaNia_,poetja Palma,Biligoa,Davius,Gimi3,Shock,Perla,Igli_Vlonja ti,zzzz.Land e gjithe te tjereve....ju uroj fat dhe lumturi ne vatrat tuaja,ju uroj gezime dhe vetem gezime..


    me shume respekte

    Diana
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 08-01-2008 më 10:03
    "Carpe Diem"

  15. #75
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Keshtu dua te te shoh mikesha ime..
    Te forte..
    Kjo eshte Diana qe une njoh..
    Kjo do te jete gjithmone..
    Gjithmone do te jesh prane nesh,duke na folur,duke na keshilluar,duke na dhuruar gezim dhe force me vargjet dhe temat e tua..
    Gjithmone do te jesh prane femijeve te tu..
    Do t'i rrisesh,do t'i martosh...
    Do te behesh nje gjyshe e mrekulueshme Diana: )...
    Me duket sikur te kam perpara syve,mikesha ime..te rrethuar nga niper e nga mbesa...
    Me thinjat e bardha qe te bien hijshem ballit...
    Me duket sikur te kam perpara syve..

    Eshte e bukur jeta,e shtrenjta ime...
    I a vlen te jetosh..
    I a vlen te luftosh per te..
    Dhe une e di qe ti do ta besh..
    Jam i bindur..

  16. #76
    Moderator Maska e Pratolini
    Anëtarësuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Zemrat tona jane nje me zemren tende Diana !
    Uroj me gjithe shpirt qe kjo te kaloje dhe jam i bindur qe keshtu do te ndodhe, sepse bota ka nevoje per njerez si ty qe dine te falin dashuri !

  17. #77
    rrushja Maska e Bejbi
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Këndej rrotull
    Postime
    382
    Lexova me kujdes te gjtha shkrimet e kesaj teme
    Sorry diana qe jam e fundit qe e mora vesh
    Por sdua te te them sorry per semundjen
    Nqs je ajo DIANA qe njoh une ne forum ajo semundje tek ti nuk egziston
    E di qe ku njeriu merr vesh dicka te tmerrshme peson nje shok te tmerrshem ashtu sic e pesova une tani kur mora vesh per kete semundje te mallkuar qe ti patjeter do ta mposhtesh
    Perse te te genjej,dy pika loti me rane ne faqe
    Por me shkrimet e shume e anetareve qe permbanin kurajo,ato lote shpejt u thane.Diana pa firmosur ne anetaret e forumit ,Ti nuk do te mposhtesh
    Kjo do te thote qe ske leje, as te zakonshme,per te vajtur per pushime,OK?
    Moter e di qe me gjithe keta shoke qe ke ne forum do ja dalesh mbane
    Me pelqen ideja qe e eke hapur ne forum kete teme ,pasi gjithe kjo shoqeri qe ke krijuar do te jape kurajo pa te bezdisur
    KISS DHE SHERIM TE SHPEJTE
    I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

  18. #78
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    DI_ANA


    Do te ecish kryelarte,
    DI_ANA e dashura jone.
    forumistja zemerarte,
    Fitimtare je gjithmone.

    Nga Ti semundja ik,
    Oj e Forumit poete.
    Me moralin si celik,
    Na bere neve per vehte.

    Kur ta leshe te keqen pas,
    Do te nisin telashet ne Forum.
    Do shqyhesh Ti ne gas ,
    Do thuash ne t'munduam me shume.


    Ne vargun qe Ti shkruan,
    ka takat moj optimiste.
    Edhe pse me zemer vuan,
    Oj burrnore feministe.(

    Une e ndjeje qe do fitosh,
    mbi kete semundje te veshtire.
    Jete te lumtur do jetosh,
    Ardhmerine e ke te mire.

    Si e ndjeje , eshte e verteta;
    fisnike si gjerdan i arit.
    Do fitoni Ti dhe Jeta,
    Fati i prin guximtarit.



    Me nderime,
    bili99
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  19. #79
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Shoku_Tanku,je nje mik i vertete dhe do ngelesh i tille per mua deri ne fund....je person i rralle dhe i shkelqyer dhe me e bukura ne te gjitha keto se je i njejti edhe ne realitet miku im!
    Te tille te njoha dhe uroj qe miqesia jone te mos kete fund!

    Pratolini...shume flm per fjalet e thena me zemer!

    Bejbi...te adhuroj mikja ime dhe je njeri i shkelqyer...flm shume!

    Bili99.....Nje mjek dhe nje poet....ku ka me mire, nje sherues ne trup dhe ne zemer,kush mund te quhet "engjell" nqs nuk je ti!
    Te falenderoj per poezine...shume e bukur.

    Flm per gjithçka

    Me shume respekte

    Diana
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 09-01-2008 më 16:47
    "Carpe Diem"

  20. #80
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Miqesia jone eshte e vecante Diana sepse eshte ngritur ne baza te shendosha,larg interesit,larg lakmive,e paster lindi dhe keshtu do te jete gjithmone...do te jesh perjetesisht mikesha ime..mikesha ime e shtrenjte..do te kalojme shume e shume vite te tjera nen miqesine e njeri tjetrit..deri ne pafundesi.. ..me ka marre malli..
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fiori : 10-01-2008 më 01:07

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. [Sukses] Fëmija që vuan nga Leuçemia!
    Nga Wisary në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 30-01-2008, 17:03

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •