Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 53
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Ligj për t'i kënaqur epshet

    Maqedonia do të legalizojë prostitucionin

    Me legalizimin e prostitucionit do të rregullohet realizimi i prostitucionit dhe kontrolleve shëndetësore, kurse me regjistër do të kontrollohet numri i bordeleve, emrat e pronarëve të bordeleve, sa persona merren me prostitucion dhe sa operatorë ka. Ndërsa do të jetë e definuar edhe çmimi i shërbimit seksual. Keto janë të dhënat më të fundit nga kabineti i qytetarit Nikolla Gruevski.

    Artikulli është shkëputur nga e përditshmja KOHA, botuar në Maqedoni!
    -------------------------------

    Çka mendoni ju për këtë fenomen?
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    Davius , mendoj mir pasi cdo gje vendoset ne rregull dhe me pasterti , rregulla europiane nje gje te tille e kan dhe ca vende europiane (gjermania ) fenomen i mir pasi jemi vllezer me ket shtet dhe jam krenar qe po ec mir !
    jeta vetem nje her jetohet . shijoje tani !

  3. #3
    ...orfeu... Maska e bajko
    Anëtarësuar
    26-01-2003
    Vendndodhja
    UTOPIA
    Postime
    151
    a edhe kurvalleku po legalizohet a?
    runa Zot.
    E kenaqen me ligjet e tjera, vec kjo ishte mangut.
    bajko

  4. #4
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga bajko
    a edhe kurvalleku po legalizohet a?
    runa Zot.
    E kenaqen me ligjet e tjera, vec kjo ishte mangut.

    Lexova Pedron qe thoshte diku, se e kishin legalizuar "ate qe thua ti " ne jeten politike, keshtu qe edhe ai ne jeten shoqerore ishte i pashmangshem.

    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e XX22
    Anëtarësuar
    22-10-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    388
    Citim Postuar më parë nga Davius
    Maqedonia do të legalizojë prostitucionin

    Me legalizimin e prostitucionit do të rregullohet realizimi i prostitucionit dhe kontrolleve shëndetësore, kurse me regjistër do të kontrollohet numri i bordeleve, emrat e pronarëve të bordeleve, sa persona merren me prostitucion dhe sa operatorë ka. Ndërsa do të jetë e definuar edhe çmimi i shërbimit seksual. Keto janë të dhënat më të fundit nga kabineti i qytetarit Nikolla Gruevski.

    Artikulli është shkëputur nga e përditshmja KOHA, botuar në Maqedoni!
    -------------------------------

    Çka mendoni ju për këtë fenomen?

    WHAT??????????????????????i CAN'T BELIVE IT

  6. #6
    ..She is so cute... Maska e jessi89
    Anëtarësuar
    25-08-2003
    Postime
    955
    Ndonjehere kontrollohet me mire kur legalizohet se sa ashtu kot me kot.
    Megjithate jane gjera te ulta shume.
    Wild and crazy can't be lazy

  7. #7
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Gje E Ulet Shume ....

    Nuk Jam Per Legalizimin E Nje Gjeje Te Tille....ne France Po Diskutohet Ky Legalizim Po Ka Shume Vete Ne Parlament Qe E Refuzojne Ne Menyre Te Prere ..dhe Disa Te Tjere Qe Thone Qe Po Arriten Legalizimin E Shtepive Publike Dhe Prostitucionit...do Kete Me Pak Perdhunime Te Femrat...

    Pak E Cuditshme Si Preteks?....


    Respekte
    "Carpe Diem"

  8. #8
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA
    Gje E Ulet Shume ....

    Nuk Jam Per Legalizimin E Nje Gjeje Te Tille....ne France Po Diskutohet Ky Legalizim Po Ka Shume Vete Ne Parlament Qe E Refuzojne Ne Menyre Te Prere ..dhe Disa Te Tjere Qe Thone Qe Po Arriten Legalizimin E Shtepive Publike Dhe Prostitucionit...do Kete Me Pak Perdhunime Te Femrat...

    Pak E Cuditshme Si Preteks?....


    Respekte
    Injorantet jane me te prirur te kryejne perdhunime....nese lejohet hapja e shtepive publike atehere kundrejt nje pagese keta injorante mund te shkojne e ti plotesojne deshirat e tyre seksuale pa qene nevoja te kryejne perdhunime...

    Personalisht,e pershendes kete iniciative te shtetit Maqedonas...me kete veprim ka treguar se eshte nje shtet bashkekohor dhe pamvaresisht se eshte krijuar me vonese si shtet,ka dhene provat se eshte shume here me i perparuar se shtete si ky i yni....prostitucioni eshte nje profesion i vjeter sa dhe vete njerezimi....per tu shmangur nuk mund te shmanget...atehere per te funksionuar konform rregullave
    ...pra ne menyre te kontrolluar,gjeja me e mire eshte qe te legalizohet.
    Ju do te pyesni,a ndikon kjo gje ne uljen e numrit te perdhunimeve?...per mendimin tim,absolutisht po!

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    .
    Ju do te pyesni,a ndikon kjo gje ne uljen e numrit te perdhunimeve?...per mendimin tim,absolutisht po!
    sa vjecare jane ato qe perdhunohen ,te lutem ?.

  10. #10
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Lexova Pedron qe thoshte diku, se e kishin legalizuar "ate qe thua ti " ne jeten politike, keshtu qe edhe ai ne jeten shoqerore ishte i pashmangshem.

    ja i llaf me men
    no glove no love

  11. #11
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    sa vjecare jane ato qe perdhunohen ,te lutem ?.
    Ketu nuk jetojme ne Amerike...maniake te atyre permasave ketu egzistojne ne nje perqindje fare te ulet.
    Ketu flasim per nevoja seksuale,nevoja te cilat ndrydhen per shkak te mentalitetit
    dhe per me teper,per shkak te mentalitetit te vjeteruar te shtetit...

  12. #12
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Citim Postuar më parë nga Davius
    Maqedonia do të legalizojë prostitucionin

    Me legalizimin e prostitucionit do të rregullohet realizimi i prostitucionit dhe kontrolleve shëndetësore, kurse me regjistër do të kontrollohet numri i bordeleve, emrat e pronarëve të bordeleve, sa persona merren me prostitucion dhe sa operatorë ka. Ndërsa do të jetë e definuar edhe çmimi i shërbimit seksual. Keto janë të dhënat më të fundit nga kabineti i qytetarit Nikolla Gruevski.

    Artikulli është shkëputur nga e përditshmja KOHA, botuar në Maqedoni!
    -------------------------------
    Çka mendoni ju për këtë fenomen?
    shume mire bejne per mendimin tim. vetem ky rregullimi i cmimit me duket pak i tepert.
    megjithese mbase s'eshte dhe mendim i keq; neser pasner del per kafe, jo cinema jo pije e disko e me the te thashe, paguan si kerric. ndersa tani taaaaaaaaaak i thua, ja "kaq" eshte tarifa. me shume me mire vete atje. lol
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Ketu nuk jetojme ne Amerike...maniake te atyre permasave ketu egzistojne ne nje perqindje fare te ulet.
    Ketu flasim per nevoja seksuale,nevoja te cilat ndrydhen per shkak te mentalitetit
    dhe per me teper,per shkak te mentalitetit te vjeteruar te shtetit...
    TE KENAQESH EPSHET E TUA ME NJE PROSTITUT ?
    SHKO E KENAQI ME TE DASHUREN TENDE ,APO GRUAN TENDE .
    NDRYDHEN NEVOJAT SEKSUALE PER SHKAK TE MENTALITETIT ?
    KETE NUK E PASKAM DEGJUAR SE PASKA MENTALITET DHE NE SEKS ........

  14. #14
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    TE KENAQESH EPSHET E TUA ME NJE PROSTITUT ?
    SHKO E KENAQI ME TE DASHUREN TENDE ,APO GRUAN TENDE .
    NDRYDHEN NEVOJAT SEKSUALE PER SHKAK TE MENTALITETIT ?
    KETE NUK E PASKAM DEGJUAR SE PASKA MENTALITET DHE NE SEKS ........
    Me sa duket,ju paskeni arritur nje shkalle te tille civilizimi sa qe keni harruar fare se si e keni lene Shqiperine.....mire une qe kam nje te dashur apo grua,po dikush qe nuk e ka dhe qe per shkak te injorances dhe te presionit qe ju ushtrojne vajzave te nivelit te tij duke mos i lene te dalin nga shtepia apo duke i ruajtur hap pas hapi,nuk mund ta kete nje te tille...ai ka nevoje te kryeje nje marredhenie dhe per pasoje shkon dhe ben nje perdhunim
    pasi nuk mundet qe ta kryeje kete marredhenie ne menyre normale...njerezit nuk lindin maniake por detyrohen te behen te tille nga rrethanat...nuk e perkrah dicka te tille por kjo nuk varet prej meje,varet nga karakteri dhe nga formimi kulturor i gjithesecilit...

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    cdo te thot maniak ?
    mos me krahasop ketu te semuret ,pedofilet ,etc .
    po keshtu i takojne dhe burrave te martuar me gra te shkojne tek prostitutat se i ngjallin me shume interes .
    ketu ne usa dhe ne vendin ku jetoj une ndalohet rreptesisht prostuticioni .si ja bejne keta djemt ketu ?ka menyra te tjera shoku tanku qe cdo njeri mund ti kenaq epshet pa u dashur te perdhunoj dhe te behet maniak sipas teje .?nqs njeri kapet ne prostuticion keta e quajn krim dhe denohet me burg apo pages varet sipas shkalles .
    dhe mos te behemi ne me te zgjuarit,leqe mbahemi per zgjuarsi se si pa drita qe jemi te shkojme perpara me epshet te pakten ....
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 18-01-2007 më 18:51

  16. #16
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Nuk po flas per prostitucion rrugesh por per hapje te shtepive publike te licensuara dhe te kontrolluara....

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Nuk po flas per prostitucion rrugesh por per hapje te shtepive publike te licensuara dhe te kontrolluara....
    se paskam kuptuar >i doni nga ato me doktor juve .
    keto nuk quen prostituta /apo quhen prostituta te ndershme .
    po u hapen keto shtepi kush vajza do punesohen aty ?
    do te importohen apo jane te prodhuara ne vend keto vajza ?
    sa shume punesime do kene vajzat ,po u be kjo gje ,meqe sqenka asgje per tu shqetesuar nga shoqeria jone

  18. #18
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Une pikerisht per kete arsye kembengul qe nje ligj i tille te miratohet edhe ne Shqiperi....pikerisht per te ndaluar ate detyrimin qe ju behet femrave qe ti futen ketij profesioni.....nese keto shtepi publike jane te kontrolluara nga shteti,atehere mundesia qe ne keto ambiente te punojne vajza kunder deshires se tyre eshte zero....sa punesimin dhe sa per informacion...ka shume femra te rritura dhe qe e quajne veten te pergjegjshme te cilat e pranojne kete profesion me vullnetin e tyre....

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e DESA
    Anëtarësuar
    17-06-2006
    Postime
    71
    Per mua te pranosh Prostitucionin si nje biznes eshte degjenerim i nje shteti te tere. Pikerisht sepse eshte dicka abnormale ( te shkosh me dike qe se njef fare ), eshte konsideruar taboo gjith kohes dhe ata persona te cilet meren me kete aktivitet jane njerez te ulet pa karakter pa dinjitet pa familje ... dhe tani shteti ose ne duhet ti pranojme si njerez normal ??? pse? apo sepse tani eshte tjetra prostitute e vaksinuar ?? what ?? Per mua JO ABSOLUTELY JO

    Une do ti kisha legalizuar per nja nji muaj thjesht sa per te mare disa statistika dhe pastaj ti kisha reportuar ne gjith gazetat e Maqedonise ata/ato te cilet shkojne per seks casual me prostituta. yep I am evil lol

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e DESA
    Anëtarësuar
    17-06-2006
    Postime
    71
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Une pikerisht per kete arsye kembengul qe nje ligj i tille te miratohet edhe ne Shqiperi....pikerisht per te ndaluar ate detyrimin qe ju behet femrave qe ti futen ketij profesioni.....nese keto shtepi publike jane te kontrolluara nga shteti,atehere mundesia qe ne keto ambiente te punojne vajza kunder deshires se tyre eshte zero....sa punesimin dhe sa per informacion...ka shume femra te rritura dhe qe e quajne veten te pergjegjshme te cilat e pranojne kete profesion me vullnetin e tyre....
    NOOOOOO What is this ??? Mos duhet te hapet edhe ndonje kurs masteri per prostitucion qe pastaj me vertet vajzat qe e bejne pa detyrim te jene safe ?

    Edhe nje gje ...jane apo sjane safe ate nuk e di asnjeri sepse dyert mbyllen dhe...confidenca e nje prostitute eshte e ulet qe nga fillimi. Mendon ti se edhe mbasi nje prostitute te denoncoje nje njeri per mostrajtim policia dhe govermenti will care ???

    Maqedoni Shqiperi same thing... nje prostitute eshte nje prostitute...nuk ka vlere dhe nuk behet njeri merak per ato.

    Sorry

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
    Nga Bani gjk në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
  2. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
    Nga gharib në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:29
  3. Kënaqja me All-llahun [subhanehu ve teala]
    Nga E_LUMTURA në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-02-2007, 19:18
  4. Pse ndodhin fatkeqësitë natyrore?
    Nga altin55 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 27-11-2005, 22:21
  5. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
    Nga hasanii në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •