Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 53
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime

  Ligj pr t'i knaqur epshet

  Maqedonia do t legalizoj prostitucionin

  Me legalizimin e prostitucionit do t rregullohet realizimi i prostitucionit dhe kontrolleve shndetsore, kurse me regjistr do t kontrollohet numri i bordeleve, emrat e pronarve t bordeleve, sa persona merren me prostitucion dhe sa operator ka. Ndrsa do t jet e definuar edhe mimi i shrbimit seksual. Keto jan t dhnat m t fundit nga kabineti i qytetarit Nikolla Gruevski.

  Artikulli sht shkputur nga e prditshmja KOHA, botuar n Maqedoni!
  -------------------------------

  ka mendoni ju pr kt fenomen?
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rob zoti Maska e GONI-LEZHJAN
  Antarsuar
  29-10-2005
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Davius , mendoj mir pasi cdo gje vendoset ne rregull dhe me pasterti , rregulla europiane nje gje te tille e kan dhe ca vende europiane (gjermania ) fenomen i mir pasi jemi vllezer me ket shtet dhe jam krenar qe po ec mir !
  jeta vetem nje her jetohet . shijoje tani !

 3. #3
  ...orfeu... Maska e bajko
  Antarsuar
  26-01-2003
  Vendndodhja
  UTOPIA
  Mosha
  41
  Postime
  151
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  a edhe kurvalleku po legalizohet a?
  runa Zot.
  E kenaqen me ligjet e tjera, vec kjo ishte mangut.
  bajko

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  102 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga bajko
  a edhe kurvalleku po legalizohet a?
  runa Zot.
  E kenaqen me ligjet e tjera, vec kjo ishte mangut.

  Lexova Pedron qe thoshte diku, se e kishin legalizuar "ate qe thua ti " ne jeten politike, keshtu qe edhe ai ne jeten shoqerore ishte i pashmangshem.

  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e XX22
  Antarsuar
  22-10-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  391
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Maqedonia do t legalizoj prostitucionin

  Me legalizimin e prostitucionit do t rregullohet realizimi i prostitucionit dhe kontrolleve shndetsore, kurse me regjistr do t kontrollohet numri i bordeleve, emrat e pronarve t bordeleve, sa persona merren me prostitucion dhe sa operator ka. Ndrsa do t jet e definuar edhe mimi i shrbimit seksual. Keto jan t dhnat m t fundit nga kabineti i qytetarit Nikolla Gruevski.

  Artikulli sht shkputur nga e prditshmja KOHA, botuar n Maqedoni!
  -------------------------------

  ka mendoni ju pr kt fenomen?

  WHAT??????????????????????i CAN'T BELIVE IT

 6. #6
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ndonjehere kontrollohet me mire kur legalizohet se sa ashtu kot me kot.
  Megjithate jane gjera te ulta shume.
  Wild and crazy can't be lazy

 7. #7
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Gje E Ulet Shume ....

  Nuk Jam Per Legalizimin E Nje Gjeje Te Tille....ne France Po Diskutohet Ky Legalizim Po Ka Shume Vete Ne Parlament Qe E Refuzojne Ne Menyre Te Prere ..dhe Disa Te Tjere Qe Thone Qe Po Arriten Legalizimin E Shtepive Publike Dhe Prostitucionit...do Kete Me Pak Perdhunime Te Femrat...

  Pak E Cuditshme Si Preteks?....


  Respekte
  "Carpe Diem"

 8. #8
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga DI_ANA
  Gje E Ulet Shume ....

  Nuk Jam Per Legalizimin E Nje Gjeje Te Tille....ne France Po Diskutohet Ky Legalizim Po Ka Shume Vete Ne Parlament Qe E Refuzojne Ne Menyre Te Prere ..dhe Disa Te Tjere Qe Thone Qe Po Arriten Legalizimin E Shtepive Publike Dhe Prostitucionit...do Kete Me Pak Perdhunime Te Femrat...

  Pak E Cuditshme Si Preteks?....


  Respekte
  Injorantet jane me te prirur te kryejne perdhunime....nese lejohet hapja e shtepive publike atehere kundrejt nje pagese keta injorante mund te shkojne e ti plotesojne deshirat e tyre seksuale pa qene nevoja te kryejne perdhunime...

  Personalisht,e pershendes kete iniciative te shtetit Maqedonas...me kete veprim ka treguar se eshte nje shtet bashkekohor dhe pamvaresisht se eshte krijuar me vonese si shtet,ka dhene provat se eshte shume here me i perparuar se shtete si ky i yni....prostitucioni eshte nje profesion i vjeter sa dhe vete njerezimi....per tu shmangur nuk mund te shmanget...atehere per te funksionuar konform rregullave
  ...pra ne menyre te kontrolluar,gjeja me e mire eshte qe te legalizohet.
  Ju do te pyesni,a ndikon kjo gje ne uljen e numrit te perdhunimeve?...per mendimin tim,absolutisht po!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  .
  Ju do te pyesni,a ndikon kjo gje ne uljen e numrit te perdhunimeve?...per mendimin tim,absolutisht po!
  sa vjecare jane ato qe perdhunohen ,te lutem ?.

 10. #10
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Lexova Pedron qe thoshte diku, se e kishin legalizuar "ate qe thua ti " ne jeten politike, keshtu qe edhe ai ne jeten shoqerore ishte i pashmangshem.

  ja i llaf me men
  no glove no love

 11. #11
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga alnosa
  sa vjecare jane ato qe perdhunohen ,te lutem ?.
  Ketu nuk jetojme ne Amerike...maniake te atyre permasave ketu egzistojne ne nje perqindje fare te ulet.
  Ketu flasim per nevoja seksuale,nevoja te cilat ndrydhen per shkak te mentalitetit
  dhe per me teper,per shkak te mentalitetit te vjeteruar te shtetit...

 12. #12
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Davius
  Maqedonia do t legalizoj prostitucionin

  Me legalizimin e prostitucionit do t rregullohet realizimi i prostitucionit dhe kontrolleve shndetsore, kurse me regjistr do t kontrollohet numri i bordeleve, emrat e pronarve t bordeleve, sa persona merren me prostitucion dhe sa operator ka. Ndrsa do t jet e definuar edhe mimi i shrbimit seksual. Keto jan t dhnat m t fundit nga kabineti i qytetarit Nikolla Gruevski.

  Artikulli sht shkputur nga e prditshmja KOHA, botuar n Maqedoni!
  -------------------------------
  ka mendoni ju pr kt fenomen?
  shume mire bejne per mendimin tim. vetem ky rregullimi i cmimit me duket pak i tepert.
  megjithese mbase s'eshte dhe mendim i keq; neser pasner del per kafe, jo cinema jo pije e disko e me the te thashe, paguan si kerric. ndersa tani taaaaaaaaaak i thua, ja "kaq" eshte tarifa. me shume me mire vete atje. lol
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  Ketu nuk jetojme ne Amerike...maniake te atyre permasave ketu egzistojne ne nje perqindje fare te ulet.
  Ketu flasim per nevoja seksuale,nevoja te cilat ndrydhen per shkak te mentalitetit
  dhe per me teper,per shkak te mentalitetit te vjeteruar te shtetit...
  TE KENAQESH EPSHET E TUA ME NJE PROSTITUT ?
  SHKO E KENAQI ME TE DASHUREN TENDE ,APO GRUAN TENDE .
  NDRYDHEN NEVOJAT SEKSUALE PER SHKAK TE MENTALITETIT ?
  KETE NUK E PASKAM DEGJUAR SE PASKA MENTALITET DHE NE SEKS ........

 14. #14
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga alnosa
  TE KENAQESH EPSHET E TUA ME NJE PROSTITUT ?
  SHKO E KENAQI ME TE DASHUREN TENDE ,APO GRUAN TENDE .
  NDRYDHEN NEVOJAT SEKSUALE PER SHKAK TE MENTALITETIT ?
  KETE NUK E PASKAM DEGJUAR SE PASKA MENTALITET DHE NE SEKS ........
  Me sa duket,ju paskeni arritur nje shkalle te tille civilizimi sa qe keni harruar fare se si e keni lene Shqiperine.....mire une qe kam nje te dashur apo grua,po dikush qe nuk e ka dhe qe per shkak te injorances dhe te presionit qe ju ushtrojne vajzave te nivelit te tij duke mos i lene te dalin nga shtepia apo duke i ruajtur hap pas hapi,nuk mund ta kete nje te tille...ai ka nevoje te kryeje nje marredhenie dhe per pasoje shkon dhe ben nje perdhunim
  pasi nuk mundet qe ta kryeje kete marredhenie ne menyre normale...njerezit nuk lindin maniake por detyrohen te behen te tille nga rrethanat...nuk e perkrah dicka te tille por kjo nuk varet prej meje,varet nga karakteri dhe nga formimi kulturor i gjithesecilit...

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  cdo te thot maniak ?
  mos me krahasop ketu te semuret ,pedofilet ,etc .
  po keshtu i takojne dhe burrave te martuar me gra te shkojne tek prostitutat se i ngjallin me shume interes .
  ketu ne usa dhe ne vendin ku jetoj une ndalohet rreptesisht prostuticioni .si ja bejne keta djemt ketu ?ka menyra te tjera shoku tanku qe cdo njeri mund ti kenaq epshet pa u dashur te perdhunoj dhe te behet maniak sipas teje .?nqs njeri kapet ne prostuticion keta e quajn krim dhe denohet me burg apo pages varet sipas shkalles .
  dhe mos te behemi ne me te zgjuarit,leqe mbahemi per zgjuarsi se si pa drita qe jemi te shkojme perpara me epshet te pakten ....
  Ndryshuar pr her t fundit nga alnosa : 18-01-2007 m 17:51

 16. #16
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Nuk po flas per prostitucion rrugesh por per hapje te shtepive publike te licensuara dhe te kontrolluara....

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  Nuk po flas per prostitucion rrugesh por per hapje te shtepive publike te licensuara dhe te kontrolluara....
  se paskam kuptuar >i doni nga ato me doktor juve .
  keto nuk quen prostituta /apo quhen prostituta te ndershme .
  po u hapen keto shtepi kush vajza do punesohen aty ?
  do te importohen apo jane te prodhuara ne vend keto vajza ?
  sa shume punesime do kene vajzat ,po u be kjo gje ,meqe sqenka asgje per tu shqetesuar nga shoqeria jone

 18. #18
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une pikerisht per kete arsye kembengul qe nje ligj i tille te miratohet edhe ne Shqiperi....pikerisht per te ndaluar ate detyrimin qe ju behet femrave qe ti futen ketij profesioni.....nese keto shtepi publike jane te kontrolluara nga shteti,atehere mundesia qe ne keto ambiente te punojne vajza kunder deshires se tyre eshte zero....sa punesimin dhe sa per informacion...ka shume femra te rritura dhe qe e quajne veten te pergjegjshme te cilat e pranojne kete profesion me vullnetin e tyre....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e DESA
  Antarsuar
  17-06-2006
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per mua te pranosh Prostitucionin si nje biznes eshte degjenerim i nje shteti te tere. Pikerisht sepse eshte dicka abnormale ( te shkosh me dike qe se njef fare ), eshte konsideruar taboo gjith kohes dhe ata persona te cilet meren me kete aktivitet jane njerez te ulet pa karakter pa dinjitet pa familje ... dhe tani shteti ose ne duhet ti pranojme si njerez normal ??? pse? apo sepse tani eshte tjetra prostitute e vaksinuar ?? what ?? Per mua JO ABSOLUTELY JO

  Une do ti kisha legalizuar per nja nji muaj thjesht sa per te mare disa statistika dhe pastaj ti kisha reportuar ne gjith gazetat e Maqedonise ata/ato te cilet shkojne per seks casual me prostituta. yep I am evil lol

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e DESA
  Antarsuar
  17-06-2006
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku
  Une pikerisht per kete arsye kembengul qe nje ligj i tille te miratohet edhe ne Shqiperi....pikerisht per te ndaluar ate detyrimin qe ju behet femrave qe ti futen ketij profesioni.....nese keto shtepi publike jane te kontrolluara nga shteti,atehere mundesia qe ne keto ambiente te punojne vajza kunder deshires se tyre eshte zero....sa punesimin dhe sa per informacion...ka shume femra te rritura dhe qe e quajne veten te pergjegjshme te cilat e pranojne kete profesion me vullnetin e tyre....
  NOOOOOO What is this ??? Mos duhet te hapet edhe ndonje kurs masteri per prostitucion qe pastaj me vertet vajzat qe e bejne pa detyrim te jene safe ?

  Edhe nje gje ...jane apo sjane safe ate nuk e di asnjeri sepse dyert mbyllen dhe...confidenca e nje prostitute eshte e ulet qe nga fillimi. Mendon ti se edhe mbasi nje prostitute te denoncoje nje njeri per mostrajtim policia dhe govermenti will care ???

  Maqedoni Shqiperi same thing... nje prostitute eshte nje prostitute...nuk ka vlere dhe nuk behet njeri merak per ato.

  Sorry

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
  Nga Bani gjk n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
 2. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
  Nga gharib n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:29
 3. Knaqja me All-llahun [subhanehu ve teala]
  Nga E_LUMTURA n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2007, 18:18
 4. Pse ndodhin fatkeqsit natyrore?
  Nga altin55 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 27-11-2005, 21:21
 5. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
  Nga hasanii n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •