Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 58
  1. #1
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874

    Katër çelsat e ekuilibrit personal

    SHUMICEN E RASTEVE DUHET TE JEMI TE PERGATITUR PER TE NDRYSHUAR DISA MENYRA MENDIMI DHE JETESE NEQOFTESE DO TE DONIM QE TE ISHIM ME MIRE NGA GJENDJA SHPIRTERORE.
    PSH KUR KEMI NJE ULCER NE STOMAK NE SHUMICEN E RASTEVE KJO NDODH ME SHTESEN DHE NGARKIMIN E PUNES AKOMA ME TEPER OSE KUR NDJENJAT TONA DEPRESIVE NA RIKTHEHEN MBAS SHUME VITESH LODHJEJE OSE MERZITJEJE..ILACET QE MUND TE MARRIM NE SHUMICEN E RASTEVE NGA KY PROBLEM BEJNE VETEM ATE QE NA QETSEOJNE PER NJE KOHE SHUME TE SHKURTES NGA MANIFESTACIONET FIZIKE OSE PSIKOLLOGJIKE TE KETIJ DEZEKUILIBRI...
    NQS ASGJE NUK NDRYSHON NJOLLA E PAKENAQESISE NGJITET SIPER PRAPE DHE KETO SIMPTOMA VIJNE PERSERI SHPEJT OSE VONE..
    MENYRA ME E MIRE QE GJITHCKA TE NDRYSHOJE ESHTE AJO QE NE VETE DUHET TE MUNDOHEMI TI KALOJME KETO NDRYSHIME QE NA JEPEN PA I DASHUR NE JETEN TONE.
    KUR KEMI NJE DESEKUILIBER NE JETEN TONE KRIJOHET STRESI I CILI NA LAJMERON QE DUHET TE NDRYSHOJME.
    SHUME PSIKOLOGE THONE EDHE JANE PLOTESISHT TE MENDIMIT QE STRESI LUFTOHET..
    4 CELSAT E KETIJ EKUILIBRI JANE..

    1---TE MERREMI ME KETO SHENJA STRESI NE MENYRE TE AKTIVIZUAR..


    a___kuptimi i ketyre simptomave
    b____vezhgimi i rasteve kur kemi patur kete merzitje ose stres
    c____veprimi dhe aktivizimi te keto shenja

    2---PESHIMI DHE MATJA E RASTEVE TE STRESUARA..

    3---MIREKUPTIMI AKOMA ME I THELLE...

    ----dialogu me te tjeret,hapja e vetvetes te nje person tek i cili mund te kemi besim,dhe njekohesisht studimi akoma me i thelle i gjendjes shpirterore,,ti bejme pyetje vetes tone,ti studiojme dhe me ne fund te veprojme.


    4---NDRYSHIMI I GJERAVE QE JEMI MESUAR TE BEJME GJTHMONE NJELLOJ ..PUNE MBI FORCIMIN E METEJSHEM TE KARAKTERIT..



    PSH KUR KEMI VAZO ME LULE NE SHTEPI DHE KUR DUAM QE ATO TI KEMI SA ME SHUME JESHILE JEMI TE KENAQUR TE KUJDESEMI PER TO...
    ARRIJME TI NJOHIM KETO LULE DHE I JAPIM SECILES NGA KETO DHEUN..DRITEN..UJIN..USHQIMIN..TEMPERATUREN DHE NJOMJEN E DOMOSDOSHME..
    NQS U JAPIM KUSHTE TE MIRA LULET QE ZOTEROJME KRYQEZOHEN DHE LULEZOJNE.DHE NQS NUK KUJDESEMI PER TO SIGURISHT QE THAHEN..
    DHE NE KETE RAST NE PRAPE MUNDEMI TU JAPIM SHENDETIN ME ANEN E SHUME MENYRAVE TE DUHURA DUKE U MUNDUAR TU JAPIM KUSHTET PER TE JETUAR EDHE MJEKIMET E DUHURADITE PER DITE DERI NE SHERIM..
    SHPJEGIMI I ASAJ QE ATO DUAN ME SHUME KUJDES SE TE TJERAT QE LULEZOJNE ESHTE ATY SEPSE TRAJTIMI I TYRE KA QENE I NDRYSHEM..

    PRANDAJ EDHE SHENDETI DHE FORCA E CDO GJEJE TE GJALLE VARET NGA KUSHTET E JETES TE CILAT I JEPEN...
    KUR JEPET EKUILIBRI MIDIS ATYRE QE DUHEN PER TE JETUAR DHE KUSHTEVE TE JETES QE AJO NA JEP ATEHERE MUND TE THEMI QE NJERIU OSE QENIA E GJALLE ESHTE PLOTESISHT NE HARMONI ME VETEN EDHE JETEN..
    NA RASTE TE KUNDERTA SHFAQEN SHENJA DOBESIE DHE VUAJTJE..
    SHENJAT E STRESIT NA TREGOJNE QE KY EKUILIBER ESHTE SHKEPUTUR DIKU..QE KUSHTET E JETES NUK JANE TE MJAFTUESHME DHE QE INDIVIDI NUK MUND TE JETE AI QE KA QENE NE GJENDJE LUMTURIE..
    PRANDAJ ESHTE E NEVOJSHME TE MARRIM MASAT E DUHURA PER TE ZHDUKUR KETO SHENJA STRESI QE NA DOBESOJNE FIZIKISHT DHE MORALISHT..

    E DINI PSE NE RASTE STRESI KEMI DHIMBJE??

    SEPSE NE FUND TE VETES KEMI NGELUR GJITHMONE TE VEGJEL..
    ASHTU SI FEMIJET EDHE NE PRESIM NE SHUMICEN E RASTEVE QE DIKUSH TE MERRET DHE TE ZGJIDHI PROBLEMET TONA..
    U KERKOJME TE TJEREVE TE NA DUAN..TE MBAJNE FJALEN..TE MOS NE LENE TE RREZOHEMI..NUK DUAM QE TE NA MARRIN NEPER KEMBE...QE TE NA KUPTOJNE..DHE NE FUND TE NA PLOTESOJNE CDO GJE QE MUND TE NA MUNGOJE..
    NE KERKOJME KETA TE MOS KENE KURRE PROBLEME POR TE PERQENDROHEM VETEM TE NE..REKLAMOJME DREJTESINE..KERKOJME SA ME SHUME LEKE..DUAM QE JETA TE JETE NDRYSHE PER NE...SEPSE VETEM DUKE QENE NE NJE JETE STABEL ATEHERE VETEM ATY MUND TE JEMI TE QETE EDHE TE SIGURT..
    POR HARROJME DICKA!!!

    HARROJME QE EDHE KETA PERSONA NGA TE CILET NE KERKOJME KANE NGELUR DHE JANE EDHE ATA SI NE DMTH FEMIJE TE VEGJEL...
    DHE ATY SHOHIM QE EDHE KETA NUK MUND TE NA DUAN ASHTU SIC E KERKOJME..SMBAJNE FJALEN PER BETIMET QE NA KANE BEREOSE NA LENE DUKE IKUR ME PERSONA TE TJERE..OSE VDESIN..OSE PERFITOJNE NGA NE DHE NUK NA KUPTOJNE CFARE NE DUAM NE TE VERTETE EDHE PER CFARE KEMI NEVOJE...
    BOTA NE KETO RASTE VJEN PER NE NJE BOTE JO E DREJTE..LEKU ESHTE I RRALLE OSE VOLATILIZOHET SHPEJTDHE NE TE GJITHE KOHEN JETA VETE NA E JEP ME PROVA..
    DHE NE KETE RAST NE VUAJME..QAJME...DHE STRESI VJEN...



    PRANDAJ NE JETE GJITHMONE DUHET TE MUNDOHEMI TE JEMI SA ME TE PAVARUR...
    SMJAFTON TE THUASH GABIMI JONE NQS VUAJME POR DUHET TE THEMI MUND TE NDRYSHOJME DICKA KUR TE GJITHE GJERAT SHKOJNE KEQ..
    ESHTE NJE PERGJEGJESI E MADHE PER VETEN DHE KUR ARRIJME TA KUPTOJME EDHE TA ZOTEROJME NUK KEMI ME FRIKE PER TE LUFTUAR...
    ARRIJME ATEHERE TE DUAM...SMUND TE ARRIJME QE TE MOS VDESIM NJE DITE POR MUND TE ARRIJEM FAKTIN QE MUND TE JETOJME TE LUMTUR..TE KENAQUR ..QE NE KETE BOTE TE JAPIM PERSHTYPJEN QE NJE KOHE KEMI EKZISTUAR DHE NE KETE BOTE PAFUND TE VEME EDHE NE GURIN TONE,QE BOTA TE JETE NJE VEND ME I BUKUR....
    DHE JA DUKE QENE AUTONOME NDJEJME DESHIREN E ZJARRTE PER TE JETUAR DHE SHKELQIMIN E SYVE TANE...
    AUTONOMIA NUK ESHTE MJAFTIMI TOTAL..
    ESHTE BAZA E BASHKEPUNIMIT..NUK ESHTE FUNDI I PROCESIT TE ZHVILLIMIT PO NJE KALIM I DETYRUESHEM PER TE JETUAR NE SINERGJI....
    "Carpe Diem"

  2. #2
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Terapi interesante...kam pershtypjen se kemi te bejme me nje psikologe...shpresojme qe seancat e tua te mos na kushtojne shume.....

    Bej shaka....me pelqen te bej shaka....kjo eshte nje menyre qe me ndihmon te kuroj veten dhe te tjeret nga simptomat e shumta dhe te ndryshme stresante
    te cilat ne Shqiperi kane nje larmi te paimagjinueshme...

    personalisht,te falenderoj qe me kujtove te kujdesem per veten....i vleresoj shume keshillat e tua...

  3. #3
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Flm Prej Teje Dhe Me Behet Qejfi Qe Sme Kundershtove Te Kjo Teme ...si Gjithmone!

    Jo Nuk I Kam Me Lek Seancat Dhe Jeni Te Mirepritur Te Beni Pyetjet Tuaja

    Flm Megjithese Flet Me Ironi...
    "Carpe Diem"

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anëtarësuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    diana e lexova me kenaqesi ate qe kishe sjelle ne forum

    edhe pse disa gjera te lexuara me pare, flm, bere mire te na e kujtosh se duhet me shume kujdes per veten tone, e harrojme shpesh kete

    me kujtohet nje thenie :"kujdesu dhe ruaje veten tende, se dhe zoti do kujdeset me shume per ty"

    "duaje veten qe te te duan te tjeret"
    Ndryshuar për herë të fundit nga hope31 : 07-01-2007 më 09:07
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  5. #5
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Flm Hope Prej Teje Dhe Keto Shprehje Qe Thua Jane Fjale Me Vend...

    Shumicen E Rasteve Harrojme Te Kujdesemi Ose Su Veme Rendesi Gjerave...po Ja Qe Duhet..

    Respekte
    "Carpe Diem"

  6. #6
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817
    diana mendova ta lexoja kete teme ,por sa lexova ato pikat po mendoj mos e lexoj me se mu shpif dega infiermerise keto gjera thone dhe atje

    gjithsesi urime eshte teme me vlera vecse une skam durim me keto tema se ndryshe do isha akoma ne universitet

    me respekt niku
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

  7. #7
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Flm Prej Teje Niku.....


    Te Kuptoj..eshte E Drejta Jote ......nga Ana Tjeter Per Universitetin Nuk Eshte Vone.....shaka

    Respekte
    "Carpe Diem"

  8. #8
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA
    Flm Prej Teje Dhe Me Behet Qejfi Qe Sme Kundershtove Te Kjo Teme ...si Gjithmone!

    Jo Nuk I Kam Me Lek Seancat Dhe Jeni Te Mirepritur Te Beni Pyetjet Tuaja

    Flm Megjithese Flet Me Ironi...
    Po perse mendon se po te flas me ironi?!...une jam thjesht nje tip qe me pelqen te bej shaka por asnjehere nuk perpiqem qe te ironizoj te tjeret.....megjithese
    disave shakate e mia ju tingellojne disi ironike por te betohem se nuk kam per qellim te bej dicka te tille.....nese do ta dish,per personin tend gezoj nje rrespekt
    te pamase,gjithashtu rrespektoj edhe mendimet e tua pamvaresisht jam apo s'jam dakort me disa prej tyre....

    Sa per kundershtine....te te them te drejten jam pak tip kundershtuesi por kete e bej thjesht edhe vetem per te nxitur debatin....me pelqejne debatet e zgjatura
    shpresoj te gjesh argumentat e duhura per te mbushur kete koken time te shkrete

  9. #9
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Ok Me Fal Per Keqkuptimin....


    Flm Per Respektin Qe Ke Per Personin Tim Edhe Mendimet E Mia...me Behet Qejfi Sinqerisht...
    Sa Per Debatet Kundershtuese Ke Te Drejte Qe Mendon Ashtu....nxitja E Nje Debati E Ben Biseden Me Interesante DhE Ne Nje Fare Menyre Me Te Shijshme....
    Sa Per Argumentat Si Gjithmone Do Te Mundohem...



    Respekte
    "Carpe Diem"

  10. #10
    Perjashtuar Maska e MICHI
    Anëtarësuar
    14-09-2004
    Postime
    1,537
    Teme e mire per ato qe kane nevoje .

    shkruj edhe ndonje detaj tjeter diana nga bagazhi yt i dijes mbi kte fenomen.

  11. #11
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874

    Jetimi Ne Ekuiliber

    Vazhdim Terapie PeR Ata Qe Duan.....lool



    Kuptimi I Stresit Eshte Gjendja E Shendetit Te Nje Qenieje Te Gjalle...
    Prandaj Ekuilibri Eshte Me Shume Nje Ane Stresi Sesa Ana E Kundert Eshte Ai I Tensionit Optimal..kur Kemi Endrra Te Cilat Mund Ti Realizojme Te Gjithe Ne Ndjejme Energjine Te Rritet Ne Vetvete...
    Eshte E Vertete Qe Mund Te Jemi Shpesh Te Lodhur Nqs Ne Vete Angazhohemi Ne Disa Aktivitete Qe Kerkojne Shume Energji...ne Mund Te Jetojme Periudha Me Te Nderlikuara Kur Ka Ndryshime Ne Jeten Tone...

    Por Nga Ana Tjeter Kemi Projekte Per Te Realizuar...menyra Per Ti Realizuar Apo Jo...dhe Jemi Te Motivuar...adoptojme Menyrat Per Ti Realizuar Te Cilat Na Bejne Qe Te Pranojmete Gjitha Llojet E Stresit Qe Mund Te Kemi...
    Kur Jemi Ne Ekuiliber Ndjejme Deshiren Per Te Jetuar....perballohemi Me Rastet Ku Ka Stres Te Cilat Na Kerkojne Energji Dhe Te Cilat Na Bejne Te Fitojme Energji Te Re...
    Te Gjithe Kemi Synime Ne Jete.....jemi Ne Shkolle Duam Nje Dipllome....jemi Ne Pune Dhe Duam Te Shkojme Me Lart....te Duam Bashkeshortin Ose Bashkeshorten Dhe Femijet Tane....te Zhvillojme Edh Ti Bejme Te Njohura Talentet Artistike Qe Mund Te Kemi Etj Etj...

    Dhe Keshtu Koha Kalon Dhe Projektet Tona Ato Te Cilat Ne Zgjodhem Sipas Shijes Sone Dhe Mundesive Qe Kemi ..perparojne...
    Po Ne Dime Gjithashtu Edhe Te Bejme Qejf Edhe Te Shplodhemi...
    Sduhet Te Ngatarrojme Ekuilibrin Me Rinine...

    Rinia Eshte Nje Etape Kronologjike E Jetes Ne Te Cilen Trupi Funksionon Shume Mire Dhe Sherohet Shume Mire Nga Na Fizike....po Fatkeqesisht Shume Te Rinj E Te Reja Jetojne Ne Nje Tension Te Plote Kete Periudhe Jete..
    Dhe Per Keta Kjo Periudhe Nuk Eshte Garancia E Nje Jete Te Lumtur...shume Te Rinj Shfaqin Simptoma Tensioni Shume Te Rendesishme Si Psh....humbja E Motivacionit...problemet Me Alkolin...me Drogen...dhe Vetevrasja...
    Avantazhi Me I Madh Ne Kete Moshe Eshte Se Mund Te Dalim Shume Me Shpejt Nga Kjo Gjendje...
    Ekuilibri Eshte Gjendja E Nje Stresi Optimal...tensioni I Nderlikuar Dhe Shume Shenja Te Stresit Jane Pasagjere..ne Shumicen E Kohes Nga Disa Shkaqe Te Cilat Mund Ti Luftojme Ne Nje Kohe Sa Me Te Shpejte...

    Para Nje Rasti Me Stres Pyetja Me E Mire Qe Mund Ti Bejme Vetes Per Te Jetuar Ne Ekuiliber Eshte.....cilat Jane Zgjidhjet Qe Duhet Te Bej Per Te Qene Me Mire??...
    Po Jo Per Te Qene Me I Pasur...jo Per Te Marre Hak Me Mire...jo Per Te Ndaluar Vuajtjet....jo Per Te Pasur Me Shume Ligj Te Te Tjeret...jo Te Dukemi Me Shume Te Zgjuar Se Te Tjeret....jo Te Mendojme Qe Vetem Ne Kemi Te Drejte....

    Duhet Te Mendojme Ate Qe Eshte Me E Drejte Dhe Qe Do Te Na Japi Te Duam Jeten Por Me Nje Cmim Te Paster...


    Te Zgjedhesh Ekuilibrin Nuk Do Te Thote Te Mos Kemi Probleme Por Qe Kemi Zgjedhur Ate Qe I Duhet Jetes Dhe Zhvillimit Tone...

    Te Jetosh Ne Ekuiliber Do Te Thote Te Jesh I Zoti Te Ndjesh Gjithcka Qe Ndodh Ne Veten Tende Dhe Te Jetosh Ne Harmoni Dhe Te Jesh Dakort Me To....do Te Thote Te Kuptosh Konkretisht Jeten E Perditshme Dhe Pengesat E Saj...eshte Shume Me E Lehte Te Jesh Ne Ekuiliber Sesa Te Mos Jesh Dhe Te Mundohesh Ta Arrish Nje Dite....

    Ekuilibri Pra Eshte Gjendja E Stresit...dhe Shenjat E Saj Jane Qe Ne Te Gjejme Qe Jeta Eshte E Bukur Sado Vuajtje Te Kete...te Kemi Energjine Edhe Forcen Per Te Luftuar Edhe Ecur Perpara....te Ndjehemi Mire Edhe Vetem Edhe Me Njerez....te Ndjehemi Ne Zoterim Te Plote Te Fakulteteve Intelektuale Edhe Fizike...te Jemi Ne Harmoni Me Veten..
    Jeta Duhet Te Kuptohet Nga Te Gjithe Qe Eshte E Bukur Po Kjo Nuk Do Te Thote Qe Vuajtje Dhe Veshtiresi Nuk Do Kemi...po Ama Jemi Te Motivuar Edhe Kemi Energjine..

    Kemi Gjithmone Nje Zgjedhje Qendrimi...hyrja Dhe Loja..rezistenca Ose Rebelimi...ekuilibri Varet Nga Zgjedhja E Njeres Prej Tyre...

    Konstatimi I Faktit Qe Mund Te Zgjedhim Nqs Do Duam Te Ndalojme Ate Stres Qe Na Burgos Shpirtin Edhe Jeten...


    Respekte
    "Carpe Diem"

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    nuk kam kohe ta lexoj tani diana po po e printoj dhe neser ne pune po e lexoj me vemendje .
    respekte per temat e kendshme .

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Nuk e di ne do dal jashte teme ose kjo qe do them eshte dicka qe ka te beji me temen.Por keto kohet e fundit ketu eshte nje lloj sporti dmth qe quhet Capo Aera eshte nje sport qe ngjan shume me karaten por eshte me shume per perqendrim e mendjes.Ekulibrin edhe nje perqendrim edhe me durimin kam bere nja 3 here.Edhe them se me pelqeu por di shume mire qe nuk eshte ta besh gjithmone nje here ne muaj eshte mire sepse eshte nje lloj lufte qe ngjan me karate por ka te tjera gjera.Vertet te dhemb trupi nga levizjet por eshte gjeja me interesante qe kam bere deri tani.

  14. #14
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Alnosa Flm Per Pergjigjen Dhe Respektin.......




    Yasmine...


    Pershendetjet E Mia...
    Jo Nuk Je Larg Temes...edhe Ai Sport Qe Flet Ti Eshte Shume I Nevojshem Per Luftimin Kunder Stresit...
    I Ngjan Pak Yoges Ne Anen E Kerkimit Te Ekilibibrit Spirituel Po Ndryshimi Eshte Se Capo Aera Eshte Me Ritmik...
    Te Keshilloj Ta Vazhdosh Megjithese Trupi Te Dhemb....po Do Mesohesh...
    Sporti Te Ndihmon Ne Vete Per Te Qene Me Mire Fizikisht Dhe Moralisht....




    Respekte
    "Carpe Diem"

  15. #15
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Mendoni se rezistenca eshte nje faktor qe mund te na ndihmoje te ruajme ekuilibrin e duhur?......sa mendoni se nje njeri mund te jete i afte tju rezistoje situatave te ndryshme stresante qe mund ti ndodhin ne jeten e perditshme?
    Nga ana tjeter rebelimi...eshte nje shperthim i cili jo gjithmone mund te na dale per mire.....nje rebelim si pasoje e nje stresnaje te akumuluar prej kohesh mund te na demtoje ne vete dhe njerezit qe na rrethojne madje mund te arrijme deri ne ate pike sa qe mund ta humbasim pergjithnje ekuilibrin tone......me sa arrita te kuptoja,ju thoni se duke meshuar ne keto dy ekstreme,mund te arrijme ekuilibrin e shume deshiruar......personalisht,do te doja te dija nese egziston nje rruge e mesme per te arritur kete ekuiliber, pra pa qene te detyruar te shkojme ne njerin
    prej ketyre skajeve...

  16. #16
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Shoku Tanku...



    Flm Per Pergjigjen Tende.....ti Nuk Ke Probleme Mesa Kuptoj....
    Ata Qe Kane Psh U Intereson....
    Rruge Te Mesme Ska Po Pati Mund Te Na E Thuash Ti...



    Flm
    "Carpe Diem"

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA
    Alnosa Flm Per Pergjigjen Dhe Respektin.......




    Yasmine...


    Pershendetjet E Mia...
    Jo Nuk Je Larg Temes...edhe Ai Sport Qe Flet Ti Eshte Shume I Nevojshem Per Luftimin Kunder Stresit...
    I Ngjan Pak Yoges Ne Anen E Kerkimit Te Ekilibibrit Spirituel Po Ndryshimi Eshte Se Capo Aera Eshte Me Ritmik...
    Te Keshilloj Ta Vazhdosh Megjithese Trupi Te Dhemb....po Do Mesohesh...
    Sporti Te Ndihmon Ne Vete Per Te Qene Me Mire Fizikisht Dhe Moralisht....




    Respekte
    Nga qe i kam provuar te gjitha nga karate,aerobik,balet sepse merrem qe e vogel me keto sporte edhe Yoga kam bere para ca kohesh nuk eshte shume interesante.E lexova ne nje reviste per kete sport edhe mendova te veja nuk vete shume here nje here ne muaj ose ne 20 dite sepse te dhemb trupi edhe duhet te jesh e qete qe te besh kete lloj sporti.Por e verteta eshte se qe me pelqen shume.Ky lloj sporti vjen nga Brazili por ne Greqi ska shume qe ka ardhur nja 1 vit.Por me pelqen sepse nuk eshte si ne karate por marrin pjese 2 veta edhe ka edhe muzik braziliane.

  18. #18
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA
    Shoku Tanku...



    Flm Per Pergjigjen Tende.....ti Nuk Ke Probleme Mesa Kuptoj....
    Ata Qe Kane Psh U Intereson....
    Rruge Te Mesme Ska Po Pati Mund Te Na E Thuash Ti...



    Flm
    Akoma vazhdon te mendosh se une te ironizoj?!...po pse dreqin krijon nje mendim te tille xhanem?!....problemi im eshte pikerisht ky....nuk mendoj se per te gjithe njerezit jane standarte te tilla rregulla ose te pakten karakterit tim nuk i pershtaten,prandaj do te doja te dija nese egziston nje rruge e mesme!...nese ju,
    shkrimet e mia ne kete teme i konsideroni si mungese rrespekti....atehere me vjen keq por ke probleme per te me kuptuar...

  19. #19
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Ok shoku tanku.....


    Vetem me mua do zihesh ti,,,,?....shaka.

    Nuk i konsideroj per mungese respekti dhe as si ironi....te pakten qe sot e tutje jo...te jap fjalen....

    Eshte e vertete qe te gjithe kemi karaktere te ndryshme dhe s'mund te na pershtatet te gjitheve e njejta terapi.....
    Mendoj qe ne menyre gjenerale e njejte duhet te jete per te gjithe.....
    Mendimi im...
    Ti cfare mund te thuash psh, persa i perket rruges se mesme?



    flm dh respekte
    Ndryshuar për herë të fundit nga J@mes : 22-12-2007 më 16:43 Arsyeja: Të sugjeroj Caps Lock Off!
    "Carpe Diem"

  20. #20
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Nuk e di nese mund ta quaj rruge te mesme por sensi i humorit qe me karakterizon,nuk me duket as rrebelim dhe as rrezistence...kete gje do te doja tu rekomandoja te gjitheve...ti shtojne sa me shume dozat e humorit ne jeten e tyre.
    Te pakten per mua ka rezultuar nje terapi pozitive.....po te mendosh stresin vrases qe egziston ne Shqiperi...eshte jo pak e veshtire qe ta gjesh kete sens humori por une ju keshilloj te perpiqeni.....ata qe e kane nga natyra e kane me te lehte por ata qe nuk e kane, i keshilloj qe te shoqerohen me ata qe e kane...

    Te me falesh Di Ana sepse ndoshta hyra ne kompetencat e tua...te mendosh qe ne fund te fundit nuk jam as kompetent i kesaj fushe.....uroj qe te pakten lajthitjet e mia te kene nje fare dobie...

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Numri juaj personal!
    Nga BruNe EmBeL në forumin Lojra dhe rebuse
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 07-11-2023, 13:11
  2. Kompjuteri Personal: Ditëlindja e 25-të
    Nga Davius në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:52
  3. Google, motor kërkimi në kompjuterin personal
    Nga Miremengjes në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 08-03-2005, 09:17
  4. Nje veshtrim mbi PS-ne sipas modelit te Kissingerit.
    Nga Enri në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 23-12-2002, 12:37
  5. Mbi presupozimet e Shpetimit tone personal, At. Kleopas i Rumanisee
    Nga Seminarist në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 16-11-2002, 18:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •