Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1

    Gjykata Kushtetuese shpall të paligjshëm prishjen e mbikalimit tek Zogu i Zi

    Balkanweb, TIRANE (21 Dhjetor)

    Gjykata Kushtetuese shpall te paligjshem prishjen e mbikalimit tek Zogu i Zi.

    Pas kerkeses se derguar kohe me pare nga bashkia e Tiranes gjykata kushtetuese ne interpretimin bere ligjit themeltar shtetit thekson se dispozitat ligjore ne te cilat qeveria eshte bazuar per t'i dhene kompetence policise ndertimore per shembjen e ndertimeve jane antikushtetuese.Gjithashtu trupi gjykues ne vendimin e tij mes te tjerash citon se organi qe mund te vendose per prishjen e nje ndertimi eshte vetem Keshilli i Rregullimit te Territorit te varesi te qeverisjes vendore, pra ne varesi te bashkise se Tiranes.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    banda kanibale me nick "gjykat kushtetuese" dihet se si bunker i enverizmit dhe polpotizmit qe eshte do te mbronte shefin e partise se vet edver ram hoxh kanibalin..

    per ata bandite aty.. ne ate gjiriz me emrin Kushtetuese.. eshte e ligjshme te varesh ne litar tani ne kohet moderne 40 vjet pas helsinkit.. Poete si Havzi Nela.. prandaj dhe ndihen mire qe e kan mes tyre xhandar xhelatin e Ramiz enverit.. shokun e dekoruar nga moisi legeni.. rogneristin Fe-hm.ut abdiun.. dhe eshte e paligjshme per ata monstra sadusha e rrapusha e fe-mira e fem.uta.. te tentosh te ndalesh nje goxill te korrupsionit .. si edvini.. eshte e papranushme per ata mesjetare me benza te kushtetuses.. te ndalesh marshimin e hordhive kanibale te edvinit.. sikurse desh te bej i ngrati Berish..

    3 Korriku ka mbetur ne leter..por dhe ashtu formal .. ai i tmerron kanibalet dhe i bashkon ne kauzen e tyre vampire..

    3 korrikasit e ngrate.. kan varur shpresat tek qullaci Top e tru thari Berish..

    Ja dha i ziu Popull Vulen Berishes ta varrose kanibalizmin.. por ai u ngatrrua me kembet e veta e mbeti vend numero..

    Bej qejf o fem.ut abdiu e edver ram vampiri..
    keni gjetur.. pa beni..
    Ndryshuar për herë të fundit nga Brari : 21-12-2006 më 16:21

  3. #3
    Ja dha i ziu Popull Vulen Berishes ta varrose kanibalizmin.. por ai u ngatrrua me kembet e veta e mbeti vend numero...
    ???

    Ngaterrohet me kembet e veta, apo i ka te ngaterruara?

    Nuk eshte problemi se nuk eshte i zoti - se per axhitim e prishje institucionesh eshte treguar mjaft i "guximshem" e "energjik" dhe i "zoti".

    Nuk din, apo nuk don te funksionoje shtet demokratik, vetem sherre, trazira, kembengulje te paarsyeshme, gje qe tregon se ai vepron/nuk vepron kur e komandojne nga kryeqyteti fqinj ...

    3 Korriku ka mbetur ne leter..por dhe ashtu formal ..
    Po ia falim '92-'97, po tani ...?

    Nuk del dot ai nga ku e ka futur veten.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    xhumak..

    7 here te kam pyetur.. e po te pyes per te 8 here..

    meqe ti nuk e honeps berishen.. e zeme se.. te dha i potfuqishmi.. nje shkop magjik.. qe ben cdo gje sa hap e mbill sitë..

    edhe te thone ty mileti..

    na formo o xhumak nje qeverri te mire...

    ke do vije ti.. kryeminister e me radhe.. deri tek i fundit..

    po pres..

  5. #5
    meqe ti nuk e honeps berishen..
    Perse me ve fjale qe une nuk i kam shkruar - une as e honeps, as nuk e honeps Berishen - me sa e di une, forumi ketu nuk eshte per parade shije apo honepsje.
    ke do vije ti.. kryeminister e me radhe.. deri tek i fundit..
    Une nuk desha qe te prononcohesha per kete pyetje nonsens, por me qe kembengul, po te jap pergjigje: po te kisha ate shkopin magjik, do te vija ty kryeminister, se ti e di se kush eshte kanibalist, rognerist, monster, legenist, xhelat, fenuc, qullac, vampir ... sepse ai berisha yt ka 16 vjet qe po merret me ta dhe ende nuk e din se me ka te beje, sepse ai eshte moster e gjalle e vecante arriviste anti-shqiptarise ne sherbim te greko-sllavise.

Tema të Ngjashme

  1. Gjykata e Strasburgut i jep një tjetër “shuplakë” qeverisë për pronat
    Nga Xhuxhumaku në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 05-06-2009, 07:26
  2. Kushtetuesja: Vendimi i qeverisë për prishjen e mbikalimit antikushtetues
    Nga Gunnar në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 247
    Postimi i Fundit: 18-01-2008, 12:05
  3. Debat në kuvend për mediat, opozita denoncon qeverinë Nano
    Nga ALBA në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 22-09-2004, 16:54
  4. Liria e shtypit ne diktatin e krimit
    Nga Shijaksi-London në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 55
    Postimi i Fundit: 02-12-2003, 18:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •