Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Ushtrime per muskulaturen e fytyres dhe te qafes dhe te gjoksit.

  Per te kompaktesuar muskujt e fytyres dhe te qafes, mund te ushtroheni vete, mjafton te jeni te predispozuar. Per rrudhat anash gojes qe jane ne forme gjysem rrethi, mund te fryni faqet ne maksimum duke percjelle ajrin here tek njera dhe here tek tjetra! Per pjesen nen mjeker, harkohet gjuha brenda gojes dhe shtyn me force pjesen e poshtme te nofulles. Per muskujt anesore te qafes duhet te shqiptohet germa X me force derisa sa te ndihet levizja e muskujve. Per muskujt e pjeses se perparme te qafes duhet shqiptuar germa Y derisa te bindeni qe ky ushtrim funksionon mire! Per muskulaturen e gjoksit mund te merrni 2 shishe plastike, te mbushura me uje(n.q.s. nuk keni mjete te tjera gjimnastikore), ne te dyja duart dhe ne pozicion shtrire, krahet te shtrire plotesisht levizin derisa te afrohen me njera - tjetren. Krahet gjate levizjes qe kryejne nuk duhet te perkulen por qendrojne plotesisht te tendosur. Ky ushtrim perseritet disa here.
  Te gjitha ushtrimet duhet te kryhen gradualisht dhe me perpikmeri.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 2. #2
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mbaj mend qe kam lexuar kur kam qene me e vogel tek Femra Moderne qe po te besh rreth 15 minuta ne dite ngerdheshje ke per tu plakur me pak. Edhe muskujt e fytyres ctendosen dhe nje fare stresi e heq thjesht duke bere kete lloj "fiskulture". VEtem sigurohuni qe te jeni vetem se do lini nam neper punra dhe shkollra.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mina kam nje interes te madhe ne temat rreth mjekesise dhe keshillave praktike qe ke hapur.

  Cfare maske organike do bente mire per fytyren ?

Tema tė Ngjashme

 1. Studimi gjerman: Soditja e gjoksit te femrave, zgjat jeten e meshkujve
  Nga klandestini nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 04-12-2009, 07:53
 2. Ushtrime pėr PHP & MySQL?
  Nga lars_peter nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2008, 08:57
 3. Efekti i leshit te fytyres dhe rruajtjes se tij mbi lekuren e fytyres?
  Nga Aragorn I nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 15-09-2008, 19:17
 4. Si tė heqėsh njollat e fytyrės
  Nga klejla nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2006, 16:14
 5. Produkte te fytyres (meshkuj)
  Nga FЯODO nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-09-2005, 16:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •